Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
5. jan 2009

a vsetko su iba tabletky, Myslela som , ze by som mojmu muzikovi varila daky cajik, alebo davala dake kvapky a ani by o tom nevedel 🙂 Lebo viem, ze by mi to odmietol hned od zaciatku :.)

moncika15
autor
5. jan 2009

to iste mam aj ja doma. ale teraz ked moj zistil ze nam "prihara" tak sa nexa krmit vitaminmi 🙂
nepocula som o nijakom caji pre xlapov, skus sa spytat v lekarni.potom daj vediet

matusik111
5. jan 2009

moncika, vy uz skusate rok?? neviem v akom stave budem, ked este aj buduci rok tu budem vypisovat "ako otehotniet" ☹ A ti chlapi si robia zo vsetkeho holubnik. Ja som citala, ze chlap moze stracat spermie zo stresov. Mozno aj v tom bude problem ☹ Lebo mam pocit , ze ten moj sa stresuje viac ako by sa mal.

matusik111
5. jan 2009

Jarulai : ty si ostala tehotna ten vikend, ked si mala ovulku a manzel Ti prisiel na vikend domov na zaciatku decembra?

moncika15
autor
5. jan 2009

to moj tiez, a navyse aj to cestovanie a unava nejako spermia neprispievaju 😔
zabudla som vy sa kolko snazie? kolko a co mate za sebou? no my uz par dni vyse roka ☹

matusik111
5. jan 2009

my sme este na zaciatku. My sme zacali iba v novembri, takze vela toho nemame odskusane. Ale poviem pravdu, ze som myslela, ze to bude jednoduhsie 🙂

moncika15
autor
5. jan 2009

my sme tiez zacinali s nadejou. v ten mesiac ako semsa zacali snazit mi drahy zakazoval pomaly aj xodit,vsetko robil za mna,vyvaral mi...lebo si myslel ze uz som tehulka..... vobec necakal ze sa to takto pretiahne, ja som vedela ako to xodi lebo som citala pribehy na koniku 😒 mozno keby som sem nexodievala nestresovala by som od zaciatku 😔

matusik111
5. jan 2009

tak to si ma potesila 🙂 takze som sem nemala ani zacat chodit , aby som sa nestresovala 🙂 . Inak , moj manzel mi tvrdil, ze on to dokaze na prvy krat,.... prvy krat (naplno) bol uplne uzastny . veril, ze to dokaze, .... ale bohuzial. Druhy mesiac to so sexovanim uz take ruzove nebolo 😉

moncika15
autor
5. jan 2009

no my sme najprv len tak spekulovali 😅 a dufali ze sa nam stane "nestasna nahoda" a v january sme sa rozhodli ze sa zacneme snazit naplno.... keby som tak vedela kedy sa nam to podari 😒

jarulai
7. jan 2009

babulky, prepáčte, že som sa neozvala, ale ako som už písala, nemám doma zatial PC, tak vypisujem z roboty, ked mám čas.
matusik, profertil je špeciálne pre mužov, stojí cca 1200Sk/balenie asi na mesiac a u nás v lekárni to bežne nemávajú, takže nám to objednávali. Sú to tabletky.Neviem, či si čítala, ale mojmu mužíkovi pomohol velmi /1sp. mal len 10% bezchybných spermošov, no a po doužívaní na 2.sp. ich už bolo 75-80%!
Inak mne chodí mužík tak, že týžden je doma a týžden v robote, takže sa v ten týžden práve stretol s mojou ovulkou - no a bolo to. sme sa smiali, lebo to zrejme bolo práve v ten den, ked sme prišli z kontroly od dokiho 😨 😀
babulky, nebojte sa, určite vám to raz výjde. len musíte byt trpezlivé. ja viem, mne sa to teraz lahko hovorí, tiež som mala všelijaké stavy a depky, ale vyplatilo sa byt trpezlivá. až ked sme prestali na to tak intenzívne mysliet, sa podarilo.psychika fakt dost urobí.držím paste 😉

matusik111
7. jan 2009

ahojte . dnes som prvy krat v praci v novom roku a veru sa mi nechce ☹ , ale hadam sa do toho dostanem.

Jarulai, takze u vas bol problem "manzelove spermie" a tie lieky to vyriesili. Bolo tam aj nieco ine ? Kedy Vas poslali na vysetrenia a cim ste si vsetkym presli? My sme este len zacali , tak ani nevieme, ci je vsetko v poriadku, alebo nie.
Myslis, ze naozaj sa da otehotniet iba vtedy ked sa na to nemysli ?? 🙂 , lebo mne sa to zda dost nemozne 🙂.

Akurat som sa dozvedela , ze asi 3 zname su tehotne. Zda sa mi to take jednoduche a predsa to nejde ako by clovek chcel.

matusik111
7. jan 2009

Jarulai, mozem sa este nieco opytat,... ked si vravela , ze prisiel manzelik domov ked si mala ovulku, myslis, ze si otehotnela prave v ten den ked zacala , ale aj par dni po nej ?

jarulai
7. jan 2009

ahoj matusik. u nás nebol problém len manželove spermie. mne najskor gyn. zistil tenkú sliznicu maternice /to bolo v marci po 1,5roku snažilkovania/, nasadil mi papat kyselinu listovú /femibion - ten užívam ešte aj teraz až do 12.týždna/ 2 mesiace po užívaní mi sliznica krásne narástla až na 13mm /dr. sa smial, že teraz určite otehotniem aj ked na mna manžel iba trenky hodí 😀 😀 - no nestalo sa nič. vtedy poslal mužíka na spermiogram. mužík začal papat ten profertil /ako som už písala - 10% bezchybných spermošov/. užíval ho asi mesiac a pol, nasledoval kontrolný SP /ten už vyšiel ten skvelý 80% bezchybných/.ale ked sme išli zase na kontrolu na gyndu, mne zase klesla sliznica a nie a nie vytvorit dostatočne velký folikul. tak som dostala clostylbegyt 1x denne+ten femibion. no nepomohlo ani to, sliznica mala 4mm /na otehotnenie má byt vraj aspon 7mm/. takže pri dalšej kontrole mi gyn.zvýšil dávku clostylu na 3xdenne. toto som užívala 2 mesiace /posledný som mala práve v novembri, ked som mala aj poslednú mrchu 😨
teraz k tej druhej otázke - ja som chodila vždy na 15.DC na kontrolu gyn.či prebehla ovulka alebo nie. teraz som bola tiež na 15.DC, no dr.mi povedal, že ovulka bola pred 2 dnami. ked som už k nemu prišla, že som tehotná, tak vyrátal, že sa nám to asi podarilo tak 2dni po ovulke /teda prišli sme od neho a šup - už to bolo 😀 😀 😀
som sa trošku rozpísala, ale ako vidíš, ani my sme to nemali jednoduché. no stálo to všetko za to 😉

matusik111
7. jan 2009

Dakujem za rozpis 🙂 . Lebo vacsina hovori, ze treba sexovat pred ovulkou, aby sa nieco podarilo. Takze u vas sa podarilo zamiesat aj 2 dni po ovulke. Naozaj je ten organizmus iny u kazdeho.
Inak, ja ked som bola na preventivnej u DR. a povedala som jej, ze sa snazime o baby, tak mi odporucila preventivne kyselinu listovu. Tak ja ju vlastne berem uz od polky decembra. Nevedela som , ze to ma aj taku funkciu. Mozno to pomoze. My sme sexikovali pres Silvestrom a potom asi na 2 den som mala taky cudny pocit v podbrusku. myslim, ze si nahovaram, ale ak sa nieco podarilo tento mesiac , tak by to mohlo byt ono.

jarulai
8. jan 2009

ja si ani napamatám, či som mala potom nejaké pocity v podbrušku. ja už som jednoducho bola zmierená s tým, že to výjde až na další rok, tak som sa nesledovala.ale držím paste, nech ti to tentoraz vyšlo 😉

matusik111
8. jan 2009

ahojte, tak si to pekne uzivaj , lebo zevraj to rychlo ubehne 🙂 a uz to doma vsetci vedia? aka bola reakcia?
Akurat som sa dozvedela, ze moja kamoska sa ide snazilkovat o baby od pondelka. Myslim, ze sa jej to podari a zas ostanem sama ☹ Ale clovek nemoze mat vsetko naraz,.... pekne musime cakat 😀 😀 😀

jarulai
8. jan 2009

matusik, nesmieš sa na to tak pesimisticky pozerat. povedz si, že to určite výjde vtedy, ked bude na to najlepší čas. neviem, či si veriaca alebo nie, no ja som si hovorila, že Pán Boh vie, prečo je to takto a že určite mi raz dovolí to bábo mat 😵 🙂
u nás to doma vedia. ocinovi to trošku trvalo, kým mu došlo o čo ide a mamina povedala: čo? no určite. 😨 😀
ale potom sa hned začali tešit. ocino je celý bez seba - bude to ich prvé vnúča a on už do nás dávno dobřdzal, že nech už niečo konečne zamiešame. mamina ešte nechcela "byt babkou" - no ale budeš sa jej pýtat, kedy možeš ostat tehotná, nie 😀 😀 😀 ale viac to nevie nikto, nechceme to ešte príliš rozkrikovat, stat sa ešte može všeličo /čo teda všetci dúfame, že tak nebude a že to všetko bude mat štastný koniec v podobe nášho uzlíčka 😵 poznám totižto pár báb, ktoré v skorom štádiu rozniesli o sebe, že sú tehotné a potom o bábo prišli ☹ takže preto

matusik111
8. jan 2009

ahojte, sa mi zda , ze sa nam stratila Moncika. Oni uz asi nieco miesaju a zamiesali 🙂 🙂 🙂 Bodaj by.
Ked ja mam jednu zlu vlastnost.... som netrpezliva a to mne vyvolavaju stresy 😀 . Ale spolieham sa, ze je to este kratka doba a nic sa nedaje.
Tak sa doma tesia, to je peknucke. Moji rodicia stale hucia, kedy uz bude dake vnuca a mna to iba znervoznuje, lebo ja to nemozem oplyvnit ☹
Teraz mi zacina chaos v praci a bude to trvat az to juna, tak sa spolieham, ze budem viac zazrata do prace , ako do mimina.
Na vikend pride muzicek, tak si hadam trosku uzije (ak stihneme 🙂

jarulai
9. jan 2009

veru moncika, kde si sa stratila?
naše kinderko má 1,1cm - hotový valibuk, že 😵 😵 😵

mariettka27
9. jan 2009

ahojte dievcata ,ak nechcu vase drahe polovicky uzivat vitaminky,skuste gemmoterapiu-bylinne extrakty.Da sa to kupit na internete.Ja som to kupila u nas v meste,cela kura vysla na 24 eur.Uzivam len od vcera,ja mam pre zeny ale maju aj kury pre muzov.... 😉

jarulai
9. jan 2009

ahoj marietka. ja osobne tých chlapov nechápem - tak chcú to baby, či nie? prečo sú niektorý v tomto taký, ved by ich to predsa nezabilo, keby aj oni niečo preto urobili, nie 😠 ja som, našťastie, nemala problém s tým, že by mužík nechcel niečo užívať. akurát sa trochu zdráhal, ked mu doki naordinoval tiež femibion /nevie, či sa bál, že mu začnú od neho rásť prsia alebo čo 😀 😀 😀

mariettka27
9. jan 2009

ahojky jarulai,no ten moj zas nie a nie ist na spermiogram.A bez toho mi gynekologicka nechce spravit ine vysetrenia...Tomu sa u nas hovori ani z voza,ani na voz... 😀 Tak mi poradila tie bylinky,lebo hormony mi nerobili dobre... A ty sa ako citis?Ako dlho ste sa snazili vy pokial sa zadarilo? 😉

jarulai
9. jan 2009

ahoj, ja sa cítim fajn, šťastná ako blcha 😵 😵 😵 akurát ráno ma dosť napína /zatiaľ nevraciam/ a zaspala by som cez deň asi aj po stojačky 😀 😀 😀 a mám pocit, že mi prsia odtrhne, také ich mám bolavé /ked som sa dneska opýtala u dr., že dokedy ma budú bolieť, začal sa smiať, že ešte len poriadne začnú - no to si neviem predstaviť, AU/
my sme sa snažili presne 2roky aj 2 mesiace a nna ten 3.mesiac to už vyšlo. vy sa koľko snažíte?

moncika15
autor
10. jan 2009

ahojte 🙂
jaru;ao tu som,neboj sa o mna 😀
no parada 1,1cm 😵 juj co ja by som za to dala.no veru tie nevolnosti ti nezavidim, ale aspon ze nezvracias.
ja mam teraz mojho doma a pomaly sa blizia plodne dni.tak cakam co z toho bude. inak neviem co sa mi stalo ale v stredu sme sa boli korculovat a podkla som sa o psa 😅 a padla som, len tak z lahucka, ale ked som dosla domov tak som krvacala..... kramy to neboli...myslite ze som si mohla nejako ublizit ci to bola len nahoda? 😔

matusik111
10. jan 2009

Jarulai : gratulujem k drobcekovi. Dufam, ze bude pekne rast az na poriadneho chlapa / damu. Co by ste vlastne chceli? Mate vybrate mena ??

Moncika : veru si tu dlho nebola , ale ak si sa venovala priatelovi , tak je to v poriadku 🙂 . Mne sa to nezda, ze by daky pad mohol sposobit krvacanie. Co ak to znamena nie krajsie ??? 😀 Zeby sa vajicko chcelo usadit ? 😀 😀

Mariettka : mohla by si prosim dat stranku, kde sa to da objednat?

moncika15
autor
10. jan 2009

ahojte 🙂
no neviem bola to cerstva krv a teraz este stale spinim 😨
juj taka som premrznuta akurat sme dosli z korculovania a zajtra sa xceme ist sankovat 😅 😎

jarulai
11. jan 2009

ahojte dievčatá, som rada,že sa tešíte so mnou, ste zlaté 😵 teraz mám trochu strach, lebo som ráno zbadala hnedé na toaleťáku. ale v priebehu dňa zase nič nebolo, tak mám z toho zmätok. len dúfam, že to nič vážne nie je, držte päste. takže, matusik, je mi to úplne jedno, či to bude dáma alebo chlap, teraz nezáleží na inom ako na tom, aby všetko dobre dopadlo. inak - jasné, že mužík by radšej chcel chlapčeka, ale je prichystaný aj na dievčatko a teší sa. 😵 😵 😵

mariettka27
11. jan 2009

ahojte bambulky 😉
jarulai,hlavne nech je malé zdravučké a silné,držím palce...my sa snažíme cca 2 a pol roka,ale mám muža v zahraničí,takže teraz tak raz za 3 mesiace,to je o ničom.... 😒
matusik,ip.... 😉

jarulai
11. jan 2009

marietka, dakujem. asi zajtra zavolám dokimu, e čo to má znamenať. dúfam, že to bude OK.

moncika15
autor
11. jan 2009

jaru, ja by som to nezanedbavala. aj koi slabemu spineniu by som letela na pohotovost. kamaratka pred pol rokom takto prisla o male v 10tt. urcite mu zavolaj a neboj bude to ok
😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre