Otehotnenie počas menštruácie. Ako je to možné?

anlady
17. sep 2010

ahojte,máte skúsenosti s otehotnením počas menštruácie? viete mi prosím polopatisticky vysvetliť ako to je možné? Niektorí lekári to odporúčajú ak žena nevie otehotnieť a zasa tu na koníku čítam,že ak nie je ovu ( vajíčko) nemožno otehotnieť, no a počas menštruácie vajíčko praská.čo tam potom muž môže oplodniť? Okrem toho neviete aké je prercentuálne vyčíslenie žien kt.takto otehotneli?Ďakujem za vaše príspevky.

ani3012
17. sep 2010

ja som pri prvom ostala tehotná v deň,ako mi prišla potom menštruácia. 🙂

toto som našla ako odpoveď na nete od : doc. MUDr. Miroslav Korbeľ, CSc.
Aj tu platí výnimka z pravidiel. Hoci by mal byť čas menštruácie obdobím neplodných dní, môže sa stať, že žena otehotnie aj počas menštruácie. Pre túto skutočnosť svedčí množstvo splodených detí práve v období menštruácie. Mnoho žien, ktoré sa snažia otehotnieť, si starostlivo vyratúva plodné dni a sústreďuje svoje sexuálne aktivity do tohto obdobia. Niekedy lekári týmto ženám radia, aby sa skúsili milovať aj v období „neplodných“ dní (tesne pred alebo po menštruácii), alebo aj počas menštruácie. A nejedna žena potom otehotnie. Ale neodporúčam vám preverovať na vlastnej koži, či platia alebo neplatia výnimky z pravidiel. Najväčšia pravdepodobnosť plodných dní je približne v strede menštruačného cyklu (pri pravidelnom 28-dňovom cykle je to približne 14. až 16. deň).
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

katecameron
17. sep 2010

Urcite da nic nieje nemozne ja som sice neotehotnela pocas men.ale hned po skonceni v jeden den skoncila a na druhy sa to stalo a mame krasne chlapciatko totalne neplanovane najmilsie proste osud vyssia moc 😀 ako povedal na margo mojho tehotenstva moj drahy manzelicek

bila
17. sep 2010

ja som otehotnela pocas MS.. 😀
ale teda to bolo planovane, nakolko mi vysli plodne dni na MS...

valentina.west
18. sep 2010

bila, prosim ta vysvetli mi, ako si pocitala, ze ti plodne dni vysli na menstruaciu?my sa tiez snazime viac ako rok, ale este som sa nestretla s tym, ze nikto vyrata plodne dni na menzes?

zuzikambo
18. sep 2010

myslím si že všetko je možné, súhlasím s pánom doktorom 😉

ribelina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlnka81
4. okt 2012

nuz my sme neplanovali a otehotneli sme ku koncu MS, a tak isto aj moje dve kamosky 😀 😀 😀 takto asi chodia na svet neplanovane deti 😀 ale mame velku velku radost 😀

wanilla147
7. nov 2012

ja som si dala vypocitat Jonasovu metodu a tam mi to tiez vychadza pocas MS, ale skusame stale...dam vediet 🙂

marika1987
13. nov 2012

zvlástne práve teraz som čítala ze pred menštruaciou je nemožné otehotniet a teda ako je mozne ze počas je to možne... a to stym pred máme overene pred MS máme poh.styk takmer denne a nič,.,,, tomu nerozumiem

puskaruka
13. nov 2012

Ja mam styri deti a kazde sme pocali pocas menstruacie.

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_maximko
22. nov 2012

každopádmne sa to oplatí vyskúšať 🙂

michaelamilan
22. nov 2012

ja som si počítala plodné a neplodné dni(keďže už nemôžem užívať HAK) a zostala som zrovna tehotná na neplodné dni a na prvý pokus 🙂

miminkova
30. jan 2013

Ahojte, no my uz sa tiez dost dlho snazime, tak mozno skusime aj pocas men. kedze sa to aj vam podarilo 🙂

radka1303
25. feb 2013

ahoj my sme to skusili prave teraz vo februari....dako nevydalo no....sme boli na zabave cosi sme popili 😀 a taaak...no ked sme prisli domov sli sme spoli do sprchy a volajako sa to zvrtlo a to som bola akurat v strede mrchy....a teraz cakam ci sa cosi nestalo lebo vyzera to vselijak,ale urcite sa to da lebo aj moja svokra tak otehotnela.2x a vzdy pocas MS 🙂

katika82
30. máj 2013

no ja som pri prvom otehotnela tiež tesne asi deň dva po mrche. o bábo sme sa snažili rok potom sme si povedali že to nejdeme siliť lebo presne som sa sledovala bazálnu teplotu merala a neviem čo doktorka mi tvrdila že ovu vôbec nemám lebo vždy mi merala folikuly iba v strede cyklu a nakoniec som otehotnela tesne po mrche. tiež som tonechápala teraz má drobec 3 apol roka. no a momentálne som tiež v dosť napätí lebo nakoľko nemôžem užívať HAk tak si chceme sexík naplno užiť aspoň počas mrchy zatiaľ to tie 3,5 roka fungovalo ale už týždeň mi je zle, bolia ma prsia, a asi 12 dni po mrche som mala dva dni špinenie tak som sama zvedavá či to bola silná ovulka to špinenie alebo niečo iné🙂) druhé plánujeme ale až tak za pol roka keď už budeme nasťahovaní v novom domčeku tak uvidíme či to nebude skôr🙂

bibina1994
19. sep 2013

Mozem otehotniet den po men?

bambibam
19. sep 2013

kedy si som počítala ,ako blázon,chodili po IVFčkach a nič ...už nám povedali ,že pre nás nemajú riešenie ....a ono ked som sa na všetko vy.r.la a zmierila sa stým tak som otehotnela dokonca 2x za sebou , 1x tesne po menzese cca 3-4deň a 2x som čakala a čakala ....a otehotnieť som musela cca 1-2 dni pred menzesom (mm nebol doma a ked prišiel tak stíhal a inak máme poštárku 😀 😀 😀 ) , takže ja na plodné a neplodné dni sa nespolieham ,lebo moje telo si robilo čo chcelo.

lela001
11. okt 2013

Otehotniet sa da aj pocas menstruacie. Plodne dni a ovulacia nemusi byt vzdy len okolo 14. dna cyklu. Pouzivam Billingsovu ovulacnu metodu (mam kurz BOV) uz 8 rokov a aj z vlastnych sledovani viem, ze ovulacia moze byt aj neskor. Vplyvom napr. stresu, choroby pripadne emocialneho vykyvu napr. pri umrti blizkej osoby... nemusi prebehnut ovulacia ako zvycajne ale moze sa posunut az na cas menstruacie pripadne tesne po nej. A este jedna poznamka: Nie kazdy mesiac musi mat zena ovulaciu. Bene su tak 2 mesiace v roku, kedy zena ovulaciu proste nema.

tonjadabik2
14. okt 2013

ahoj no asi tak ja mavam dlhy cyklus a mne sa ovulacia posunula..dostala som aj omeskanu ms co sme si uz mysleli ze sme tehotni ale bohuzial sa nepodarilo.. 🙂 ale nevadi.. no a k tej ms my sa milujeme aj cez ms skoro vzdy. a tiez som pocula ze cez ms sa da otehotniet 🙂 . a aj my mame len poštarky 😀

sisagrellova
16. okt 2013

Ahojte. Ja mam uz dve deticky a s MM planujeme teraz tretie. Mam ale strasne divny ciklus,mavam menstruaciu dva krat za mesiac. Pocula som ze ta moja druha menstruacia moze svedcit otom ,ze mam prave plodne dni. Tento problem s menstruaciou mam cca 7 mesiacov. Myslite ze je to mozne?

paskolinka
29. okt 2013

aj moja kamoska otehotnela zo styku pocas ms. je to jednoduche. ak ma zena kratsi cyklus (napr. 21 dnovy), tak k ovulacii s velkou pravdepodobnostou dochadza na konci alebo tesne po ms. a kedze spermie vedia prezit v tele zeny aj niekolko dni, otehotniet sa da. a ak to otocime, tak zeny s kratkym cyklom vlastne ani inu moznost velmi nemaju, ak chcu otehotniet 😵

11dodik
4. jan 2014

Ach zeny ani ma nestraste

sedmokravka
4. jan 2014

ako je to mozne, kde sa potom vajicko uchyti, ked je potrebna slusna vystelka maternice, ktora sa menzesom vlastne meni, nie? no ved nie nadarmo sa tomu hovori Zazrak 🙂

sara92
2. mar 2014

Žienky, otázka..mám nepravidelný cyklus..viacmenej dlhý- 32-39 dňový..priemerne 36..moja doki hovorí, že je to ok..no s vyrátaním plodných dní alebo ovulácie je to ťažšie..no k otázke..s priateľom sme sa milovali na 4 deň menštruácie a išli sme naplno..myslíte, že je možné, že aj pri takomto dlho cykle, by som mohla počas menštruácie otehotnieť?..netvrdím, že by som nebola rada..🙂..ďakujem za odpovede 🙂

kalea
2. mar 2014

@sara92 - z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že dlhý cyklus nie je pri otehotnení žiadnou prekážkou, ja som mala tiež vždy dlhé, veľmi dlhé cykly a s otehotnením nebol problém vôbec, nikdy som si ani nevyrátavala plodné alebo neplodné dni a síce som vždy chcela mať aspoň tri deti, nikdy by som nebola verila, že tie tri deti budem mať tak rýchlo po sebe. A k tvojej otázke, samozrejme, že aj pri dlhom cykle môžeš otehotnieť aj počas menštruácie, tá možnosť tam určite je.

livka_
2. mar 2014

zeny, to vyzera, ze sa uz na nic spolahnut neda 😀 takze ak chcete babo, tabulky vypocty prepocty pustit z hlavy a hura na to kedykolvek 😀 😀 😀

martinka10181
4. apr 2014

Ahojte chcem sa opytat s priatelom som mala sex pocas menstruacie 3 den ale mala som velmi slabunku menstruaciu a priatel sa do mna urobil. Je mozne ze som tehotna? a kedy najskor sa to da zistit? dakujem za odpoved alebo mi mozete pisat na email tinka10181@azet.sk ... strasne som nervozna

dianak1
16. júl 2014

Chcela by som sa opýtať s priateľom som mala sex počas menštruácie a priateľ sa do mňa urobil prešiel mesiac robila som si 2 tehotenske testy jeden asi po 2 a jeden po 3 týždňoch oba boli negatívne no menštruácia mi meška 4-5 dni. Je možné, že som tehotná? PS: komentáre typu fuj si nechutna a podobné reakcie ma naozaj nezaujímajú! Ďakujem

myska_
23. aug 2014

Caute 🙂 používam Hak uz asi 3 roky a s priateľom sme mali sex posledny den menstruacie a popritom aj prerušený styk takze to dal von, je nejaka možnosť ze by som mohla byt tehotná?dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre