Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
7. dec 2010

@oriesok po starom. nic nove u nas. ale pracujeme, pracujeme a verime 😉 neboj, kdyby neco, urcite sa vcas dozviete 😉

oriesok
7. dec 2010

@jarulai silno držím palčeky.. aby to čím skôr vyšlo.. a aby si sa nám tu chválila s bruškom..
aj to nejako riešite s doktorom?

jarulai
7. dec 2010

dakujem, @oriesok. hej, riesime. len to nechcem rozkrikovat. ale riesime, neboj 😉

oriesok
7. dec 2010

@jarulai ako dopadol včerajší mikuláš? doniesol ti niečo? 😀

jarulai
8. dec 2010

@oriesok 😀 😀 ze k nasim mi vraj nieco doniesol, ale doma ma obisiel. muzik pride az v sobotu v noci, tak jedine, ze by som si dala nieco sama a potom sa rano tvarila natesene 😀 😀 😀

oriesok
9. dec 2010

@jarulai no tak si na tom podobne ako ja 😅 mne príde mužík ale domov až v utorok ráno.. 😒 ale teraz si ho užijeme.. bude doma hádam aj mesiac...

jarulai
9. dec 2010

@oriesok a dokedy ho mas doma? ja len do 2.1. prijala by som aj dlhsie, ale co narobim.

oriesok
9. dec 2010

@jarulai od 14.12. možno do 15.1. uvidíme.. podľa toho kedy ho zavolajú.. ale zatiaľ to vyzerá na toho 15.1.. normálne to bude nezvyk.. nie že by som sa netešila.. ale to si už hádam budeme aj na nervy liezť 😅 😀

jarulai
9. dec 2010

jeeej, to mas super, tak dlho. to by som brala aj ja. a tvoj muzik nema pravidelne turnusy, ked vravis, ze podla toho, kedy ho zavolaju?

oriesok
9. dec 2010

@jarulai ale práveže máva.. len v tom januári to majú také kadejaké.. vždy chodí na turnus 15teho.. na 2 týždne
a tvoj ako chodieva?

jarulai
10. dec 2010

@oriesok, moj chodi na dva tyzdne do roboty a tyzden je potom doma. tvoj byva ako dlho doma? este nakoniec zistime, ze robia spolu, nie 😀 😀 😀

oriesok
10. dec 2010

@jarulai nie, nie.. môj robí 2 týždne a 2 týždne je potom doma.. tvoj robí tiež v čechách?

jarulai
11. dec 2010

@oriesok, nie, moj robi vo svedsku. este asi tak do marca vraj, potom by mal chodit na turnusy tu na SK 🙂 sice asi bude chodit na 10dni a potom nejake 4dni doma, ale predsa sa len lahsie moze uvolnit z roboty tu na SK ako zo svedska 😉
tak vy mate ovela lepsie turnusy ako my, to by som brala takto. ale co si vyberieme, ze?
v noci mi uz dojde muzik domkov, tak sa neviem dockat 🙂
tak pekny vikendik

oriesok
11. dec 2010

@jarulai fúha.. tak to je o dosť ďalej ako ten môj.. ja dúfam, že sa nám teraz keď bude tak dlhšie doma konečne podarí mu nájsť nejakú robotu tu na SVK.. už to ani jeho nebaví stále cestovať.. a teraz sa mu aj ťažšie odchádza už keď je tu aj drobec.. pekne si uži manželíka.. ja až v pondelok 😉 pekný weekend..

moncika15
autor
15. dec 2010

ahojte 🙂

@jarulai konecne si sa aj verejne ozvala 😵 skus privolat aj ostatne babule 😒

jarulai
16. dec 2010

ahojte 🙂

jaj, @moncika15 to neviem, ci sa mi podari. a hlavne teraz pred sviatkami - to vies, kazda sme rada, ze uz mame tych svojich aspon na tie sviatky domka a aj kopec roboty a tak. snad niekedy 😉
a ako sa mate? malinky uz ma svoj rezim, poslucha? aky bol porod? ked budes mat cas, tak by si nam to mohla vsetko popisat 😉

@oriesok, tak aj ty uz mas muzika domka, ze? tak si ho uzi 😉

pa-pa

oriesok
19. dec 2010

@jarulai veru.. už je doma.. už sme stihli aj svokrovcov navštíviť.. tak do januára už máme pokoj 😀

lucka1987
19. dec 2010

ahojte snazilky mozem sa pridat k Vam?

moj jazdi na kamione, niekedy je doma 4 dni v tyzdni, niekedy je prec cely tyzden, a obcas sa stane ze aj dva.
po roku a pol sa nam podarilo otetotniet ked mm bol stale na cestach (comu nerozumiem) ale tehu skoncilo neusesne po 9tt+3 dni... a opat sa zacineme snazit teraz prvy mesiac...
pride asi v utorok, podla pocasia.. a vtedy by som mala mat aj plodne dni...

jarulai
20. dec 2010

@lucka1987 vitaj medzi nami, samozrejme, ze sa mozes k nam pridat 🙂
je mi luto, ze si si prezila taku smutnu vec ☹
no snaz sa na to nemysliet. ako davno to bolo, ak sa mozem opytat?
drzim silno paste na tieto plodne dni 😉

@oriesok, my sme si uz tiez stihli pochodit rodinu, tak uz tiez mame pokoj s tymto 😀 inak cesty su nemozne, teda aspon u nas. zase cestarov prekvapil sneh v decembri 😀 dufam, ze tu nikto nemate cestara v rodine 😀

pa-pa

oriesok
20. dec 2010

@lucka1987 vitaj 🙂

@jarulai veru cesty sú strašné.. a tých jám čo je po nich.. hrôza..
baby? môžem poprosiť o hlas? dnes nám súťaž končí.. každý hlas pomôže.. http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

oriesok
20. dec 2010

inak už máte napečené??? ja ešte vôbec.. a tak sa mi do toho nechce..

jarulai
20. dec 2010

@oriesok uz som dala hlas. to sa da dat iba jeden hlas denne tusim, ze? tak moj mate 😉

ja veru napecene nemam a neviem, kedy to mam robit, ked som este do stredy v robote a ked dojdem z roboty, tak sa mi veru nechce uz s tym piplat, ale mam tu vyhodu, ze u nas to aj tak moc nejde, takze keby sme asi ani vobec ziadne zakusky nemali, asi by sa nic nestalo 😉 😀
inak - nerobievate nahodou karamelovy liker? keby tam neni ten alkohol tak by som ho pila furt 😀 😀 😀

lucka1987
20. dec 2010

@jarulai ahoj dakujem za privitanie.. nebolo to davno.. 6.11 tento rok.. doki kazal nesnazit sa tak 2-3 mrchy ale ja sa bojim ze zas budem cakat dalsi rok a pol na tehu... cize sa snazime uz po prvej mrche.... zajtra dojde konecne mm tak som stastna.... 😀
a vasi chlapi na ako dlho chodia prec? ako to riesite s plodnymi dnami? ja som to prestala riesit po roku a pol a vtedy sa zadarilo 😀

jarulai
21. dec 2010

@lucka1987 tak to veru neni tak davno ☹ a kludne sa mozte snazit uz po prvej mrche.
mne chodi muzik na dva tyzdne prec a doma je potom tyzden. a meriam si BT, tak podla toho viem, kedy mam ovulku. a presne ako hovoris - ked ta to "prestane bavit" sledovat, vtedy sa zadari 😉
tak drzim paste, uz by sme mohli byt aj my tehulky

oriesok
21. dec 2010

@jarulai karamelový nerobím. ty ho robievaš? ak áno hoď recept 😅 ja také rada 😀

lucka1987
21. dec 2010

@jarulai 2 tyzdne? no to je dost teda... nanic ked to vyjde ze je prec ked mas plodne.. ja som si teraz uz 3 den skusala ovu test zda sa mi to najpohodlnejsie 😀 a ciarka sa zosilnuje dnes je 14 den cyklu .. minule som otehotnela na 14 den.. a dnes dosiel mm tak mozno ak nezaspim tak cosi bude 😀 😀
merat teplotu si nemozem lebo ja malokedy spim viac ako 6 hodin...a tiez mavam aj nocne aj poobedne aj ranne takze sa to akosi neda.. ale priblizne citim kedy mam plodne lebo som tam dole akasi prekrvena sa mi zda a tak no 😅

jarulai
22. dec 2010

@oriesok, mamina ho robieva. to len uvaris konzervu sladeneho kondenzovaneho mlieka - to sa vari vo vode 2hodky a potom najlepsie v hrnci ponornym mixerom vmiesas polliterku vodky. rozmixujes do hladka. z tohto ti vyjdu dve flase. a je fajny. uplne jednoduche. len nemam taky mixer a mamina ked robi pre nich, tak uz urobi aj pre nas 😉 😀

@lucka1987 veru, je to dost dlho na 2 tyzdne. ale mal by koncit teraz niekedy v marci...uvidime.
moja, mozem ti poradit? skus sa co najmenej zaoberat tym, ako to bolo, ked si otehotnela prvy raz. ver mi, ze to nepomoze, len ta to bude deptat. to sa jednoducho neda. viem o com hovorim, tiez som tak bola. a neviedlo to k nicomu, lebo som sa na to az prilis upla a nic z toho. bola si aj na nejakych vysetreniach? vies, preco sa to stalo? ak nechces, nemusis o tom hovorit.

lucka1987
23. dec 2010

@jarulai ahoj.. hej bola som na zoonozi, a vseliake infekcie, a nic.. jednoducho ze smola.... niekedy dojde nenormalna depka.. teraz uz tyzden placem pre nic za nic.. vcera koli krasnemu vianocnemu stromceku... normalne som mala pocit ze som zas tehu.... no to asi nee, aj ked nikdy nehovor nikdy....

inak prajem vam krasne sviatky, bohate darceky, vela pohody a najma zdravicka 😉

jarulai
23. dec 2010

@lucka1987 ak si este nebola, tak si vynut aj genetiku, endokrinologiu - kvoli stitnej zlaze, hematologiu, stery na chlamydie, ureaplazmy a mykoplazmy a aj krv na toxoplazmozu mas zrejme uz zobratu, ze? ale to ostatne si vydup. na tieto vysetrenia posielaju az po druhom potrate, ale ked si to vyziadas, tak by ta tam mali poslat.
a viem, ze je to slaba utecha, ale kludne si poplac ak si sa este nevyplakala, musis to dat von. casom ti bude lepsie a nebudes uz nad tym rozmyslat.

no ale nechcem ta urobit smutnou, naopak.

@shandy, @moncika15, @matusik11,@nellie_ @oriesok a @lucka1987 prajem vam vsetkym krasne, stastne a pozehnane Vianoce a vela splnenych priani. som rada, ze vas vsetky mam 😉

lucka1987
23. dec 2010

@jarulai ie neurobila si ma smutnou.. ved ja som uz ok.. ale teraz neviem co je somnou.. rozplace ma vsetko... placem aj ked kuknem na tromcek ze je krasny... a pritom to nema nic spolocne s tehu...
hej toxo mam ale nama genetiku.. na stiznej mam nieco zvysene tak idem na endo na prvovysetrenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre