Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
17. feb 2009

ved , nic ine mi neostava, iba ho znasilnit dnes vecer 🙂 , ja mam pocit, ze naozaj je to uplne nemozne ostat tehotna pre nas.

jarulai
17. feb 2009

matusik, nič nie je nemožné - to nevieš 😀 a nesmieš na to tak intenzívne myslieť, že teraz ideme robiť bábo. mne to aj doki tak zakázal. vidíš, ja som otehu, ked som si začínala myslieť, že to už bude až na další rok a po rozume mi chodili len vianoce a to ako dopadnú výsledky krvi...ja viem, lahšie sa to hovorí ako urobí. ved počkaj, ja budem na tom po čase tak isto 😀

matusik111
17. feb 2009

ved prave, je to tazke na to nemysliet. ..... keby sme sa pokusali dake 2 mesiace pred svadbou, tak by to bolo skvele, lebo vtedy som mala v hlave iba svadbu 🙂 .... ale teraz dako nemam nic ine v hlave 😀 😀 😀 ,
aj si hovorim, ze kaslem na to, ale to sa neda. Ved ja si myslim, ze vsetky co sme tu ako snazilky, tak na to myslia a podari sa im to.

Preto si myslim, ze monciatko bude tehulka a ani nebud vnimat co sa deje

jarulai
17. feb 2009

to by bolo pekné tu mať zase nejakú tehulku. len dúfam, že žiadna si neskúsi to, čo ja ☹
inak, moncike sa to už pekne blíži. jáááj, pekné to bolo, ked sme behali okolo svadby. mna to hrozne bavilo a neprežívala som žiadne stresy - užívala som si to 😀

matusik111
17. feb 2009

presne, ja som bola taka stastna a vyrovnana , ze verim tomu, ze by som otehotnela aj bez maternice 😵 😵 😵 , ja som si to tiez uzivala a nestresovala som. Bola to naozaj krasny den, a mohla by som aj kazdy rok 🙂
Len moj manzel sa stale bal toho "otehotnovania" , ze my sme skusali prvy krat az 3 mesiace po svadbe,. Keby som vedela, ze to bude tolko trvat , tak zacnem uz pred rokom 😀 😀
Jarulai, vy ste kedy zacali na ostro?

jarulai
17. feb 2009

no mne to ani nepomohlo, že som myslela stále na svadbu - my sme začali snažiť presne rok pred svadbou. moj mužík kedisy vyhlasoval /ked bol ešte pubertiak, teda dávno 😀 😀 /, že on sa neožení skor ako bude musieť. teda kým jeho nastávajúca nebude tehu. no to by sa načakal. ale dal si povedať 😀 teraz sa občas pýtam, že či by si ma zobral aj keby vedel, že budeme mať takéto problémy s tehu. a on že áno, aby som netrepala 😉 no uznaj 😀

matusik111
17. feb 2009

vacsina chlapov je , ze sa zeni az ked je tehulka, ale nastastie moj to tak nevidel..... my ked sme sa rozpravali, ze co ak nebudeme mat deti, tak povedal, ze si adoptujeme. Takze, my sme nikdy neriesili, ze by vobec bol daky problem, Este ma celu tu dobu presviedcal, ze on to dokaze na prvy krat 😀 😀 😀 ,teraz ho sem tam upresnim,.... ze ten prvy krat sa posuva uz do piateho mesiaca snazenia. Ale prve 2 mesiace boli len take biedne 🙂

matusik111
17. feb 2009

moj chlap tiez mi pritakava na vsetko, len aby som sa uz nemusela pytat ziadne somariny viac krat. .... a pritakava aj na to co si nemysli, len aby som mu dala pokoj

shandy
17. feb 2009

eheheh babule cafte, cafte...no to su pekne silacke reci, ze na prvy krat 😀 😀 , len keby to tak aj vzdy vyslo, ze? 😀
matusik to mas recht. moj drahy zasa do mna rype stale s tymi istymi vecami o ktorych vie, ze ma irituju a rype, rype az ma to obcas aj k slzam dozenie...
no aj tak ste vydate. co ja chudiatko, uboziatko... 😕

shandy
17. feb 2009

co ak sa na mna vybodne, ked zisti, ze je nejaky problem, hmm? 😔

jarulai
17. feb 2009

ja som ho zase na tú svadbu neprehovárala, on sa chcel ženiť. len si teraz robíme srandu. a ja som si z neho uťahovala, že sa bál, že po 30-tke sa už /ako starý chlap/ neožení, lebo štvrtok po svadbe mal hned narodky - teda tých 30 😀
ja som sa tiež mojho pýatala, že čo ak nebudem mocť mať deti. a on že si budeme užívať sami. o adopcii nehovoril, neviem, či by pristal na to.

ale trápiť nás to nemusí - ani teba, ani mna. my predsa už čoskoro budeme tehu a dotiahneme to do konca. amen

shandy
17. feb 2009

no este to by bolo, aby si ho musela prehovarat 😀 😀
no veru, to sa uz asi neozeni 😀 😝
my sme sa o tom nebavili, myslim, ze len raz on vyjadril nejaku taku obavu, ze co ked je neplodny...
no verim tomu...ja to inak tento mesiac nejako flakam a tom som si aj tie ovu testy kupila. no hadam ich nebudem este vyhadzovat 😅

jarulai
17. feb 2009

ahoj shandy. dnes už neškolíš, že?
áááále, určite sa na teba nevybodne. ak ak áno, dáš nám jeho adresu a my si ho podáme, že matusik 😀 alebo vám tajne vybavíme svadbu 😀 😀 😀

matusik111
17. feb 2009

jasne , ze zbijeme vsetkych, co sa nechcu zenit .... ako si to predstavuju chodit po tomto svete 🙂 Shandy, ale ty budes zachvilu tehulka,.... samozrejme ako aj ostatne 🙂 , tak budete mat pekne svadbu aj s bruskom. Mame to podelene, 2 sme mali svadbu bez bruska a 2 budu mat svadbu s bruskami. A potom sa stretneme a pojdeme spolu na kavu aj s kocikmi 🙂
Idem papat - dobru chut.

jarulai
17. feb 2009

shandy, ja by som aj ovu testy vyhodila, keby som bola tehu. mne v decembri tiež zostala ešte celá flaštička clostylu /to som brala na stimuláciu vaječníkov/ a moj drahý, že: to nebudeme vyhadzovať, možno budeme potrebovať, ked budeme robiť druhé bábo. no keby sme to tušili ☹
inak by ma zaujímalo, kde by sme sa stretli, ked sme každá od inakial. ale podla mojich znalostí zo zemepisu mi vychádza, že niekde pri nás je to akurát v strede medzi tou žilinou a blavou 😀
dobrú chuť! ja už mám za tým 😝

shandy
17. feb 2009

ee jaru, uz neskolim, za to mam roboty ako na kostole 😀 , vcera som bola 11 hodin v praci...bleeee
heeheh, dobre, beriem vas za slovo 😀 😀
mne by to ani s tym bruskom nevadilo sa veselit... 😅 , no ja kvoli vam aj do topolcian dondem 😀 , si urobime vylet, no co... 😵
no veru...mozno si to nejako podvedome citila, zenska intuicia je strasne silna. ja som tiez citila, ze s tym otehu to nebude take lahke...a je to tu 😀 ,
bru chut matusik, aj ja pojdem za chvilku papkat. jaru a co si mala dobre na obed?

jarulai
17. feb 2009

ja idem niečo zase urobiť - tak na pol hodku aby som sa zase neprepracovala 😀
takže za 30 min som tu 😉

matusik111
17. feb 2009

ahojte babulky, tak ja som uz tu 🙂 , napapkana a spokojna, a zas na konikovi .... to je hrozne. Keby nam platili kolko casu tu stravime. tak sm bohate 😀 😀
ja si veru idem tie testy asi objednat. Ktore si si objednala ty, shandy?
Ja mam inak cudny graf, lebo dako mi neukazuje ovulku tento mesiac. a neviem ci to nahodou neni tym, ze som vysadila Gynex. Poculi ste uz o tom? Ale mam doma flasticku, tak buduci cyklus ju zacinam zas brat.

shandy
17. feb 2009

aj ja uz som napapkana, este kusok strudle si dam a bude 😵 😵
veru matus, keby nam za to platili, tak sme milionarky 😀 😀
no ja som ich matus objednala cez www.lacnetesty.sk a doslo mi to tusim do dvoch - troch dni, uplne rychlo. platila som to kartou pri objednavani a prislo mi to v takej decentnej obalke...
s tou tvojou ovulou, no zatial to vyzera, ze si ju mala. ale on ma malo udajov, lebo v tom case si akurat nemerala, takze FF pocka, ci budes mat este dalsie teplotky takto hore a az potom ti to tak vyznaci. aj mne to urobilo minuly mesiac, ze mi vyznacil ovulu az dost dlho po... 😵
jaru, robota nie je zajac, neutecie 😀 😀

jarulai
17. feb 2009

babulky, už som tu. som sa trošku pozabudla 😀 doniesol mi kurier práve nový mobil, čo mi poslal t-mobile /žeby reklama? 😀 /, tak som sa vytešovala z neho. bude to ako darček pre drahého na valentína /ak ho teda bude chcieť 😉 ak nebude chcieť, bude moj 😉 /
ale už sa vám plne venujem

matusik111
17. feb 2009

ja mam v poslednej dobe taky chaos v robote, ze neviem co skor,.... ale tento tyzden mam extra kratky, lebo zajtra koncim a idem si uzivat s muzikom stvrtok, piatok a vikend 🙂 Ale ked uz mam po ovulke, tak uz je po vsetko ☹ jedine ak by nam ten Valentin osvietil 🙂 😵 😵 😵

je to pravda, ze spermie musia dozriet, ze nie je dobre sexovat 2x do dna ? alebo kazdy den?

jarulai
17. feb 2009

babulky, tak ja utekám domkov. idem mužíkovi niečo ukuchtiť aby mi neumrel hladom, ked dorazí. neviem síce, či ho ten moj výtvor zachráni, ale hladný človek zje aj klince, že 😀
tak zase zajtra. pa-pa 🙂

P.S. nie že sa moc rozpíšete večer, to zas budem tráviť polku pracovného času dobiehaním a čítaním koníka 😀 😀 😀

matusik111
17. feb 2009

tak si to pekne doma uzite a neznic moc Tvojho muzika 🙂

jarulai
17. feb 2009

neboj, ničenie bude až zajtra. normálne chodí až okolo 11.00večer, ale pri tomto počasí...ktovie kedy dojde. to by som potom ráno bola úplne nepoužitelná 😀
už fakt idem 😉

moncika15
autor
17. feb 2009

ahojte 🙂
no vidim ze ste ma tu troxu poohovarali hned z rana 😀
veru blizi sa nam to aj svadba aj moje "moznootehotnenie" 😅 neviem z coho mam vacsie stresy.... jaru pridavam sa k tebe aj ja sa neviem dockat kedy pride tento mesiac mrska 😵 ...potom uz len 12dni a uvidime ci sa nem nezmeni zivot 🙂 DUFAM!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
17. feb 2009

jaru tak si uzi telefonik aj muzika, teda toho hlavne 😀 😀
neboj, myslim, ze viac ako to jedlo ho budes zaujimat ty 😉 😵
no tak znicit radsej nie, staci ked ho pripravis na to, co ho este len bude cakat 😀 😀 😝
moncurik, teda dufam, ze sa ti to podari a prelomis tie lady tak, ze potom sa spusti lavina tehuliek 😅 😵

matusik111
17. feb 2009

moncika, vitaj u nas 🙂 asi mas rannu a prisla si z prace 🙂 a kedy by mal prist ten den D?

moncika15
autor
17. feb 2009

ciao 🙂
ano prisla som z rannnej,taka som premrznuta...brrrr...
no teraz cakam na mrxu ta ma prist zhruba za 2 tyzdne a potom na 12DC idem na hormony a 14DC na IUI 🙂

matusik111
17. feb 2009

Babulky, trosku som v tom hlupucka, ale viete mi napisat aky je zakladny rozdiel medzi IUI , IVF a este jedno je . Viem ,ze je to umele oplodnenie , ale aky je v tom rozdiel??

matusik111
17. feb 2009

ja uz musim padat, aby som stihla par veci a utekat za manzelom,... mozno sa mi dnes vecer otoci predkom 🙂 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre