Nemôžem otehotnieť. Ako postupovať?

babenko21
10. nov 2008

Ahojte mám 29 rokov a nemôžem otehotnieť.Neviete aké su postupy vyšetrenia?Robili mi výter z maternice a to je v poriadku.A aj manžel je v poriadku.Lekár ma posiela na laparoskopické vyšetrenie.No ja si myslím že to by mohla byť tá posledná varianta ísť pod narkozu.Máte stým nejaké skúsenosti?ďakujem za každú odpoveď 🙂

veronikahel
10. nov 2008

babanko ja s tym nemam skusenosť, ale kamaratka po prvom dieťati nemohla jedenásť rokov otehotnieť. Niekto jej poradil, aby pila čaj z alchemilky a nakoniec sa im podarilo... malá už bude mať dva roky...

držím palce, aby sa ti čoskoro začalo guľatieť bruško 😉

petruci6
10. nov 2008

babenko ako dlho sa uz snazite?
2roky je normalna doba pre zdravy par, potom sa robia vselijake vysetrenia, Hormonalny profil z krvi, spermiograf,sledovanie ovulancie, meranie BT,...

vies kedy mas ovulaciu?

adunka73
10. nov 2008

Babenko21,mrkni se do Forum Snazilek,tam se dozvis mnohem vic informaci.Tady uz jsou vetsinou vsechny tehotne.Preji vam moc stesti pri snazilkovani 😵

babenko21
autor
11. nov 2008

ďakujem Vám pekne za odpovede.skúsim tú alchemilku.
petruci6 neviem kedy mám ovuláciu:(
No už 4 roky nemám žiadnu antikoncepciu....pa pa 😉

petruci6
11. nov 2008

tak skus zacat merat Bazalnu teplotu a zistit,kedy je spravny cas 😉

petruci6
11. nov 2008

tu je link,kde su na to expertky 😵

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

babenko21
autor
11. nov 2008

petruci6-ďakujem Ti velmi pekne

cikyta
11. nov 2008

Babenko,ak máte OK spermie a OK si aj ty podla výterov krvy atd...tak aj v care by ťa poslali na laparoskopiu.Tam ťa prehliadnu najdôkladnejšie a prípadné zrasty hned odstránia!Ak skúšate 4 roky,nestrácaj dalšie roky čakaním a pitím čajíkom a pod...
To je len môj názor.
Vela šťastia babenko a nech sa čím skôr dočkáš vášho babenka! 🙂

kveta
13. nov 2008

Babenko, záleží na tom, či chceš ešte strácať čas alebo nie. Ak máš pocit, že máš ešte čas, tak si daj urobiť hormonálny profil, sledujte ovuláciu vaginálnym ultrazvukom. Ak nemáš pocit, že máš ešte čas, tak hurá do CARu na inseminácie a časom na IVF /umelé oplodnenie/. Niektoré CARy laparoskopiu nevyžadujú, niektoré poisťovne tesne pred platením IVF laparo vyžadujú, takže ak na ňu predsalen pôjdeš, tak si rozmysli, či na ňu neísť už v rámci procesu prípravy na IVF, nech na ňu nemusíš ísť v tomto drbnutom systéme niektorých poisťovní dvakrát. Pri prípadnom IVF absolvuješ tiež minimálne jedno uspanie.

figurka.m
13. nov 2008

Babenko, ja by som s laparo nevahala, nehnevaj sa, ale casu nie je az tak vela, my sme sa o prve zacali snazit, ked som mala 21 a neslo to,ale moja uzasna doktorka ma liecila vetami typu Nemyslite na to,ste este mlada, mate cas, a hop mala som 28 a nic, tak som zmenila lekara, pretoze psychicky som na tom bola dost zle 😖 spravil mi laparo hned a objavil endometriozu v 2 stadiu, loziska na vajecnikoch, mocovom mechuri a neviem kde este, no najvyssi cas, nasadil mi liecbu umelym prechodom a po nej sa nam podaril nas zbojnik 😀 myslim,ze 4 roky snazenia je uz dost yak nevahaj 😉

babenko21
autor
15. nov 2008

kočky ďakujem Vám nemám až tolko času.pred dvomi týždňami mi robili konizáciu krčka maternice.čiže mi ho skrátili kvôli zlým výsledkom cytológie.Výsledky neboli najlepšie mám riziko že mi ho budú musieť odrezať celý...Ale ešte netreba tak by som mala rýchlo otehotnieť tak sa obávam.
kveta čo to je ten hormonálny profil ultrazvukom.ako to prebieha?plati sa to?
figurka.m sú bolesti po laparoskopii?mám paniku s bolesti a operácii.....teraz mám jednu za sebou ☹
ešte raz Vám ďakujem

tinka12
15. nov 2008

Babenko, laparoskopia vo väčšine príadov zistí príčinu neplodnosti (nikedy dokonca aj odstráni - napríklad endometriozu hned aj vyoperuju a castokrát baby otehotnejú sami hned po operácii) Ak ta na nu lekár poslal, urcite vie prečo.

tinka12
15. nov 2008

babetko, ja som po laparoskopii na druhý den ráno isla domov. Nie je to také hrozne, bolesti nejaké sú, ale ja som uz o tri dni bola v práci 🙂

kveta
16. nov 2008

Hormonálny profil sa robí pomocou odberov krvi na zistenie, či sa hormóny v tele v priebehu cyklu menia tak ako majú.

Vaginálnym ultrazvukom sa dá pri každodenných návštevách gynekológa odsledovať okamih ovulácie a až by to vyzeralo na ovuláciu, tak by ste s manželom utekali rýchlo plodiť potomka.

babulka123
16. nov 2008

kveta mam jednu otazku, docela vela si pisala o OHSS.. je mozne aby ho mala baba ja pred OPU, skor ako jej bol pichnuty HCG na vyvolanie ovulky .. dakujme

figurka.m
16. nov 2008

babenko, no bolesti trosku su, ale da sa vydrzat, zalezi na tom ci to bude len diagnosticka laparo, alebo budu nejake zasahy, mne robili tzv. prefuky a vypalovali loziska endometriozy, takze clovek to trochu citi, ale 2 hodiny po laparo som uz veselo behala a na druhy den som sla domov 🙂 drzim prsteky, aby vsetko dobre dopadlo 😀

babenko21
autor
16. nov 2008

ďakujem Vám kočky

katarina822
17. nov 2008

ahoj babenko mas ip a za hormonalny profil doplacas priblizne tis.sk

dianka16
1. apr 2011

😉 Ahoj ja mam tiež rovnaký problém ako ty len stým rozdielom ,že ja mám 23rokov ale už tiež strácam nádej!Robili mi všeliake vyšetrenia aj krvi aj maternice a vraj všetko je ok.rozmýšľam že pôjdem na prefuk vaječníkov len sa toho bojím.Držím ti palčeky!

millatina
1. apr 2011

@figurka.m ahoj figurka chcem sa spytat ty si nemala ziadne priznaky ked si mala endometriozu ked si o tom tak dlho nevedela?

figurka.m
1. apr 2011

@millatina no ja som mala bolesti, pri mrche som bola vzdy na praskoch,ale moja skvela dokina s tym nic nerobila...az ked som si nasla noveho dokiho poslal ma na LSK a bolo.

millatina
2. apr 2011

@figurka.m Aha, no to je zaujimave, ja mavam s bolestami pri menzese veeeelke problemy, zaberaju mi len jedny tabletky na to -ak ich nemam tak bolesti prvy den sa nedaju vydrzat a k tomu vracanie a odpadavanie a tiez mi nikto nikdy testy na endometriozu nerobil, pytali sa ma akurat ze ci mam pravidelny menzes a to mam a tym padom mi endomentriozu vylucili..a tiez nemozem otehotniet. Tak dakujem za info budem sa na to musiet spytat doktora este raz.

figurka.m
2. apr 2011

@millatina na endo testy niesu, zisti sa len laparoskopiou, tak si ju vyziadaj, vela stastia 😎

nikus5
2. apr 2011

@babenko21 ak Ti môžem poradiť, nečakaj a na tú laparoskopiu choď - tiež som mala problém otehotnieť, absolvovala rôzne vyšetrenia /aj čajíky som popila/ a až pri LSK zistili, že mám zrasty - odstránili ich, urobili prefuk a po 2 mesiacoch som otehotnela - síce som vtedy potratila, ale po 6 mes.pauze sa potom zadarilo zas a máme krásnu dcérku, potom sme chceli druhé a po 4 rokoch čakania som absolvovala laparku zas /opäť zrasty, vraj v ešte horšom štádiu/ a zase sa podarilo otehotnieť a máme aj synčeka, takže ja môžem len doporučiť 🙂
A budem držať prsty, nech sa čím skôr zadarí

katy633
7. jún 2011

Ahojte, neviete mi poradiť? Myslíte že po 8 mesiacoch neúspešného snaženia 😒 by ma mala doktorka poslat na niejaké vyšetrenie? alebo sa mám sama pýtat? či je to ešte priskoro?
Chcela by som to vediet, či mám niejaký problém s otehotnením, či to chce len čas. kvoli tomu žeby som mala zmenit prácu s iného zdravotného dovodu, a výpoved nechcem dávat kvoli tomu že mám zmluvu na neurčito. Neviem čo mám robit, materská by to vyriešila, ale zatial nič 🙄 .

anka52
24. aug 2011

ahojte mam problem otrhotniet potrebujem poradit mam 27 a nedari sa s partnerom to je najhorsie ze tuzime obaja po babetku

anka52
24. aug 2011

@babenko21 ahoj ja mam taky isty problem ako ty ja mam 27 a tiez ma posiela pod narkozu ja som tie nad tym uvazovala ked inak to nejde

pici
24. aug 2011

babulky .. pisem vam vsetkym. po 12 mesiacoch aktivneho snazenia neostanete tehotne ked mate nechraneny styk aspon dva krat tyzdenne.. ste tabulkovo neplodne... a cakaju vas vysetrenia... prve je manzelov spermiogram.... to je zaklad lebo ten ked sa vyluci, patra sa dalej
vysetrenia pre vas, folikulometria, odsledovanie rastu folikulov, ci praskaju a vajecniky ovuluju aby k otehotneniu mohlo dojst
ak ano, je to tzv.planovany styk, lekar vas odsleduje a vy doma sexujete o dusu v den kedy vam povedal, vie to podla velkosti folikulu
v pripade ak nezaberie. dolezita je priechodnost vajecnikov, robi sa v ramci laparo, ale aj bez nej... je to tzv. prefuk...
v pripade ze kontrastna tekutina prejde trasou, su cesty vajicka k spermie otvorene... v pripade ze nie, mate zrasty alebo nejake ine tam veci , ktore sa odstanuju chirurgicky.
dalsim krokom , ak ovulujete, sexujete , mate v poriadku vajecniky, dobry cyklus, a priechodne vajcovody
nasleduje laparoskopia.. diagnosticka
pozru sa na maternicu a vsetky ostatne veci zblizka. ak mate zrasty, rozrusia sa.. ak sa odhali napriklad endometrioza... je tiez niekolko moznosti... bud liecba hormonmi a uvedenie do umeleho prechodu a nasledna kontrolna laparka po dostaveni menstruacie a opatovnom nabehnuti cyklu.. alebo rovno odporucenie na IVF do centra
v centre. kuknu diagnozy, a riesia. ak ma manzel v poriadku spemio najvrhnu IUI cize inseminaciu
ak niekolko IUI nie je uspesnych alebo ma manzel katastrofa spermio, navrhnu vam IVF
podla diagnoz, cyklu atd ste nastavena na dlhy alebo kratky protokol pichania. dlhy zacina este cyklom predtym napriklad od 26teho dna... kratky od noveho cyklus, pocas menstruacie
nastimuluju vas, odoberu vajicka, oplodnia, a vkladaju embrya... to je velmi jednoducho a skratene napisane...

ak mate otazky. kludne sa pytajte, rada pomozem

co sa tyka laparky, nemusi nic odhalit a potom su vase sance na otehotnenie velmi velke v najblizsich cykloch, pretoze sa to tam nejako pohnieti... vela bab ostalo hned tehu. netreba sa bat, robi sa v celkovej narkoze... bud v ramci jednodnovej chirurgie alebo normalne tri dni polezanie v nemocnici.. nic nezvladnutelne

nenechajte sa odbit slovami nestresujte, chodte na dovolenku , a to musite aj sexovat, ono to pride a netreba na to mysliet...ked raz nie ste v poriadku nahodou, tak tieto mudre rady su vzdy len na dve veci

nikus5
24. aug 2011

@anka52 prečítaj si môj príspevok o trošku vyššie - netreba na nič čakať /nikdy neviete, v čom je problém a často až laparka ukáže/, aj keď oficiálne lekári začínajú s liečbou až po roku snaženia, vždy treba prihliadať aj na vek ženy, sama som si tým prešla až 2 krát a som šťastná, že mám nakoniec 2 zdravé deti a teraz akoby zázrakom aj bez liečby čakáme tretie /aj keď ešte nemáme vyhraté, verím, že všetko bude o.k./. Je pravda, že veľa robí psychika a čím väčšia je túžba po bábätku, tým menej sa zvykne zadariť /aj u mňa sa to potvrdilo/, ale ak sa problém rozhodnete riešiť /ideálne obaja partneri/, je šanca veľmi veľká. Držím prsty, aby sa čím skôr vaša túžba po bábätku naplnila. 🙂

anka52
24. aug 2011

nikus5 aky to le zakrok chcela by som vediet viac a kde sa roby a platy sa nieco

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre