Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
13. nov 2008

ahoj,
moj by mal xodit kazdy druhy vykend ale vobec to tak nie je. dnes mam zas hlavu v smutku bo nam oznamili ze nocnu zaciname az v utorok vnoci a nie v nedelu. a namiesto toho si nadrabame v piatok vecer. takze ked bude peto v polsku tak ja budem doma a ked sa vrati na SR ja sa budem musiet drbat do roboty 😖 😠 😔

ax uz nex je doma a bude to uplne jedno 😔 tak mi xyba, cim dalej tym viac.

uz som pridala foto 🙂 je krasnucka a mas pravdu aj supinata a aj plesata 😀

jarulai
14. nov 2008

Mončika, pozerala som fotky malej - je fakt krásna 😵
Mne chodí manžel "len" na týždeň a aj tak mi nenormálne chýba. Ale čo narobím. Včera mi písal, že asi od marca pôjdu zase robiť do SRN, tak len dúfam, že nebude chodiť na dlhé turnusy. To tí ľudia vôbec neberú ohľad na to, že sa tu chce niekto aj rozmnožovať, to je hrozné 😒 Takto rodičmi asi tak skoro nebudeme. už ma začína napadať, či to ešte vôbec stihneme v plodnej časti mojho života 😀

moncika15
autor
14. nov 2008

fuuu tak on xodi domov na cely tyzden?! 😕 to moj len v piatok v noci prida a v nedelu alebo v pondelok skoro rano odxadza 😔 . musim to vydrzat ved uz len par mesiacov.teda dufam!ale slubil mi to 😅 len skoda toho platu 🤐

jarulai
18. nov 2008

Ano, chodí na celý týžden. No ked sa stretne tak akurát s mojou mrchou, ktorá trvá 5-6 dní, tak si vieš predstavit to "nadšenie" 😀 A aj tak nie je jednoduché aby sa stretol s mojou ovulkou

moncika15
autor
18. nov 2008

ahoj,davno si tu nebola 😕
dnes sa xystam gynekologicke, pohnat ju nex so mnou zacne nieco robit.nedavam tomu velku nadej ale skusim 😔

jarulai
18. nov 2008

Tak ti držím paste, nech všetko dobre dopadne. Ja som mala takú dr., že sa k tomu všetkému postavila asi takým štýlom, že: "skúšajte dalej" 😨 . A najviac ma na nej vždy dorazilo to ked došla s nejakým výtokom, tak ma ani nepozrela a spoza stola mi predpísala recept /a vačšinou to bolo stále to isté, tak si vieš predstavit ako to zaberalo/. Tak som ju zmenila a teraz chodím doktorovi. Som mala spočiatku obavy z toho, že je to chlap, ale je to taký Maštalír 😀 /ak to sleduješ/, takže som spokojná.

Ja nemám doma PC, tak píšem vačšinou z roboty alebo ked sa mi podarí od našich. To vieš - mladý manželia, dokončovanie domu...

moncika15
autor
18. nov 2008

no..tak som svojej starej dr ani nedala sancu 😀 hned som isla k novemu dr. sice som si pockala peknu xvylku, ale to je znak toho ze je dobry,bo ta moja predosla tam nikdy nemala nikoho 😅
spravil mi vysetrenia, vraj mam ukazkovu sliznicu aj folikuly boli 🙂 ,nabuduci tyzden budu vysledky kultivacii a este mam prist na krv na hormonalny profil,potom obavane spg 😀 jaj a mojmu poslal vitaminy co stoja v lekarni 795sk 😕 to som cumela jak blazen!
inak je to taky motak ze xce povedat vela inf. naraz a nakoniec povie jednu velku hovadinu 😀 😀 😀 a sestricka to dokonci...

jarulai
19. nov 2008

No super, to som rada, že si zdravá a v poriadku 🙂 to nevadí, že je moták, hlavne, že ta vyšetrí tak ako má, že vieš na čom si. Si predstav, že by ste sa snažili neviem kolko, mali by ste /nedaj Bože/ nejaký problém a tá stará dr. a jej podobní lekári by ta odbili tak ako mna - skúšajte dalej. Ja osobne si radšej priplatím za vyšetrenia, nech vie na čom som a nech sa so mnu už niečo robí.
Včera mi došiel mužík domov, hurá 😀 A tento týžden sa má ukázat, či to naše snažilkovanie bolo úspešné 😀 tak drž paste, nech tá mrcha nepríde

moncika15
autor
19. nov 2008

drzim palce 😉
ja mam prave plodne dni a peto ma prist domov cez vykend 🙂 folikuly zevraj boli tak pevne verim 😵

jarulai
20. nov 2008

takže držím paste aj ja tebe, nech nám to obom výjde 😵
Inak to by teda bol gol, keby sa nám to ozaj obidvom podarilo a naraz, že 😀

moncika15
autor
20. nov 2008

😀 to by bola sranda
inak dnes som si zajednala svadobne saty, a dost uzucke v pase tak by pripadne tehotenstvo sposobilo peknu neplexu 😅 😀

jarulai
21. nov 2008

jéj, ty sa budeš vydávat? to sa teším s tebou. 🙂 potom, dúfam, že pridáš fotočky do "mojej svadby" - aj z príprav. Ja fotky z príprav nemám ale zo svadby tam sú - som sa zmohla na to po roku 😀 A kedy to bude?

Tak dnes došla mrcha /jedna hnusná/ ☹ ☹ Ale ma to tak nezobralo ako minule - to som si aj porevala. Aj dr. mi povedal aby som si to tak nebrala, ked dojde mrcha. Tak som sa naprogramovala tak, že ked to nevyšlo tento mesiac, tak to výjde nabudúce /moj mužíček to tak berie už od začiatku,takže som ho trošku podozrievala, že mu na tom až tak nezáleží. Ale teraz som zistila, že takýto prístup je lepší/. Takže utekám do lekárne zase vybrat clostibegyt a začnem sa znova napchávat. čo už. ved raz to musí výjst, no nie 😀

moncika15
autor
21. nov 2008

ano urcite to raz vyjde 🙂
termin svadby mame 25. aprila. 2009! pripravy su v plnom prude a mojmu dnes doslo co sa okolo neho deje tak sa vytesuje 😀

jarulai
21. nov 2008

Moj sa tiež tak vytešoval. A ešte viac v deň svadby. to som mala pocit, že si ho musím uviazať aby sa nevzniesol až do neba 😀
To je náhodička - mne sa zase žení švagor 18.4.2008 - teda mužíkov brat, tak sa teším na veselicu aj ja 🙂

jarulai
21. nov 2008

Ešte som chcela - teraz budeš myslieť na svadbu a veci okolo nej, čiže sa odpútaš od snažilkovania - a vtedy to obyčajne výjde 😉 vieš, že každý radi nemyslieť na to, sústrediť sa na niečo iné. Utekám, mužík ma už volá domov. Tak v pondelok 😀

moncika15
autor
21. nov 2008

ano ano mna to tiez napadlo ze by sa mohlo teraz podarit. ale zase mam strax ci by som potom zvladala svadbu.teraz zase trosku dufam ze to xvylu pocka 😅 ale kazdopadne by som bola najstastnejsi clovek pod slnkom 😵

jarulai
24. nov 2008

Neboj, zvládla by si to určite v pohode. Pre mna taká príprava svadby bola úplne v pohode, mna to práveže tešilo. A to sme to organizovali s mojou maminou samé, takže som si to všetko s nou obehala. A to som si bola ešte den pred svadbou kupovat bižutku. Takže podla mna to nie je také strašné ako všetci hovoria. A možno som len mala štastie na dodávatelov.

moncika15
autor
24. nov 2008

ahoj, no tak mojmu zavolali v nedelu rano ze ho potrebuju v katowiciax. to je tam kde predtym zacinal. bude xodit kazdy tyzden domov 😵 . len nevieme kolko tam bude. xvalabohu aspon nieco povybavujeme na svadbu. inak uz mame zajednaneho farara. a stale hladam muzikantov ☹

tak pa

jarulai
25. nov 2008

tak aspon že bude chodit každy tyžden domov - uz sa tešíš, čo? Aj by som sa na tvojom mieste. Mne zas mužík zajtra odchádza a minule mi zahlásil, že vo firme vymýšlajú, že by mali íst od 27.12. zas do roboty! skoro ma šlahlo 😠 lebo oni bývajú vždy celé sviatky doma a chodia tak okolo 6.1. zas do roboty. ale viem si predstavit tých chlapov, ked im to oznámili, to nadšenie 🙂
držím paste pri tom zhánaní. určite sa ti podarí nejakých dobrých muzikantov nájst.

jarulai
27. nov 2008

haló, moncika, to tak urputne zhánaš tých muzikantov? Zase tu vykecávam sama so sebou ☹ Ale ved my, s polovičkami v zahraničí sme na to zvyknuté, že 😀 😀 😀 ani henikav sa dávno neozvala ☹ Mne včera mužík zas odišiel na týžden, tak by som si rada pokecala... 🙂

moncika15
autor
27. nov 2008

ahoj, veru obieham vsetky firmi v okoli a zhanam veci na svadbu. dali pokrok mam vyzdobu, ale od povodnej olivovo zelenej ma daleko 😀 . bude bordovo-kremova lebo ked som ju videla spolu s tymi kaliami co xceme vo vyzdobe...neodolala som 😵
mame aj kameramana a fotografa.zajtra pojdem pozriet aj doplnky k satam 🙂
rano idem na krv na hormonalny profil a pre lieky lebo mi nasli zapal 😒
ty nasi drahy sa nejako obxadzaju.tvoj vcera odiziel a moj zajtra pride 😀 tesim sa na neho!!!!!!!!!!!!

dnes sam zomrel vlciak 😢 bol satry ledva nohami plietol...uz ho nic neboli.bude mi xybat ☹ mame este ratlika ale aj tak je ten dvor taky prazdny.... 😔

moncika15
autor
28. nov 2008

tak uz mam doma nastavajuceho 😵 teda teraz je odbehnuty u kamarata ale hreje ma pri srdiecku pocit ze sa k nemu budem dnesnu noc tulit 🙂
pred vianocami ma byt doma 3 tyzdne 😵 😵 😵 tvoj bude dokedy doma?

jarulai
30. nov 2008

Ahoj, nebola som doma, tak sa ozývam až teraz. Ja sa na mojho mužíka tiež vždy teším ako malé decko. Ako keby chodil na mesiac a pritom je to "len" týžden 🙂 Teraz musím vydržať do stredy- hrozne dlho.

Pred vianocami končí 17. a neviem dokedy bude doma - som spomínala, že vedenie firmy vymýšľa robiť potom už od 27.12. 😠 Ale verím tomu, že chlapi sa nedajú a nakoniec budú môcť byť doma až do toho asi 6.1. ako vždy. To by sa mi páčilo 😀 No uvidíme.

Nám tiež v septembri zomrel čuvač - tiež už bol starý, mal 13 rokov ale tiež mi chýba. ten jeho milí ksichtík ☹ tí, ktorí nemajú psa, toto nepochopia - predsa len za tie roky si ho človek obľúbi a ked potom sa stane niečo takéto, tak je to ako člen rodiny. ale život je už taký.

Máš album z príprav? ja som hrozne zvedavá osoba - hlavne čo sa tohto týka svadby a tak 😀 Ja som mala tiež kaly na svadbe, aj kytičku som z nich mala. Urobila som z toho takú malú tradíciu - kaly mala aj moja mamina, aj jej mama. Sú to pekné kvietky.

Tak zajtra sa zas ozvem 😉

kay..
30. nov 2008

co tak zmrazit manzelove spermie a ist na naturanle IUI. Zena si kontrolje kedy bude mat ovulaciu domacimi testami, ked vyjde pozitivny test ist do CAR oni spermie rozmrazia a zavedu do maternice. 1-2 navstevy CAR. To ale musite byt obaja s manzelom rozhodnuty ze prisiel cas otehotniet. Takze nic neni nemozne.

moncika15
autor
1. dec 2008

😀 😀 😀 kay, dobra rada

jaru, mam album z priprav- kukni 😉 celkom pekne pokracujeme len sme stale bez hudby 😒
dnes mi moj odisiel ale vo stvrtok poobede pride,len ja budem na poobednej ☹
cez vykend ideme do PL na ten ix firemny vecierok.a neviem ako to spravim v robote bo uz nemam dovolenku.musim asi tahat 16tky tento tyzden 🙄
tak potom sem budem asi tento tyzde/vykend malo xodit...
pa

jarulai
1. dec 2008

kay, toto sme už s mojim mužíkom preberali a zatial sme sa zhodli, že to budeme dalej skúšat prirodzenou cestou. no ako nápad to nie je zlý, len neviem, či by to spravili úplne zdravému páru, ktorý má len ten "problém", že chlap robí v zahraničí 😉

moncika, mne dneska drahý volal, že cez sviatky nerobí. Takže príde toho 17.12. a do roboty ide 4.1., tak sa už teraz vytešujem 😀 😀 😀
inak, to budeš mat asi dost tažký týžden, nezávidím. ale čo pre tie naše polovičky nespravíme, že 😀 takže si ospravedlnená s absencie 😀 😀 😀

kay..
1. dec 2008

jarulai - urcite CAR by to spravilo, mozno nezaplati to poistovna ale zaplatite sami. Nemalo by to vela stat kedze su to len 1-2 vizity. Za monitorovanie krvi, ultrazvuk sa plati najviac, ale vy by ste to vynechali sili by ste na naturalny IUI,

jarulai
2. dec 2008

kay, ja som sa práveže dopočula, že to stojí dobrých 10-20 tisíc. v krajnom prípade by sme za to obetovali samozrejme aj viac - ved mimi za to určite stojí. Ale neviem, či by sa to u nás dalo len tak jednoducho, pretože nie sme úplne v poriadku, čo sa týchto vecí týka 😢

moncika15
autor
2. dec 2008

ahojte 🙂
no moje plany nadrobat si tento tyzden stroskotali 😒 potrebujem 4 dni do vianoc neviem kedy to stihnem,ked je vsade plno.ale zase nadruhej strane mozem sediet doma pri pc 😀

neviem ale podla mna by sa v CAR nami ani nezaoberali. stretla som sa s prevazne takou reakciou, ze je plno takyx parov co sa snazia kazdy den a nemozu otehotniet tak im nemame zabrat miesto.ze ked xceme babo mame sa tak zariadit. ved si precitajte prve prispevky v tejto teme 🙄

jarulai
2. dec 2008

moncika, ja si tiež myslím, že by sa s nami nebavili. A stále som presvedčená, že sa nám to podarí aj ked chodí mužík preč. ved kolkým sa to podarilo, nie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre