Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
15. mar 2011

@lolitka25, dakujeme 🙂
tak len aby si si nepripadala taka zufala - my sa snazime viac ako 4 roky, po vyse 2 rokoch sa mi konecne podarilo otehotniet, no v 9tt som o babo prisla. dlho som sa z toho dostavala, bolo to tazke, hrozne to bolelo. po 6 tyzdnoch po potrate oznamila moja svagrina, ze je tehotna - presne na moje narodky. preplakala som cele poobedie. tiez si to vsetko v mojom okoli tehotnie akoby mimochodom, len my sa musime takto trapit ☹ ale nevzdame to, kym sa nam to nepodari a my budeme tiez cakat drobceka!!!a z reci si uz nic nerobim, uz ich pustam jednym uchom dnu a druhym von. uz som pocula aj take sproste reci, ze by som mala vymenit muza a podobne. idiot kazdy, kto to okolo nas komentuje, inteligent sa do toho nestara, je to predsa len a len nasa vec.
silno drzim paste na Velku noc 😉

lolitka25
15. mar 2011

Jarulai, to mi je luto, to som netusila, ze uz 4 roky a jeden potrat :((( Potom mojich zopar mesiacov ozaj vyznieva malicherne, prepac mi to.
Aj u nas vsetko tehotnie a na prvy sup a kym ostatní uz stihli aj porodit, my ani "zamiesit"... Manzel je nastastie este optimista a dava mi silu, inak by som uz bola cela zrela na Freudov kruzok 😀 A vies co, verim, ze do leta sa nam to tu vsetkym babam ako sme podari a budeme tehulky a zalozime novu temu - manzel/priatel v zahranici a babatka v brusku 🙂

Neviem ako si na tom ty,ale ja verim, ze vsetko co sa deje ma svoj vyznam...len som este neodhalila vyznam toho cakania na bociana ( ktovie ci ten nas bocian sa nevola Godot )...

jarulai
16. mar 2011

@lolitka25, nic sa nedeje, to si predsa nemohla vediet. ja som ta tym chcela povzbudit, ze si vlastne len na zaciatku, tak netreba zufat. aj horsie veci sa stavaju. a ty mas manzela fakt velmi malo doma, tak sa vlastne ani neni co cudovat. ved ked si to tak vezmes, tak kolko krat asi ste sa mohli trafit do ovulky? takze to ber tak, ze vlastne ste este len zacali pracovat na babatku 😉 ano, aj ja verim, ze vsetko, co sa nam deje, ma svoj vyznam. aj to, ze som o babo prisla, aj to, ze sa tolko snazime...vsetko. hoci je niekedy tazke najst vyznam v niektorych veciach, ze?
tak budeme verit, ze ta tvoj pocit neklame a naozaj budeme do leta tu vsetky tehulky 🙂

lolitka25
17. mar 2011

@jarulai Do ovulky sme sa naisto trafili 3x, a stvrty krat si nie som uplne ista ( to bolo ten mesiac).... Verim, ze sa to od velkonocnych sviatkov zmeni a nam sa zadari...
Vcera ma chytila este vacsia depka ako doteraz, videla som male niekolko dnove nadherne babo, mala som ho na rukach, hrala som sa s nim a nebolo moje, ale svagrove ... A samozrejme cela navsteva sa nezaobisla bez reci, ked aj vy uz budete mat... Kedy uz budete mat, ... Zober si ho, nech sa nakazis, nech aj vy uz mate.... a podobne- doma ma potom ale ze strasna depka chytila..
Chudak moj manzel, obdivujem,ako to so mnou tak trpezlivo vydrzi, hoci len skypeovat...

jarulai
17. mar 2011

@lolitka25, uplne si viem predstavit ako ti je. ked som potratila a hned svagrina na to oznamila, ze je tehotna - to este len zacali od muzikovej rodiny reci...u nich nikto nevedel, ze som bola tehotna, potom sa to tam nejako rozsirilo a odvtedy mi dali pokoj. tie reci nenavidim. ja neviem, co koho do toho, kedy si urobime babo. myslim, ze to je uplne sukromna vec kazdeho paru a nema sa do toho nikto co starat! no nie?
neni divu, ze ta chytili depky, ked mas aj mrchu - to tak byva. aj ja som prave dnes dostala mrchu, ide mi hlavu roztrhnut, nervozna som ako pes a este ma aj ista kolegyna v robote vkuse vytaca svojou arogantnostou... 😠 neboj, ono to prejde a zas bude dobre 😉 musis sa niecomu venovat, co ta zamestna aby si nemyslela stale na babo 😉 drzim silno paste

lolitka25
17. mar 2011

@jarulai Joooooj mrchovske stavy poznam doverne 🙂 Ale stale sa utesujem tym, ze chodi- keby nechodila,bolo by nemozne otehotniet....
Ja si tiez myslim, ze ludia by sa nemali starat kedy kto bude mat babo... Ale hold, nevysvetlis..... Zena sa vyda a neotehotnie snad hned do mesiaca je uz vadna a treba jej kazdu chvilku prizvukovat, ze je na case... aspon to takto vyzera v mojom okoli... Minule som uz na otazku kedy budeme mat babo odpovedala, mozno nikdy ak sa nepodari a vcera, ze bociany taku dialku lietat nevedia, takisto som sa uz jednej pytala, ci chodila do siedmeho rocnika, ze ci nevie, ze na otehotnenie treba aj spermie aj vajicko v rovnakom case na rovnakom mieste a ked mam muza mimo domu tak sa to neda... A potom na mna len ludia zazeraju, ze co som taka podrazdena a drza...

jarulai
17. mar 2011

@lolitka25 ty si aka razna 😉 ja odpovedam uz teraz tak, ze babo bude, ked sa podari. ale tiez to poviem dost razne, takze uz potom ziadne priblble narazky nie su 😀
veru tak, ked chodi mrcha, tak je aspon nadej, ze vieme otehotniet 😉

skatarina
18. mar 2011

@jarulai
@lolitka25
@mariettka27
ahojte babenky.Aj ja som nieco take zazivala ako vy,ale nastastie sa zadarilo.Tie reci a tak..clovek si vzdy povie,ze si to nevsimaj,ale stale som na to myslela...Silno vam drzim palce,nech ste(teda sme 😀 )do leta tehulky.

oriesok
19. mar 2011

ahojte.. dlho som sa sem nedostala..
čítala som vaše príspevky.. no veru.. aj u nás to bolo tak.. tie blbé narážky.. 🙄 😠 ja som otehotnela vlastne až dva roky po svadbe.. jednoducho skôr sa nedalo začať pracovať na bábätku, lebo sme si budovali bývaníčko.. ale ľudia to nevedeli pochopiť.. svokra mi už chcela kupovať nejaké tabletky, ktoré by mi vraj určite pomohli otehotnieť 😅

skatarina
20. mar 2011

@oriesok 😀 😀 😀 svokra je optimistka.Keby sa vsetko dalo vyriesit tabletkou,tak mnohe nemame ziadne problemy 😀 😀 😀

oriesok
20. mar 2011

@skatarina veru.. 🙂 to je všetko to, že sa stará do všetkého.. radšej ju neriešim..

skatarina
20. mar 2011

@oriesok svokra na nezaplatenie 😀 😀 😀
Mala Lucinka je krasne babatko... 🙂 🙂 🙂

lolitka25
20. mar 2011

Oriesok a tebe sa malicka po kolkych mesiacoch snazilkovania podarila?
Mne svokra ani nic nevravi take... skor svokor - napr. minule na navsteve isiel v reklame ten novy teh. test rapid clear a on, ze konenc e by som si aj ja taky mala kupit a pod... hruza 😠

oriesok
20. mar 2011

@skatarina ďakujem.. 😉 je to moje živé striebro.. a veru už mám čo za ňou behať.. je strááášne aktívna..
@lolitka25 nám sa malinká v podstate podarila na "druhý pokus" 😅 nakoľko mne manžel chodí na 2 týždne preč.. a vždy keď bol preč, tak som akurát mala ovulku.. a keď sme sa konečne trafili, že bol doma, tak to vyšlo na druhý cyklus.. 😅

skatarina
21. mar 2011

@oriesok viem o com pises.Nasa Petka je tiez vkuse v pohybe,ale teraz ked chodi do skolky,tak sa tam vyblazni a doma je kludna 😀
@lolitka25 no to ti nazavidim takeho svokra ☹ .On si snad ani neuvedomuje ako ti to ublizuje 😒

mariettka27
21. mar 2011

ahojte baby,zasa som tu nebola dlhšie,mala som dosť učenia...ale polepším sa 😉 ...ako ste víkendovali?dnes je ale vonku naozaj krááááásne,najradšej by som sadla na lavičku a sedela tam celý deň...

jarulai
21. mar 2011

ahojte babulky 🙂
vy ste sa mi tu ako pekne rozbehli 😉
a aha, aj @oriesok nas prisla pozriet - ahooooj 🙂 lucinka uz aka velka, ale to leti 🙂
no veru, tie narazky milujem 😠 ja uz si z toho ani nic nerobim a kazdy vie, ze som riadna huba a im to vratim 😀
veru zo slniecka sa tu aj ja vytesujem 🙂 na toto som cakala, ja som v zime ako mechom prastena 😀 😀 😀

mariettka27
21. mar 2011

@lolitka25 hlavu hore,všetko bude,len si niektoré žiaľ musíme na to asi dlhšie počkať 😉 ...vychutnávaj zatiaľ všetky výhody čo má život bez mimi,neboj sa,ešte sa nám bude pariť z hlavy z mamičkovských starostí 😀

oriesok
21. mar 2011

@skatarina héééj 😀 tak aspoň viem, čo ma čaká.. 😀 ale tak ako ja sa vytešujem.. len niekedy vie poriadne unaviť.. ale je to milá únava 🙂

@jarulai 🙂 ďakujem za privítanie 🙂 no veru.. už je z nej "veľká slečna" strašne rýchlo ten čas letí.. 😖
aj ja sa vytešujem zo slniečka.. neznášam zimu.. už aby bolo teplo..

skatarina
22. mar 2011

@mariettka27
@jarulai Ja som sa uz trosku vyhrievala na slniecku.Keby nebol ten vietor,tak je lepsie.Dnes sa trosku posprtam v zahradke.Uz mi vychadzaju tulipany.To je super pocit,ked prichadza jar.

@oriesok ako je to s tebou?Ty si na malicku sama,alebo mas muzika doma?

oriesok
22. mar 2011

@skatarina mužík mi chodí na 2 týždne do čiech do roboty.. a 2 týždne ho mávam doma.. momentálne je v práci.. ale zasa bývame v rodinnom dome, kde sme si u našich nadstavili podkrovie, tak nie som na ňu úplne sama.. keď náhodou nestíham variť alebo niečo popratať, tak malú šupnem na chvíľu k našim 🙂

skatarina
22. mar 2011

@oriesok Tak to je super.Ja som na Petku sama v dome a rodicov mam daleko,ale uz sme sa nejako zabehli 😀

oriesok
22. mar 2011

@skatarina fúha.. tak to máš dosť aj okolo domu.. aj okolo malej.. a manžel ti na koľko chodí preč?

skatarina
22. mar 2011

@oriesok je kamionista,tak moc nechodi,ale snad to bude teraz lepsie.Isiel sa normalne zamestnat,lebo bol zivnostnik a doma bol raz za 3 mesiace ☹ .
Naucila som sa aj behat z kosackou 😀 😀 😀 .Uz sa na to tesim 😀 😀 😀

mariettka27
22. mar 2011

@skatarina jaj,ale už je príjemné to slniečko,však?huráááá,už bude jar... 😀 ..ja sa chystám si zasadiť nejakú zeleninku u našich v blízkej dobe,v paneláku by som len ťažko niečo dopestovala 😀 ....

skatarina
22. mar 2011

@mariettka27 😀 😀 😀 aj ja budem mat premieru tento rok.Snad nieco dopestujem 😀 😀 😀

mariettka27
22. mar 2011

@skatarina tak to budeme dve čo budú mať premiéru...ja som sa tak rozhodla,lebo v obchode kúpiť niektorú zeleninu je takmer nemožné a keď,tak je dosť drahá...čo ideš sadiť?ja špenátik,baklažánik a fazuľkové struky napr 😀

oriesok
22. mar 2011

my sme tiež doma nikdy na záhrade nič nesadili.. tento rok by som si chcela dať premiéru.. ale len cibuľku posadiť.. zbožňujeme tie prvé cibuľky.. mňam.. a tiež mrkvičku.. hlavne pre malú.. aby mala bio 😀

skatarina
22. mar 2011

@mariettka27 ja by som chcela mrkvu,petrzlen,salat,redkovky,kalerab a mozno nejake paradajky,papriku...tekvice
Minuly rok mi narastli cherry paradajky pri kvetoch 😀 😀 😀 😀 😀 .Svagrina mi dala zeminu s kvetmi kde boli pred tym priesadky paradajok 😀 😀 😀 a mne sa ujali paradajky 😀 😀 😀

havi
22. mar 2011

@moncika15 ahoj,tak mi chceme tiez druhe babo,prveho mame po umelom,chciet mozme,ked je priatel 6-8tyzdnou v zahranici a pride po takej dobe domov a akurat mi vzdy vyjde červena 😀 vynimocne mi to tentokrat uz 2tyzden meska,co sa divim,bo mi chodi nacas,to by bola nahoda,prve sme chceli,boli sme spolu v zahranici,kazdy den snaha a nic 😉 tak sme to riesili ivf.on ked pride domov,tak len na tyzden a potom smer holandsko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre