Nemôžem otehotnieť. Ako postupovať?

babenko21
10. nov 2008

Ahojte mám 29 rokov a nemôžem otehotnieť.Neviete aké su postupy vyšetrenia?Robili mi výter z maternice a to je v poriadku.A aj manžel je v poriadku.Lekár ma posiela na laparoskopické vyšetrenie.No ja si myslím že to by mohla byť tá posledná varianta ísť pod narkozu.Máte stým nejaké skúsenosti?ďakujem za každú odpoveď 🙂

anka52
24. aug 2011

@pici mne doktorka povedala ze som uplnom poriatku ale partner nebol na sperma snazime sa uz 3 roky moze to byt aj nym on mi tam nechce ist ale inak sa nepohneme dalej strasne chcem babo

anka52
24. aug 2011

a neny ina moznost ako operacia

pici
24. aug 2011

@anka52 ty nie si na ziadnom pociatku, zmen lekarku lebo ta tvoja je asi z inej planety, po roku snazenia to mala riesit. podla toho kolko mas rokov, ak mas nad tridsat tak aj ovela skor.

pici
24. aug 2011

@anka52 nie nie je. ak sa vyluci vsetko co som pisala tak nie je

anka52
24. aug 2011

pici mam 27 ano sai ju zmenim

pici
24. aug 2011

@anka52 no bude to najlepsie co urobis. s takymto pristupom budes mat tridsat a stale ti bude hovorit ze sa mate snazit

anka52
24. aug 2011

ano to mi stale hovoty vysetrenia my porobila vsetko poriatku a stale nic ale partner este nebol na odbere

anka52
24. aug 2011

po kolkych dnoch si mozem urobit test

vejinka
24. aug 2011

@anka52 najskor v den kedy ma prist mrcha skor...ta budu miast duchovia takze tak

pici
24. aug 2011

@anka52 a ake vysetrenia ti porobila ?

anka52
24. aug 2011

viteri sledovala mi ovulaciu same sona ci mam pravidelu menstrulaciu

pici
24. aug 2011

@anka52 no tak a to je vsetko? ved to su zakladne veci na bezny zivot, nie k tehotenstvu, vytery cytologiu atd som ani nespominala, to nie su vysetrenia pre mna ale samozrejmost.. napisala som ti cely postup, ktory si mala davno pradavno mat za sebou

anka52
25. aug 2011

ona si si misly ze je to dost aj formonalne tabletky som uzivala

pici
25. aug 2011

@anka52 no ide o to co si myslis ty... dost to urcite nie je. zmen doktorku a zacni to riesit

anka52
25. aug 2011

podla mna je to malo mala ma vysetrit poriadne nie len sono urcite ju zmenim lebo stale dufam a marne

pici
25. aug 2011

@anka52 musis na mna kliknut ze odpoved aby si pisala priamo mne inak mi nepride oznamenie a nereagujem :D
jasne ze ju zmen... skus pohladat niekoho erudovanejsieho aj tu na fore, baby co riesia podobne veci ti urcite budu vediet pomoct

anka52
29. aug 2011

skusim este ovulacne testy a uvydim

anka52
29. aug 2011

ahojt neviete ci neikto neobiednava ovulacne testy tu

heln
29. aug 2011

ahoj, nemyslím si, že by laparka bola a mala byť tá posledná varianta. laparkou vedia nájsť endometriózu vo veľmi skorom štádiu, ak je teda problém v tom. ja som bola na laparke, po asi troch rokoch snaženia a všelijakých vyšetrení, endometriózu mi našli pomerne skoro, ešte som mala len malé ložiská, po hormonálnej liečbe som hneď otehotnela a bábätko už máme na svete. ak by som na tú laparku nešla, tak som možno ešte dnes bezdetná. a často krát sa inak ani zistiť nedá.
a súhlasím s názormi, nestrácaj čas, napr. pri endometrióze pitie čajov a meranie teploty nepomôže a je to najčastejšie gynekologické ochorenie.

pici
29. aug 2011

@anka52 zlatko tebe ovulacne testy nepomozu. vy ste dva roky oficialne neplodny. ako ti to mam povedat. prve co musi je tvoj muz na spermio... ked je v poriadku tak ides na rad ty... to vsetko co ta caka pred laparkou som ti predsa napisala.. ty mas asi problem ze partner nechce ist na spermio ze?

benkovamartina
29. aug 2011

My sme mali velké problémy s otehotnením, aj ked sa to s hormonami konečne podarilo dva krát sme potratili. Velkú pomoc a oporu si odtali od pani Kopáčovej z Vrbového. Pomohla nám otehotnieť do po roka a donosiť do krásneho konca a teraz doma spinká skoro ročný Matúško.

heln
30. aug 2011

@anka52 súhlasím s pici, sledovanie sona a menštruácie nestačí, mne doktorka nasadila duphaston, potom noresisteron (neviem presne názov) plus na podporu vitamíny a medzitým mi robila odbery krvi na zistenie onkomarkerov, tie niekedy indikujú endometriózu, tiež mi sledovala dozrievanie folikulov, a jedného dňa asi skoro po dvoch rokoch snaženia povedala, že odporúča laparo, pretože ak by som bola v poriadku by som bola dávno tehotná.... pri laparke mi odstránili časť vaječníka, na ktorom bolo endometriálne ložisko, na ultrazvuku to vyzeralo ako veľký folikul, či cysta (aj to bol dôvod prečo ma na tú laparku doki poslala), takže zotavenie bolo trošku bolestivejšie, ako písali ostatné žienky.... na laparke som bola minulý rok vo februári a bábo už máme na svete, laparky sa netreba báť, čím skôr sa endometrióza objaví, tým je väčšia šanca na otehotnenie. 🙂
poznám ženy, ktorým ju našli neskoro, museli odstrániť vajcovody a už im nepomohlo ani umelé oplodnenie 😒

anka52
30. aug 2011

viem skusim estre ineho doktora co pi povie pn

anka52
30. aug 2011

@pici ano nemozem ho tam dostat nediem co robit

pici
30. aug 2011

@anka52 ty ma normalne vytacas. ziaden iny lekar ta nebude rezat kym nevie vysledok muzovho spermiogramu, nechapes tomu? ked ho tam nevies dostat tak mate problem asi uplne niekde inde ako si myslite :( dneska sa da ist na odber aj tak, ze dostane skumavku domov a do hodiny ju zanesie urologovi a mejlom dostane vysledok... ten zanesies gynekologovi a ten sa k tomu vyjadri... ale ak chces skusat bez jeho spermio ovulacne testy a co ja viem co... a cakat ze iny lekar ti povie nieco ine ako sme ti tu povedali my, tak si na velkom omyle... vsetky kocky co ti tu radia mali problem s otehotnenim , mas komplet postup napisany ako to chodi. chodi to tak vsade, alebo to chodi tak ako u tej tvojej v style "musite sa viac snazit" ibaze ti ide cas pomedzi prsty draha a ked mas zavazny problem- napr. endometriozu kym sa ty rozhybes zdevastuje ti maternicu a deti nebudes mat mozno nikdy... takze pozor na to, aby si raz nelutovala... v dobrom ti to hovorim... ked je problem v tvojom partnerovi, tak ty mozes ist na dvadsat laparoskopii a prirodzene neotehotnies.. pochop ze vysledok jeho spermio je v liecbe neplodnosti a patrani po pricinach prvorady!!!!

lea1333
30. aug 2011

Ahojte baby obcas Vas citam my sme sa snazili 10mes(viem ze je to menej ako vy)konecne sa to podarilo tesili sme sa a zarazu v 11tt nam ozanamili ze babo nezije tak ze nasledoval kyret cakali sme len mesiac a hned sme isli na to a teraz to je 4mes a nedari sa nam opet beriem vseliake vitaminy uz mi s toho harasi ale myslim si ze psychika je mocna carodejka teraz v septembri ma caka folikulometria a draheho spermiogram tiez som si myslela ze nebude chcet ist lebo viem ze je iny nemusi nemocnice a doktorov ale suhlasil ze spravi pre to vsetko aby sme mali babo.ja si myslim ze by si ho mala zobrat k dokimu zo sebou a nech mu to vysvetli ake to je dolezite teba mozu liecit ale co ak je v nom chyba?a ty sa budes trapit ak ta miluje a chce dieta mal by ist...

aduskatt
30. aug 2011

nechapem niektorych postoj...ze on nechce......ste im skusili niekedy porozpravat, co musime absolvovat my zeny?.......oproti tomu je spg uplna malickost, nebolestive, lacne, presne a bez vedlajsich ucinkov......

pici
30. aug 2011

@lea1333 presne tak, ja som sa mojho muza nepytala, objednala som ho k urologovi, sukromnemu vybavila mu spermiogram z odberom z domu a poslala som ho aj na prehliadku plus vytery... velmi neprijemne a velmi dlho som pocuvala ako to bolelo atd... a pred IVF ho to cakalo znova... museli sme proste aj na papieri byt uplne v poriadku a nemat nejake urea a mykoplazmy, chlamydie a ine zverstva... a nemal s tym problem...

pici
30. aug 2011

@aduskatt no ved ja som to manzelovi raz a navzdy vysvetlila, ze nech nesaskuje lebo ja som u lekara raz za tyzden a tiez mi tam moc prijemne veci nerobi... a neplacem za to kazdy krat tak nech sa vschopi a bolo :D

lea1333
30. aug 2011

@pici presne tak a ak tu kocku miluje spravi vsetko pre jej stastie inak to som nevedela ze sa da sper.aj doma spravit myslim ten odber;)ja ked som bola tehotna tak mi brali niake viteri ale tiez neviem ake mala som fasa gynekologicku zmenila som ju tak teraz ked budem chodit na foliku.tak mi spravi zase vyter?aj HP by mi mal spravit ze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre