Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
19. jan 2009

matusik, ok, ideme na to zlato, od zajtra 😀 😀 😀
budeme sa informovat. pekny vecer bambulky

matusik111
19. jan 2009

Moncika, mozno nase slova moc nepomozu, ale ver mi, ze je lepsie ked uz viete v com je problem, ako kazdy mesiac cakat a cakat a zbytocne.
Ja sa obavam, ze budeme sa snazilkovat a koncom roka Ta budeme nasledovat na vysetreniach. Nebojkaj, neni si v tom sama a verim, ze vam niekto urcite pomoze.
Teraz sa tes na svadbu, je to nadherny den a budes na to spominat cely zivot. Kolkate to mate??
drzim palce

matusik111
19. jan 2009

shandy, ja rano meram o 6:30 .... mas uz graf zalozeny?

shandy
20. jan 2009

bre ranko matusik,
dobre vravis moncike. urcite to nebude az take zle, lekari si dnes uz vedia poradit takmer s hocikym. a aj zazraky sa obcas deju.
ja meriam 5:40, mam uz zalozeny grafik, tak som zvedava 😀 😀 , je to vzruuuso 😀

nellie_
20. jan 2009

ahojte môzem sa ku vam pridat? 😉 moj manzel je tiez vacsiu cast z tyzdna v zahranici, robi sofera a chodi do Nemecka, Anglicka atd...
snazime sa uz rok a stale nic... ☹ ☹ clostilujem, spg mame OK, v novembri som bola aj na laparke a tiez si myslim, ze sme mozno ozaj len "netrafili" ten spravny den... 😒

matusik111
20. jan 2009

shandy, dobre ranko. Tak ja uz prikladam moj graf na tento mesaic ...... a dufam, ze je posledny 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

matusik111
20. jan 2009

Ahoj nellie, kludne sa pridaj ku nam, aj tak nas tu je malo 🙂 To , aby sme sa trafili do ovulky, ked pridu manzel/priatel domov, nie je jednoduche a nie je ani z daleka kazdy mesaic. Preto to mame viac komplikovane , ale da sa to . Nasa Jarulka je nas talizman a jej sa drzime 🙂 Jej sa to podarilo v decembri. Budem niekto z nas tehulka v januari ??? Ja uz nie ☹

shandy
20. jan 2009

ahoj nellie vitaj veru a pridaj sa, aspon nas tu bude viac 😀
no matusik, tu uz mas regulerny graf, ja tam mam zatial len jednu bodku, tak ti ho poslem zajtra, aby tam bola aspon jedna spojnica, ok? 😀 😀
veru baby, tiez sa snazime od juna, ale este sa nam podarilo trafit sa prave do PD...ale verime, ze coskoro...
nellie a BT si nemerala? my sme teraz s matusikom zacali, aby sme vedeli co kedy a ako 😀

matusik111
20. jan 2009

babulky, ja uz fakt musim ist pracovat, .... ak neostanem tehotna tento cyklus, tak mna uz porazi,.... ja sa vobec neviem sustredit na pracu a cele dni citam konika ..... ako zabijak casu je to uplne skvele.
Nechcem iba nadavat na konika, ved aj tak som po veceroch sama doma, tak aspon sa dozviem nieco nove..... ale budem musiet viac posluchat v praci a venovat sa tomu, za co mama platene 😀 😀 😀

Idem aspon nieco stihnut pred obedom.

a ako sa ma Jarulka, dnes sa nam neozvala.... dufam, ze ten vytok sa nezhorsil 😕

shandy
20. jan 2009

matu veru, pracovat treba, tak si povedzme, ze tak max raz za hodku mrkneme alebo 2 hodky? ja myslim, ze ked raz za hodku napiseme, tak to je v poho 😀 😀
jo tiez myslim na jaru, ze co je s nou. dufam, ze je ok 😖

nellie_
20. jan 2009

babenky aj ja meriam BT a nejak som z toho pako...vcera som bola 16DC a doktorka mi sonom nasla nadherny folik 21mm tak cakam kym sa mu uraci prasknut a nastane ovu... 😅
matusik ja som tiez tak zavisla ako ty na koniku....dneska som dokopy prd urobila....ked to sa neda.. 😀 😀

a tu je ten moj grafik http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie

shandy
20. jan 2009

ahoj nellie, no podla grafiku to vyzera, ze ti ovulka este len pride, aj podla tych teplotiek, lebo po ovu by ti mala stupnut a nestupla ti...

tak sup, sup na to 😀 😀 😝

matusik111
20. jan 2009

nellie a vy sa ako dlho snazite ??

Preco to nefunguje tak, ze hned po 3 mesiacoch sa sleduje ci ma ze folik , aky velky , v ktory den . Chlapi by mali ist na SPG a rychlejsie by sa riesili veci .... ako takto cakat rok, aby vobec sa doktor na Teba pozrel.

Inak my planujeme dovolenku na jul-august a mam takeho tusaka, ze sa nic do vtedy nestane, tak v septembri sa hlasim u doktora a urcite tam nieco najde. Ved to neni normalne, ked sa snazilkujeme cez ovulku, aby sa to tam neuchytilo.

Tento mesiac som kupila aj ovu test. Vo stvrtok mi pride muzicek, tak testujem , ci tam budu // , potom sexujeme cely vikend a za 3 tyzdne budu na tehot // 😀 😀 😀 si fandim , co ? 😎

nellie_
20. jan 2009

matusik ja som vysadila HAK 12/07 a uz od 2/08 ma doktorka sledovala sonom, a nasadila clostil, lebo som mala z HAK uspate vajecniky a tak mi dala clostil a kedze nezaberal, tak v septembri bol manzel na spg a v novembri ja na laparke kde zistili ze je vsetko krasne priechodne len som mala skôrnatene vajecniky tak mi urobili do nich dierky aby lahsie vajka vyliezali...no a teraz je prvy cyklus po laparke co sa mozme snazit o babo.... 😉

nellie_
20. jan 2009

matusik, treba mysliet pozitivne....ja som ovu testy este neskusala....a tiez to mam tak naplanovane ze po dovolenke na ktoru ideme v juli pôjdem aj ja do nejakeho centra...tak co narobim ked to nejde tak to nejde...ale viem ze raz to vyjde.. 😵 😵 😵 😵

jarulai
20. jan 2009

ahojte babulky, už som tu. vitaj nellie.nevydržala som čakať do zajtra, tak som skočila k dokimu dnes. všetko OK, výtok je preto, že mám nízko placentu, ale to sa vraj upraví. a kvôli tomu vraj môžem špimiť až do 12týždňa, ale pokiaľ to nebude krvácanie, tak nemám robiť paniku. krpček má 4mm /gestačný vačok 1,6cm/ a už som videla aj srdiečko /až som sa tam skoro rozplakala od šťastia/ - nádherný pohľad, babulky, všetkým vám to prajem z celého srdca 😵
matušik, to ma normálne dojalo, že som váš talizman. babulky, som rada, že vás tu mám 😵 😵 😵
moncika, nezúfaj kvôli spg. písala som, že aj nám na prvom hovorili hned o umelom oplodnení a vidíš ako to dopadlo. skús ten profertil, mojmu mužíkovi zlepšil spg o 70% 😨 😉

matusik111
20. jan 2009

nellie , tak drzim moc palce aby sa to teraz podarilo, samozrejme, manzelik musi prist domov spravny cas 😀 😀 . Vidim, ze mas uz toho za sebou tiez dost,..... ja sa obavam, ze tiez pojdem po takych cestickach ale hadam sa niekde dostaneme. Ta laparka a tie ostatne zakroky su bolestive ????
tolko musime trpiet ☹ ☹ ale my chcem tiez vidiet srdiecko nasho babenka 😀 😀 .

Jarulka, ja Ti tak zavidim, ze mas taku malinku potvorku v brusku. aj ja by som chcela . 😎 ak sa nam to nepodari, pokial porodis, vsetky budeme aspon krsnymi mamami , ked uz nie original 😀
Pekne opatruj to malinke, lebo teraz si ho budeme trosku privlastnovat, tak to nase babenko pekne opatruj 🙂

jarulai
20. jan 2009

matusik, neboj, určite sa aj vám takto podarí. všetkým. ked nie prirodzene, tak pomožu lekári...ale určite tu raz budeme všetky písať, čo nové tí naši krpci zase povymýšľali /ak toto moje bude po ockovi, tak to budem asi píasť dosť často 😀 😀 😀
a beriem vás všetky za krstné, ved čo by som bez vás robila 😉

shandy
20. jan 2009

Super jaru, to sme radi, ze si ok. jeeeeeej to musi byt krasny pocit, to tam vidiet a pocut bit srdiecko. A matusik neboj, ked sa nieco velmi xce, cely vesmir sa spoji, aby ti v tom pomohol 😀 😀
nam 😀

jarulai
20. jan 2009

shandy, počuť ho zatiaľ ešte nebolo ale ten pohľad bol úžasný. skúsim dať niečo do albumu /ak to zase nebude v nejakom zakliatom formáte 😀

jarulai
20. jan 2009

takže zase nič. ak chcete vidieť to naše baby, možem vám ho akurát tak poslať mailom 😉

matusik111
20. jan 2009

je to sranda, ze uz 3 tyzdne sedim na konikovi .... pred tym by ma to ani nenapadlo, ze ked sa budeme snazit o babo, tak ja stravim polku dna na nete 🙂
ale zas mam nove kamaratky 😀 na nieco to je dobre 🙂
Jarulka, dufam, ze sa malinke narodi 30. augusta .... to som sa vydavala pred rokom, 😀

jarulai
20. jan 2009

mne by sa zase páčilo, keby sa narodilo 25.augusta, ked aj moja nebohá babka. to by bol moj ocino úplne v oblakoch /síce aj tak asi bude, kedže to bude 1. vnúčatko 😉

matusik111
20. jan 2009

ved my si to tu odsledujeme 🙂 Pekne v auguste nas budes informovat ako zdolava brusko tie teploty letne.

jarulai
20. jan 2009

OK, babulky, musím končiť, zajtra sa isto ozvem. pa-pa 😉

shandy
20. jan 2009

oki jaru tak pekny den a uzivaj si tehulkovanie 😀 😅
ja musim tiez makat dnes. matusik mi nieco hovor, je to ista forma zavislosti 😀

nellie_
20. jan 2009

matusik ak by ti nahodou odporucili laparku fakt sa toho neboj....vobec nic to nie je a môze to jedine len pomoct...nevravim bala som a hrozne lebo ja som taka citliva fifinka a ked som to zvladla ja, zvladne to kazdy... 😉 najhorsi je den po prebudeni z narkozy ale potom je to uz pohoda.....

keby vam to niektorej "hrozilo" rada vam o tom popisem blizsie... 😉

jarulka som rada ze je vsetko OK a verim ze to musi byt silny a nadherny zazitok vidiet to srdiečko.. 😵 😵

moncika15
autor
20. jan 2009

ahojte, dakujem za povzbudenie.
od piatku zacinam xodit na folikulometriu a 9.februara ide peto na spg...potom sa dozvieme co dalej ☹

shandy
20. jan 2009

ahoj moncika, neboj, dobre to dopadne. A hlavne, ze sa prislo na pricinu a hned sa to moze zacat liecit. A hlavne, ze sa mate radi, to je najdolezitejsie 😉

moncika15
autor
20. jan 2009

ahoj, musime verit. a nevyse dr zdoraznoval ze nie ze nemozem otehotniet ale ze mame vyrazne zhorsenu sancu. stale tam citim nadej 😵 aj ked v tej xvyli sa mi zrutil svet.

keby som nebola na jesen zmenila dr. este by sme sa marne snazili a mysleli si ze je problem vo mne...

mam pocit ze nas to este viac spojilo,a nevyse priael- tuhy fajciar si od tej spravy nezapalil 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre