Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
3. nov 2009

nellie no neviem, ale vacsi klud v dusi by som mala kebyze som tehu, az ked sa situacia zastabilizuje a nebudem musiet pchat do seba lieky. uz teraz mam z toho chaos, ako si ich nadavkujem, aby sa mi nebili s tymi hormonmi stitnej zlazy a s vitaminmi a mliecnymi vyrobkami. lebo tam treba mat nejake 3-hodinove odstupy, no bude veselo 😀 😀
inak aj ja sa na tu pauzu normalne tesim. keksikovat uz nemozme, aby som to nepreniesla na draheho ak to nahodou nema.
inak on bol vcera u urologa a ze on ho vysetril a je negativny...tak si vravim super 😉 a potom mi ukazal tu spravu, ze ster isiel na kultivaciu a vysledky o 10 dni. tak nechapem, ako mu moze len tak zbezne bez vysledkov kultivacie povedat, ze je negativny, lebo to by sa mu prejavilo.... 😠 🙄 . jasne ze my baby sme na to nachylnejsie a on to mat nemusi, ale nepoviem niekomu, ze je negativny, ked nemam v ruke vysledok, nie?

nellie_
3. nov 2009

shandy to dobry dement.... ved ono to nema nejake viditelne priznaky tusim,ze??? a bez vysledkov z kultivacie to nema sancu zistit si myslim.... 😒

moncika15
autor
3. nov 2009

aha, ja som zabudla 😅 a nepovedali ti ci je to dlhodobe? ci to mohlo sposobovat ze sa nedarilo?

matusik111
3. nov 2009

Zatial neviem na aku dobu bude pausa, ale predpokladam , ze mesiac. a potom pojdem asi na kontorlu a uvidi sa, ci liecebna kura zabrala, alebo nie. Doktorka povedala, ze je to mozne, ze prave to bol ten problem, aj ked samozrejme, na prvom mieste u nas je malo sexu 😵 😵 😵 ,
Shandy, ako vysetrovali muzika?? zo SPG ?

shandy
3. nov 2009

nellie je a drahy sa so mnou hada, ze ked do toho nevidim, ze nemam mudrovat 🙄 , ze hadam ten lekar vie co robi 😀 😀 😀
to ma pobavilo...lebo keby som sa podla toho pravidla riadila, tak doteraz nemam liecenu stitnu a na tu ureaplasmu by sa ani neprislo 😀 a ako vdaku za to doma pocuvam tieto poznamky, ch jo, ti nevdacni chlapi... 🙄
a este mu povedal, ze tie zapaly mocovych ciest urcite z toho nemam. no precitala som si tu temu o ureaplasme a takmer kazda baba mala problemy aj mocovymi cestami a zahada je, ze ja som to v zivote nemala, len teraz na jar a hned dvakrat po sebe.... 😠 , je to zas "odbornik" a mal zistit aj candidu ale o tom sa v tej sprave nepise, tak som zvedava, ci este nepobezi raz na kultivaciu candidy... 😠

shandy
3. nov 2009

matusik na tu ureaplasmu? vycikal im tam prvy ranny moc plus mu zobrali ster z uretry (mocovej rury), vraj to nebolo velmi prijemne....

nellie_
3. nov 2009

auuu to muselo byt hnusne..... 😖 😖
to mojho by som tam nenahnala...

shandy
3. nov 2009

no ja som ho tam nenahnala, to on sam sa nahnal, ze on nebude brat antibiotika len tak, ked to nema... 😀 😀

nellie_
3. nov 2009

baby ak toto nepoznate tak citajte... 😀 😀 😀 😀 😀

Dobrodružství na veřejném záchodě
#
# (Kronika sepsaná ženou)
#
# Moje máma byla horlivou navštěvovatelkou veřejných záchodků. Od
malička me brala
# s sebou na záchod, učila mě očistit prkénko toaletním papírem a potom ho po
# obvodu pečlivě poklást kousky papíru. A nakonec mi kladla na srdce:
# "Nikdy, nikdy si nesedej na mísu veřejného záchoda." Pak mi ukázala
# záchodovou "pozici", která spočívá v balancování nad mísou v polosedu, aniž by
# se tělo jakýmkoliv způsobem dotklo prkénka.
# To bylo před mnoha lety. Ale ještě dnes, i když už jsem dospělá, je pro mě
# bolestně obtížné tuto "pozici" vydržet, když je můj močák těsně před explozí.
# Když "musíš jít" na veřejný záchod, narazíš na frontu žen, která
působí dojmem,
# že zde lze koupit trenky Brada Pitta za poloviční cenu. Tak trpělivě čekáš a
# mile se usmíváš na ostatní, které mají taktéž diskrétně nohy křížem
a konečně se
# ocitly ve skupině, kde lze mluvit o všech těch blbostech, o kterých normálně
# mluví jen ženy ve frontě na čůrání.
# Konečně jsi na řadě. Zkontroluješ pod dveřmi všechny kabinky, jestli
# uvidíš nohy. Všechny jsou obsazené. Konečně se jedna otevře a ty
# téměř vystrčíš z kabinky osobu, která ji až dosud okupovala. Vsoupíš a
# zjistíš, že zamykání dveří nefunguje. Nevadí....., podržím je rukou. Chceš si
# pověsit kabelku na háček, který by měl na dveřích být, ale..... žádný tu není,
# tak si ji pověsíš kolem krku a sleduješ, jak se pod tebou houpe, a snažíš se
# nevnímat, jak ti ucho od kabelky "stíná" hlavu, jelikož máš kabelku plnou
# bordelu, který sis tam po dlouhou dobu "střádala" a z něhož většinu
věcí vlastně
# nepoužíváš, ale je důležité je nosit, co kdyby náhodou.....
# Ale vraťme se ke dveřím..... jelikož neměly funkční zámek, máš
# jedinou možnost - podržet je rukou, zatímco tou druhou si bleskově sudnaváš
# kalhotky a zaujímáš "pozici".....
# Úleva...Áhhhhhh....Ještě větší úleva...A najednou ti zazvoní mobil - který je
# samozřejmě v kabelce. To je ta chvíle, kdy ti svaly
# začínají vypovídat službu.... Strašně ráda by sis sedla, ale neměla jsi čas
# očistit prkénko ani ho pokrýt papírem, takže stále udržuješ
"pozici", nohy se ti
# klepou tak silně, že by dosáhly 8. stupně Richterovy škály, snažíš se nevšímat
# si toho tenkého praménku, který se lepí na míse a od kterého sis ušpinila
# silonky - což bude určitě vidět!!! Ale mobil už naštěstí přestal zvonit. Abys
# odpoutala mysl od tohoto neštěstí, začneš hledat ruličku toaletního papíru,
# aaaaale..... haha! Role je prázdná...! Nohy se ti klepou pořád víc. Vzpomeneš
# si, že máš ješte kousek papírového kapesníku, kterým sis před chvílí vyčistila
# nos. Bude muset stačit. Zmačkáš ho tak, aby sál co nejvíc. Ale je
opravdu malý a
# navíc je pořád ještě vlhký od toho, jak ses vysmrkala. Vtom někdo
vezme za kliku
# tvé kabinky, a jelikož zámek na dveřích stále nefunguje, dostaneš
obrovskou ránu
# dveřmi do hlavy. Zostra a jako šílenec zařveš: "OBSAZENOOOOOO"!!!!! Zatímco
# pořád ještě přidržuješ dveře volnou rukou, zazvoní znova telefon.
Jak se snažíš
# ho definitivně vypnout, onen kousek kapesníku ti vypadne z ruky přímo do
# loužičky na podlaze, o které si nejseš jistá, jestli je voda nebo hmmmm.....
# che! Nohy už nezvládají vypětí, podlomí se ti a ty letíš naznak, až
dosedneš na
# záchodovou mísu. V mžiku jsi opět na nohách, se štítivým odporem, ale už je
# příliš pozdě, tvůj zadek už přišel do kontaktu s těmi všemi původci a formami
# života z prkénka, které jsi TY, i když jsi měla čas to udělat, předtím
# neobložila toaletním papírem, který tu v každém případě nebyl. Když
pomineme tu
# ránu do hlavy, uříznutou hlavu od ucha kabelky, ušpiněné nohy a silónky a tu
# ještě stále vlhkou věc i vzpomínku na to, jak ti máma říká: "To je
nechutné.....
# nedokážeš si představit, jaké všechny nemoci bys tu mohla
chytnout......", tahle
# katastrofa tím ještě nekončí..... Automatický senzor záchodu je teď
tak zmatený,
# že nechá vodu spláchnout do odpadu všechno tak vehementně, že se musíš chytit
# držáku, na kterém visí toaletní papír (pokud tu je) ze strachu, že
tě spláchne s
# sebou a ty vypluješ někde v Číně. Až teď konečně rezignuješ. Jsi zlitá vodou,
# která vystříkla ze záchodové mísy jako fontána. Jsi vyčerpaná. Snažíš se utřít
# celofánem ze žvýkaček Winterfresh a pak vyjdeš z kabinky k umývadlu. Nejsi
# schopna zjistit, jak funguje automatický senzor na kohoutku, tak si
umyješ ruce
# slinami a utřeš je do papírového ručníku. Procházíš kolem fronty žen, které
# ještě stále čekají se zkříženýma nohama, a nejsi schopna se ani
zdvořile usmát.
# Vtom tě jakási
# dobrá duše na konci řady upozorní, že za sebou táhneš na botě
přilepený toaletní
# papír dlouhý jak Mississippi...! Sundáš ho z podrážky boty, tupě ho vložíš do
# ruky ženě, která ti to sdělila, jemně řekneš: "Vemte si ho.....,
možná ho budete
# potřebovat!!!" a vyjdeš ven.
# Tam koukneš na svého manžela, který vešel na pánský záchod,
# použil ho a vyšel zas ven a který měl dostatek času si přečíst Vojnu a mír,
# zatímco na tebe čekal. "Proč ti to tak dlouho trvalo?" zeptá se tě
naštvaně....
# "Bál jsem se o tebe..... dokonce jsem ti volal, jestli se ti něco
# nestalo........, ale nezvedalas to!!!!!!!". A tohle je přesně ta
chvíle, kdy ho
# pošleš do "hajzlu!".
#
# Tento příběh je věnován VŠEM ŽENÁM NA CELÉM SVĚTĚ, které kdy
# musely použít veřejný záchod. A konečně vysvětluje vám, naši mužové,
proč nám to
# tak dlouho trvá.

shandy
3. nov 2009

nellie to je super a total zo zivota 😀 😀 😀 😀 😀

simib
3. nov 2009

O 19tej idem na krv,takže konečne budem vedieť a nebudem musieť sa stresovať.Už teraz viem,že MS ma chce naťahovať a tak ju predbehnem.

nellie_
3. nov 2009

shandy ze??? 😀 😀 😀

simib no som zvedava.. lebo fakt to mas divne... 😕 😅

shandy
3. nov 2009

simib a na co ides na krv? na hormonalny profil, ci? tak som zvedava. budem na teba mysliet, ked budem o 19tej tiez sediet u gynda a cakat na recept. akurat ze mam stale letne gumy 🙄
nellie total, hned som si to tu predstavila cele 😀 😀

simib
3. nov 2009

Shandy HCG

nellie_
3. nov 2009

simib potom nam daj vediet ako si dopadla.... 😉 🙂
no som ja zvedava.. tak to by bol gol ked tam bude nejake krasne vysoke tehu čisielko 😵 😵 😵

simib
3. nov 2009

Nellie no bol by to gól.Ja som na 99,9% presvedčená,že bude 0,ale keď už mám tú možnosť,tak načo sa trápiť do MS,ktorá môže naťahovať.Jasné že dám vedieť.

nellie_
3. nov 2009

simib
ved uvidis 😉 ...a ty si brala duphaston alebo utrogestan??? ked mas v grafe P ???
a dnes si treti den od vysadenia.. ja som vacsinou dostala az 4-5 den po vysadeni... tak mozno aj preto ti meskaju a mala si negativny test...

simib
3. nov 2009

Duphaston.No veď ja si idem skor pre potvrdenie,že môžem aspoň v klude čakať mrchu a nie sa nervovať či príde.

shandy
3. nov 2009

ahaaaaaaa a tebe meska? lebo ked som ti ratala podla minuleho mesiaca, tam sa mi zdalo, ze LF mala 15 dni, nie? Takze ma este cas....alebo sa mylim? 😕
jasne, ze ked mas tu moznost, preco nie... 🙂

simib
3. nov 2009

Tak.Nemešká ale mám tú možnosť.Načo sa stresovať a testovať,keď takto len zoberú krv a o dve hodky viem na 100%.A minulý cyklus ani neberte do úvahy.Ten bol celý zlý koli gynexu.Inak mám 13-14 LF.

shandy
3. nov 2009

aaaaaha, no tak som zvedava 🙂

simib
3. nov 2009

Noooo.Tak som negatívna.Takže idem dať poriadne horúcu vaňu,nech čoskoro dojde MS a hotovo.Ale mám za to zvýšené nejaké zápalové parametre. 🙂

shandy
4. nov 2009

dobre ranko,
simib 😒 , no ale aspon vies, ze to je mozno tym zapalom. drzim palce, nech sa preliecis...
ja dnes takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/251771
vcera som bola po recept, takze som dostala doxybene na 10 dni + partner by sa mal preliecit tym istym. akurat ze musim cakat na mrchu, pretoze tie ATB sa nemozu brat v 1. trimestri. ale ze ak by som bola tehotna tak sa na nejake mykoplazmy mozeme vykaslat... 😀

nellie_
4. nov 2009

dobre ranko... 🙂

simib - to ma mrzi.. 😔 😔 ani som si nevsimla ze si sem napisala...akurat sme ta spominali v "grafoch"
a aspon uz je jasne preco taka vysoka teplota....

shandy pekny graf... 😉 🙂 ozaj, vcera bola moja mamina na krv u nasej gyndosky a kazala som sa jej opytat na moju krv.. ze vsetko mam negativne.. a opytala sa aj na tu stitnu zlazu a ze to mne robila este minuly rok zenska medzi prvymi vysetreniami ze na to si ona potrpi.. takze minuly rok v novembri som mala robene testy aj na stitnu.. tak hadam sa mi to uz nepohorsilo teraz.. 😅 ake to ma priznaky shandy???

a tu moj graf... http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie
predpokladam ze ako min. cyklus.. najskôr mierne vyskoci a teraz pride predovulacny pokles.... 😅

simib
4. nov 2009

Díky.No ona hovorila že to doznieva moja choroba spred 2 týždňov.Nič vážne.len mierne zvýšené.

shandy
4. nov 2009

nellinka dikes, vsak uz ich poznas tie moje grafy 😀 😀
nellie tak to je super, ze vsetko negativne. akurat ze vies co vsetko ti brali? aj ja som mala vsetko negativne ale stery na tie chrontiny ti same od seba vacsinou lekarky neurobia. a ta stitna, bolo by dobre vediet presne hodnoty + to, ci ti zistovala aj protilatky proti stitnej zlaze. ak ti aj urobi len hormony stitnej zlazy, to este ochorenie stitnej zlazy nevylucuje - vid moj pripad. moje priznaky? padanie vlasov, unava, bolest svalov po cviceni, predlzenie cyklu a nepravidelny cyklus, slabe krvacanie + postupne sa pridruzovali aj ine, ako sa to zhorsovalo...mozes mat kludne len jeden alebo dva symptomy, alebo su ludia, co na zaciatku nemaju takmer ziadne. dokonca to postihuje vo vacsine pripadov len zeny a dost casto sa to zisti v suvislosti s neplodnostou, lebo nemusis mat vobec ziadne priznaky. ale vela lekarov to podcenuje...

matusik111
4. nov 2009

ahojte kocky, takze mame jeden negativny vysledok ☹ Simib - skoda ☹ ☹ , ono to pride naozaj , ked bude vhodny cas a to nikdy nevieme kedy to bude.
Shandy, takze ty musis cakat na vysledky // a lieky mozes odhodit 🙂 To by bolo fakt dobre. 😵 😵 Tak uz len pockat par dni a uvidime.
Nelie, ja suhlasim so Shandy, ze tie stery robia na poziadanie , alebo koli konkretnej veci. Pytala sa mamina, ci to boli stery na chlamydie, ureoplazmu alebo .... (neviem si spomenut 🙂 ) ?
Na stitnu zlazu mame odbornicku Shandy, ale mne ju tiez este nikto nekontorloval. Ja asi zistim stitnu zlazu , ked sa vyliecim z mykozy 😀 😀 😀 , Ako sa robi vysetrenie na stitnu? Ze by som si aj o to poziadala?? Inak, tolko vysetreni okolo seba som este nemala 😀 😀 😀 😀 , ale myslim, ze je to dobre, lebo sa mozu ukazat aj ine zavaznejsie chroby. Takze , babulky, tesme sa z toho, ze sme este neni tehulky a lekari nas vysetruju krizom - krazom 😵 😵

moncika15
autor
4. nov 2009

nellie, total vystizne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
4. nov 2009

shandy ty mi vzdy vies dodat optimizmu 😀 😀 😀
ale som rada ze mi davas take dobre rady... 😉 takze to si asi zapisem aj na papierik ze co si to mam dat vysetrit... 😅 ale to az v januari potom si dam porobit vsetko aj tie protilatky na stitnu zlazu a vypytam si aj tie ureaplazmy atd.... 😎 😎

shandy
4. nov 2009

ty dona 😀 😀
to asi preto, ze som sama z toho taka mimo 😀 a asi uz neverim ani lekarom, ale uz nebudem, slubujem 😉
tak ci tak stale verim na to, ze tehule budeme, tak aspon trosku optimizmu, nie?
😀 😀 😀
jasneee nellie, ved to, ze ja vas nechcem tu depkovat, len vas chcem usetrit toho cakania, ked este nemate porobene vysetrenia. lebo aj to liecenie chce nejaky cas 😕 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre