Nemôžem otehotnieť aj keď výsledky sú ok. Čo robiť?

geegee
7. aug 2007

Bola niektora z vas v takej situacii? Alebo poculi ste o niekom?
Vsetky mozne vysetrenia dopadli dobre, teda bez toho, aby poukazovali na nejeky problem s otehotnenim, ale otehotniet sa stale nedari aj po 6 rokoch manzelstva?

petuleff
19. aug 2008

Ahoooj 😎 Všem držím palečky a nezoufejte - já čekala skoro rok, brala jsem Utrogestan, doktor mě strašil umělým oplodněním/prý máme začít pracovat na miminku denně a nejlépe několikrát/, věkem /bylo mi 30/ a ne zrovna vtipně mi vysvětloval, jestli vím, že děti nenosí čáp 😠 Byla jsem každý měsíc na nervy, počítala jak šílená ovulaci a každý měsíc si říkala, že to určitě vyjde, měla jsem všechny příznaky, nervy z preventivních prohlídek... 😖 Pak jsme se s manželem střídali s chřipkama a sex proběhl asi tak 2x za měsíc a najednou jsem to nedostala. Myslím, že to bylo jenom proto, že jsem si byla jistá, že to tenhle měsíc 100 % nevyjde a vyšlo 😕 Moje kamarádka si nedávala s přítelem pozor 3 roky, byli objednaní na spermio a najednou se to povedlo. Vím, že je to těžké, ale asi pomáhá nemyslet na to 😢 Držím palce 🙂

nelia
20. aug 2008

Honey, u akej liečiteľky si bola? Ja som bola tiež, v Štúrove... Mne hovorila tiež niečo v takom zmysle, že moja duša mala podpísané nejaké staré zmluvy, ktoré treba rozviazať... to je na báze viery v Boha a vraj "vypýtala" mi nejaké dušičky, ktoré sa chcú stať mojimi deťmi.. vraj som dostala 3 🙂 (nechcem mať až 3 deti, ale keby sa podarili, nepovedala by som nie 😉 ).. povedala mi, že v auguste počneme bábätko... tak som tiež veeeeeeľmi zvedavá.. Daj potom vedieť, či sa vám podarilo. A kedy ste boli vy? My minulý mesiac.

veronika36
25. aug 2008

Aj moja sestra má podobný problém, zatiaľ všetko v poriadku, budúci mesiac by mala ísť na laparku a potom sa uvidí. Neviem ako by som jej mohla pomôcť.

Ja som momentálne 12 tt, ale zatiaľ jej to nechcem ani povedať, lebo bude sklamaná, ja už 3 dieťa a ona nič.... 🙄

lopezka
25. aug 2008

veronika ahoj 😀
ja mam 2 sestry, kazda 2 deticky.....ale nebol dovod to predomnou tajit 😎

band
1. jún 2010

Zdravím všechny - je tu někdo nový, který má podobný problém? Jak ho řešíte?

elvira
1. jún 2010

band - nová sice nejsem, ale snažili jsme se docela dlouho - problém nebyl zjištěn, po 3 letech jsem otěhotněla přirozeně, ale musela jsem na revizi. A rok na to jsem byla těhotná znova a náš uzlíček má 4 měsíce...
Co poradit? Asi se radit vůbec nedá, my jsme řešili, co dál - adopci jsme nechtěli, takže zkusíme jeden cyklus umělého a uvidíme. V okamžiku, kdy jsem snažení hodila za hlavu, kdy jsem "věděla", že stejně plodné dny jsme prošvihli/ 😀 /, tak jsem otěhotněla.
Psychika rozhodně dělá své...
Tak pevné nervy a ať se brzo podaří. 😉

band
1. jún 2010

elvira - moc děkuju! já mám nervy pevné 😀 😀 😀 . jen mě zajímá, jestli se to nějak řeší nebo se jen čeká 😀 - jen čekání mi moc nejde 😀 ...sem ráda, že si mi napsala, tak pozbuzující odpověď 😉 díky

elvira
1. jún 2010

Tak řešit se to asi dá - nám hned v Caru nabídli umělko - ale vzhledem k tomu, že jsem neviděla důvod proč to nejde, jsem ho oddalovala. Zkoušeli jsme IUI, ale nepodařilo se...
Nejhorší na tom je, že když uběhne od bezproblémových výsledků rok, dva, musí se /měly by se/ udělat znova. 😝
Hlavně čekám, že Ti někdo poradí tolik oblíbené: jeď na dovolenou, nesmíš na to myslet atd. 😀

band
1. jún 2010

cha cha - no to sou moje nejoblíbenější rady 😀 😀 😀
My už do Car chodíme a myslela sem si, že teď to půjde rychleji. Ono je fakt, že ty hormony tomu také mohou pomoct. a když ne, tak nám určitě navrhnou něco dalšího. Je to takový zvláštní - když s nedaří bez zjevný příčiny 😖

zelenka
1. jún 2010

Ahoj holky, tak my jsme, vypadá to tak, naprosto zdraví a přesto se nám už tak 3 roky nedaří otěhotnět. Přes rok chodíme do CARu, Mám za sebou 5x IUI, 1x neúspěšné IVF s tím, že moje tělo špatně zareagovalo na hormony a vajíčka jediné dvě, které zbyly, byly nedozrálé, takže ani nedošlo ke transferu. Máme za sebou asi už veškerá vyšetření včetně hydrolaparoskopie a teď naposledy jsem si nechávala ještě vyšetřit stítnou žlázu. Všechno v naprostém pořádku. Manžel má spermiogram taky slušný. Jediné, co nám, ještě chybí je toimunologické vyšetření, které se dělá v Praze. Posledně jsem se ptala na štítnou žlázu, ať mi ji vyšetří, že se tím doteď nikdo nezybýval a u toho se ptám, jestli ještě existuje nějaké další vyšetření, které by nám chybělo a mohlo zapříčinit neplodnost. A Dr. na to, že ne, že už máme všechno. No a na netu se dočtu o pražské imunologii.... no tak teď nevím, budu si o to muset asi opět říct, tak jako o vyšetření té štítné žlázy ☹ A co vy holky, byly jste na imunologii v Praze? Poslal vás tam Dr. sám nebo jste si o to řekly?

band
1. jún 2010

ahoj zelenko, tak já sem v car teprve 2 měsíce. chodim k apolináři a zatím sem prošla jen základním vyšetřením. S tou imunologií ti teda neporadím. Ale vzhledem k tomu, že už máš za sebou všechno možné, tak by to možná nebylo od věci. a kam ty chodíš? To je zvláštní, že ti imunologické vyšetření nenavrhli. A chystáš se teda na druhý pokus IVF?

elvira
1. jún 2010

zelenko - kamarádce se nedaří otěhotnět asi 6 let a a už 2 roky jí gyndr posílá na imuno do Plzně k MUDr Ulčové-Galové /snad jsem to nepopletla/.
Ona to pořád odkládá...je to pro ni z ruky, bydlí na druhém konci republiky.
Ale v Plzni jsou prý nejlepší. 😉

zelenka
2. jún 2010

Já chodím do Polanky u Ostravy do Fertimedu.Druhý pokud ivf mě čeká až v září, protože mezi jednotlivými ivf musí být pauza cca 4 měsíce, kvůli zátěži v podobě hormonů na organismus. Teď mě čekají nějaké inseminace. Já si o to imuno teda určitě při další kontrole řeknu ať jsem v klidu a vím, že dalšímu ivf už nestojí nic v cestě. Trochu mě štve, že mě na to neposlali v caru sami, co si člověk nevyčtě na netu, to neví a co když je příčina právě tady. A že je to na druhém konci republiky, to mi nevadí, co by pro to člověk neudělal, že 🙂 Halvně, když roky letí!

kulancs
3. apr 2013

achhhhhhhhhhh už na to nie mám ani slovo ☹ už 2 roky mám uz vazni stach a nie mozem sa o ťehoťniť ☹ potrebovala by som niaku 😒

zajacova
4. júl 2013

ahojte uz styri roky nemozem otehotnet nevjem co mam robit jeto velmiy taske bojym sa ze us nebudem mat babo
poratte my prosim

usinko
15. júl 2013

ahojte, tie, ktore nemozete dlhodobo otehoniet...skusali vam niekedy robit postkoitalny test alebo robit krvne testy, ci nahodou nevytvarate protilatky na spermie??? Chcem sa len podelit o svoju skusenost a mozno tak pomoct inym parom...

ludinka
15. júl 2013

@usinko ahoj, no obvodny gynekologovia taketo testy nerobia a v centrach to nerobia preto, lebo maju vacsie ksefty z
IVF-iek 😠 povedia ze ak tam taky problem je IVF to vyriesi-takze je zbytocne to skumat (teda aspon v heliose som dostala takuto odpoved) v is care mi robili ten krvny test a vysiel negativny, a tebe nieco zistili? Ja sa chystem do prahy na reprodukcnu imunologiu-iba tam vraj robia kompletne imunologicke testy.

usinko
15. júl 2013

@ludinka hmmm, zvlastne, mne aj krvny aj postkoitalny test robila gynekologicka vo fakultnej nemocnici v Nr...kazdopadne je pravda, ze v prahe v podoli robia kompletne imuno testy...na Sk mam pocit, ze take hlbkove este nik nerobi...krutim hlavou nad slovenskym zdravotnictvom, uplne ma irituje, ked tu citam, ze zeny krmia liekmi a ani nezistia, ci maju imuno alebo gynekologicky problem a na slepo skusaju...v Iscare chodis ku komu? Na vysledky krvnych testov este len cakam, ale postkoitalny test mi 2x vysiel rovnako...vsetky spermie mrtve...takze som vo faze vyberu centra...

ludinka
16. júl 2013

@usinko ja uz nechodim ani do is care lebo dobry lekar odtial odisiel a teraz su tam ti isty co boli pred tym v heliose, zatial este centrum neriesim ale ak pojdem niekam na ivf tak urcite do brna- vrajje tam uplne iny pristup - chcela by som vyskusat najskor ten ivf soft maju tam az 30 percent uspesnost- taka nie je u nas ani na klasickom ivf
a krvny test ti vysiel tiez zle alebo dobre?

gigus
17. júl 2013

Ahojte aj ja sa pridávam snažíme sa s mužom o dieťa viac ako 2 roky a stále nič už som zúfalá,moja doktorka tvrdí že je všetko OK,čím to môže biť???? mám ísť na niaké iné vyšetrenia či nie??? Ďakujem za odp.

monikamc
3. sep 2013

Som tehotnaaaaa. A to som nemohla otehotniet 12 rokov. Chodila som po roznych vysetreniach, zistili mi endometriozu, bola som na styroch laparo a jednej operacii. Manzel mal trosku zly spermiogram, ale na to nejako nikto nehladel a cely cas som si pripisovala vinu. Ze ja mam problem. Manzel mi pred rokom povedal, ze ak neotehotniem do roka, takze ma opusti. Nakoniec som odisla ja od neho. Lenze, pred 3 tyzd. som mala slabu chvilku a bola som s inym. Nahoda, len chvilkove. Dnes som si spravila tehotensky test. A??? POZITIVNY. To je ponaucenie pre tie baby, ktore si vinu beru na seba a ktore si myslia, ze problem je v nich. A to sme s manzelom uz riesili pred nejakym casom, ze pojdem na IVF.

zuzi1111
5. nov 2013

Ahojte my sa snazime vyse 4 roky, obidvaja zdravi testy dobre a stale nic . Dva krat sa podarilo no ;( a od vtedy nic ....

honey777
15. jan 2014

Tak ahojte po 5 a 1/2 roku. Za. tu dobu sa Nielen u mna Ale aj u vas urcite udialo vela veci. Nepodarilo sa mi otehotniet ani najblizsie 3 roky, Upadli sme do urcitej vztahovej a zivotnej krizy, zamilovala som sa, manzelstvo sa rozpadlo a teraz po bournoute a Stavoch depresii som zacala Novy Celkom iny zivot a som stastna. Uvedomila som si vela veci, ktore som kedysi pri Mojej Slepej tuzbe po dietati, niekom kto mi da Lasku Ani nevidela Alebo nechcela Vidiet a som vlastne aj vdacna, ze nam Boh dieta nedal...

honey777
15. jan 2014

@monikamc si prikladom Toho, ze jednoducho Priroda VIE, Co robi. Bola si pod tlakom, rovnako ako ja a to Nerobi dobrotu nikomu. Gratulujem ti, ak si stastna a uzivaj si svoje tehotenstvo

honey777
15. jan 2014

Takze Zeny a dievcata, ktorym sa nedari otehotniet ja napriek vsetkym dobrym vysledkom, zamyslite sa nad svojim zivotom a vztahom, je v nom. Laska, porozumenie, dovera, preco tuzite po dietatku, a tuzite Vy vobec po Nom, Alebo len Partner Ci rodicia, je vas vztah stabilny, Ci len chcete vyplnit Prazdne miesto v srdci Ci ziskat partnera Ci uznanie ako Zena? Precidte svoju zenskost a tuzbu po dietatku a vas vztah k muzovi, ktory Bude mat tu CEST byt otcom vaseho dietatka...

laskavamama
18. jan 2014

Baby mam kontakt na bylinkarku...mne pomohla po12!rokoch snazenia...ip

mery333
22. jan 2014

Rada by som sa s Vami podelila o moju cestu k otehotneniu 🙂
S manželom sme sa brali 09/2012 a odvtedy snažili. v Máji som bola u lekára a odvtedy sme začali sledovať - meranie teploty, ovulačné testy, sono na 12DC, pregnyl a následne sex 🙂 V novembri som začala už nepriaznivo vnímať clostylbegyt, často sa mi vracalo svrbenie... DR mi teda clostyl vysadil a dohodli sme návštevi ISCARE v MT. Najskor spermiogram - ten bol len s malou odchylkou (nasadili manželovi Vitamín D, zinok a selén)
27.12. - na 12DC som bol opať u DR a samozrejme sa mi bez clostylu nevytvorilo vajíčko ☹ Veľké sklamanie. Takže som sa opať objednala do MT na 17.1.
V ten týždeň ma začal veľmi bolieť vaječník, takže 15.1. k DR - bála som sa že cysta. A potvrdil mi že som TEHOTNÁ. 🙂 Ach tá radosť, už som ani nedúfala..
A teraz - čo si myslím že mi pomohlo: od 27.12. čiže poslednej návštevy DR som na to šla inak. Každý večer som sa zo spodu umývala bylinkami, poctivo užívala každý deň kyselinu listovú a v bio obchode kúpila kvapky - jarabina vtáčia.
Skúste to ako ja, možno Vám pomože príroda 🙂

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miuska49
3. mar 2016

@usinko ahoj tebe boli zistene protilatky proti spermiam? Pisem lebo mam tento problem a preti sa mi nedari otehotniet :(

usinko
3. mar 2016

@miuska49 ahoj miuska,ano,plus som mala hranicne pozitivne aj protilatky proti zone pelucide...3/4 roka som uzivala medrol a 4 ivf bolo uspesne🙂drzim palce aj tebe.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre