Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
13. jan 2011

@mariettka27 tvoj je to v akej krajine? som to asi prehliadla 😅

jarulai
13. jan 2011

mariettka asi tak nejak. ja som rada v takejto veselej spolocnosti 🙂

mariettka27
13. jan 2011

@jarulai hore vyššie som písala,Afrika 😀 ..a tvoj je kde?ja mám krátku pamäť...

jarulai
13. jan 2011

@mariettka, tak asi nie tak kratku ako ja, lebo ja som to tu este nespominala 😀 😀 😀
moj je vo svedsku, priamo v stokholme

mariettka27
13. jan 2011

@jarulai teeeeda,tak to tu máme celýýýýý svet pomaly 🙂 ...a ty si na Slovensku?

jarulai
13. jan 2011

@mariettka27 ano, ja som na slovensku. je pravdepodobne, ze uz coskoro tam muzik skonci.

a vy ste na slovensku obidve?

mariettka27
13. jan 2011

ja som tu,ale len do pondelka,potom idem za drahým 🙂 ...ale bola som tu sama 3 roky a stačilo 😝

@jarulai tebe tam už tiež dlho chodí,ty si tu bola už aj na začiatku tejto témy,ak si spomínam dobre... 😕 ..tak si asi rada,že už tam končí,však?

jarulai
13. jan 2011

@mariettka27 ale ked som sem zacala chodit, tak bol v cechach, vo svedsku je od jula 2010, cize nejaky rok a pol. no a ked skonci vo svedsku, tak je len otazka casu ked zas pojde niekde inde. co uz narobim.

a ty tam potom s nim planujes ostat uz ako nastalo? tvoj je tiez kamionista, ci co robi ak to neni tajne?

jarulai
13. jan 2011

nie, od jula 2009, som sa kopla 😀

mariettka27
13. jan 2011

@jarulai prečo tam nie si s ním?čo to nejde?
človek si v dnešnej dobe nevyberie,keď sa chceš mať trošku lepšie,tak sa musíš obracať...
ja tam idem na pár týždňov,podľa všetkého by tam mal tiež čoskoro skončiť...veď už aj najvyšší čas 😝
nie je kamionista,firma pre ktorú pracuje,tam má fabriku... 😉

jarulai
13. jan 2011

@mariettka27 no nejde. postavili sme si tu domcek, ja mam tu robotu a muzik je vzdy v nejakej krajine len na urcity cas - rok, maximalne dva, takze by sa to ano neoplatilo.

a tvoj tam robi ako nejaky manazer, ci ako robotnik? a nechcela si tam ist robit s nim?

mariettka27
13. jan 2011

@jarulai udržiavaš doma teplo rodinného krbu ako ja 😎
tam nie je možnosť sa zamestnať,je to krajina tretieho sveta 😉

jarulai
13. jan 2011

@mariettka27 to je fakt, tam to asi ani neni ruzove.
no veru, si trafila - udrziavame teplo rodinneho krbu 😉 esteze som si nanosila drevo dovnutra 😀 😀 😀

no nic, dievcata, idem ja do hajan, rano zas do roboty. ale konecne piatok, huraaaaaaaaa 😉 🙂
tak dobru noc, bolo mi ctou.
pa-pa

mariettka27
13. jan 2011

@jarulai 😀 😀 😀

aj ja už idem,dobrú noc 😉

lolitka25
13. jan 2011

mariettka- ja este koncim VS tento rok :( tak do leta to musime nejako vydrzat a tak sa chystam za nim...

mariettka27
14. jan 2011

@lolitka25 a čo študuješ?asi denne,však?ja tiež študujem,som sa na to dala,keď sa stále nedarilo,tak nech zamestnám myseľ 😉

lolitka25
14. jan 2011

Ja studujem denne- nemcinu.

bleble
14. jan 2011

Ahojte, nemala som cas citat predchadzajuce prispevky, ale zaujima ma, ci je tu niekto v podobnej situacii, pripadne ako to vidite vy.
Minuly rok musel manzel zacat pracovat v zahranici, hypoteka na krku, prec je mesiac, niekedy mesiac a pol a tu je na 2-3 tyzdne. Tesne predtym ako sa to stalo sme sa rozhodli ze by sme sa pokusili o bejbi, skusali sme asi 3-4 mesiace a nic a kedze nastalo toto tak sme to tak nejak prirodzene odlozili.
Odlucenie prezivam dost tazko, napriek tomu, ze vzdy ked odide sa nastahujem k mamine, byva kusok odo mna v baraku, sak co by som robila v byte sama, varit pre jedneho a pod. nie som na to typ, potrebujem mat niekoho pri sebe a v podstate tym aj co to usetrime.
V poslednej dobe ma vsak stale mata myslienka na dieta, hlavne preto, ze sa bojim, ze nam to nepojde lahko a moze to trvat aj rok kym sa podari - to je asi sposobene tym skusanim bez vysledku, aj ked sme nejako netlacili na pilu a trvala to kratko..neratala som si plodne dni ani nic podobne, brali sme to spontanne, ale samozrejme ked nic, hned vas napadne ci je vsetko ok.
Vzdy som mala predstavu o idealnej rodinke a do toho scenara mi muz/otec mimo domova nezapada. Nechcem aby videl svoje dieta vzdy po mesiaci, hlavne pri malinkom mi to pride strasne vela..a aj pre dieta..bude pre neho takto otec plnohodnotny? Najhorsie je, ze neviem na ako dlho bude tato situacia, ze bude musiet robit vonku a z toho prameni cela moja neistota..kebyze viem je to rok/dva tak proste zatnem zuby a vydrzim, lenze to zatial netusime...
Mam 26 a muz 28, deti som vzdy chcela tak nejak skorej, aj ked niekedy mam pocit ze som este sama decko 🙂
Muz tiez citi, ze je aj docela cas na deti, ale tiez ho trapi tato situacia, ze nie je doma, ale napriklad on vyrastal uplne podobne, otec stale na cestach, jemu to pride tiez nie idealne, ale mozno ze da sa aj tak- co som vycitila z nasich rozhovorov.
Zazili ste nieco podobne? Co by ste robili na mojom mieste? Skusali, alebo este cakali?

skatarina
14. jan 2011

@bleble ahoj.My takto zijeme a moj muz je strasne malo doma,ale je pravda,ze u nas je to docastne riesenie.Muz nechce odchadzat,ale niekto zarabat musi. 😒 😒 😒 .Dcera bude mat 3 roky a manzelovi je strasne luto,ze nemoze byt s nou.3-4 mesiace co snazilkujete je malo.Asi to treba nechat na prirodu.Hlavne byt v pohode a nestresovat sa.Este nemas dovod na paniku 😉 😉 😉 Ste mladi,drzim palce nech sa zadari 😉 😉 😉

lolitka25
14. jan 2011

baby, dnes som si urobila pre istotu este jeden test- tiez vysiel rovnako, ze nie som tehulka- ale nesedi mi to- ms som mala len 2 dni+ potom dnes len spinenie, vcera nic- inak mam 7 vzdy. Je mi dost zle, chodim casto cikat.
Myslite,ze to bude zapalom mocoveho mechura co som mala asi pred 3 tyzdnami,alebo cim?

tanja61
14. jan 2011

@lolitka25 samozrejme je vela faktorov a co sa tyka tvojej menstruacie tak aj to sa stava 😉

tanja61
14. jan 2011

@lolitka25 a chod k lekarovi mozes byt aj prechladnena 😉

lolitka25
14. jan 2011

tanja diky, chystam sa,ale je piatok, tak az v pondelok budem moct ist :(

jarulai
14. jan 2011

ahojte babulky 🙂
tak konecne piatok, ja som si to dnes v robote normalne ze pretrpela. sa mi taaaaaaaaaaaaaaaaak strasne uz nic nechcelo 🙄 no hruza, poobede mi uz oci klipkali, som myslela, ze zaspim priamo na stolicke 😀

a vy ako?
@lolitka25 to sa obcas stava, ze je takato mrcha. ale asi by si ozaj mala skocit k dokymu, ci nie si prechladnuta 😉

bleble
14. jan 2011

@skatarina: dakujem za odpoved..my praveze teraz neskusame, skusali sme este pred tym ako musel odist von..moja otazka bola, ci by ste do toho sli aj ked je situacia takato, ze je prec casto

jarulai
14. jan 2011

@bleble u nas je to tak, ze moj muzik asi bude vzdy chodit prec. moj ocino chodi takto prec uz nejakych 25 rokov a nemam pocit, ze by nam nebol plnohodnotnym otcom.
ja by som na tvojom mieste skusala dalej. my skusame furt. keby som cakala, kym bude muzik doma pri mne stale, tak by som to musela asi odlozit, kym nebudeme na dochodku.
tot moj nazor 😉

lolitka25
14. jan 2011

baby. mam asi hlupu otazku- to s tym prechladenym mechurom mam ist na gyndu? asi tam, vsak,kedze mi to aj nejak skratilo ms :(

jarulai
14. jan 2011

@lolitka25 ja by som skocila na gyndu. on by ti mohol zobrat aj moc na vysetrenie 😉

lolitka25
14. jan 2011

jarulai vdaka za radu

skatarina
14. jan 2011

@jarulai nechcem provokovat,ale ja som dnes vstala o 10:00 😕 😕 😕 .Inokedy ma dcera zobudi a teraz si v noci potichucky lahala na tatovu postel a spali sme.Este ze nas zobudil mobil 😀 😀 😀 .Potom som nic nestihala a teraz som utahana ako kon.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre