Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
20. jan 2009

Moncika, a kedy mate tu svadbu???

matusik111
20. jan 2009

ja som tu dnes zas dlhsie ako som mala byt, strach a hruza 🙂
Babulky, merame teplotu, aby sme vedeli, kedy maju nasi muzikovia prist domov a skocit na nich 🙂 ja sa chystam na stvrtok 🙂

moncika15
autor
20. jan 2009

svadba je 25. aprila...uz je to coby dop 😵

matusik111
20. jan 2009

moncika , a co sa stalo na jesen, ked si zmenila doktora?? Lebo ja sa obavam, ze tiez nemam super-hyper doktorku 🙂

shandy
20. jan 2009

jeeej to mas moncika fakt za xvilku, tak aspon prides trosku na ine myslienky. 😉

Presne ako vravis, nadej je vzdy a veru no muzi su taki, ze hrdinovia, malokedy predpokladaju, ze by problem mohol byt u nich, tak super, ze uz nefajci, len nech mu to vydrzi 😀

Veru, dolezite, ze sa na to prislo a ze mas dobreho dokiho.
Matusik tomu ver, meriame...ja tiez stvrtok, aj ked sme sa pochytili, tak neviem co bude 😒 ☹

moncika15
autor
20. jan 2009

uz som sa nemohla pozerat na to ako som xodila od nej ponizena a odvrhnuta a sprdnuta za to ze som si trufla opytat sa na nieco. ked som tam po 3/4 roku dosla ze sa nam nedarui otehotniet tak na mna nakricala ze co je to pol roka ze ine sa snazia aj 2 roky. to ma dozralo!

matusik111
20. jan 2009

Moncika,.... ja ked som v ramci srandy povedala, ze asi bude chyba v jeho spermikach, tak sa na mna urazil, ze ako to mozem povedat ....... my to bolo cudne, Chlapi si myslia, ze baby sa mozu otrcat kazdy rok , chodit po doktoroch , vysetrenia, ale oni nemaju ziadne chybicky. Mas doma pevneho chlapa a to je dobre. Spolu to zvladnete. Este budes prekvapena, ked na svadbe uz budes tehulka.
Doma vedia, ze mate problemik ???

Shandy , a co ze ste porobili , ked ste sa pochytili,.... my to nestihame, ked pride iba na vikend domov 🙂

matusik111
20. jan 2009

a druhy doktor vas poslal na dalsie vysetrenie?? alebo tam mozes ist sam ?? Lebo ked som ja oznamila doktorke, ze sme zacali snazilkovat, tak povedala, ze 2 roky s apocitaju ako neplodnost,.... nemala som chut sa jej pytat, ci mam 2 roky chodit na preventivne a potom na da status "neplodny par" . Chystam sa ku nej v septembri ( viem , ze je to daleko), a uvidim, aky bude mat postup.

shandy
20. jan 2009

hej, inak nechapem baby naco mate cakat 2 roky, ked chyba moze byt v partnerovi, potom ti je suma fuk, ci cakas dva roky a trapis sa. Je to zbytocna strata casu. A okrem toho, vzdy mozes povedat, ze sa snazis dlhsie, nie? Kludne si jej mohla povedat, ze sa snazis dva roky. Ako si to overi? hmm? Nijako 😀 😝

Ale nic matusik, moj drahy ma taku tendenciu, ze najcitlivejsie temy riesi radsej elektronicky a nie zoci voci...zacal pretriasat nieco, co sa udialo cez vikend. No my stihame vsetko ako vidis 😀 😅

moncika15
autor
20. jan 2009

hned v ten den ako som presla k novemu dr. mi porobil odpery, hormonalny profil a folikulometiru..ked som dosla pre vysledky oznamil ze ja som zdrava ale posle nas na kliniku primarnej sterility. a tam uz sa nas ujali.prve co spravia je spg partnera

shandy
20. jan 2009

no aspon niekto je normalny 😉
bambulky idem, tak pekny vecer prajem...vidime sa zajtra 😵

moncika15
autor
20. jan 2009

papa shandy

shandy
21. jan 2009

bre ranicko, je tu niekto? 😀

matusik111
21. jan 2009

dobre ranko ,.... uz som tu ja 🙂

matusik111
21. jan 2009

shandy , meras ??? 😎 ja prikladam graf http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0
dufam, ze pride ovulka cez vikend, lebo zas bude smutny mesiac 😉 chystam daky peknucky vecer , aj som si ovu testy, aby som to odhadla presne 🙂

Inak, moj chlap tiez riesi niektore veci radsej cez net ako z oci do oci 😀 to je asi choroba chlapov 😝

shandy
21. jan 2009

nazdaarek, hej meriam :o)
len ti to tam neviem skopirovat tu linku, ako to robis? no snad pride a kedy mas 1.DC? Lebo to tam v tom tvojom dako nevidim 🙂

No hej, asi hej, ja myslim, ze u nas prebehne kriticky rozhovor vo stvrtok ked pride, su to dost zasadne veci 😒

matusik111
21. jan 2009

ahoj shandy, mne to tiez dlhsie trvalo , pokial som na to prisla ako skopirovat link 🙂
Pojdes do "sharing" , "home page set up" a hned prvy riadok mas link na kopirovanie.
Ja som dostala mrchu vo stvrtok, tak som 5DC. Este len cakam na ovulku a potom sa uvidi co sa udialo .

shandy
21. jan 2009

jaaaaj matusik, super, uz aj idem na to 😉
no ja tiez cakam na ovulu, myslim, ze coskoro by mala dorazit. dufam, ze dojde az zajtra s mojim drahym 😀 😀 , aj ked neviem, ci sa k tomu zajtra dopracujeme...

shandy
21. jan 2009

matusik, ty sikulka jedna, tak posielam moj http://www.fertilityfriend.com/home/251771
😀 , urob kuk, vyzera to, ze by mohla prist nie?

shandy
21. jan 2009

halooo a tu nikoho niet? jaru a moncika kdeze ste? a matusik ty si kam zmizol? ja som tu saaaam beeeee 😖 🙄

matusik111
21. jan 2009

ja som tu nebola skore cely den, lebo fakt nic nestiham ..... aj ked neni to zle si tu citat co sa deje vo svete 🙂 na koniku 🙂 to je veru cela problematika sveta.
Budem to musiet trosku obmedzit, lebo neviem sa sustredit na pracu a iba vsetko tlacim pred sebou.
Ale nebojde sa, urcite sa kazdy den ozvem , ved my si merame so Shandy tu teplotu, aby sme vedeli , kedy treba chlapov znasilnit. 🙂

matusik111
21. jan 2009

Inak, ja mam taky pocit ...... mozem Vam to tu napisat????? nebudete sa hnevat ?
Ze budem mat daky problem ja, lebo 3 mesiace sme sa snazili a dialo sa nieco cudne. Prvy mesaic sme sa relativne trafili do ovulky, ale vtedy som nemala ani sajnu , ze vajka su ready iba 12 h. Ale jeden den, ked mala prist mrcha , dostala som stasne krce do brucha, ale neboli to mrchove krce, dake ine a hned na druhy den sa ukazala mrcha v plnej krase. Dalsi mesiac som viac menej liecila mikozu, tak tam bola mala nadej a krce neboli. A teraz ked som sledoval uz aj teplotu, stale pekne vysoka 37,2 , zrazu vnoci velke krce , teplota 36,8 a mrcha hned na druhy den. Ja mam taky pocit, ze budem mat problem s uhniezdenim vajicka v maternici. Uz som sa to aj pytala dakych bab, ale nevedeli mi povedat, pytala som sa aj doktora na nete a povedal, aby som isla na vysetrenie. nechce sa mi tam chodit, lebo som tam bola v decembri a dr si nic nevsimla.
Nikde som nensla na nete, ze kde je problem , ked sa neudrzi oplodnene vajicko v maternici. Tak som sa Vam vyplakala na pleci a zivot ide dalej 🙂

Komu by som to povedala ked nie vam . 😀

shandy
21. jan 2009

no mne hovor, tak aspon 3 x za den by si mohla hodit jeden prispevok 😉

matusik k tej druhej veci IP...

matusik111
21. jan 2009

jasne ze sa odtrhnem a napisem 🙂 to by som ani nespala, keby som sa tu nepozrela co sa tu deje 🙂

matusik111
21. jan 2009

a este som k tomu mojmu dlhemu pribehu zabudla napisat, ze od mojej prvej mrchy som mala vzdy belestive mrchy. ked som mala okolo 20, aj som niekedy vracala pri tom. Ale vzdy to bolo iba prvy den. Ked bola silna bolest, tak to trvalo cca 30 minut, Ked to bolelo menej, tak aj cely den ma to otravovalo.
Citam o tej endo ..... , obavam sa , ci to nahodou nemam, Neviem presne ani co to je. Musim toho viac precitat. ☹

matusik111
21. jan 2009

Babulky, teda asi iba Shandy, tak ja uz bezim domov, lebo robim hodinu nadcas 🙂 , idem na nakup . Zajtra Ti poviem , co som nakupila 🙂 a este skocit do fitka a domkov.
Tak pekny vecer prajem , pa 😎 🙂

shandy
21. jan 2009

diky babula aj tebe pekny vecer a nestresuj sa...ja som na tom rovnako ako ty. ale chodim tiez na preventivky, tak keby to bola endo, tak hadam by nam to dokovia zistili, nie? 😕
pekne si zacvic, ja som tiez xcela ist, ale mam nadchu 🙄
ja si skor myslim, ze by to mohol byt prolaktin alebo nedostatocna funkcia zlteho telieska...

moncika15
autor
21. jan 2009

ahojte babulky, endometrioza sa neda zistit preventynou prehliatkou. iba laparoskocpic ked sa dlho snazite a zacnu vas riesit podrobnejsie. preto nevahajte a po pol roku trvajte na vysetreniax 🙂

matusik111
21. jan 2009

ahojte, ja som uz doma 🙂
Ja sa obavam , ze mam taku dr. ze nema zaujem nieco riesit somnou, Bere snazilky asi na beziacom pase. Neviem, Este sa snazime malo, k tomu manzel pride domov iba na vikend, tak pocitam s tym ze to bude dlhsie trvat, Ale ak je daky problem, nech sa to riesi cim skor. Uz nemam 20, vsak shandy 🙂 😀
Moncika, neprajem vam taku diagnozu, ale naozaj, je dobre ze uz viete na co ste a moze sa to rychlejsie liecit.

Vie mi niekto povedat, preco sa dr, tak brania robit vysetrenia skor ako si to oni myslia?

shandy
22. jan 2009

nazdaaaarek bambule 😀
no ta moja sa tiez tvarila, ako ze nic a ze kde aky problem, tak uvidime, ked sa tam potom vyberiem 😕
hehe, no matusik veru, uz nie sme najmladsie 😉 😝 , ale duchom ake sme my mlade, to si dovol 😀
no ja neviem, preco to robia, asi sa im do toho nechce, cakaju, ze priroda si niekedy pomoze aj sama alebo co...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre