Otehotneli ste s jedným vaječníkom? Akú máte skúsenosť?

yasmin
16. sep 2006

Caute baby, chcem vás poprosit, ak mate nejaké skusenosti s otehotnenim aj ked máte len jeden vaječník,napíšte prosim.Ja mam uz 8 rocnu dceru a otehotnela som s jedným vaj.Teraz sa uz tretí rok snazime o druhé, ale akosi stále nič.

apoloma
12. feb 2010

waw tak to vam zavidim ja mam stvrtku vajecnika a som od operacie uz 4roky a babetko sa stale nedari.... 😔 😔

jandura
12. feb 2010

my sme sa tiez pokusali 2roky,ale prislo to a este dvojmo.vtedy to pride ak najmenej budete na to mysliet.Drzim palce

natulaaa
14. mar 2010

apoloma a co ty,ty máš jeden vaječník, 😉

josie3331
14. mar 2010

ahojte, ja mam tiez iba jeden vajecnik, na tom druhom mi nasli obrovsku cystu, bohuzial zhubnu, uz to je 4 roky, snazim sa iba zopar mesiacov, tak ja este len uvidim, ci sa podari.... drzim vam vsetkym palce

dahra
14. mar 2010

Ahojte,
ja mam tiez jeden vajecnik po operacii januar 2009. Prisla som on kvoli endometrioze. V novembri som otehotnela po IVF. Problemy boli aj na strane mm.

nibiru
15. mar 2010

ahoj ja mam susedu ktorej zobrali jeden vajecnik po tazkom zapale ked mala 14r doktor jej povedal ze s otehotnenim by problem mat nemala len to nemusi hned vist .v 20 ostala tehotna ale v 5m.o babo prisla potom ostala tehotna 24 a to si pozor nedavala odkedy potratila narodil sa jej krasny risko kedze chcela iba jedno dieta dala si danu ktora sa jej asi posunula a do roka a pol bola znovu tehotna ale to jej samozrejme zobrali dnes ma mali 4roky a zase bola na potrate dora jedna 🙄 nezufaj 😉

evatko
16. mar 2010

Ja som s jednym vajecnikom a jednym vajcovodom otehotnela dva krat. Mam takmer 4 rocneho syna a za mesiac rodim opat. Takze jeden uuuuplne staci... drzim palce 🙂

saralinda
20. mar 2010

Taky mám 1 vaječník a podařilo se mi otěhotnět po 2 letech snažení. Mohužel šlo o mimoděložní, takže mi byl vejcovod k jedinému vaječníku odebrán ☹ Ale 1 vaječník k otěhotnění určo stačí.

kiwinka
26. mar 2010

ahojte, prispejem aj ja s mojim pribehom,,,

v roku 2005 ma hospitalizovali na velke bolesti v nemocke v bratislave... na koniec sa z toho vyklubal nador na vajecniku,, v najvyssi cas ma operovali skoro mi to zasiahlo aj maternicu uz!

vyoperovali cely jeden vajecnik,nedal sa uz zachranit,,, brala som hromonalnu antikoncepciu na doporucenie gynekologa-onkologa ku ktoremu som chodila kazdy polrok na kontroli ci som OK, kedze nador , nalez v tom nadore bol taky hranicky , ale nie doslova rakovinovy,,, antikoncepciu som brala do roku 2009, a v ten rok sme sa rozhodli splodit babetko,, na 4mesiac snazenia nam to vyslo! uplne bez problemov, teraz som v 40tt tehotenstva a chystam sa porodit nasu dcerku! 🙂 cele tehulkovanie bolo bezproblemove a krasne!

zelam kazdej krasne tehotenstvo a radost!

vikinecta
16. apr 2010

aj ja mam jeden vaječník ,otehotnela som bez akychkolvek problemov 🙂))

ellise
16. apr 2010

já mám dokonce jen jeden vejcovod a otěhotněla jsem

vikinecta
16. apr 2010

V 16-tich som mala operaciu nezhubneho nadoru pri ktorom mi vzali aj jeden vaječník ,už v 18-tich som rodila a mam krásbu 2-ročnú dcéru,a moc si to užívame 🙂aj ked som ešte dost mlada ,ale strach z toho že v buducnosti možno deti mat nebudem , ma prinútil nemysliet na finančné a materiálne prostriedky a začinala som od nuly, aj ked ubehli len 2 roky dcerka ma už všetko čo potrebuje 🙂)) takže som sa rozhodla úplne správne a som rada že som na nič nečakala 🙂)) druhé neplánujem už 🙂no myslím že ak by som chcela ,nebol by problém ,jeden vaječník stačil pre jedno dieta a pre druhé prečo by nemal ? v tom to podla mna nebude ale v niečom inom 🙂) ale mat aj jedno dieta s jednym vaječníkom je dost ,a ked niekto túži po dalších nech si povie že nemuselo tu byt ani to prvé a je tu asi preto aby sme sa jemu úplne naplno venovali 🙂))

vikinecta
16. apr 2010

Ešte som zabudla ,krátko po operácii som mala aj vred na krčku maternice a aj tak sa dalo ,som úplne rada 🙂)

deninka
17. apr 2010

Ja som mala tumor na vajecniku s priemerom 14 cm, museli mi ho cely odstranit - este v r. 1984. Odvtedy fungujem s jednym a otehotniet sa mi podarilo na prvu supu hned po vysadeni antikoncepcie. Takze mozne to urcite je - len nakolko ja som vlastne cely zivot bez toho jedneho, gynekologicka mi odporucala mat prve tehotenstvo do 25ky (to som tesne stihla) a druhe do 30ky - to uvidim, zatial neriesim 😉

05sisa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zelike
11. okt 2011

Ahojte, ja som mala tiez cystu, ktora mi napadla jeden vajecnik a po prebrati s narkozi mi doktori povedali,ze mi jeden museli odstranit ale ze babetko mozem mat aj s jedným. S partnerom mame sex bez ochrany uz 8 mesiacov a stale nic. Posledne dva tyzdne to stale dava do mna a mam taky pocit ako keby som bola tehotna mam bolesti v podbrusku ,bolia ma prsia, stale ma chyta unava,vytoky mam ale nezapachaju,stale jem, mam nafuknute brusko teda zda sa mi az moc na to ake ploche som ho mala len akurat dnes som dostala menstruaciu. Testy som si kvôli tomu nerobila.Môzem byt tehotna ???ci to mozne nemoze byt ked som dostala menstruaciu. Mamina mi hovorila davnejsie,ze mna cakala a mala menstruaciu tak som na pochybach. Budem vam vdacna za kazdu radu môzete aj na email bariciakova@centrum.sk. Dakujem 🙂

eficenka
19. dec 2011

@yasmin ahoj.. já mám taky jen jeden vaječník. V 16-ti letech jsem měla zhoubnej nádor...
Ale naštěstí je vše pryč! A teď se snažíme o miminko (3.měsíc) a zatím nic. Ale dva gynek. mi říkali, že je naprosto stejná šance na otěhotnění, kdo Ti to říkal, že ne ?????????

ivca87
16. feb 2012

Ahoj, i já mám pouze jeden vaječník. Naštěstí mi doktorka říkala, že bych měla otěhotnět bez problému, protože ten jeden přebral funkci i po tom druhém. Takže to dostávám normálně každý měsíc. Teď jsem snažilka, tak uvidíme jak to půjde 🙂

lakisa19
14. apr 2012

@katakata Nam ludom neni možne nič .ale BOHU ano

ivapo
9. máj 2012

Ahoj ....já mám tez jeden vaječníky a 9 letou dceru počala s dvěmi vaječníky.... Přirozenou cestou.. Snažili jsme se o druhé sedm let a nic ted jsem po druhem Ivf a ted čekam az si budu most udělat těhotné sky test... Je to teda dlouhe čekání.... Dojit k lékaři a řešit příčiny a podle toho jak dolu ho se snažíte... Jestli je to více jak 2 roky tak uz to radš řeš!!!

nadhera
9. máj 2012

v 15tke som mala cystu na vajecniku, operacia,jeden vajecnik von a hned mi vraveli,ze nebudem mat nikdy deti. V 15tke som deti neriesila. Kedze sa podari otehotniet aj s jednym vajecnikom,brala som pre istotu HAK, po vysadeni som HNED otehotnela. 😀 a vzapati opat - medzi deckami je 14mesiacov rozdiel. 😀 😀 😀

betina1984
9. máj 2012

Ja tiez prekonala laparku v 2004 roku, mala som cystu velkosti slepacieho vajca a vzali mi tretinu vajecnika. Tiez mi povedali, ze deti mat nebudem. Prva sa podarila ani neviem ako a dvojcata s pomocou hormonov, ale tiez prirodzene, takze ja si o lekaroch myslim svoje...

zora256
6. sep 2012

Ahojte baby!
A laparkou ako dlho sa vám hojila rana a koľko rán ste mali,v akej veľkosti?A ako vôbec taká operácia prebieha?Uspali vás,mali ste vývody z rán?Mňa to ešte len čaká,a mám strach,keďže malý sa podaril aj popri polycystickom vaječníku z jedného zdravého vaječníka a to lekár až potom zistil,že som polycystický vaječník mala už pred otehotnením z karty,keďže som lekára menila,a nasadil mi tento lekár len liek na úpravu cyklu a zadarilo sa behom pol roka a teraz bude pol rok čo ho zas beriem a mám už len 2cykly na otehotnenie,ináč budem musieť ísť na tú operáciu,hoc si myslím,je to jedno,aj tak je len jeden vaječník funkčný,tak nechápem ako zapríčiňuje ten poškodený neplodnosť toho druhého,vedeli by ste mi to všetko vysvetliť niektorá?
@betina1984 Ahoj!
To je úžasné mať dvojičky dvojváječné🙂Čo že sa vám prihodilo z Paulínkou,keď píšete,takú smutnú správu,ak sa smiem opítať?
Baby a po akom čase po laparoskopickej operácií ste otehotneli?

betina1984
7. sep 2012

@zora256 ja mala laparku v roku 2004 a tehu som ostala v 2007, ale samozrejme som dieťa ešte nechcela po laparke. Začali sme sa snažiť v auguste 2006.
Po vytlačení malého mi prestali kontrakcie, malá sa tam za ten čas poprevaľovala a keď za 6 minút vyšla, mala 4x omotanú pupočnú šnúru okolo krku...

zora256
7. sep 2012

@betina1984 Ahoj!
To muselo byť hrozné,ale hlavné je že všetko dobre dopadlo 😉 ,A to vám nechceli robiť cisársky?Ja som si myslela,že radšej robievajú pri dvojičkách cisársky než prirodzený pôrod,keďže tam je veľa komplikácií,ako aj píšeš,aj ten pupočník,a niekde sa stáva,že sa otočí B dvojča koncom panvovým.Ja by som mala strach rodiť prirodzene dvojičky☹Hoc strach som mala a pri jednom,ale tak by som nebola chcela rodiť cisárskym,a teraz aj tá laparoskopia,som hotová,vystresovaná,keďže je to predca operácia a rana...na bruchu a malého treba ešte dvíhať a tak:-/A ako prebehla laparoskopia v narkóze?A potom sú aj nejaké vývody z rany,koľko rán je pri nej,a krváca sa aj z pošvy po nej,alebo len rana?Díky za odpoveď🙂

zora256
7. sep 2012

@dahra Ahoj!
Aj môj muž mal len 50% životaschopných spermií a ani som vtom čase nevedela,že jeden vaječník mi nefunguje,a že sú v ňom cysty,a po 4rokoch snaženia som z malým otehotnela.A teraz po roku čo mi lekár povedal na preventívke,že mám polycystický vaječník,a od vtedy na teraz po roku je to odosť horšie,tak ešte len pôjdem o 2mesiace ak sa nepodarí otehotnieť dovtedy na laparoskopiu a odstránia mi celý pravý vaječník,vraj ľavý je vporiadku,a u vás je u muža aká chyba,ak sa smiem opítať?

kudrlivka
7. sep 2012

ja som sa narodila maminke z jedneho vaječníka aj s mojím bratom 🙂 treba veriť, že to ide a podarí sa 😉

soleilll
7. sep 2012

@zora256 Laparoskopie se neboj - je to zákrok v krátkodobé anestezii (30-60 minut) a budeš mít maximálně 3 malé jizvičky, asi 1 cm dlouhé. V nemocnici poležíš asi 3 dny, nepříjemné jsou jen hodiny bezprostředně po probrání z narkózy. A pak několik dní nafouklý břicho. 🙂 Po operaci budeš trochu krvácet do termínu dalšího cyklu a hned v následujícím se můžeš začít snažit. Já otěhotněla ve 2. cyklu po zákroku pomocí IVF. Jinak mám od 11 let taky jen 1 vaječník (veliká cysta) a už v té době mi doktoři řekli, že bez vaječníku a vejcovodu mám šance na otěhotnění snížené o 50%. Pomocí laparky ti zjistí přesnej stav, jak to v břiše máš - průchodnost vejcovodů, jestli máš vůbec oba dva, případně cysty a srůsty. Určitě to není zbytečná operace. Držím palce a neboj se toho. 😉

zora256
7. sep 2012

@soleilll Ahoj!
Nuž 50% je i u mňa aj u muža lebo mal na spermiograme len 50% životaschopných spermií a mám predca malého,díky krásne za opis🙂
@kudrlivka Ahoj!
Verím tomu,veď malýs a taktiež podaril z jedným hoc mám ešte aj druhý ale v zlom stave,takže tam sa neuvolňuje vajíčko vôbec ale scystie:-/A v poslednom čase dosť bolieva☹Asi to nevydržím 2 mesiace a pôjdem k lekárovi ešte tento mesiac a začnem vybavovať tú operáciu len kiežby som nemala stres kvôli malému☹že kto sním bude tú dobu,a či nebude umrnčaný bezomňa☹

betina1984
7. sep 2012

@zora256 laparka sa vtej dobe robila v narkoze, teraz tusim len lokalka. Mala som tri vchody, pomjednom stehu, v piatok mi ju robili, v utorok som bola v robote. Takmer bez bolesti, ziadne vyvody, tusim som ani nekrvacala. Ja som mala oboch dolu hlavou, cisarsky nebol vobec potrebny. Chcela som rodit za kazdu cenu normalne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre