Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
29. dec 2008

zdravím všetky snažilky, ahoj moncika 🙂 🙂
ako si sviatkovala, moncika? ja som si konečne oddýchla od tej roboty. no ale teraz už zase musím zarezávat 🙄

dnes mám 39DC a stále čakám na mrchu. robila som 3 testy a predstav si - vyšli // 😨 😀 Najskor bola tá druhá taká slabulinká, že sa aj manžel bál tomu uverit, ale na dalšom už bola riadne viditelná. aj ja sa tomu bojím uverit, aby som nebola potom prípadne sklamaná /ak to bol náhodou len planý poplach - čo by som bola véééééélmi neštastná/. dnes budem volat dokimu, či náhodou neordinuje. tak drž paste, aby to dobre dopadlo, aby tie // boli pravdivé. mám z toho nervy 😒 🙂

moncika15
autor
29. dec 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tak gratulujem teda! krasnydarcek pod stromcek 😉 .
akoze cakas na mrxu?!necakaj ju ved onasa aj tak o 9 mesiacov oneskori.neboj bude vsetko ok. teraz som narade ja 😎 .zajtrasa xceme ist objednat naten spg. dnes sme boi na matrike vypisat ziadost o uzavreti manzelstva.

a to uz si v robote?to nie je bohvieco 😒 uradnici to maju tazke 😅 aj ked tak som sa dnes vytocila...
som bola zaniest marodku v robote a tie skatule ani zadok zo stolicky neodlepili, pritom som pocula ze su tam 😠 to ix netrapi ze mam posledny den na odovzdanie marodky 😨

papa a pekny silvester a novy rok

matusik111
29. dec 2008

ahoj Moncika, zacala som citat Tvoju temu . Je toho moc, tak som vsetko neprecitala. Iba sa chcem opytat ako to dopadlo so snazilkovanim, ked je priatel v zahranici. Pytam sa preto, ze my tiez skusame s manzelom a tiez chodi na tyzdnovky.

moncika15
autor
29. dec 2008

ahoj matusik 🙂
konecne dalsia clenka 😉
no my sme sa zatial nikam nedostali,len sa zacalo sa pracovat na vysetreniax.ale jarulai sa to mozno (asi urcite 😉 ) konecne podarilo 🙂 🙂 🙂
podla mna mate vacsiu sancu ked mate xlapov tyzden doma a tyzden prec. ja mam mojho doma len na vykendy 😔 takze pravdepodobnost spretnut tetu ovulku sa znizuje

matusik111
30. dec 2008

ahoj moncika, mne chodi moj manzel domov na stvrtok az nedela. Ono by to nebolo az take zle, ale ked on pride , furt nieco robi a potom je unaveny a nase milovanie je stale odkladane a zobudi sa ked je ovulka prec. On si dako neuvedomuje, ze zena ma mozno 12 hodin za mesiac na otehotnenie. ☹ A ja nemam chut mu vysvetlovat , ze je to ovulka, tak na mna skoc 🙂 🙂 . Teraz je cez Vianoce doma, tak je to trosku lepsie, tak dufam, ze sa nam to podari a uz mrcha nepride 🙂

moncika15
autor
30. dec 2008

no presne ten isty problem riesim aj ja 😔 potom sa hadame ze mu "to" davam rozkazom a nakoniec z toho nic nie je. ale xvalabohu vzdy pride na rad udobrovanie 😀 😀 😀

moncika15
autor
30. dec 2008

jaru tak ako si dopadla? 😕

jarulai
31. dec 2008

ahojte babenky. tak som zase tu - v robote. včera som mala dovolenku, preto sa ozývam až teraz. a vítam medzi nami matusik 🙂

v pondelok sme boli u toho doktora - máme 4mm fazulku. štastní sme s mužíkom ako blchy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
len sa teraz modlím aby všetko dobre dopadlo a v auguste sme sa dočkali nášho zlatíčka 😵 😵 😵
ani to nechcem moct rozkrikovat aby sa nič nestalo 😕

takže vidíte obidve, že sa dá urobit mimi aj s manželom v zahraničí /samozrejme, ked príde domov 😀 to moj si tiež robil u dokiho srandu /ked nám oznámil, že kedy asi sa to podarilo/, že či bol vobec doma 😀 😀 😀 blázonko. a ja som ho nikdy nemusela na to prehovárat 😀 😀 ked začal užívat profertil, tak som mala čo robit aby som stíhala, taký bol nenásytný 😀 a tiež mal kopec roboty aj doma - kedže ešte stále dokončujeme dom.

takže, babenky, šup - šup na mužov 😀 lebo čo si samé nespravíte, to nemáte 😀 😀 😀
a držte paste

jarulai
31. dec 2008

halóó, dievčatá, to tu ani jedna nie ste? takže sa mám vytešovat sama 😨

matusik111
4. jan 2009

ahojte babulky .... stastny Novy Rok. My sme boli na chate a dako som nestihala. Inak, gratulujem Jarulai,... musim si precitat prispevok ako sa Vam to podarilo 🙂

moncika15
autor
4. jan 2009

ahojte 🙂
ako ste silvestorovali? my sme boli u mojho doma a so svagrovcami sme cele dni a noci hravali spolocenske hry 😀 sem tam nas prerusilo plakajuce krsniatko.a nakoniec z planovaneho silvestra boli 3 dni 😀 . aspon som sa poducila ako sa starat o babo pocas celeho dna.

moj mi dnes odisiel naspat do PL 😔 ale v stredu sa vrati lebo kamaratovi zomrel otec,tak pojdeme na pohreb.

tentocyklussa zase otehodnenie nekonalo.. zase upadam do stavom ze mi je to straaasne luto a stale slzim.davno som to nemala az v takejto miere. zajtra skusim zavolat do toho TN a objednam nas na vysetrenia.minuly tyzden sme tam boli ale neodvazili sme sa tam vstupit. bojim sa co nam povedia,co zistia ☹

jarulaj,drz sa a pekne tehulkuj 🙂 . v praci si to povedala?pridavaj foto do albumu 😉

jarulai
5. jan 2009

ahojte babulky. všetko dobré do nového roka a nech sa už čoskoro pridáte ku mne s tehulkovaním 😉
zatial nemáme žiadne foto, ale vynasnažím sa odfotit aspon úspešné testy. v piatok ideme na kontrolu, tak by som potom pridala aj ultrazvuk - musíte vydržat 😀 ja som čakala 2 roky, tak teraz tých pár mesiacov ma už nezabije 😀 😀
mne tiež včera odišiel mužík do Prahy ale stredu príde, hurá 😀 silvestrovali sme sami doma - ráno som bola ešte v robote, tak som večer normálne zaspala a zobudila som presne o 23.30 ako bábatko 😀 no čo už, teraz by som zaspala aj po stojačky 😀 a rozplačú ma aj správy v tv /ako včera/ 😀

matusik111
5. jan 2009

ahojte kocky a prajem pekny , uz pre niekoho pracovny den.

matusik111
5. jan 2009

uz som si precitala vase prispevky od 3 decembra. jeeeeej. to je take pekne , ze si tehulka - jarulai

matusik111
5. jan 2009

Ahoj Jarulai,
dnes som si citala Tvoje prispevky a jeden ma priviedol az k slzam. Je to take pekne , ked Ta manzel podrzal v case depresii. Ja som cez Vianoce dostala mrchu. Bola som z toho sklamana aj ked som si to ja sama vobec neuvedomovala. A moj manzel na mna vyskocil, preco si z toho robim starosti, ved sa nic nedeje, ze som neni normalna, ked sa po 3. mesiacoch skusania spravam, ako keby nic dolezitejsie nebolo. Poviem pravdu, ze viac ma ranila ta jeho reakcia ako to , ze som dostala mrchu. Mozno, keby mi povedal par peknych viet, tak sa z toho dostanem. A ked som povedala koment na jeho "pomale " smermie 🙂 tak tiez vyskocil. Ze on by si to nedal zmerat. Mozno keby sme skusali uz 2 roky, inak by sa spraval. Mame uz 30 rokov a napadaju ma vseliake myslienky .... 😒

matusik111
5. jan 2009

Moncika, ja tu budem s tebou 🙂 a budeme nahanat tych nasich manzelikov 🙂 Sa mi zda, ze tato tema je taka usmievavejsia 😀 😀 😀 ako tie ostatne. Rada si s niekym pokecam , kto ma vie trosku pochopit 🙂

balambi
5. jan 2009

ahojte bybulky, smiem sa pridat? aj my sme na tom tak, ze priatel ja cely tyzden prec a domkov pride len cez vikend... 😒

matusik111
5. jan 2009

ahoj balambi, ja som tu sice nova ale vitam Ta tu 🙂

moncika15
autor
5. jan 2009

ahojte 🙂
konecne sa nam tema rozrastla o novyx clenov a dokonca aj o toho 4mm cloviecika 😵

ked si predstavim ze uz sme mohli mat po starostiax keby sa moj vratil od januara ☹ ale kriza a liesing ho nepustia 🙄
stale pocitam s tym ze otehotniem a budem s nim v PL to by bola konbinacia za 100 bodov 😵

jarulai
5. jan 2009

ahojte babulky. ja vás aj tak neopustím, hádam ma nevyženiete odtialto, ked už konečne nie som snažilka 😀 a všetky hlavu hore - som jasný príklad, že sa to dá 😵 😵 😵
matusik, ja som naštastie nemusela mojho velmi prehovárat aby išiel na spermiogram. je pravda, že som ho na to pomaly pripravovala, že asi bude musiet íst. tak ked nás dr. potom poslal, tak šiel bez rečí. ale sme sa nasmiali pri chytaní tych malých chlapcov do kelímka 😀 😀 😀

moncika15
autor
5. jan 2009

jarulaj a ty si bola pri "tom" s nim? ja akosi nemam to srdce toho mojho podrobit tolkemu stresu, ale musim ho tam konecne objednat. stale to odkladam 😅 😕

jarulai
5. jan 2009

moncika, u nás sa to robí takým štýlom, že ti dajú kelímok domov, nakážu ti 6dnovú abstineciu a ked ho naplnil, tak do pol hodiny sme museli dorazit k dr./inak je to od nás asi 17km, tak si vieš predstavit tú cestu 😀 😀

moncika15
autor
5. jan 2009

😀 😀 😀 no to u nas dostane kelimok a hura na to 😅 ale v Tn je niekto kto to robi tym stylom ako u vas ale vysledky toho spermiogramu nikto nezohladnuje,aj tak by na to musel ist este raz.
jaru a coze si na tehotenstvo prisla az tak neskoro?

jarulai
5. jan 2009

ja som mávala úplne bežne 34 dnové cykli, takže tých pár dní ma zatial nevzrušovalo 😀 ale aspon som sa vyhla stresom v úplne prvých týždnoch, nie 😀

moncika15
autor
5. jan 2009

to ano 🙂 juj jak ti ja zvidim 😅 strasna radost u vas musela byt.... ako si to oznamila draheu?

jarulai
5. jan 2009

ale moncika, hlavu hore, aj vám to raz výjde. ale tie 2 roky snažilkovania a sklamania okolo toho nezávidíš dúfam 😀 ja som to drahému nejako extra neoznamovala, testovali sme spolu. po tých x negatívnych testoch už vedel, čo znamenajú // 😀

moncika15
autor
5. jan 2009

😀
hlavu zatial nevesam 🙂 ved ked sa podarilo tolkym predomnou tak to isto vyjde aj nam 😵

jarulai
5. jan 2009

správny prístup, len tak dalej. ako sa hovorí - na každého raz dojde 😀

matusik111
5. jan 2009

jarulai, mozem sa Ta opytat na " profertil" , ty si to spominala v prispevku. Co to vlastne je?

moncika15
autor
5. jan 2009

myslim ze to je len pre xlapov. moj dostal od mojho gyndosa vitaminovy doplnok permen

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre