Nemôžem otehotnieť aj keď výsledky sú ok. Čo robiť?

geegee
7. aug 2007

Bola niektora z vas v takej situacii? Alebo poculi ste o niekom?
Vsetky mozne vysetrenia dopadli dobre, teda bez toho, aby poukazovali na nejeky problem s otehotnenim, ale otehotniet sa stale nedari aj po 6 rokoch manzelstva?

fabiana
7. aug 2007

Geegeee, ja som počula o niekom, kto bol v podobnej situácii ako vy. Tiež mali problém otehotnieť, skúsili aj UO, ale nič nevyšlo. Všetky páry sa teraz tešia z adoptovaných detičiek. Ale nechcem, aby si bola smutná, to určite nebude tvoj prípad, držkám palčeky!

geegee
autor
7. aug 2007

fabiana, mna sa to netyka, ale niekoho blizkeho. Dik za odpoved

vesi
7. aug 2007

nám sa nedarilo 4 roky, všetko v poriadku, prestali sme sa snažiť a bolo to na prvý šup 😀

petul.a
7. aug 2007

Geegee, ale jak vidno,už jednoho cvrčka máš, ne? A pokud jde o páry, kde se nezjistil problém a přesto se jim nepodařilo otěhotnět, tak hodně takových příběhů je popsáno v knížce Metoda Ludmily Mojžíšové. A právě tohle cvičení jim nakonec pomohlo nejen k vytouženým miminkům (říká se jim Mojžíšci 🙂), ale i k odstranění menstruačních bolestí a jiných nepříjemností. Jo, a ta knížka je fakt nádherná, k jejímu čtení doporučuju velké balení kapesníků 😉

petul.a
7. aug 2007

Jo, Geegee, teď vidím, že už jsi vysvětlila, že nejde o tebe.

len
7. aug 2007

Geegee, jedná se o takzvanou idiopatickou neplodnost - neplodnost bez zjevné příčiny. Teda, ona tam někde ta příčina je, ale moderní medicíne je dneska krátká na to, aby na cokoli přišla 😒 Uvádí se, že neplodných párů je v populaci cca 15% a z nich u 10-15% na příčinu neplodnosti nikdy nepřijdou, tedy celkově vzato se jedná o zhruba 2% párů snažících se otěhotnět... V jistém % případů si s tím nakonec příroda poradí sama a otěhotnět se podaří, třeba až po několika letech. Takže doporučovaná léčba bývá často - vyčkávání, prostě dát tělu ještě nějaký čas, zdali si s tím neporadí samo. No a po jisté době (pokud s tím pár souhlasí) už klasické metody umělého oplodnění - IUI, IVF... No a pokud ani to nezabere, tak už holt jenom ta adopce, víc toho dneska doktoři nezvládnou ☹ Na druhou stranu naděje, že se zadaří přirozeně, je v těchhle případech vždycky 🙂

fabiana
7. aug 2007

Aha, tak to je dobré, že neide o teba... No ja som len napísala "svoje" skúsenosti, cesta za dieťatkom je ťažká, ale na konci tunela svieti svetlo. 🙂

len
7. aug 2007

Jinak metoda Ludmily Mojžíšové bývá účinná v případech, kdy jsou nějakým způsobem v nepořádku či zablokované svaly pánevního dna, taky není všespásná, účinnost se udává kolem 30%, ale pokud vezmeme v úvahu, že se k ní uchylují povětšinou páry, které lékaři dlouhodobě "odepíšou," je to téměř zázračné a určitě to stojí za vyzkoušení 🙂

drak6
8. aug 2007

geegee, my sa pokusame treti rok, priatel ma spermiogram ukazkovy, ja som v poriadku / absolvovala som laparoskopiu a ine vysetrenia/ a stale nic...a to netlacime na pilu...milujeme sa kedy chceme, mame kopec zaujmov a planov....zatial nie som smutna, absolvovala som 2 x IUI , ale pravdupovediac sa mi vsetko v centre zda ako na beziacom pase....akoby zabudli ze sme ludia...a mame svoju dostojnost....pravdepodobne som rozhodnuta absolvovat este 1 x ale umele oplodnenie IVF a ak sa nezadari asi kaslem na to aj ked budem mat v zime 35 rokov

pipika
8. aug 2007

Ahojte! Pridavam sa.My sa snažíme viac než 2 roky a nič. 😠 Manžel ma ukažkový spermiogram,ani u mňa sa nič nezistilo.Vraj sa jednoducho nedarí.Teraz sa chystáme na druhé IUI,uvidíme.

susannn
8. aug 2007

Takze ja sa tiez pridavam. Snazime sa 4ty rok-2x iui, 1x ivf a nic. Vysetrenia samozrejme ok. Ale nevzdavam to, po babu tuzime a tak sa chystame 2.ivf.

ahojcek
9. aug 2007

Ahojte,
my sa snažíme dva roky. Momentálne vkladáme nádej do Prednisonu - v apríli sme boli v Prahe (UPMD) na imunológii - zistili mi zvýšenú bunkovú imunitu proti trofoblastu a odporučili Prednison 5mg 2 mesiace (iba gumisex), potom znížiť na 2,5mg (brať až do 15tt) a začať sa snažilkovať. Koncom augusta by sme mali mať prvú povolenú ovuláciu, tak ... uvidíme 😎 . Okrem toho chodím pred ovuláciou ku fyzioterapeutke a ... sem-tam (ja viem, mala by som denne 😔 - aj som kedysi) cvičím Mojžišovku. Ak by sa nedarilo, skúsime asi ešte genetické vyšetrenia 😒 . Ale zatiaľ pevne veríme, že toto je jediný problém 🙂 .

zofa
9. aug 2007

Ahojte kocky. Tak ja sa pridam k vam. My sa snazime o babo uz 3. rok. Vsetky testy ukazuju, ze sme obaja ok. Vraj sa len nedari ☹ Uz sa mi raz podarilo otehotniet bez problemov pred viac ako 3. rokmi ale o babo sme v 3mes. prisli 😢 a po potrate nie a nie otehotniet. Ale stale dufame, ze raz sa aj u nas bocian zastavi.

kalka
10. aug 2007

Ahojky🙂

ahojcek - byla jsem taky na vyšetření v UPMD na imunologii.. Teď během 14 dnů už bychom měli mít výsledky.
Doktorka s kteroou jsem mluvila mi říkala, že až nám přijdou výsledky a budu mít dole napsáno, že mám užívat Prednison, tak že mám hned zavolat a objednat se.. nevíš proč?????.. Nebo jsem to možná špatně pochopila.. ALe předpokládala jsem, že s výsledkama půjdu ke svému gynekologovi, který mě na imunologii poslal, a ten mi předepíše i léky .. dle výsledků.. Jsem teď na sebe naštvaná, že jsem se pořádně nezeptala proč 😠 Kdybys měla stejnou zkušenost, tak mi dej prosím vědět 🙂

drak6
10. aug 2007

baby, vsetky ste boli na imunologockych vysetreniach? poslal Vas tam priamo doktor? nam totiz take nic nespominal....chodim do gynfivu
a to geneticke vysetrenie sluzi na co? chapem naco ale pri pokuse na otehotnenie nerozumiem, k comu by to malo pomoct, dakujem za odpovede

lauritka
10. aug 2007
drak6
10. aug 2007

dakujem lauritka, idem si to prestudovat

drak6
10. aug 2007

tak som si to v rychlosti prestudovala, ze vraj protilatky casto maju zeny, ktore maju niektore z autoimunnych ochoreni- ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy, moja endokrinologicka mi vzdy hovori, ze moj organizmus si stale vytvara velmi silne protilatky...tak neviem

lauritka
10. aug 2007

drak je to len jeden odber, daj si to urobit a budes mat pokoj 😉
ja som bola aj na odber na trombofilne mutacie, poradil mi to moj gynekolog.
ale to nebrani otehotneniu, skor az ked si tehotna mozu nastat komplikacie. to len na okraj spominam. a este samozrejme je dobre dat si dat urobit odbery na myykoplazmy, chlamydie.nch to je vsekto v suchu a moze sa ist dalej 😉 drzim palce 😵

pajinkaa
12. aug 2007

Ahojky,
tak úplně sem nepatřím, já otěhotnět dokážu, ale zase potrácím... Ale úplně vás chápu! Ale než jsem otěhotněla poprvé, tak to trvalo 13 měs, pak mi dr, řekla, že mám zakloněnou dělohu, tak ať to zkusíme zezadu a povedlo se hned...
Jinak mám ale kamarádku, která nemohla aspoň 5 let otěhotnět, všechna vyšetření ok, ale spolu se jim prostě nedařilo.. nakonec IVF a mají dva kluky, dvojčata. Ale těm už je osm, kámoška nebere žádnou atk a stejně neotěhotněla. Takže problém asi někde je -- prostě to se asi ovlivnit nedá, spolu si prostě nějak nesedli.
Tak držím palce, ať se vám všem zadaří!

ahojcek
13. aug 2007

kalka, keď mi prišli výsledky, bol tam vložený malý papierik, aby som sa "nezabudla objednať po 2 mesiacoch". Tiež mi to bolo zvláštne, lebo o tom nič nehovorili. Podľa mňa ide iba o možnosť ísť na kontrolu. Ja to zatiaľ "ignorujem" - koncom augusta (8. mesiac) až začiatkom septembra (9. mesiac) by mali začať (už s tým "začínajú" pár mesiacov, tak dúfam, že teraz už naozaj) robiť vyšetrenia bunkovej imunity aj u nás, na Slovensku (Košice) a tam netreba čakať na objednanie 2-3 mesiace ako v Prahe. Môj momentálny postoj: buď pôjdem na kontrolu do Košíc, alebo budeme tehotní 😀 .

drak6, mňa do Prahy dr. neposielal. Jednoducho som mu raz povedala, že tam chceme ísť - on na to, že je veľmi malá pravdepodobnosť, že by tam niečo našli, ale aj tak mi dal papier s popisom, aké vyšetrenia mi robil - nooo ... nemal mi prečo tomu brániť, veď aj tak sme boli v Prahe samoplatcovia 🙂 . Potom som bola rada, keď tam čosi našli. Zo začiatku mi nechcel predpísať Prednison bez ďalších doplňujúcich vyšetrení (... vie, čo je to za "liek" - má dosť možných nežiaducich účinkov) - tak som ešte bola na endokrinológii a HSG (všetko ok). Potom mi ho už predpísal. Ak sa nám nepodarí byť tehu pri prvej ovulácii, objednám sa (= nás) pre istotu na kontrolu.

pajjinka, skúsila si imunológiu v Plzni? Tam sa vraj špecializujú na potrácanie (+ hematológia a genetika ... - ale tam Ťa už dr. asi poslal, predpokladám).

drak6
13. aug 2007

mykoplazmy, chlamydie a neviem co este mi robili v marci, ked som bola na laparke...., ked pojdem nabuduce k dokimu, spytam sa ho..
este otazka, taka mozno trosku nechutna...ale neda mi to...aj vam sa stava obcas / cca kazdy 5 mesiac/, ze po skonceni kramosov tak 7 den / uz nemam ani malicku vlozku/ z Vas vypadne mala krvava "pecienka" velkosti prepelicieho vajca? ? neviete co to moze byt?

ahojcek
14. aug 2007

drak6, netuším, čo to môže byť, ale keď sa to dozvieš (hoď o tom reč s dr.), daj nám vedieť.

jmisa
14. aug 2007

Drak, není to děložní sliznice?

drak6
14. aug 2007

tiez som si myslela, ze to bude este kusok zo sliznice...ale ked uz nemate kramose? to je hrozne , odkedy chodim po doktoroch, pokazil sa mi ukazkovy 28 dnovy cyklus, kramose pridu o tyzden skor /neskor , kramose zacinaju aj 3-4 dni iba takym hnedym vytokom....ale co uz, aspon , ze je dnes pekne, dufam, ze o tyzden ked pojdem na krv mi povedia ze som tehu,

silvia30
8. máj 2008

ahojte!mám takyto problem:neviem sa otehotniť už 4roky dozadu ☹ ☹ už som absolvovala všetky vyšetrenie(aj manžel) a všetko je OK!2x som bola tiež na IUI-inseminaciu a nič ☹ Nevie mi niekto poradit,že akým smerom mám isť dalej?dakujem

meggietn
8. máj 2008

Silvia, ja by som ti poradila IVF. Úspešnosť je vysoká. 🙂

ivett25
14. máj 2008

Ahojte! Začátkem dubna jsme byli na imuno v Podolí, přišli výsledky, že je má buněčná imunita mírně zvýšená, manželův spermio má hraniční normy, plodnost v den odběru dobrá! Předepsali mi Prednison 5mg a kondom! Včera jsem byla u své gyn a ta mi Prednison předepsala na recept! Když jsem si ale přečetla nežádoucí účinky, tak nevím, jestli mi tyto léky mají pomoci nebo mě totálně zlikvidovat?! Je tam toho hodně, jakou máte s nimi zkušenost! Objevily se u vás popsané nežádoucí účinky? Patří k nim zvýšená tělesná hmotnost, zažívací obtíže, nevolnost, zvracení, bolest v břiše, měsíčkovitý obličej (?), nahromadění tuku na krku a trupu, akné, neklid, poruchy spánku, změny nálady, deprese, zvýšení krevního tlaku, svalová slabost, snížení odolnosti vůči infekcím, zhoršení nebo vznik cukrovky, zpomalení hojení ran, bolesti v zádech způsobené řídnutím kostí, ztenčení kůže, krvácení do trávicího ústrojí, zvášení nitroočního tlaku a k otokům!! Je toho dost, už teď se bojím při mé smůle, co všechno se u mě projeví! ☹

dilan
31. júl 2008

ahojte mam taki to p[roblem s mojim manzelom zijeme dva roki a nemozem otehotniet chodila som po doktoroch vsetky visledky mi mala poriadku uz nevieme co robit pomozte nam dakujeme vam za pochopenie.

honey777
19. aug 2008

Ahojte. My sme tiež natom podobne. Snažíme sa už vyše roka (pre niekoho možno málo), výsledky vyšli v poriadku, aj keď spermijky boli mierne spomalené (Dr. však hovoril, že to je ešte schopné prirodzeného oplodnenia) aj napriek všemožným snahám. Už som to tu niekde písala, rozhodli sme sa navštíviť vešticu-liečiteľku ( verím na tieto veci medzi nebom a zemou) a vyjadrila sa, že spermijky sú spomalené kvôli dávnej dedičnej kliatbe. Manžela „vyčistila“ a že teraz nám už nič nebráni k dieťatku. Takže uvidíme. Potom sa určite ozvem.
Prajem všetkým nám ten NÁÁÁJ pocit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre