Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

mariettka27
10. jan 2011

@skatarina 🙂 mám 29,vydatá 4 a pol roka,manžel preč 3 roky,snažíme sa od svadby....a nedarí sa,nedarí.,...beriem duphaston už roky,mala som 2 cykly aj clostyl,ale nič...a čo vy?

skatarina
10. jan 2011

Ja som zase nikdy nic nebrala,ale aj na to prve sme dlho cakali.Ako som pisala vyssie,vyriesila to operacia mm.Ale zase sa nedari.Snazime sa o druhe uz asi 2 roky.Rozmyslali sme,ze pojdeme do centra. A tvoj mm chodi ako casto domov?

mariettka27
10. jan 2011

každých 10-12 týždňov na takých cca 10 dní...čo je operácia mm?my sme boli aj v centre-v Heliose v MT,chodili sme tam asi rok,ale k ničomu to neviedlo,lebo môj manžel sa nehrnie do vyšetrení...tebe chodí manžel ako často domov?

skatarina
10. jan 2011

manzel bol na operacii.Zistili mu zapchatu cievku do semennikov.Po operacii sa nam podarilo jedno dieta.Ale stazuje si na bolest v podbrusku,tak bude asi problem niekde tam.Len na vysetrenia nebol doteraz cas.V poslednej dobe je casto vonku,ale uz to chceme riesit,lebo by sme chceli pre dcerku surodenca.Nastastie moj mm (manzel) sa nevyhyba nijakym vysetreniam.

mariettka27
10. jan 2011

ako mu to zistili,mal nejaké problémy?ja si myslím,že problém je tiež v manželovi a možno úplne maličky a ľahko odstrániteľný,len on sa naozaj veľmi bojí,preto sa vyhýba vyšetreniam...snažím sa už mesiace ho do toho nahovoriť...dala by som všetko aspoň za jedno jediné zdravučké dieťatko...tak sa snáď dočkáme aj my.... 🙂 ...

skatarina
10. jan 2011

nemal problemy,len sa nedarilo otehotniet.Tak isiel k urologovi.Robil mu spermiogram,ten bol v norme,ale lenive spermie.Potom mu nasiel zapchatu cievu a odporucil operaciu.Neviem ci ta nam pomohla,ale zadarilo sa.Ale zase sa nedari,tak musime podstupit nejake vysetrenia. Urcite sa to raz podari.Nam sa podarilo ked sme sa uz pomaly vzdavali. 😉 😉 .Tazko niekoho presvedcit na vystrenie ked sa boji 😖 😖 😖 .Mas to tazke,drzim palce

mariettka27
11. jan 2011

@skatarina ďakujem pekne,aj ja držím palčeky,aby sme čoskoro kupovali výbavičku a plienočky 😀

jarulai
11. jan 2011

ahojte dievcata, @mariettka27 vitaj medzi nami 🙂
tak tebe chodi na dost dlho prec. a ja sa tu stazujem, ze mi chodi na dva tyzdne 😎 mozem sa ta opytat - aj ste absolvovali nieco v Heliose, myslim IUI alebo IVF?

jaj babulky, silno nam vsetkym drzim paste aby sme uz boli aj my stastne tehulky 🙂

mariettka27
11. jan 2011

@jarulai ahoj jarulai 🙂 ...ďakujem za privítanie,asi si na mňa už nepamätáš,ja som tu bola aj na začiatku v tejto skupinke 😀 ...takže vidím,že nie som jediná kto ešte stále čaká na svoj vytúžený uzlíček...ešte sme neabsolvovali v podstate nič,len ja som chodila asi rok do Heliosu,len to nikam neviedlo,lebo manžel odmieta vyšetrenia,tak sme to nechali tak....obľúbená fráza môjho manžela totižto znie:"nabudúce miláčik" alebo "Potom"..a tak...ale stále neviem na ktoré budúce alebo kedy potom 😀...a ty si na tom ako?čo si všetko podstúpila?

niektoré sa už dočkali,tým blahoželám zo srdiečka a takisto držím palce všetkým čo sa "samosnažia" 😀 ,lebo tu pomôže asi len zázrak....

skatarina
11. jan 2011

@mariettka27 este ze verime na zazraky 😉 😉 😉

mariettka27
11. jan 2011

@skatarina 😀

lolitka25
12. jan 2011

Ahojte, aj ja mam manzela v zahranici -ale este dalej a sme spolu raz za 4-6 tyzdnov. teraz sme spolu stravili takmer mesiac-- to bola krasa,ale babo sa nam pocat zial zrejme nepodarilo :( kedze mrska prisla :(
musime takto vydrzat do leta, potom pojdem natrvalo za nim a bude to lepsie,len rada by som uz vtedy pod srdieckom priniesla novy zivot ...

mariettka27
12. jan 2011

@lolitka25 vitaj medzi nami 🙂 mrcha je sviňucha,tiež to poznám,príde vždy,keď manžel odíde 😀 ...do leta je krátka chvíľa,to vydržíš,a potom sa určite podarí...držím palce...keď sa môžem opýtať,už dlho ti manžel chodí preč?mne už 3 roky 😝

lolitka25
12. jan 2011

@mariettka27 no uz je to 2.5 roka. :(
Manzelia vsak sme len pol roka,spolu ale 9r..

lolitka25
12. jan 2011

A baby mozem byt tehotna aj ked mam mrsku? je slabsia,ale bolestiva... A tak som si myslela,ze sa zadarilo :(
Jasi to tak velmi zelam,ze sa aj slamky chytam :(

mariettka27
12. jan 2011

@lolitka25 ja som si zakaždým myslela,že som tehu aj keď došla mrcha...že som jeden z tých málo prípadov,keď si tehu a ešte máš mrchu...človek dúfa až do poslednej chvíle a každý mesiac,akoby sme sa nevedeli poučiť...je to nepravdepodobné...nechcem ti kaziť radosť ale radšej pusť tú slamku a naštartuj sa na ďalší cyklus,čo ty na to 😉 ?

lolitka25
12. jan 2011

Mariettka, a tiez si mavala aj priznaky tehotenstva a potom mrcha?
Uvidim, ale vyzera to tak,ze sa budem musiet nastartovat, v mojom pripade vsak az o 4 tyzdne :(

mariettka27
12. jan 2011

@lolitka25 áno,boleli prsia a tak...ale s odstupom času viem,že som to chcela cítiť,tak som to aj cítila asi 😉 ...ale nevzdávaj sa,veď sme silné plemeno,nie?skús sa začať venovať niečomu,zamestnaj myseľ a budeš tehu ani nevieš ako...ja som začala chodiť na brušné tance,dala som sa na školu,dávam tomu voľný priebeh,nemilujeme sa už preto,aby sme počali ale len tak pre radosť...ja viem,že je to sakra ťažké,ale podstatne lepšie... 🙂

lolitka25
12. jan 2011

mariettka, dakujem za odpovede 🙂 aj ked si ma poriadne schladila z mojho nadsenia,aspon viem, ze nie som sama, co sa snazi a neide to :(

mariettka27
12. jan 2011

@lolitka25 nehnevaj sa,ak som bola veľmi priama...možno si iný prípad 😉

lolitka25
12. jan 2011

🙂 nehnevam sa, toho sa neboj... 🙂

mariettka27
12. jan 2011

@lolitka25 to len,aby si nezabudla aj na druhú stránku 😉 veď uvidíš,keď sa nerozbehne mrcha naporiadok,tak testni,a potom budeš múdrejšia,hm?

skatarina
12. jan 2011

@lolitka25 ..vitaj...ja som si tento mesiac tiez nahovarala ☹ ☹ ☹ ...mrcha meskala 7 dni a potom prisla ☹
mam uz jedno dieta,tak poznam priznaky,ale ked stale sa necham oklamat telom.

lucka1987
13. jan 2011

ahojte ako sa mate?? tak ako sa dari v snazilkovani?? su tu nejake tehulky ? 😕 😕 😕
no moj mm premysla ze pojde z jazdenia na kamione do portugalska prec.. a chcel by jazdit rusko.... 😒 nema slov na to 🤐 viem ze chel pre nas korunky az si postavime domcek (byvame v dvojizbaku) ale zas nechem byt od neho dva mesiace prec a bat sa kde je co je... 😠 no obete musiem prinasat som zvedava ako sa to vykluje teraz.... 😕

skatarina
13. jan 2011

@lucka1987 moj manzel jazdi rusko a cesta mu trva 2 tyzdne.Nie je to take strasne.Oddychuje len na strazenom parkovisku.Je ale pravda,ze z hygienou je tam problem 😖 😖 😖 .Nic by mi na rusku nevadilo,len to cakanie na colnici a na hranici.Teraz caka na papiere uz treti den 😒 😒 😒 .My sme isli z 1-izboveho do domu.Tu sme spokojni,len keby bol tato doma.V dome je viac roboty,treba doma chlapa 😉 😉 😉

lucka1987
13. jan 2011

@skatarina ved hej.. no on ma ist cez firmu na turnusy jazdit.. tak dva tyzdne neni vela?? ved to je aj teraz niekedy prec ked ma viac nakladok vykladok... jemu v tej novej firme povedali ze chlapi byvaju prec tak 6-8 tyzdnov... a tiez je tam dlhe cakanie na colnicach a tak.. a neviem ci tato firma mu plati ked stoji lebo niekde to platia... jeho uctovnicka ma muza co beha po rusku... ale tak ma aj ovela lepsi zarobok ako uniu ked jazdil... ved uvidime.. zarabat treba.. ale aj toho chlapa doma treba

skatarina
13. jan 2011

@lucka1987 moj manzel je zivnostnik,ale do ruska ho vytazuje stale jedna a ta ista firma.Spiatocky mu hladam ja cez net. Je to ovela lepsie zaplatene ako unia.Aj naklady na cestu su nizsie. Teraz dostal ponuku vozit z D do Iraku ☹ ☹ To by bol cely mesiac vonku a potom 2 tyzdne doma.Ked si to tak vezmem,tak by bol doma viac 😉 😉 😉 .
a gratulujem k tehu 😉 😉 😉 . Nech to dotiahnete do uspesneho konca 😉

lucka1987
13. jan 2011

@skatarina dakujem... no moj normalny zamestnanec... ale sa nahana cely mesiac ako ... a na pasku mu da len 350 eur a potom ostatne do ruky.. nestazujem si lebo nezaraba zle.. ma diety, ked stoji ma to zaplatene, ma dobrych kolegov, pozname sa vsetci (je to taka mala firma asi s 15 kamionmi) a stretavam sa aj so zenami jeho kolegov... sefov ma tiez fajn... si tam zvykol.. a jazdi vo dvojici a aj tak ked ma normalny mesiac nedonese menej ako 15OO a re nas dvoch to zatial staci...a byva doma dost casto ked to porovnam s inymi..nikedy odchadza v pondelok a stvrok ho mam doma.. a potom je do pondelka doma zas...
mas fajn ked mu takto zhanas robotu 😉 dik za grat. no dufam ze to dotiehneme v 6.nov. som mala MA.. po rok a pol rocnej snahe a teraz sa na prvy sup podarilo.. tak dufam ze sa na nas uz konecne stasie usmeje a dopraje nam maleho mrnusika

mariettka27
13. jan 2011

ahojte 🙂
ako sa máte?ja som sa bola dať dnes ostrihať,až sa ma manžel nezľakne budúci týždeň 😀
@lucka1987 tiež sa pripájam a blahoželám...opatruj sa 😉
@skatarina keď niečo silno chceš,tak si príznaky aj vsugeruješ,však?mne sa to stáva tiež 😀

lucka1987
13. jan 2011

@mariettka27 dakujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre