Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
27. júl 2009

ja prave teraz rozmyslam ci nebude lepsie nexat muzika trosku sa aklimatizovat a ukludnit a dalsie 2 IUI spravit az po tom 🙂

zatial sa do CARu moc nehrabeme, vycerpame moznosti na klinike v CEGYSe a ked nezostane ina moznost aj IVF prijmeme 😨 nex sa deje co sa ma len nex uz mam v naruci miminko 😵

jarulai
27. júl 2009

správne, moncurik 😉
možno bude chcieť aklimatizovať a možno sa budete z toho tak tešiť, že nebudete potrebovať už ísť do CARu 😉

moncika15
autor
27. júl 2009

nie neopusti, uz aj tak som sa vas na dlhu dobu musela vzdat ☹

jaru a co takto nepriznat skutocnost ze mm robi v zahranici 😉 ja som to tiez nikomu nevesala na nos dokym sa neprislo na zly spg...

moncika15
autor
27. júl 2009

juj veru len mi dajte nadeje, uz som to potrebovala, bo som si pitok aj poplakala ked sme isli z CARu a slzim kedy si len na mimco spomeniem. pomali ale isto som stracala nadej. teraz sa mi konecne splnil moj davny sen ze budeme konecne spolu a nic nam nebude branit v plodeni 😀 juj keby som len nemala mrxu 😠

jarulai
27. júl 2009

no moj doki o tom vie. ja som sa mužíka pýtala, či by šiel aj do CARu a povedal mi na to, že moc tlačím na pílu 😖 no ale verím tomu, že ked to bude dlho trvať, tak sa na to bude chcieť dať aj sám. no ved uvidíme, zatial veríme 😉

no ved si nám aj chýbala ☹ a teraz sa vás budem musieť vzdať na nejaký čas zase ja ☹ ja to ani neprežijem ☹

moncika15
autor
27. júl 2009

preco?! dovolenka? neboj to prezijes... inak aj ja som rozmyslala ako zvladnem buduci tyzden v xorvatsku bez PC 😀 moj ho xce zobrat ale som mu to zakazala. nex sme aspon na dovolenke bez texnickyx vymozenosti 😎 no a pod stanom mam notebook to by bolo zaujimave 😀 asi zatrhnem aj elektrinu, zajde slnko a mi zalezieme do spacaku 😉

moncika15
autor
27. júl 2009

jaj, a este som xcela ze tvoj gyn. to moze vediet ale ked vas posle na specializovanu kliniku tak tam by som pomlcala 😉

jarulai
27. júl 2009

nie moncurik, dovolenku som už prežila. prekladajú ma od 3.8. už na iný úsek, kde zrejme nebudem mať prístup ani k PC, nie to ešte k netu ☹ takže to budeme musieť vydržať, kým moj drahý nekúpi domkov PC a net - ach jo, či to len vydržím ☹

no ved uvidíme - keby nás moj gyndoš poslal niekam, tak by som to zamlčala 😉

a jasne - zatrhni aj elektriku - ved romantikuš musí byť 😉

moncika15
autor
27. júl 2009

ooo a to preco?! neopustaj nas! ☹

myslim ze to bude lepsie bo, hned kazdy odsudi takyto par, ze xyba je v tom ze sa nesnazilkujete kedy treba. ved si len pozri zaciatok tejto temy ako do mna niektore babule skocili 🙄

no romantikus moze byt ale len v prve dni bo potom uz musime setrit na pondelnajsi spg,vzdy sa nimi musi plytvat ked mam plodne dni 🙄

jarulai
27. júl 2009

no ja by som tu najradšej zostala, ale nenavyberám si ☹

no nebudeme plakať predsa 😉 ved ja na vás nezabudnem a do piatku som ešte vaša 😉 plakať budeme teda až piatok 😉 ja potom k vám občas mrknem z PC u našich, ale to zrejme budú len víkendy, no aby som aspon bola v obraze 😉

no viem - ja som práve preto sem aj vstúpila, čítala som hned tvoj začiatok a nedalo mi nezapojiť sa. myslím, že je nás ovela viac ako len nás 5, čo sme tu. a nemyslím, že by sme preto nemohli aj my túšiť po mimi a pracovať na nom. moj mužík napr. bude stále zrejme chodiť preč /ako aj moj ocino - už tak chodí snád 25 rokov a sme 3 😉 / máme sa preto vzdať sna mať bábatko? NIEEEEE, ja sa nevzdám a nech si kto chce hovorí čo chce!!!

babulky, prchám domkov - to viete, mužík ma čaká 😉
zajtra sa zastavím - ak pojde net 😉
pekný zvyšok dníčka 😉

moncika15
autor
27. júl 2009

ahoj jaru

pekne si to napisala 🙂

moncika15
autor
27. júl 2009

rekordy v materstve:
Bobbie MCCaugheyova je matkou, ktora drzi rekord majvacsieho poctu porodenych deti v najkratsom case.Porodila sedmorcata - 4 chlapcov a 3 dievcata- v novembri 1997 v University Hospital v state lowa, USA.Narodili sa v 31. tyzdni a prisli na svet v priebehu 16 minut.

Jane Bleackley je matk, ktora je rekorderkou v najkratsom intervale medzi porodmi z dvoch tehotenstiev.Joseph Robert sa narodil 3. septembra 1999 a Annie Jessa Joyce 30. marca 2000, co je len 208 dni po Josephovom prichode na svet.

Elisabeth Ann Buttleova, naopak, drzi rekord v najdlhsom intervale medzi narodenim dvoch deti.Belinda sa narodila 19. maja 1956 a Joseph prisiel na svet 20. novembra 1997 - rozdiel je 41 rokov a 185 dni. Maleho Josepha Elisabeth porodila vo veku 60 rokov.

Oficialny rekord v pocte porodenych deti patri jednej Ruske - porodila totiz az 69 deti! Vrokoch1725 a 1765 absolvovala 27 porodov - 16 parov dvojiciek, 7 trojiciek a 4 stvoricky. Az 67 detisa dozilo dospeleho veku.


😕 aby ste sa nenudili 😀

shandy
27. júl 2009

a ja som vas uz nestihla...no toto 😔
moncurik podla mna si dobre urobila, ze si nestracala cas a hned si sa pustila do tych vysetreni...to si urobila dobre. ja som tiez rada, ze som bola a aspon ovulku mam zatial ok, no ten spg tiez nie je najhorsi, aj ked som citala, ze pohyblivost je dolezita aj pri IUI, no ale nevzdavame to predsa a bojujeme dalej 😀 😀 😀

matusik111
27. júl 2009

ahojte babulky, uz ste asi vsetky prec, ale vsetko som si pekne precitala. Mna praveze napada ta moznost ist na IUI , ak by sa nam do konca roka nepodarilo. Tiez, ked som bola na vysetrenie , tak som povedala , ze sa uz snazime rok a pritom to bolo asi 8 mesiacov . A to babulky viete, ze my sme mali ten sexik dost biedny od zaciatku. Teraz sa to uz zlepsilo posledne 2 mesiace 😵 😵 😵 😵
Ja mam pocit, ze mna to obcas aj vycerapava , ked sa nedari, ☹ a ked je mediciny na vysokej urovni, tak preco si nepomoct. Ved mozno to 2 a 3 babo uz pride samo 😵 😵 😵
Uvidime , ako dopadne muzik na SPG, mal by ist 14.8. - po dovolenke. Tak bude oddychnuty.

Shandy, asi sa budem musiet ist pozret do Sulova este raz , lebo tu skalu som nevidela 🙂 🙂

Jarulka, skoda, ze uz nebudes s nami tak casto ☹ ☹ ☹ ☹ , ale my budeme na Teba stale mysliet a budeme Ta aj ohovarat 🙂 😀 😀 😀

Moncika, a Tvoj muzik uz prisiel definitivne teraz, alebo este musi odcestovat? a inak ,.... na dovolenke si to pekne uzijete. 😵 😵

jarulai
28. júl 2009

ahojte babulky, ste tu dnes?

teda moncika, to sú fakt rekorderky 😨 hlavne tá ruska 😉

matusik, neboj, ja sa občas snád zastavím a prečítam, či ste ma poctivo ohovárali 😉 😀

shandy
28. júl 2009

bre ranicko sa praje bambulkam mojim 🙂
matusik na vasom mieste isto este tak do konca roka pockam s tym IUI. Nechaj si skontrolovat, ci mas ovulku a hladiny hormonov + ten spg, ak bude vsetko ok, potom by to mohlo byt naozaj tym, ze toho keksiku je fakt malo, resp. nie v tu dobu kedy potrebujete. prave na to by vam mohla pomoct ta folikulometria, aby ste sa snazili prave v ten spravny cas, kedy treba. 😉 . Hej to tak vacsinou byva, ze s prvym je problem a potom to uz nie a nie zastavit 😀 😀 😀 , je to asi o psychike...potom uz sa na to tak neupinas, ked uz jedno dieta doma mas..
no matusik, tak Sulov si musis na domacu zopakovat 😀 😀
Jarulka, toto mi nemozes urobit 😔 , fnuk, fnuk, povedz muzikovi, nech ti ihned kupi komp a internet...ved co budes bez neho a este aj bez konika, to nieeeeeeeee 😔 😕 🙄 🙄

jarulai
28. júl 2009

bre aj tebe moja 😉 ty ešte len vstávaš, ty spachtoš 😉 😀

no ved ja by som ten comp išla kúpiť aqj teraz 😉 😀 neboj, snád to nebude dlho trvať. ved aj mužík mi vraví, že to mi nemože urobiť takú dlhú abstinenciu od konika 😉 😀 😀 😀

matusik, shandy navrhuje dobrý postup - skús tak 😉

shandy
28. júl 2009

hehe, nie, nie, ja uz pracujem, ale mi neda vam nezazelat bre ranko 😀
dnes som sa uplne super vyspinkala konecne po troch dnoch polospankovych 🙂 . dnes mi drahy odchadza prec az do nedele 😔 🙄 , ach jo, no co uz...
inak vcera som mala dilemu, lebo sme sa chceli ist bajkovat. zabudla som sa ale dokiho spytat, ci mozem bajkovat ked sa snazilkujeme, tak som volala sestricke a ta ze pre tehule a snazilky to nie je vhodny druh sportu... 😔 , no a tak som dobajkovala 😀
no ja ti verim. jarulka nech ti kupi radsej notebook, to budete mat lepsejsie. no veru, som rada, ze si to tvoj muzik uvedomuje a este mu povedz, ze s tym mam problem ja. lebo mi bude za tebou strasne smutno a budem tu pri kompe usedavo nariekat kym neprides...😔 , ale to nie je citove vydieranie 😅

jarulai
28. júl 2009

no ja som práve dnes taká nevyspatá 🙄 neskoro som zaspala a ešte aj susedov pes celú noc štekal ako besný 🙄
to akože by som nemala chodiť bajkom do roboty ani teraz, ked snažilkujeme 😨

OK, poviem mužíkovi, že musí kúpiť comp, inak si shandy oči za mnou vyplače 😉

shandy
28. júl 2009

chudiatok, mala si poslat tigra, nech ho spacifikuje 😀 😀 😀
no mozes, ale ja bajkujem v lese, takze tam je to trosku horsie...po asfalte hodlam bajkovat aj ja, toho sa nescem vzdat 🙂
vybav jarulka 😀 😀

jarulai
28. júl 2009

OK, vybavím 😉
no to si ma potešila - už som teraz unavená, ked si predstavujem, že by som mala ráno šlapať pešo 🙄

tiger spal, ani okom nemrkol 😀

nellie_
28. júl 2009

ahojte....
joj tento podovolenkovy chaos je otrasnyyyyy 😠 😠 😠

idem si vas precitat 😉

shandy
28. júl 2009

nellie no vitaj po sto rokoch, co nove? 🙂 🙂
neboj jarulka az take zle to nebude.... 😉 , no od toho su tigre, aby spali ked treba 😀 😀 😀

jarulai
28. júl 2009

ahoj nellie 😵

ved aj ja si myslím - v decembri som chodila bajkom a vidíš - podarilo sa 😉 takže myslím, že možem chodiť na nom ešte do roboty 😉
ved ja mám pocit, že ten náš tiger tam ani na nič iné neni ako na spanie 😀 😀 😀 ale nie - to by som jej krivdila, občas zašteká aj v noci, ked sa jej tam niečo premáva 😉 a cez den je zase nezadržatelná 😉 😀

shandy
28. júl 2009

jaaaaaj po ceste to by som sa jarulka ani nepytala, lenze my chodime take zjazdy, ze celoodpruzeny bajk ma co robit, takze ta to tak trasie a je tam dost velke riziko padu, hlavne v mojom pripade, kedze to robim len druhu sezonu...ved vies ako sa mi to uz par krat podarilo 😀 😀 😀

no vidis proste tiger nie je nocny vtak 😀 😀 😀

nellie urobila kuk a hned aj zmizla 😀

moncika15
autor
28. júl 2009

😕 o akom tigrovisa tu bavite?
shandy, ja som sa tiez prestala vyvazatna motorke ked smesa zacali snazilkovat, a niekedy to pekne xyba ☹

no vratil sa,pravdepodobne nastalo. uz si aj doniesol nejake veci naspat. a po dovolenke ideme udajne pre zvysok 😨

shandy
28. júl 2009

ale to jarulka ma takeho vlciaka a vola ho tiger 😀 😀
no je to dobra otrava prestat s tymi aktivitami hlavne ked nevies ako dlho to potrva... 😔 , ale co by sme pre mimco neurobili...ze? 😔
no ja ked uz na grafe budem vidiet, ze nie je sanca, tak hor sa na bajk, to len teraz kym som este kratko po ovulke, tak si dam pauzu...

matusik111
29. júl 2009

dobre ranko, ja vas takto budem burtosit zavcas rana 😀 😀 😀
prikladam graf ..... ovulka bola cez viend a my sme sa vobec nesnazili ☹ ☹ ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

idem si vas precitat, aby som bola v obraze co sa tu vlasnte deje 😎

matusik111
29. júl 2009

tak som uz vsetko precitala. ......... ja mam hormonalny profil v poriadku, pockame na SPG v auguste a budem asi ziadat , aby som chodila na folikom. Lebo mne FF nevie presne vyznacit ovulku a hlavne sa nezhodlo s testami. A uvidime. Viem, ze to neni dlha doba, ale ak by bola taka moznost cez IUI, tak by som skusila. Mozno aj to cestovanie muzikove nam to komplikuje a iba sa cas natahuje, tak uvidime co sa udeje do konca roka.

Nellie, ako po dovolenke?? Uz si vsetko postihala?

Shandy, tak ty si taky akrobat v lese?? tak to naozaj si treba davat pozor. Ja som hovorila na gynde, ze chodim pravidelne do fitka a ona povedala, ze to nevadi , ze netreba to brat tak vazne to otehotnenie , ale to bolo este na zaciatku snazilkovania a nevedela , ze po roku pridem zas 😀 😀 😀 😀 Ale nechcela by som sa toho vzdat a cakat dalsi rok kym sa podari a ja mozem priberat ako buchticka 😎 😎

Jarulka, mali by sme napisat aj ziadost na kupu PC + net Tvojmu muzikovi, ze nemozes nas len tak opustit. Ze my davame na Teba pozor , tak by mal byt este aj spokojny s konikom 🙂

MOncika, kedy odchadzate na dovolenku? Kedy balis kufre? Uz ked bude muzik doma, tak to bude super, ale dufam, ze neopustit nasu temu 😉

to som ale moc napisala 😀 😀 😀 😀

nellie_
29. júl 2009

ahojteeeeeee.... no vcera som tiez len nakukla a hned vykukla zas makat 😀

matusik aka pekna ovulka... 😉 aj ja idem tento cyklus zasa merat, mne to chyba 😀 😀 😀
ked som sa tak riadne na dovolenke precistila, tak som zvedava co to so mnou urobilo.... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre