Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
23. júl 2009

babulky, tak ja prchám domkov za mužíkom 😉 musím ešte skočiť do Hyundaiu pre techničák a potom ešte niečo vybaviť, takže o zábavu máme postarané 😉 😀

takže vám všetkým prajem krásny víkendík, užite si mužíkov a pondelok /dúfam, že mi pojde net/ sa okolo 14.00 zastavím 😉

pa-pa

shandy
23. júl 2009

no jo, to vies, ked chceme plodit, tak sa musim poponahlat 😔 😔
no teda, tak krasny vikendik aj tebe mojka, nech sa ti vsetko podari rychlo vybavit, aby ti viac casu zostalo na muzika 😵 😵 😵 , papa

matusik111
24. júl 2009

dobre ranko babulky, prikladam graf http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

tak ja mam asi ovulku uz za sebou ,..... co myslite ?

shandy
24. júl 2009

matusik veru vyzera to, ze si po ovule... 🙂 🙂
to len ja nie a nie 😀 😀 😀
vcera 29,3 mm folikul, dost velky, nie? 😀 😝

moncika15
autor
24. júl 2009

ahojte babule 🙂
podavam hlasenie o nie moc dobrom,skor zlom spg. ☹
ma ist na "opravny" 10.8. + urolog. a geneticke vysetrenie. takze tento mesiac sa IUI nekona bo potrebuje 5dni "klud" a na IUI sme mali ist den pred odberom.
boli tam velmi mily, vrelo odporucam. len si treba naxystat nejake looove 😀 🙄

nellie_
26. júl 2009

Ahojte krasky... 🙂 🙂 🙂

tak uz sme doma..dosli sme s vcera v noci..na dovolenke bolo uplne super a bolo tam fakt nadherne, boli sme v uplne kludnej dedinke kde nas bolo len par na plazi a vecer sme chodili do okolitych miest... 🙂 🙂
bolo fakt super 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😵

az na to, ze som hned po prichode dostala MS a mala som ju cely tyzden ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
takze plodenie sa nekonalo...nechapem tomu, dostala som len po 14 dnoch a mala som ich fest silne ako ja zvycajne nemavam a drzali sa ma po celu dovolenku az do vcera...takze asi tolko... 🙄
chorvatik nebude... 🙄 🙄

ale nevadiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aj tak bolo super 🙂 🙂 🙂

shandy
27. júl 2009

ahojte bambule 🙂 🙂
moncika a v ktorom CAR ste boli? to je mi luto, ze vas stale ten spg trapi 😔 😔 , snad ten kontrolny dopadne lepsie 🙂
caves nelliee....no super, ze si si uzila romantikus dovolenku, teda az na tu mrchanu hnusnu 😖 😔 😠
no je to divne ty brdo, ze po 14. dnoch...
😕 😕
ja hlasim ze som po ovule, folik bol v piatok vecer uz prasknuty 😵 😵

matusik111
27. júl 2009

dobre ranko🙂

ake novinky tu citam. 😎 😎

Moncika, spominala si , ze muzik by mal ist v septembri na Slovensko pracovat, ja si myslim, ze potom sa to vsetko zlepsi. Lebo to cestovanie a zitie mimo domova nasim chlapom veru neprospieva. Aspon moj je z toho nestastny a asi sa to ukaze aj na SPG.

Nellie, tak to si prekonala aj moju mrchu,... ja mavam po 22DC 🙂 😵 😵 😵 , ale aspon ste si oddychli a uzili si. V akej dedinke ste to boli? MOj chlap ma tiez rad take mensie dedinky, kde neni narvatych kopec turistov.

Shandy, takze mas ovulku za sebou a sexik ste ako prevadzkovali??? 😵 😵 😵

A ja prikladam opat moj graf,.. on je fakt cudny zas. ja neviem ci uz bola ovulka , alebo nie. http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0
Chcela som to nahodit aj do Nemeckeho , ale dako mi to strajkuje,... nechce mi otvorit tu stranku co som do teraz pouzivala a kedze neovladam po nemecky, neviem sa k nej doklikat.

matusik111
27. júl 2009

a este som sa zabudla opytat, ... Shandy, a zhoduje sa ovulka na grafe s doktorom?

shandy
27. júl 2009

matusik, to vobec nemusi byt tak, mozno budete mat ukazkovy spg, no niekedy tazko povedat, podla coho to je...niekedy mozte zit obaja uplne zdravo, nemusite mat ani pricinu, ale tehu furt nikde 🙄
ja tiez nemusim tie preplnene komercne strediska, preto aj nerada chodim niekde v sezone. mimo sezonu to zvycajne byva prazdnejsie 😵 a koniec koncov aj lacnejsie 😉
matusik ja myslim, ze uz si po ovule 🙂
u mna sa ovulka podla folikulometrie a podla grafu uplne zhoduje, takze hormonalny profil ani nema zmysel, pretoze ovu je, sliznica a vsetko ostane ako ma byt...tak uvidime co dalej, s folikulometriou pokracujeme aj dalsie 2 - 3 mesiace... 🙂

shandy
27. júl 2009
jarulai
27. júl 2009

ahojte babulky 😉

nellie, tak vitaj medzi "pracujúcimi" 😀 ja by som ešte išla na nejakú dovku 😉 mrcha mohla dojsť aj zmenou klimy, to som už počula, že sa niekomu stáva 😉 aspon ju máš už za sebou 😉

mne sa dnes chce hroooozne spať a nemám ani do čoho pichnuť 🙄 tak dúfam, že ma tu nenecháte samu 😉

shandy
27. júl 2009

jarulka achoooooj, aj ja som na tom rovnako. cely den by som spala. aky si mala vikendik? 🙂

jarulai
27. júl 2009

ahooooj 😵
víkendík - hmmmm, konečne po mrche 😉 tak hádaj 😉 sme si s mužíkom pekne oddýchli viac menej...
a ty si mala aký?

shandy
27. júl 2009

😀 😀 😀 no na to ani vestec byt nemusim 🙂
som citila tie otrasy az k svokrovcom 😀 , ja dobry, tiez sme plodili, ale vcera uz som potrebovala pauzu, aj ked drahy sa snazil 😀 , hlavne som bola uz total unavena a v polospanku 😕

jarulai
27. júl 2009

ja som tak bola v sobotu. mužík mal najskor silné reči, že on neni unavený a potom zaspal pri telke skor ako som sa stihla umyť 😀

shandy
27. júl 2009

pozname, pozname. praktizovala som tentokrat aj nohy hore 😀 😀 , tak uvidime, ci ta gymnastika prinesie aj dake vysledky... 😀 😝

jarulai
27. júl 2009

ja cvičím zakaždým - to aby som nestratila ohybnosť 😀 😀 😀 neviem - mužík mi nejako automaticky podkladá tie vankušiky, nech je hociktorý DC 😉 😀 😀 😀 sa stará 😉
a čo to máš za fotku? to je z dovky, že 😉 ale neviem, čo je to v pozadí - vyzerá to všelijako 😀

shandy
27. júl 2009

no vankusiky som aj ja skusala, ale tentokrat sviecka 😉 😀 😀
fotku mam z nejakeho vikendu, co sme boli este na jar na Sulove, tak to je hore z hradu ta skalka 🙂

matusik111
27. júl 2009

babulky, tak vy ste takto poctivo snazilkovali, a my sme vobec nemali cas. Nemam rada take vikendy, kedy kazdy vecer sme prisli odmov po 10:00 a to som unavena z celeho dna ☹
ale uz aj tak sa tesim na dovolenku 😵 😵 😵 a snazit sa budeme dufam uz v auguste.

Baby , napadla vas taka myslienka, ze keby sa dlho nedarilo a ste obaja zdravi , tak by ste sli na IUI ? Da sa to vobec pre zdrave pray?

matusik111
27. júl 2009

Shandy, a to od kedy je v Sulove taka skala ?? To je tam nieco nove?

jarulai
27. júl 2009

a to si akože vo sviečke vydržala pol hodky 😨 som sa dočítala, že najrýchlejšia spermijka dorazí do vajka až za 45min. 😉 😀 inak sranda akých akrobacií sme kvoli tomu schopné, že 😉inak som robila sviečku naposledy asi v škole na teláku 😀 😀 😀

na Sulove som ešte nebola, len tá skalka mi niečo pripomína 😉 😀 😀 😀

matusik111
27. júl 2009

ja teda sviecku nerobim, iba podlavceky pod zadok.

jarulai
27. júl 2009

matusik, ved aj ja vankušiky - to je pohodlnejšie, že 😉

ja nevie, či by sme sa na to dali. ked mal mužík ten prvý spg zlý a doki začal hovoriť o umelom oplodnení, tak sme o tom začali vtedy aj rozmýšlať. a mužík chcel od decembra začať šetriť na to, no vtedy už nebolo treba...neviem ako by to bolo teraz. sme presvedčení, že ked sa nám to už raz podarilo prirodzenou cestou, tek prečo by sa nemohlo znova, nie 😉

jarulai
27. júl 2009

babulky, už zase makáte?či papkáte?

jarulai
27. júl 2009

halooooo, kde ste? zostala som tu sama ☹

shandy
27. júl 2009

ja som bola papkat, ale uz som tuuuu 🙂 🙂
matusik, ja my tiez vacsinou snazilkujeme po polnoci, inak to nevychadza, ale na to si energiu este najdem 😵 😵 , aj ked teda niekedy. No my sme tak dohodnuti, ze ak by bol problem ze sa nam dlhsiu dobu nedari a pricina nebude urcena, tak kludne pojdeme na IUI a aj na IVF. Myslim, ze pri idiopatickej neplodnosti kludne mozes ist na IUI (to je ta, kde sa nevie pricina) a ostatne je podla mna individualne...u nas je uz problem aj ten SPG ta astenozoospermia, cize to uz asi aj moze byt indikacia na IUI, ale tak uvidime... 🙂 🙂
Na Sulove? Matusik Sulov je sama skala 😀 😀
jarulka, no vydrzala som asi 10 min. 🙂 , kedze spermosov mame pomalych, chcela som im usetrit, resp. urychlit cestu k vajku 😉
ano ano, aj mne jarulka nieco pripomina, preto som ju tam aj dala 😀 😀 😀
jasne jarulka, ze ked sa vam to podarilo uz raz prirodzene, tak sa to mozes zas, i ked ta obdivujem, lebo zas cakat tolko na to...to chce trpezlivost, ktoru asi ja nemam... 😔

moncika15
autor
27. júl 2009

ahojte babule 🙂
muziiiiiiiiiiiiiik sa mi od dnes vratil domoooooooooooooooov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
neviem ci sa mam tesit alebo bat 😀 kadopadne dufam ze ked si vsedno sadne na spravnu kolaj aj spermosi zosilneju,ked si odpocinu a zvyknu na novu robotu 😉

boli sme v GYNFIVe v BA.

baby,ked je moznost ist na IUI tak zahodte predsudky 😉 ved IUI ani nieje umele oplodnenie,je to inseminacia,vlastne len skratenie cesty do ciela 🙂

shandy
27. júl 2009

ahoj moncika, jeeeeej to bude radosti u vas doma 😀 😀 😀
super moncurik, tak ked mi das dobre referencie, pojdeme aj my tam 😉, keby teda naaahodou ta folikulometria nezabrala...i ked tuto moznost zatial nepripustam 😀 😝 , proste zaberie 😀 😀 😀
jasne, ja uz som predsudky ohladne tohto zahodila davno 😀

jarulai
27. júl 2009

moncurik, super 😵 ale pravda nás neopustíš 😉 nám by bolo za tebou smutno ☹

ja nemám predsudky, ani mužík - len neviem, či by nás zobrali, nakolko u nás je asi hlavná príčina v tom, že nie sme spolu vtedy, ked by sme mali byť 😠

shandy, MOZE? ja dúfam, že sa to podarí, inú možnosť si nechceme pripustiť. a aj doki vraví, že ked sa to už raz podarilo, tak to pojde 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre