Otehotneli ste s jedným vaječníkom? Akú máte skúsenosť?

yasmin
16. sep 2006

Caute baby, chcem vás poprosit, ak mate nejaké skusenosti s otehotnenim aj ked máte len jeden vaječník,napíšte prosim.Ja mam uz 8 rocnu dceru a otehotnela som s jedným vaj.Teraz sa uz tretí rok snazime o druhé, ale akosi stále nič.

katakata
16. sep 2006

mojej kamoske po prvom dietati vybrali vajecnik, mavala casto cysty a povedali jej ze je velmimala sanca na otehotnenie a po iekolkych rokoch z nicho nic otehotnela a ma dvojcata....

yasmin
autor
16. sep 2006

katkata,dakujem aspon nejake povzbudenie

katakata
16. sep 2006

yasmin nezufaj urciteje tonarocnejsie akos dvoma,ale na durhej straneje kopa zien ktoré su ok a aj tak na otehotnenie cakajú roky. inak mojej kamaratke prednedovnom museli zobrat jedencely a polku druheho vajecnika. vytvorili sa jej na nich cysty velke ako hlavy, a to pred tym jej museli robit kyretaz lebo jej zomrelo babetko pravdepodobne s downovym syndromom...vlastne ked jej povedali ze babo je mrtve nasli jej tam aj tie velke cysty a vajecniky museli von. tiez už ma jedno babetko tak to nie je pre nu taka rana ale stale veri ze sa jej raz podari otehotniet.... a ja verim a dufam s nou

masinka
16. sep 2006

moja mama mala mimomaternicove tehotenstvo, vybrali jej kvoli tomu vajecnik a napriek tomu o rok neskor otehotnela a mam brata
takze treba sa len snazit a trafit ten spravny mesiac 😀
drzim palce nech to aj tebe vyjde

tonicka
16. sep 2006

yasmin, ja mám dve kamarátky s jedným vaječníkom a obidve majú krásne zdravé babatka. skôr si myslím, že je to psychikou.Držím palce.

pikha
16. sep 2006

yasmin 🙂 teraz ta pre zmenu ja aspon trocha potesim.. kamoska mala napadnute oba vajecniky skaredymi dermoidnymi nadormi, nezhubnymi sice ale uplne jej zdeformovali vajecniky. Lekari jej vyoperovali vsetko, nechali jej iba stvrtku jedneho vajecnika. Do roka mala krasne dvojicky 🙂 takze ak je sudene mat babo, zadari sa aj na stvrtke 🙂

yasmin
autor
16. sep 2006

velmi ste ma potesili,viem,ze mozem byt rada,ze mam aspon jedno dietatko,nie kazdy ma take stastie,ale dcerka je uz velka a ja velmi tuzim po dalsom, a potom este po dalsom...,tie tri roky,co sa snazime o druhe som zvladala v pohode, ale teraz uz asi pomaly prestavam verit tomu,ze sa to podari, mozno je to preto, lebo to tak velmi chcem.Pred nedavnom mi zomrela mamka, a moja tuzba po dietatkuje este vacsia,asi potrebujem zmiernit smutok za mamkou.

selu
17. sep 2006

yasmin: netyka se to teda primo me, ale jedna moje kamaradka otehotnela s jednim vajecnikem asi dva mesice po svatbe, ted maji nadherneho a zdraveho klucinu 😉

yasmin
autor
17. sep 2006

selu,dakujem 🙂

veronika13
17. sep 2006

ja som mala tiež endo.cystu, vybrali ju aj s časťou vaječníka, ale jeden je v poriadku. No ale čo som čítala o tomto probléme,a bolo toho dosť, tak jeden vaječník je v pohode. Tak ako aj tonička písala, je to asi viac na psychike, nemysli už na vaječníky ani na to ako veľmi chceš bábo, uvoľni sa a uvidíš pôjde to ľahšie. Aj keď sa to možno hneď nepodarí, aspoň budeš viac v pohode a o tom to celé je.

yasmin
autor
17. sep 2006

veronika13,mas pravdu,ze psychika robi veľa,ja si to uvedomujem,preto som bola 3 roky,co sa snazime v pohode a stale nic.Teraz mam asi take obdobie,ze na to stale myslim,aj ked viem,ze to nie je dobré.Ale budem sa snazit verit tomu,ze sa to podari,a ja zasa zažijem ten užasny pocit, ako vo mne rastie maly chrústik.Neodrádza ma ani to,ze som prvé tehotenstvo preležala v nemocnici s nohami hore 😠

terezia
18. sep 2006

Ahoj Yasmin. Ja mam 30 rokov a po 5 rokoch manzelstva sa nam konecne podarilo otehotniet. Ja mam tiez len jeden vajecnik a ten druhy je podla vsetko polycysticky. Bola som aj dvakrat na IUI a mam za sebou nespocetne mnozstvo stimulovanych cyklov. A nakoniec sa napriek tomu, ze moja dr.tvrdila,ze bez liekov nemam ovulaciu podarilo otehotniet prirodzene a bez liekov. Takze sancu urcite mas. 😉

megie
19. sep 2006

Ahoj Yasmin, maminke asi v 18 vybrali jeden vaječník a mna mala v pohodke (dokonca neplánovane) v 28. A brata v 32, tiež v pohode. Neboj, dá sa to 😉

yasmin
autor
19. sep 2006

Ahojte baby,
terezia,megie dakujem vám za povzbudivé slová.terezia,čo je to IUI?

lola55
28. sep 2006

Zdravim Yasmin
Ja mam tiez len jeden vajecnik, prisla som o jeden pri operacii na cystu. Zistilo sa totiz ze sa jedna o endometriozu a po prebrati z narkozy mi oznamili ze mi museli jeden vajecnik zobrat. Potom nasledovala 1/2rocna hormonalna liecba injekciami. Medzi tym som absolvovala pobyt v kúpeloch LUCKY a po nabehnuti cyklu, 10mes. od operácie sa mi podarilo otehotniet.
Osobne by som ti odporucila kupele, ktore maju urcite vyborne vysledky!!! Mozes ich vyuzit zo svojej zdravotnej poistovne pobyt na B cca 150Sk/den. Urcite ti poradi tvoja lekarka. No je tam super odbornik na neplodnost Dr. Lunicek, ktorý pomoze aj po psychickej stranke. A medzi tolkymi zenami padne vhod ak vidis, ze nie si jedina ktorá má problém....

bobikovci
28. sep 2006

ahojte no pripady su rozne... kamoska ma napr. 2 maternice,ma dceru 4 r. a gyn. jej ale povedala, ze 2. uz bude tazko mat... 🙂

kaciatko81
28. sep 2006

2 maternice??? to sa da?

alcatko.j
28. sep 2006

Kaci, ano je to mozne....

bobikovci
28. sep 2006

alcatko.j - a vies aj peco uz nebude mat 2. baby ?? Gyn. jej hovorila nieco o vrodenej vade...

kaciatko81
28. sep 2006

a to mas potom napojene obe aj na vajecniky aj na vsetko ostatne? 😕

alcatko.j
28. sep 2006

Holky, tak dalece to neznam, ale zrovna nedavno jsem o tom cetla na netu, ze je to sice vzacne, ale ne nemozne...a ze je tam komplikace otehotnet a pak donosit dite, ponevadz tim, ze jsou dve, tak jsou male...pokusim se neco najit na netu a dam sem odkaz, jo? 🙂

alcatko.j
28. sep 2006

http://diskuse.doktorka.cz/zdvojena-deloha/

nejde o dve delohy, ale o zdvojenou delohu...

bobikovci
28. sep 2006

sikulka si darmo... dik 🙂

bubonic
29. sep 2006

yasmin sesternici môjho muža vybrali po treťom dieťati jeden vaječník a povedali že už neotehotnie a ajhľa zrazu má šesť detí. takže nezúfaj, šanca je vždy, len sa nesmieš na to upnúť, lebo psychika je desná vec.

frantina
29. sep 2006

moje sestra prodelala mimodelozni tehu a sebrali ji vajecnik..otehotnela pak hned dalsi mesic, chteli ji to prerusit, ze je to nebezpecne,,ale ona si prosadila svou a ma rocniho Vojtika

natulaaa
12. feb 2010

ahojte,je tu někdo nový na toto téma?

apoloma
12. feb 2010

natulaaa ahoj ja sa hlasim!!!!

jandura
12. feb 2010

aj ja mam len jaden vajecnik a otehotnela som a mam 5mesacne dvojcata a tehotenstvo som mala bez problemov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre