Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
6. júl 2010

@oriesok 😵 gratulujem z celeho srdiecka prajem vela sil, zdravia a pevne nervy 🙂
krasne miery. aky si mala porod? muz to ako zvladal? 🙂

jarulai
6. júl 2010

ahojte 🙂
oriesok, z celeho srdiecka vam gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka 😵 😵 😵 uprimne sa tesim s vami 😵 😵 😵
lucinka je nase prve babatko 🙂 a pomaly budu pribudat dalsie 😉 🙂 strasne sa na to tesim 🙂 😵

moncika15
autor
6. júl 2010

@jarulai rada ta vidim 😵 co nove?

oriesok
12. júl 2010

ahojte.. tak po dlhšom čase sa mi sem podarilo prísť.. v prvom rade ďakujem za gratulácie..
@moncika15 pôrod sám o sebe bol v pohode.. zvládli sme to za pár min. len sa mi podarilo natrafiť na blbú doktorku.. bolesti som mala od 3.30 rána.. najprv som bola ešte o 9.00 u svojho doktora na poradni.. ešte som nemala veľké bolesti.. odtiaľ som išla na pásy.. lenže na nich mi neukazovalo žiadne kontrakcie, tak ma poslali domov.. okolo 13.00 sa tie bolesti začínali stupňovať, tak som išla do nemocnice.. tam ma rovno prijali.. znova ma poslali na pásy ale zasa bez kontrakcií.. doktorka, čo ma bola pozrieť povedala, že sú to len poslíčkovia.. ale že ok.. že ostanem na pozorovanie.. o 20.00 som už mala neznesiteľné bolesti, tak som išla za sestričkou, že nech niečo konečne so mnou robia.. a v tom tam akurát vošla tá doktorka.. pozerala na mňa a povedala, že čo simulujem.. 😠 a že keď tak veľmi chcem dnes porodiť tak, že mi ten pôrod teda vyvolajú.. ešte ma pre istotu poslala na pásy.. zasa bez kontrakcií, ale keď ma vyšetrili, zistili, že som už otvorená na 6 cm.. hneď na to mi odtiekla voda.. poslali ma na izbu po veci na sprchovanie.. tam som pomaly ani nedošla.. tak som sa narýchlo osprchovala.. a len čo som vyšla zo sprchy pár min. na to som porodila.. a to si doktorka typla, že do takej 22.30 má čas.. a malá sa narodila 20.45.. doktorka skoro nestilha prísť na sálu.. skoro som si to odrodila len pri sestričkách.. 😅

moncika15
autor
12. júl 2010

@oriesok 🙄 mila doktorka, ze co simulujes 😀 hlavne ze si to zvladla a ste obaja v poriadku. muza si mala pri porode?

my sa mame ok az na tie obrovske bolesti krizov 😔 dnes som sa objednala na 3D a dufam ze sa nam malicke ukaze dostatocne na to aby nam povedali presne co to bude 😀
dnes ma boli pozriet svagrovci a svagrina hned ako ma zbadala "jezis ty aka si velka 😕 " 😀

oriesok
15. júl 2010

@moncika15 no manžel ten pôrod nestihol 😅 akurát sa vracal z roboty z Čiech.. prišiel 10 min. po tom ako sa Lucinka narodila.. 😀 tak mu ju hneď na chodbe dali na ruky.. 🙂 potom ho pustili za mnou na sálu a doniesli nám aj malú..
kedy máš to 3D?

moncika15
autor
15. júl 2010

@oriesok juj to je skoda. ale aspon ze nebol prec dlhsie 🙂 takto si mohol vyxutnat uz umyte, vonavucke ale este stale pokrcene novorodeniatko 😵
ako ste si na seba zvykli?

3Dcko mame 28.7. len muz je v robote vtedy 🙄 ale hadam na tu hodinku si vybavi nahradu za seba.

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 dlhšie som sa tu neukázala.. už sme si celkom na seba zvykli.. pomali si Lucinka vytvára nejaký denný režim.. tak si už viem sem-tam trošku zariadiť čas.. len sa momentálne trošku trápime.. min. týždeň som mala zápal prsníka.. a doktor mi predpísal nejaké antibiotiká.. mala som totiť 39ky teploty.. a "vďaka" tomu zápalu a tabletkám mám málo mliečka.. tak musíme kŕmiť aj Nutrilonom ☹ ☹ ☹

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok to mi je luto 😒 dufam ze sa ti nestrati uplne. tyxto zapalov sa aj ja bojim.
vloz nejake foto nex sa potesim pohladom na malinku 😵

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 no.. v to dúfam aj ja.. predtým som mala mliečka na rozdávanie.. a teraz mám tak možno polovičku toho, čo Lucinke stačí.. takže polovičku musíme dokŕmiť.. ☹ skúšam hocičo, aby sa obnovilo.. ale zatiaľ nič nepomáha.. ☹

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok jake zlate babatko 😵 😵 😵 😵 uz nex je november a ja mozem vystiskat to nase 😵

neboj, skusala si laktacnu poradkynu? skus napisat gize

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 tá by mi vedela poradiť?
utečie ti to ako voda.. a drobčeka budeš mať pri sebe.. som zvedavá, čo budete mať 🙂 a mená už máte vybraté?

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok takzo povedat, valstne sme si k tomu este ani poriadne nesadli 😅 ja by som nejake navrhy mala ale muz to zamietne. pockame ci sa nieco dozvieme na 3D a potom musime zacat definitivne vyberat elbo inak neviem 😒

moncika15
autor
20. júl 2010

tu ju najdes https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-trencine/ skus jej napisat co ti poradi. ona robi v porodnici kde budem rodit laktacnu poradkynu 🙂

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 no.. u nás tie mená boli tiež poriadna dilema.. trvalo to, kým sme sa na nejakých zhodli.. 😅
ďakujem... skúsim jej napísať..
inak ako sa cítiš v týchto horúčavách? ja som priam trpela..

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok boze dnes idem skapat 🙄 nervozna jak pes, opuxnuta, tecie zo mna ale inak si myslim ze som na tom neni az tak zle. xvalabohu este nie som v tak pokrocilom stadiu tehu.
ake ste mali este vybrate okrem Lucinky?

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 ešte boli návrhy na Dominiku alebo Linda.. a ďalšie.. ale u mňa od začiatku viedla Lucia.. 😅 a keď som to navrhla manželovi, tak súhlasil.. našťastie 😀

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok to je pekne meno a nic nim nepokazis 🙂 ale ja som skor za take exotickejsie

oriesok
20. júl 2010

@moncika15 my sme práve chceli také typické slovenské meno.. a muselo byť bez písmenka R.. nakoľko manžel račkuje 😀 😀

moncika15
autor
20. júl 2010

@oriesok my haldame tiez nieco bez R koli mojmu otcovi ale bude si musiet zvyknut 😠

oriesok
21. júl 2010

@moncika15 hrozné s tými chlapmi, aké majú požiadavky 😀 😀

moncika15
autor
21. júl 2010

@oriesok aj ja ked som sa mala narodit tak mama xcela bud Veronika,Erika alebo Monika hadaj co vyhralo 😀 sak xvalabohu 😅

oriesok
21. júl 2010

@moncika15 😀 😀 predpokladám, že to kôli tomu račkovaniu.. 😀 😀

moncika15
autor
21. júl 2010

@oriesok samozrejme 😀

oriesok
26. júl 2010

@moncika15 v stredu držím palčeky.. aby sa drobec ukázal, či je chlapček alebo dievčatko.. doktor ti dá aj nejaké dvd?

moncika15
autor
26. júl 2010

@oriesok dakujeme dufame aj my ze sa konecne dozvieme co cakame. je to dost zvlastne volat ho stale babatko a hovorit mu v strednom rode 😒
ano dostaneme DVD a fotky 😵

oriesok
27. júl 2010

@moncika15 nezabudni pridať potom nejaké fotočky drobčeka.. no vidíš.. ja som malú volala stále len bábätko.. a manžel jej stále hovoril Lulu.. on bol presvedčený, že je to dievčatko 😅

moncika15
autor
27. júl 2010

@oriesok jasne ze vlozim foto 😉 my hovorime nasemu "maly Pepo" 😅 bo moj muz je Peter a hovorim mu Pepo. babatku to prisxlo odkedy nam povedali ze je to xlapec. odkedy to ma byt dievca tak povieme Pepina ale to len obcas 😅 😀

oriesok
28. júl 2010

@moncika15 😀 😀 pekne..
dnes máte veľký deň.. držím palce.. je to krásny zážitok ten 3D utz.. som zvedavá na fotočky..

moncika15
autor
28. júl 2010

@oriesok uz nemozem obsediet 😅 aj muz mi volal, ze kedy to presne mame ze ci nam to nemohli dat skor lebo sa nevie dockat 😀 xudacik on je v robote len si odbehne aby drobca zbadal 😵
som zvedava co to bude ale uz mi je to jedno hlavne nex je zdrave a nex je tam len jedno 😅 buz furt hoviri ze su urcite dve 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre