Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
11. jan 2010

ahojte micky 😵
nellie no veru nic moc to cestovanie teraz, ale neboj, on to zmakne. inak aky mas pekny graficek, hmmmm a kam az narastol 😉 , len tak dalej....
ja uz od soboty mrchujem, takze zaciname novy cyklus huraaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

nellie_
11. jan 2010

shandy hej je vcelku pekny.. aj mne sa paci 😀 😀 😀
ale vravim - snazenie skoro ziadne... ☹ ☹
a tie vysiny mam prvy krat za cele 2 roky ale myslim, ze ide na mna nejaka choroba.. teda nie ze by sa citim zle ale okolo mna su vsetci chori a telo asi zacina nejak reagovat aj tou teplotou a vcera sa mi vyhodil pod nosom nechutny herpes ale fakt nechutny.. mam to prvy krat v zivote ale nechapem ze preco pod nosom... 🙄 🙄
takze tie teploty preto su tak hore.. alebo kôli duphastonu.... 😉
som realistka ako vzdy... - snazila som sa zabojovat, ale snazenie nevyslo.. nevadi.. 😀 😀
troska hormonov neuskodi.. 😀 😀

inak tento cyklus mam nejaky rekordny.. - rekordny den ovu - 14DC to tu este nebolo 😀 😀 😀 a potom to 37,2 😀

shandy
11. jan 2010

nellie, jak skoro ziadne, kedy ste sa snazili? hmmm?
no ak nemas zvysenu aj telesnu teplotu, tak by som to velmi nepripisovala tomu 😉
a predtym uz si brala duphaston? a mala si taketo vysiny? e? 🙂
inak mne hovorila kolegyna, ze ona nikdy v zivote namala herpes, ale ked otehotnela tak sa jej hned urobil (este ani nevedela, ze je tehula) a ze to je jediny krat co ho mala 😵
teda ty si rekordwomanka mesiaca 😀 😀 a ja sa vytesujem, ze som konecne mala 28-dnovy cyklus a normalne dlhu LF, cize LEN 15 dni, to je moj osobny rekord 😀

nellie_
11. jan 2010

shandy no december mame veru nejaky rekordny.. 😀
ty normalna LF, ja som ovulovala na 14DC... no paradicka.. 😀 😀 aj ked mne ku tomu dopomohol clostil 😀

no ja som pri brani duphastonu nemerala - ten som brala len jeden krat este v roku 2008 a potom som bravala utrogestan a najviac som mala 37,1..

snazenie sme mali 11DC normalne a potom bol pokus 14DC ale drahy mal vysokansku teplotu takze sme to hned vzdali - chudacik nevladal - cize nebola ziadna davka spermosov.. a neverim, ze by vo mne prezili od 11DC - mozno keby sme boli pouzili ten pre-seed tak mozno hej 😀 😀

takze v tehu tento mesiac absolutne nedufam... 😉
a uz mi dnes jedna baba tu na fore napisala tiez ked som sa stazovala ze mam herpes pod nosom, ze ci som neni tehotna.. 😀 😀 😀

matusik111
11. jan 2010

jeej, ste sa rozbehli . No ja dako nestiham, idem si vas aspon precitat

matusik111
11. jan 2010

nelie , co to citam ,.... jeeej, ze by sa to tu predsa prelomilo ????? 😵 😵 😵 , idem pozret tie rekordy na grafe. to by bol pekny zaciatok roka 2010

shandy
11. jan 2010

no vidis nelka, urcite na tom nieco bude moja s tym herpesom 😀 😀
nellka, ale ved ma nestvi, ved 11.DC je uplne v ramci plodnych dni, tak co sa kua branis? 😝 😀 😀
no ja som zvedavaaaaaaa veru.
cez vikend som citala pribehy na FF ze ako baby otehotneli a jedna tam pisala, ze pouzila preseed 😉

matusik111
11. jan 2010

ja si myslim, ze by z toho mohlo nieco byt ,.... ved vies ako to funguje ,.... cez ovulaciu sa snazime a nic, ... tak to treba takticky okabatit a skusat skor a na konci mesiaca budu // 😵 😵 😵

Nelie , Panatas sí Andzi ??, uz je tehulka 😵 😵 a mysli si , ze pomohol preseed, myslim, ze na 2 mesiac sa zadarilo. Super, len treba skusat. nic ine nam neostava. Inak ja uz mam nasadene ATB na 20 dni, takze ziadne tehotenstvo neprichadza do uvahy, vystrihala ma aj alergologicka. Takze mame mesiac klidek 😀 😀 😀

matusik111
11. jan 2010

shandy , uz len na nas sa bude cakat 🙂 😀 😀 😀 , spolu mrchujeme, tak dufam, ze ma uz v tom nechate samu a vy budete naberat kopec informaci a budete ma poucat 😵 😵 😵
Inak tie ATB co mam, tak su aj na zapal mocovych ciest, tak dufam, ze uz sa toho zbavim, lebo cele vianoce sa mi to taha.

shandy
11. jan 2010

matusik, dobru taktiku mas 😀 😀 , my sme pre zmenu skusili prvy den mrchy 😀 😀 , ale aj tak tych spermosov musela krvicka vyplavit 😝 😀

matusik si ma namotivovala, idem si objednat preseed 😀 😀 , kua 😀
nellie a ty si pouzila tento mesiac preseed?
matusik, prosim ta my ta samu nenechame, neboj. len uz nech to niekto rozbehne tie tehotenstva a potom to pojde ako po masle jedna za druhou 😀

matusik111
11. jan 2010

ved musime sa podporovat , lebo doma nas nikto aj tak nevie pochopit ,.... takze musime verit, ze sa to skor podari ako sa dostaneme pod noz 😵 😵 😵

nellie_
11. jan 2010

no vy kotuhy... 😀 😀 😀
zasa sa mi snazite daco nahovorit... ale ja vam na to neskocim.. 😀 😀 😀

shandy nie ja som este ani nenacala ten gel 😀 😀

matusik - pisala som s andzi a ona tiez nepouzivala akurat preseed a aj napriek tomu otehotnela 🙂
je to krasne, velmi jej prajem... 🙂 🙂

takze baby ja urcite este nic neprelomim, bolo by to pekne ale ja jednoducho taketo stastie v zivote nemam 😉
a na to som si uz vcelku zvykla.. 😅

matusik111
11. jan 2010

Nelie, tak to je sranda, lebo mne napisala, ze ho pouzivali a mysli si , ze prave to im pomohlo , .... 😀 😀

nellie_
11. jan 2010

ona to myslela tak ze v den kedy bola ovu ho nepouzivali, ale mozno stacilo ked ho pouzili v dnoch predtym.. 😎

no ja uz ho na milion percent v buducom cykle otvorim... 😀 😀 😀 ja som jak debil, vyhodila som za to prachy a zapada mi to prachom pod postelou 😅

nellie_
12. jan 2010

ahojte... 🙂

ako som predpokladala, dnes uz ide teplota dole.. 🙂 ja uz svoje telo poznam a viem co mam od neho ocakavat.. 😀 😀 😀
nevadiiiiii.... buduci cyklus uz urcite pouzijeme aj my preeseed a uvidime co to spravi.. 😀 😀

shandy
12. jan 2010

dobre ranickoooo 🙂
nellie, no tusim nas uz poznas 😀 😀 😀
dobre, no ved uvidime ako bude 🙂 , nadej je tu vzdy 😉
jaaaaaaaj tak uz rozumiem, no dobre, tak ho vyskusame 😀 😀 , no ved cez ovulku ja myslim, ze ani mne ten gel netreba, vsak ten moj eggac, to uz by asi bolo moc 😀
nellie, ved to este nie je az taky pokles...ale hej, za tie mesiace meriana, uz sa clovek pozna ako vlastne ponozky 😀 😀 😀

nellie_
12. jan 2010

shandy presne tak ja uz sa poznam.. 😉
takze dobre viem co bude vo stvrtok nasledovat... 😎
ale vravim, mne to ani nejak extra nevadi...pohoda... 🙂 🙂 🙂
momentalne mame s drahym aj tak troska ine priority a tak... 😉

moncika15
autor
12. jan 2010

ahojte 🙂
tak este stale som doma 😒 poslali ma na gyndu ci nemam gyn. problemy a samozrejme aj tam mi nieco nasli ..dalsie ATB 🙄 v piatok dalsia kontrola+ vysledky testov. mna uz to nebaiviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

inac neviem ci som pisala ale muzik ide 11.2. na tu operaciu 😨

dnes zobrali svagrinu do nemocnice, praskla jej cysta.od porodu, co je rok a pol, este nedostala mrxu a spravila sa jej endometrioza 😒

same novinky 😝
tu je co nove?

shandy
13. jan 2010

ahojte bambule 😀
teda, som nas musela lovit na tretej strane, to je des... 🙄
no nellie zatial to vyzera dobre 😵 😵
julka, chcela som sa ta opytat, ze tvoja sestra mala nejake priznaky tej celiakie? a kto ti robil to krvne vysetrenie? obvodak?
a ake mate teraz priority, heeee? 😉
moncurik a co ti nasli, ak to nie je tajomstvo? inak som ta tam chcela poslat sama, lebo ja som mala ten isty problem, ze dva zapaly mocaku po sebe a objavila sa mi tam ureaplasma. neboj, to sa prelieci a budes fit a drzim palce muzikovi na tu operaciu...

matusik111
13. jan 2010

ahojte , ja som len na skok trosku okukla co sa tu deje a hlavne citam vselico nove ..... Nelie je stale hore 😵 😵 😵 , zajtra sa tesim na graf .... a testy mas v zalohe nakupene ??? 😵 😵
Moncurik, to liecenie rychlo prejde 😵 , vidim, ze v tejto teme je to aktualne moderne 😀 😀 😀 , same ATB 😀 😀
Shandy, este ze si nas nasla na tej 3 strane, lebo ked jedneho dna budeme vsetky tehotne, tak tato tema zapadne prachom 😀 😀 😀 na 125 strane 😀 😀

nellie_
13. jan 2010

no ahojte.. dnes mam troska perno.. lebo zajtra mam volno tak dnes makam jak fretka.. 😀

nebojte sa teplota uz zajtra klesne riadne.. 😀 😀

shandy u nas ma celiakiu mamina aj sesternica, mamine sa to prejavilo tak, ze mala stale bolesti v zaludku a ona myslela ze to zlcnik, potom jej porobili testy, najskôr krvne a ak su pozitivne musi sa este urobit biopsia tenkeho creva a to definitivne potvrdi alebo vyvrati diagnozu, zial inak sa to neda.. a sesternici sa to prejavilo tak, ze ju vkuse prehanalo a bola chudokrvna... mas nejake podozrenie na toto ochorenie?? lebo aj neliecena celiakia spôsobuje neplodnost, ale po 2 mesiacoch od vysadenia lepku su vacsinou baby hned tehotne...ale verim, ze to nie je tvoj pripad...
ale ak mas podozrenie daj si urobi krvne testy, a je to... 🙂

nellie_
13. jan 2010

a este ma napadlo - pytala si sa kde mi robili testy - tak nam so segrou to mama vybavila u jej gastroenterológa.. ale kamoske ich v pohode urobila jej obvodacka.. vsade to je inak skusa poinformovat... 🙂
ale vravim verim, ze to urcite nemas... 😉
ale viem ze mozu byt aj skryte formy celiakie kedy na to vacsinou zene pridu az ked sa im nedari otehotniet...je to autoimunitne ochorenie...

shandy
13. jan 2010

no uvidime, uvidime 😵 😵
no ja mam podozrenie na nieco s traviacim, ale mozno to bude nieco ine, tak ci tak by som si to rada nechala vylucit, ako ochorenie, nech mam klud. kedze uz mam autoimunitne ochorenie stitnej, oni sa zvyknu spajat casto s inymi autoimunitnymi ochoreniami. proste chcem mat klud a nohy v teple, ze celiakiu nemam. lebo je jasne, ze mam nejaku (asi) potravinovu alergiu, len musim vypatrat ze co. ale pockam si este na tie vysledky z prahy a uvidime co dalej. idem sa prehlasit aj k inemu obvodakovi, lebo toho mojho mam teraz daleko, od kedy byvam u druheho, tak uvidime co ten na to povie....dakujem za infosky 😵 😵

matusik111
14. jan 2010

dobre ranko, dnes som ja vas lovila na 3. strane. Nelus 😠 😠 😠 😠
Mna poslala alergologicka na gastroskopiu, lebo nevedela co somnou dalej a tam mali podozrenie, ze mam celiakiu,... ale vysledky prisli ze to bol iba klam a nemam tuto chorobu.
Shandy, neviem aky mas problem s travenim, ale ja som ani nemala podozrenie a nasli mi ho 😀 😀 😀 , tak mam lieky na zaludok - zevraj na cely zivot, ale ja si iba myslim, ze ten bordel v tele robila infekcia ,
My budeme take zdrave , ked sa nam podari vyliecit zo vsetkeho co nam ponachadzaju pri snazeni .... to zdravsich ludi na planete nebude 🙂 😀 😀 😀

nellie_
14. jan 2010

ahojte...
ja som dnes doma.. pred hodinkou som vstala.. 😅
teraz lovim nejaky fajny recept na pangasiusa.. asi nejako zapeciem alebo este uvidim... 😎
ale najviac by mi bodla taka klasika zapeceny na masle s cesnakom a ku tomu zemiakova kasa.. 🙂 .
a zmyslela som si ze pojdem upiect babovku.. som to nerobila hadam 5 rokov.. 😀

a potom sa chystame s MM kupit obklady a dlazbu do kuchyne takze asi tak.... 🙂

shandy
14. jan 2010

dobre ranicko 😵
tak bud rada matusik, ze to bol iba klam 🙂 🙂
a alergologicka ti zistila alergiu na co? je to mozne, staci, ze sa ti v tele premnozi aj dobra bakteria a narusi ci to cely gastrointestinalny trakt. ja sa tiez chystam imunologicke, ale este pockam na tie vysledky z prahy, nech to je komplet + sa o to tom porozpravam s endokrinologom, ak naaahodou bude mat na mna cas 🙂
nellie ty sa maaas. inak ja som si myslela, ze pangasius aka zdrava rybka a kolegyna ma vyviedla z omylu, ze to je najnezdravsia ryba aka sa u nas predava, tak neviem co je na tom pravdy...
no teda vam bude hej 😉 😀

shandy
15. jan 2010

no ja neverim, na tuto temu uz vsetky kaslu, ja si tu pisem sama 🙄 🙄 🙄
tak pekny den lemry lenive, co sa vam sem nesce chodit 😀 😝

shandy
15. jan 2010

nellie, vidiet, ze sa uz poznas - myslim ten dnesny pad 😔 🙄
mrcha hnusna....ble

nellie_
15. jan 2010

ahojte... 🙂

shandy, jasne ze sa poznam a viem co mam ocakavat...ale aka krasa prvy cyklus 28-dnovy.. to uz je u mna fakt ze zazrak.. 😀 😀 😀 viem, ze k tomu dopomohol clostil, mala som ale iba 4 tbl inokedy som vybrala 10 a ovulacia bola az na 17-18DC... takze verim,ze teraz zasa na cas budem mat pekne cykly... 😉 🙂

uz sa mi spusta mrsina 😉 ale vravim, vôbec mi to tento krat nevadi... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre