Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
30. okt 2008

juj ja som tu som zabudla na tuto temu 😅 uz a ti venujem 🙂

baby tu hovorili ze byalergia na nikel nemala ovplyvnovat pocatie...tak sa im zatial snazim verit. skor sa bojim toho,ze ked uz bude babo v brusku ci mu to nebude potom vadit alebo prekazat vo vyvoji ☹

jarulai
30. okt 2008

Ahojte. Už som si začínala mysliet, že sa aj na SK dá tak dobre zarobit, že nikto nemusí chodit do zahraničia 😀 😀 😀 Som naivná, čo? 😵

Mončika, ja si myslím, že ked už bude bábatko v brušku, tak spomenieš alergiu dr. a on ti už dá presné inštrukcie aby sa nič nestalo. Aj ked budeš mat asi dost stažené podmienky, myslím, že to bude za to stát, nie? 😉

Henikav a ako často ste vy spolu? To máš potom ešte asi tažšie ako ja alebo Mončika.

Ale baby, určite tu raz budeme všetky písat, že už sme si tie svoje // našli na teste aj my 😀

moncika15
autor
30. okt 2008

no v to pevne verim 🙂

tiez si myslim ze henikav to ma asi tazsie...bo nasi drahy sa maju kam vracat a u nix to musi byt take rozlietane ked ani jeden nie je na rodnej hrude

jarulai
30. okt 2008

Veru tak. Aj ked nie sú naše polovičky s nami stále doma, máme aspon na blízku rodinu. Ono to musí byt v zahraničí dost tazké. Osobne obdivujem všetkých, čo sa vyberú do zahraničia zarábat a sami. Byt sám v úplne cudzom svete , to chce odvahu.

moncika15
autor
30. okt 2008

ja sama by som nikdy v zivote sama do zahranicka neodisla 😅 hlavne koli mojim navigacnym sxopnostiam 😀
po skole sa vsetci moji spoluziaci rozprxli do irska,anglicka holandska ostala som tu skoro sama ale ja na to nemam povahu a nemam ziadny problem s touto krajinou, sem tam si ponadaval ale da sa tu zit 😉
dokonca som preplakala cele obdobie ked som mala odist z prace a odstahovat sa za mojim do PL, bolo by na isto dobre ale doma je doma 🙂

jarulai
31. okt 2008

ja som to raz skúsila, ale vydržalo mi to len asi 10 dní a vrátila som sa domov. Možno si niekto povie, že som fajnovka a nič nevydržím. Ale tiež jednoducho nie som povaha na to 😵 Možno keby som tam bola s drahým, alebo s niekym, koho poznám, tak by to bolo iné. Ktovie. Ale už nemám chut to zistovat 😀

moncika15
autor
31. okt 2008

😀 😀 😀
dnes mal prist drahy domov alesu strasne zapxy koli sviatkom tak by prisiel nikedy zajtra doobeda a v nedelu vecer zase naspat...tak sme to nexali tak a pride hadam vo stvrtok... tak som sklamana ze dalsia premrhana ovulka 😔

navyse sa nam dnes rano narodilo krstniatko a zatial necitim nic ine ako zavist a zlost 😅 😢 hambim sa ale nepomozem si ☹

jarulai
1. nov 2008

Mončika, je to hnusné, ale mňa to tiež vo vnútri vždy trápi, ked mi zase niektorá kamoška oznámi, že je tehotná alebo už bude rodiť. Tiež sa za to hanbím, ale nemôžem si pomôcť. Prečo niektoré baby čo na bábo nemajú ani pomyslenie, otehotnejú ani "nevedia ako" a my, čo by sme za to dali neviem čo, si musíme na to počkať? Je to nespravodlivé /aj ked nemám právo nikoho súdiť/.
Ja mám manžela ešte stále doma, takže snažilkujeme ovulka-neovulka 😀 😀 😀

jarulai
1. nov 2008

Ozaj - pozerala som tvoj album - ty už nakupuješ vecičky? Ja tiež už nejaké mám, ale to mi doniesla mamina, ja som trošku poverčivá, takže ešte nenakupujem nič 😀

moncika15
autor
1. nov 2008

jaru, povery su pre stare babky ty sa nimi nezatazuj 😀
ja som take mini drobnosti kupila este na strednej skole, bo som odjakziva milovala deticky a teraz ked sa mi nieco paci tak preco to nekupit...ved raz to isto vyuzijem 🙂
ked som bola v lete za mojim v PL tak sme videli nadhernu postielku a xceli sme ju kupit ale nakoniec sme odolali 😅 ale vysi nad nami stale otaznik ci kupit alebo nekupit 😀 😝 😅

jarulai
1. nov 2008

to je fakt, asi začnem aj ja pomaly nakupovať 😀
My sme sa len teraz nedávno presťahovali, takže ja momentálne nakupujem skor niečo do domu, nejaké tie doplnky. Ale verím, že dlho to nepotrvá a budem aj ja takto nakupovať už pre mimi 😀

moncika15
autor
1. nov 2008

😀 mne ked pride na ucet vypalta tak sa musim mimi obxodom pekelne vyhybat bo by som pokupila aj nevyuzitelne hovadiny 😅

inak v tescu maju nadherne vecicky a hlavne je to samoobsluha tak si numusis pytat vsetko od neoxotnej predavacky 😉 tam ja stravim vzdy minimalne pol hodninu..

jarulai
1. nov 2008

v Tescu je to fakt krásne. Tam by som si veru vedela vybrať 😀
Na dnes končím, idem na hroby s mužíkom. Takže v pondelok budem pozerať koníka, či nič nové 😀
Maj sa krásne

moncika15
autor
1. nov 2008

ahoj 🙂
myslim ze tu nebude nic nove bo sem xodime len ty a ja 😝

jarulai
3. nov 2008

to som si všimla, že sme tu zostali len my dve. Ale aspon viem, že aj niekto iný je na tom podobne ako ja a už len to, ked sa može človek postažovat niekomu, kto je na tom podobne a vie ho pochopit, dobre padne. No nie? 😉

moncika15
autor
3. nov 2008

to veru ano 🙂
bo ked som zalozila tuto temu tak ma hned sprdli akokeby sme my co sa nemozme snazit denodene nemli pravo na snazilkovanie alebo co? ☹ 😅

a ako pokracujete? mne vo stvrtok pride priatel ale tak nejako aj mrska dorazi 😒

mariettka27
3. nov 2008

ahojte babenky 🙂
ja mám tiež polovičku v zahraničí a je to dost tažké vydržat,ved to poznáte tie,ktoré to zažívate.... ☹

moncika15
autor
3. nov 2008

ahoj mariettka27, ono uz ta ani nie je o tom ze nie sme s drahymi ale to ze sa nedari otehotniet ☹ da sa na to zvyknut ale dlho to trva a sem tam m popadne taka nalada ze mam pocit ze sa zblaznim ked ho hned nevysiskam 😔

mariettka27
3. nov 2008

ahoj moncika,lenže to súvisí jedno s druhým... ☹ ked nemáš drahého doma,nepodarí sa ti ani otehotniet,teda šanca sa znižuje... ☹ jedine,že by zaskočil sused... 😀

moncika15
autor
3. nov 2008

😀 😀 😀 ale to len v krajnom pripade 😅 😝 srandujem 😎

mariettka27
3. nov 2008

no daj pokoj,ja mám pekného suseda a nie jedného 😀 😀 😀
ale aj tak mi najviac chýba ten môj....a ty dokedy budeš mat milaka doma?Aspon týžden s tebou pobudne?

moncika15
autor
3. nov 2008

juj ano skoro tyzden bude doma= vynimocne 🙂 inak xodi len na vykendy. sobotu doobeda pride a v nedelu vecer ide, alebbo v pondelok rano 😒 . ale aj tak mi vysla poobedna takze si ho moc neuzijem 😢

jarulai
4. nov 2008

ahojte,
ako vidím, pomaly ale isto sa nám ta diskusia rozvýja. Už som myslela, že sme s Mončikou samy.

Marietka27, vitaj teda medzi nami "samosnažilkami" 😉 Je to veru tažké, ked nemám mužíka doma. Aj na mna to občas tak príde, ked neni doma, že sa idem zbláznit sama. Ale čo narobíme, že ☹ Ja som na také niečo zvyknutá vlastne od malička, čo si pamatám, moj ocino tiež chodil preč a boli aj také roky, ked chodil na 3 mesiace v kuse a 2týždne bol potom doma. Teraz majú chlapi lepšie podmienky aj čo sa týka cestovania ako za komančov.

moncika15
autor
5. nov 2008

ahojte 🙂
moj aj ked robil na SR tak mal taku pracu ze tyzden vkuse robil od 9:00 do 1:00 a cez vykendy az do rana (robil kuxara v restike kde byvali aj disco) a dalsi tyzden bol cely doma. lenze to bolo tiez naprd lebo robim na 3 zmeny a nie vzdy to vyslo idealne 😔
som zvedava ako to dopadne ked sa vrati naspat na slovensko 😕 bojime sa toho obaja, a hlavne zle sa bude zvykat na slovensky plat 😅 🙄

jarulai
6. nov 2008

Mončika, ved vy sa nemusíte doma ani celý mesiac stretnút. To máš dost na figu. Mne aspon chodí mužík pravidelne domov. Ale tiež by som bola ho mala najradšej stále doma, ale tiež by sme si asi tažko zvykali na tie biedne slovenské príjmy 🙂

Včera som bola u dr.a konečne mám všetko ako má byt. Tak sa z toho s mužíkom vytešujeme a snažilkujeme o 106 😀 😀 😀

moncika15
autor
9. nov 2008

jarulai, tak gratulujem ze si zdava 😉
ja musim zajtra nahnat draheho na preventyvnu prehliadku k obvodnemu a objednat ho u zubara 😅 to bude teda fuska 😀
ideme dnes pozriet nase tyzdenne krsniatko a nesieme aj tu plienkovu tortu. normalne sa jej nexcem vzdat 😅
drzte palce nex tu navstevu zvladnem bez slz a naslednyx navalov zlosti ☹

jarulai
10. nov 2008

Dík, moncika, my sa z toho tiež s mužíkom vytešujeme. Už to je u nás úspech.
tvojho drahého je také tažké nahnat k nejakému dr? Co by potom povedal, keby musel, nedaj Bože, íst na nejaké urologické vyšetrenie alebo spermiogram? Ja som mojho v tomto smere nemusela ani prehovárat. Naštastie si to uvedomuje sám.

Ako dopadla návšteva? Je to tažké takéto návštevy. Aj ja to vždy prežívam

jarulai
12. nov 2008

Zdravím všetkých. Ale asi som tu zase sama ☹
včera mi manželík zase odišiel na týžden do práce, tak mi je teraz smutno. Ale celé tri týždne, čo bol doma, sme usilovne snažilkovali 😀 , tak dúfame, že by to už teraz mohlo výjst 😀 Aj ked, mám pocit, že mrcha predsa len dorazí ☹ ☹ ☹ No budem dúfat, že nie. Tak držte paste, vy, čo tu nie ste teraz.

moncika15
autor
12. nov 2008

ahoj 🙂
vysledky draheho dopadli dobre az na mierne zvyseny xolesterol. na spermiogram by isiel dobrovolne, sam to navrhol. len sme zatial nenasli dr. ktory by bol oxotny sa nami zaoberat 😒

navsteva dopadla dobre.v pohode som zvladla,len raz som trosku zaslzila.mala je strasne krasna 😵 potom pridam foto...

moj odisiel do PL dnes v noci o 2 ☹ tak uz sa ti budem venovat castejsie jarulai...

jarulai
13. nov 2008

Ahoj moncika,
my sme na spermiograme boli asi takým štýlom, že moj dr. mi povedal, že by sme mali íst, ale žiadny papier nám nedal. Takže sme boli bez odporúčania u urológa a vtedy to stojí 300,-Sk. Síce brblal, že to nerobia len tak hocikomu, ale manžel sa ohradil, že nás poslali s gyndy, tak potom to bez rečí urobil /čo on može vediet, či vás ozaj poslali z gyndy alebo nie, ked nemáš papier?/
Tak sme zostali obidve samy - mne odišiel mužík v ten istý den ☹ Ako často chodí tebe domov? Mne príde v utorok, tak sa vytešujem každým dnom. Už ked prejde víkend, tak to rýchlejšie ubehne 😵
Teším sa na fotky maličkej - všetky bábatká sú krásne, no nie? Aj také "čerstvé, šupinaté" 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre