Neviem otehotnieť s druhým dieťaťom. Ste na tom rovnako?

krupan
17. nov 2008

Ahojte ,
snazime sa s manzelom o babo uz 1,5 roka. Mam 35 a jedno dietatko - chlapca (7 rokov). V januari 2008 som bola tehotna ale tehotenstvo skoncilo potratom v 10 tyzdni. Zatial som nebola u lekara s problemom s otehotnenim ale zda sa mi ze uz bude cas ho navstivit. K prvemu dietatku som prisla ani neviem ako a teraz ked chceme druhe to nejde. Rady typu nesmies na to mysliet a podobne nefunguju. Rada by som spoznala tu zienku, ktora to dokaze :o((.
Snazime sa i s ovulacnymi testami, takze presne viem kedy mam ovulaciu. Manzel predpoklada ze ten problem s otehotnenim bude jeho vina, pretoze ma stresovu pracu a dost fajci. Berie ale vitaminy Profertil, ktore nam poradila kamoska. Zatial vsak nic nepomaha. Pockam s vysetreniami do januara a potom pojdem ku svojmu lekarovi. No zatial nechcem stresovat ale predsa roky utekaju ako voda a ja nechcem mat druhe dieta v patdesiatke :o). Ak mate niekto podobny problem ozvite sa rada pokecam.
krupan

nikika33
9. dec 2008

Chcela som, ale ako som písala 2-3x mi do roka meška 4 dni. Tak ešte čakám, hoci je to veľmi tažké. Bolo by to užasné byť na vianoce tehotná 🙂 ale ešte sa nejak moc neteším, lebo o to väčšie bude sklamanie, ked mrcha predsa len príde. ale referovať budem ďalej, ok ? 🙂

lucula73
9. dec 2008

Ok,držím ti palčeky,aby neprišla.

nikika33
9. dec 2008

Diky moc lucula a ty si na tom ako ? ty si ešte neskúšala jonašovu metodu ?

lucula73
9. dec 2008

...neskúšala,lebo mi máme problémy na oboch stranách,tak najprv treba riešiť tie.Ideme 30. do heliosu po výsledky a uvidím,čo nám povedia,mňa čaká po novom roku ešte laparoskopia.

nikika33
10. dec 2008

Tak vám držím palčeky, aby tie výsledky boli čo najlepšie . mrcha ešte stále meška, a dúfam že aj bude 🙂 ale nerobím si veľké nádeje, lebo som už takto bola a sklamanie bolo o to váčšie. ale som teraz rozhodnutá, že keď sa nám to tento rok nepodarí, v januári idem k doktorovi. mala som to urobiť už skôr, ale stále som dúfala ...

nikika33
11. dec 2008

Nikto ( teda skoro nikto ) sa síce do tejto diskusie nezapája, ale napriek tomu budem referovať ďalej 🙂 mrcha mala dojsť v nedelu a je už štvrtok a mrcha nikde ! ešte stále pochybujem a bojím sa tešiť , ale v kútiku duše dúfam ...

nikika33
12. dec 2008

no dúfala som zbytočne, dnes tá hnusná mrcha došla, som na tom psychicky dosť zle ... asi mi už fakt nič nepomôže. asi fakt budem musieť ísť k doktorovi, ale som teraz úplne zničená ..

lucula73
13. dec 2008

Ahoj nikika,to mi je ľúto,viem si predstaviť,ako to prežívaš,ja to tiež takto prežívam už 4 roky...
Poradím ti,pošli najprv na vyšetrenie manžela.Ja som túto stránku objavila v septembri,dovtedy som si nemyslela,že naši chlaapi sú na tom tak zle 😀 ,stačí,že to tu začneš čítať.Aj môj bol v novembri,žiadna sláva.Stačí,že sú tie potvorky pomalé a už sa nedostanú,kam treba....

nikika33
14. dec 2008

diky lucula ... no tp bude tvrdý oriešok. myslím dostať manžela k lekárovi. Tvojho si ako nahovorila ? a berie nejaké lieky ? vitamíny nestačia ? a tiež to prežívam takto už vyše 4 r. ale keď mi mešká mrcha začnem dúfať a je to potom horšie. keď príde načas znášam to o trošku lepšie, lebo nemám čas robiť si zbytočné nádeje ...

lucula73
14. dec 2008

Ahoj...môj berie profertil,má to brať tri mesiace a potom na kontrolu.Inak k doktorovi šiel bez problémov,prvý raz bol pred 3 rokmi,vtedy bol mal akotak na hranici normálu,teraz som ho vyhnala druhý raz a to som nečakala taký výsledok...

nikika33
14. dec 2008

a ten profertil sa nedá kúpiť bez lekárskeho predpisu ? a kolko to stojí ?

lucula73
14. dec 2008

..dá sa aj bez receptu,dávka na mesiac stojí okolo 1300-1400 sk.A má sa to užívať aspoň tri mesiace.

nikika33
15. dec 2008

diky za info ... a ešte jedna otázočka k tomuot profertilu - ke´d ho predpíše lekár, je to lacnejšie ? lebo manželovi sa nejako nechce ísť k lekárovi, tak by sme to skúsili bez toho. ale ked sa to prepláca, tak ho radšej k tomu lekárovi dokopem 😀

siska1512
25. máj 2022

@lucula73 dobry deň. Kde ste posielala manžela na vyšetrenie na spermiogram? Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre