Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
9. júl 2009

matusik, dobre si pamatáš, ale asi len rok aj 8mesiacov 😉 a čo - ved vek je len číslo 😉
ja s tým neurobím nič, ked mi mužík takto bude chodiť, tak to do tej 30 na 100% nestíham - tak budem staršia mamička, no a čo 😝
idem teda robiť 😉

nellie_
9. júl 2009

no ja mam 27 a snazime sa uz rok a pol...teda ja neviem ako to mam ratat - ale v 12/07 som po 7 rokoch vysadila HAK, potom asi to 6/08 mi nemohol nabehnut cyklus,takze vyvolavacky, clostil a tak... a kedze to nezabralo tak 11/08 spermiogram + laparka... spermiogram OK, laparkou zistili ze som mala trocha skôrnatene vajecniky tam mi urobili driling - do kazdeho po 7 dierok aby vajka lahsie vyliezali a po laparke mi vlastne nabehol prirodzeny cyklus, este 1,2/2009 som brala clostil a od marca som čistá, neberiem nic....
meranim som zistila ze ovulujem ale aj tak stale nie som tehu...sice sme par krat ovu nevyuzili a tiez rozmyslam, ze ci bude problem niekde inde, alebo je to len tym ze malo sme spolu.....
takze v skrate moj snažilkopis.... 😀 😀 😀 😀

shandy
9. júl 2009

Dobre ranko, ufff teda vy ste tu toho popisali takto hned zrana 😀 😀 😀
no kto to ma citat?? 😀 😝
nellie a pozerala si filmik vecer? aky? si si urobila romantikus s danielle steelovou? 😉
jarulka huraaaa, ty si tu a dokonca aj matusik, no neverim 🙂 🙂
matusik, ty mas nejaky rekordne dlhy cyklus, hm, hm, hmmmm a tolko keksikov v jednom mesiaci. vyzera to na tehu 🙂 , podla mna by si mohla testovat pokial teplota neklesne zajtra. hm?
jarulka a vy uz budete mat avetko? huraaaa
nellie a folikulometriu a hormonalny profil ti nerobili? stitnu zlazu mas ok?
a nellie jasne, my sme take starenky 😀 😀 😀 , aj ked teda duchom sa citim tak na 17 😝

matusik111
9. júl 2009

ked to pocuvam, ako sa to vsetko vlece a co vselico moze nas stretnut,... tak je tomu tazko uverit, pokial sa s tym clovek naozaj nestretne.

kamoska brala HAK asi 8 rokov, v januari ho vysadila a snazia sa o babo. ..... s tym ze uz v auguste je neskoro otehotniet ( to mi rozpravala vo februari) ,.. nechcem na tuto temu moc debatit, lebo naozaj to na kazdeho inak ide,.... ale minuly tyzden prisla na to rec a jednoducho ona musi byt tehotna do novembra, lebo inu moznost ani nepripusta.

a zivot je o tom, ze anineviem o com .... az ked sa to s nami vlece , si uvedumujeme aky mame zivot.

shandy
9. júl 2009

tak tak matusik, niekto ani nevedia ako otehotneju a ty si po tolkom snazeni uvedomis, ze co je vlastne dolezite a najhorsie na tom je to, ze to my nijako nevieme ovplyvnit, cize nam zostava len a len cakat 😔 🙂

matusik111
9. júl 2009

Shandy, vitaj v klube 🙂 uz sme to vsetky pokope 🙂

ja som inak vcera tiez pozerala na Markize romantiku 🙂 , ja sa pri tom tak ukludnim a som taka spokojna a sladko sa mi zaspava.

shandy
9. júl 2009

😀 😀 😀 dakujem za privitanie. aj pusa bude?? 😀 😀 😝 , aj chlieb so solou? 😉 😝
ja som pozerala dr. Housa, ja som taky uchyl na serialy a filmy z lekarskeho prostredia 🙂 🙂

matusik111
9. júl 2009

vsetko bude... ale ja mam doma iba cierny chlena, nevadi ?? 🙂

shandy
9. júl 2009

mnaaaaaam ten mam najradsej 😀 😀
a jazula bude? 😀 😀 😀 😝
matusik a ako sa citis? nejake tehu priznaky? ty musis byt tehula. tfuj, tfuj, tfuj pre stastie 🙂

matusik111
9. júl 2009

idem do mesta, nech mam pocit, ze nieco dnes robim 🙂 , par veci musim vybavit a pridem zas ku vam.
tak zatial pa-pa a pekny den.

nellie_
9. júl 2009

no helou shaaaaaaaaaandy.....cmuuuk mlaskava pusa na čelo 😀 😀 😀 😀 😀

jarulai
9. júl 2009

no už sa mi nechce robiť, ale má dojsť šefka, čo je ešte nad naším šefom 🙄 , tak som len na skok ☹

tak, babulky, pozerám, že ste všetky snažilky-začiatočníčky, ja už som vyslúžila 😉 😀 a možno aj večná snažilka ☹ no len dúfam, že nezostanem len pri snažení, že to raz prinesie ten vytúžený výsledok 😉

shandy, ja som tiež tak úchylná, tiež som včera pozerala Housa, to by som ani neprežila týžden bez neho 😀 😀

idem teda zasa makať 🙄

nellie_
9. júl 2009

aj ja možem Housaaaaaaaaa..s drahym ho zboznujeme a je to oblubeny serial nasich krsniat...maju len 6 rokov a oni ho priam žeru, nase dvojičky.... 😀 😀 😀

Ja este mam hrozne rada Kliniku Grace a aj Pohotovost som "zrala" a aj knihy z lekarskeho prostredia ma bavia..

shandy
9. júl 2009

nellie 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀
fiha, tak sefka je rada hore?? 😀 😀 😝 , ja preferujem byt pod, teda dole 😉
jeeeeej zalozime fanclub dr. housa 🙂 🙂 , vcera som tak nad tym rozmyslala, ze ci tie diagnozy a to co tam rozpravaju aj sedi 🙂 🙂 , ci to je naozaj realisticke...
jarulka neboj, vsetky sa raz dockame, len niektore nestastnice ako my si musia hold dlhsie pockat 😔
hej, hej nellie ja tiez obe, presne aj knihy 😀 😀 😀 , no vsak aj novy gyndo mi povedal, ze ked bude potrebovat nieco vediet, zo snazilkovskych veci, ze sa bude pytat mna 😀 😀 😝 , vsak keby niet tychto veci, ani by som nezistila, ze mam problem so stitnou zlazou 😔

shandy
9. júl 2009

matusik a nikde sa netulaj, rovno domov! 🙂 🙂

nellie_
9. júl 2009

shandy na stitnu zlazu mi testy nerobili.... 😅
ty si nemala ziadne priznaky????

shandy
9. júl 2009

nellie, prave ze ja som priznaky mala, len som nevedela co to je, ale som si nasla na nete priznaky a podla toho som vydedukovala, ze to na mna sedi. dosla som k praktickej, ze si myslim, ze nemam v poriadku stitnu a ona, ze ok, ze zoberieme krv na hormony SZ. zobrala a vraj ok. lenze napriek tomu ja som stale citila, ze to nie je ok, tak som sla jednemu docentovi, co mi vybavila znama a on mi zobral okrem hormonov aj protilatky. samozrejme to boli tie protilatky, co mi sposobuju problemy...ale vidis, keby som sa nechala odbit praktickou tak si nicim zdravie...a ked som jej doniesla ten papier, ze predsa mam problem so SZ tak ona len ze aha protilatky, na ne my nemozeme robit krvne testy. tak ale poslat endokrinologicke ma mohla nie?? 😠 😠 😠

shandy
9. júl 2009

teda pisem ako dili, ale snad si to pochopila 😀 😀 😀

nellie_
9. júl 2009

shandy jasne pochopila 😉 😉

niekedy su ti doktori fakt hrozni... 😠 😠 😠 😠 clovek sa im musi priam doprosovat aby urobili to co treba..... 🙄

matusik111
9. júl 2009

uz som doma z mesta, ... idem si to vsetko precitat

nellie_
9. júl 2009

vybavila si vsetko co bolo treba??? 😉

matusik111
9. júl 2009

tak vy ste take Housovky ? 🙂 , ja sa tiez mozem na to divat, ale vacsinou zabudam, lebo zabudnem zapnut Jednotku .

a to som nevedela, ze Shandy ma problem so stitnou zlazou,... a tosi ako na to prisla? a ma to daky vplyv na tehotenstvo? vravela si nieco gyndosovi o tom?

matusik111
9. júl 2009

vybavila som vsetko, par ludi ma vytocilo, ale uz som sa naobedovala, tak mi je dobre 🙂

varili ste kuracie prsia s jablkami a s ryzou?? To je take uzasne, ze sa toho neviem dojest

nellie_
9. júl 2009

mnaaaaam...take nepoznam hod nam recep t 😉
ja som taka hladnaaaaaaa.....sa mi slinky zbiehaju 😀 😀 😀

matusik111
9. júl 2009

to som si sama vymyslela 🙂 , kuracie prsicka na rezance oprazit, jablko na kusky a vsetko spolu dusite , skorica + kari + paprika cervena + sol ,.... a je to hotove za 20 minut.
je to vyborne

shandy
9. júl 2009

no veru nellie, netreba sa nechat odbit, treba pocuvat signaly svojho tela....
no matusik prisla som na to tak, ze som mala priznaky, nasla som si ich na nete, z toho co mam postudovane a popozerane mi napadlo, ze by to mohla byt stitna a veru aj bola 😉 , vplyv na tehotenstvo to samozrejme ma, lebo hormony SZ ovplyvnuju strasne vela cinnosti tela a posobia aj na mozne otehotnenie - v niektorych pripadoch je otehotnenie tazsie, v inych hrozi potrat. Zalezi od problemu...gyndosovi som to samozrejme povedala, pytal sa co na to endokrinolog, tak som povedala, ze momentalne by v tomto u mna nemal byt problem. mnaaaaaaaam to jedlo znie dobre, skusim to 🙂

shandy
9. júl 2009

inak uz sa mi blizi mrchana, bleeeeee 😔 😔
ale na druhu stranu som rada, lebo pojdem skor na folikulometriu, lebo potom ideme na dovolenku, tak aspon to bude dobre nacasovane 😵 😵

matusik111
9. júl 2009

tak hlavne , ze vies o tej stitnej zlaze a da sa to liekmi podchytit. urcite sa da s tym otehotniet, len tie pevne nervy treba mat ☹ ale to pri vsetkom.

tak ty uz ides mrchovat ??? ☹ ☹ ja zatial nic necitim, mna to pocka asi az zajtra , budeme mat cerveny spolok 🙂

a ako sa chodi na tu folikometriu ? ja sa tak vsetko pytam, aby som vedela co budu somnou robit 🙂

a kde sa chystas na dovolenku?? to ste si tak naplanovali na ovulku ??

nellie_
9. júl 2009

shandy aj ja v kutiku duse dufam, zeby na dovolenke sme mohli stihnut ovulku.... 😵 😵 😵 😵 😵
tym ze mi mrcha dosla o 5 dni skôr ako som planovala to budem mat posunute... 😵 😵 😵 😵
len aby dosla ta ovula nie ako minuly mesiac, lebo ma slak trafi 😅
to bude chorvatske snazeničko 😀 😎 😀 😎

nellie_
9. júl 2009

folikulometria nic nie je..to ti len urobi vnutorne sono 😉
co mna osobne priserne boli 😅 a kazdy komu to poviem na mna kuka ako keby som padla z marsu...ale ked mna ta jej kulma fakt boli 😀 😀 😀 😀
alebo to bude tym ze ona nan nenavlieka kondom ale mikrotenovy sačok a nim ma skriabe vo vnutri 😀 😀 😀 😀
ja som tak rada ze uz na to nechodim 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre