Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
17. feb 2009

hehehe, tak sa drzkaj a uzite si drahych 😅 , ja pojdem zurovat s byvalymi spoluziakmi...pekny vecer bambulky a zajtra mi podate report, ma navnadite na stvrtok 😝

moncika15
autor
17. feb 2009

no IUI je inseminacia ,ze v rostoku oddelia najsilnejsie spermijky, vstreknu do maternice.IVF je ze daju do skumavky vajicko a spermie,oplodnene vajicko kultivuju a vlozia do maternice a ICSI je ze vajicko oplodnia vpiom spermie mimo tela a vozia do maternice

shandy
17. feb 2009

ty jo moncurik, toto som ani ja netusila 😕

moncika15
autor
17. feb 2009

a su aj dalsie metody...ale toto su najpouzivanejsie 🙂 vdaka bohu za vedu

ty si uz hovorila svojmu gyn ze sa nedari?

shandy
17. feb 2009

veru, to mas pravdu, inak by dost vela z nas bolo odsudenych na zivot bez deticiek...
este nie, nechala som si este cas, nech mam aspon 3 cykly odsledovane (teplota, ovulacne testy a potom nabehnem), vlastne ked budem mat preventivku, tak to zacnem riesit...

moncika15
autor
17. feb 2009

kolko sa vlastne snazite? najako mi to vypadlo 😅

este si tu?

shandy
17. feb 2009

moncurik, asi o jula cca, ale nie tak aktivne uplne. to sme sa zacali az tak posledne 3 - 4 mesiace asi 🙂

akurat odchadzam tak pekny vecer 😵 😵

jarulai
18. feb 2009

dobré ránko 🙄 /to ktorý blbec vymyslel to spojenie, že dobré ráno? a o takomto čase? to mám ešte vačšinou oči zlepené 😀 /
no prečítala som si všetko zo včera. no mojho mužíka včera zaujímalo len to jedlo, ale to bude asi tým, že prišiel až o pol noci /kvoli snehu im cesta trvala 7, inak im trvá 5, takže aj on bol hotový/a ja som už bola v ríši snov 😀 ale ráno som mu dala ten valentínsky telefon a normálne som z toho nadšená ako sa tomu tešil 😵 on si chcel kúpiť nový už dávnejšie, len sa akosi k tomu nevedel rozhýbať 😀

shandy
18. feb 2009

nazdar jaruuu,
😀 😀 , tak super, ste mali pekne ranicko 😅 , no ja si spominam, ako si moj drahy kupil novy mobil, boooze to bolo....cely den sa s tym hral, aj na mna zabudol 😅

matusik111
18. feb 2009

dobre ranko babulky, uz som nabehla do pracovneho dna aj ja 🙂

matusik111
18. feb 2009

jaj..... chcela som vam napisat, ako nam bolo vcera uzasne, ale zas sa tu nieco ukazalo a je to nemozne 😀 😀 , tak mozno sa neskor ukazem

shandy
18. feb 2009

jeeej moncurik si dal fotku, supeeer 😵
matusik a ty si das kedy, ha?
inak ahojcek 😵 a co grafik, hmm?

matusik111
18. feb 2009

tak ja prikladam graf http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0
ja sí chcem dat fotku , az ked budem tehulka 😵 😵 😵

shandy
18. feb 2009

oukej matusik a ako si uzivas draheho? vcera sa zem zatriasla? 😀 😀
pocuj, nevyzera to nahodou, ze ovulku budes mat az teraz? hmmm, uvidime, co ti ta teplotka zajtra urobi...
tak uz sa tesim, dufam, ze o par dni ju tam uvidim 😵 😵

matusik111
18. feb 2009

rychlo vam teda napisem co sa dialo vcera u nas doma 🙂

shandy
18. feb 2009

sup, sup 😀 😀

matusik111
18. feb 2009

snazila som sa ponahlat domov, ale dako som sa motala kade-tade a domov sme prisli az o 8 vecer. Ja poviem pravdu, ze som bola aj unavena a dako ma tahalo pomaly na spanok. Divala som sa na TV. Chcela som nachystat veceru a romantiku , ale mangelik nebol hladny. Tak som iba rozsvietila vsade sviecky a ze mozno sa cosi udeje. A uz ked som bola na ceste do postele , uz bolo asi 22:30, doniesol vino , 🙂 doniesol 2 hranolky ako vecera 🙂 a uz to zacalo. celkom to islo rychlo, lebo bolo moc hodin 😵 😵 😵 a potom sme si len tak lezkali na gauci a prisla vazna tema ........ 😲 zacal sa ma pytat, ako to je s vajicko, kolko to trva, kedy by sa malo sexikovat, ako to je so spermiami, a kedy je ovulka a tak..... vsetko som mu porozpravala co som nastudovala s Konika a tvarila som sa mudra 😀 😀 😀 , povedala, som ze meram si BT a podla toho sa urcuje ovulka . Nikdy sme sa o tom spolu nerozpravali, lebo jeho to viac znervoznovalo a nadaval mi, ze moc nad tym rozmyslam a spekulujem. Ake ked vidi, ze 5 mesiac sa dako netriafame do dni , ktore by sme chceli, tak bol zvedavy ako to vsetko vlastne. je. Baby , ja som taka spokojna a kludna a stastna, ked sme sa tak spolu porozpravali. My sme mali druheho Valentina v tomto mesiaci 🙂

matusik111
18. feb 2009

z Konika 🙂

matusik111
18. feb 2009

shandy, prave ze som z toho majho grafu blazon, lebo mala som vzdy ovulku 10DC a teraz ked som vysadila Gynex, tak zatial sa nic neukazuje. A dnes rano som mala strasny skok dole, dufam, ze to hore vyskoci zajtra rano 🙂
a teoreticky, ak by to vyskocilo hore, dnes by bolo vhodne sexikovat ???? dnes je ovulka ??? a dnes praska folik?

shandy
18. feb 2009

matusik, ja som neskutocne stastnaaaa za teba. to je super, ze to ten tvoj chlap konecne pochopil 😵 😵
drzim ti palceky, aby ti to tento mesiac vyslo 😵 😵
ja myslim, ze ak ti ta teplotka stupne a zostane, je mozne, ze by si mohla mat ovulku dnes, co znamena presne to, co pises, ze vcera a aj dnes by bolo vhodne keksikovat. 😵 😅
tak si to pekne zopaknite dnes 😉

matusik111
18. feb 2009

tak vyzera to tak, ze dnes ideme na to, ci chce alebo nie,.... ale uz to bude aspon chapat 🙂 Teraz uz verim, ze sa to podari 😵 😵 😵 jaaaaaj, mne spadol kamen zo srdca , ked sme sa mohli tak otvorene porozpravat o tom vsetko. Uz sme sa dohodli, ze relativne by sme pred letom isli k dok. na kontrolu , ze nie je potrebne cakat pokial by sa nedarilo. A normalne to chapal 😵 😵

shandy
18. feb 2009

no super, super. musis ho dnes isto znasilnit. nech sa deje, co sa deje, fakt to treba vyuzit, ze ho tu mas 😵
a tou kvalitou spermosiek sa vobec netrap, lebo tak ci tak nikdy vopred presne nevies kedy ta ovula pride, ako teraz. ja som zasa citala, ze sa rychlejsie obnovuju a rastie kvalita, ked keksikujes castejsie 😀 😀 , tak si vyber 😝

shandy
18. feb 2009

zas uplne staci, ked si zakeksikujete dnes raz, ide o to, aby sa tam spermijky dostali.... 😵

jarulai
18. feb 2009

babulky, už som sa aj ja odtrhla od tej hnusnej roboty 😀
shandy, ved aj moj mužík sa teraz celý den hrajká s novým mobilom, preto som mu ho dala ráno aby ho to večer už nebavilo a venoval sa mne 😀 to je vychcanosť, čo 😀 😀 😀
matusik, super, ja som normálne happy za teba. ten rozhovor mu bolo treba už dávnejšie, ale nemohla si ho nútiť, to je jasné. tak konečne pochopil 😵

jarulai
18. feb 2009

a matusik, seksikovať treba včera /to si splnila 😀 /, dnes a zajtra. ak máš teda dnes tu ovulku. ja som otehu 2dni po ovulke, takže neváhaj a hybaj na to. držím paste, určite to výjde 😉

shandy
18. feb 2009

no huraaaa jaru je tu 😀
jaru, mne sa moj s tym telefonom hral tyzden. sli sme spolu na obed a on cely cas drzal v ruke tu hracku, ako keby som tam ani nebola. no des 😀 😀 az som mu povedala, ze zacinam ziarlit a ze v nestrazenej xvili poleti von zatvorenym oknom 😀 😝 (ten telefon samoska).
jaru a nemohla si mat teda ovulku o den neskor? lebo to je nejake divne...vsade sa pise, ze vajko je schopne oplodnenia max. 24 hodin po vyluceni...hmm, tak som z toho jelen 😕

jarulai
18. feb 2009

shandy, moj mužík sa až tak o nový mobil nikdy nezaujímal. on sa vždy s tým pohral tak den. a ked nebude chcieť prestať ako tvoj, tak mu ho zoberiem a dám až ked bude odchádzať do roboty - tam sa s ním može hrajkať aj celý týžden 😉 😀
ved som písala, že ani moj doki nevedel poriadne určiť kedy mám ovulku, takže možné to je. ale som čítala, že vraj ovulka sa dá aj vyprovokovať dobrým orgazmom 😨 😉 takže možné je asi všetko

shandy
18. feb 2009

😀 😀 , jaru dobre to mas vymyslene.... 😀 😀 , tak orgac, jasneeee, rozumieeeeem 😵 😵
baby, ja ako nemeriam tu teplotu, tak som nejako mimo, sakris ale mam pocit, ze mi ta ovulka pride tento mesiac skor ako 15.den...zacinaju ma boliet bradavky, tak sa mi to nejako nezda 😕

shandy
18. feb 2009

idem dat nejake ham, tak zatial 🙂

jarulai
18. feb 2009

nooo, shandy, keby už ani nechodila, nie? tak na 9 mesiacov 😉 mna tiež v decembri normálne boleli didky ako pred ms, tak som čakala, že každú chvílu príde a ona si neprišla. a boleli ma riadne a teda hlavne bradavky, sprchovanie bolo utrpením, nie ešte nejaké to láskanie. a boleli ma ešte 2týždne po kyrete 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre