Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

monulienkamt
3. feb 2011

@skatarina no to mas super, ze stihol porod. Presne takto dosiel kamoske manzel, ktory robil tiez mimo Slovenska, stretli sa priamo v porodnici 🙂 Ja by som mala rodit v case, ked mava priatel celozavodnu dovolenku (posledne 2roky ju v tom termine mali), tak hadam aj my budeme na to rovnako 🙂 .
Moj priatel zmysla rovnako, radsej teraz vydrzat a potom uz bude lepsie. Ja som chcela babatko uz skor, ale nedal sa zlomit. Povedal mi, že najprv vlastny byt, potom dieta a teraz som tomu rada. Budeme mat klud, je to nase, nemusime sa nikomu prisposobovat.

skatarina
3. feb 2011

@monulienkamt veru,manzel pri porode je nepostradatelny,nech vidi ako sa zena obetuje 😉 😉 😉 .Ty pracujes v CR a matersku kde budes poberat?

monulienkamt
3. feb 2011

@skatarina no ja dufam, ze toho mojho este zlomim, lebo zatial tomu moc nakloneny nie je. Ak nie, tak si zavolam maminu 🙂 . No pocas materskej budem urcite na Slovensku, zatial rozmyslam nad roznymi moznostami ako to vyriesit. Chcela som si ist osobne pozistovat nejake veci na socialku k nam do Mt, ale som na pnke, nemozem cestovat, tak zatial neviem presne ako to vyriesim 😢

jarulai
3. feb 2011

ahojte babulky 🙂
@monulienkamt, vitaj medzi nami a gratulujem k babatku 🙂 tak to vy ste teda riadne rozlietani, sa normalne cudujem, ze ste sa aj stretavali doma, to chcelo asi riadne planovanie, ze?

monulienkamt
3. feb 2011

@jarulai dakujem 🙂 . No u nas sa praveze ani planovat zo zaciatku nedalo, az kym priatel nesedel v aute, nebolo iste ci naozaj pride 🙂 . Zo zaciatku sa im totizto menili podmienky kedy chodili domov, aj teraz sa stane ze nepride v case ako planoval. Snazim sa zvyknut na to, ale ked si chce clovek nieco naplanovat dopredu, tak ma smolu. Ale co uz, ked sa inak neda, tak sa neda. Mne nastastie stacilo nahlasit dovolenku (okrem tej v lete a na vianoce, to som musela hlasit tiez dost dlho vopred) na poslednu chvilu ak som chcela ostat dlhsie na Slovensku, takze sme sa vzdy stretli aspon na par dni 🙂 . Ale takto som ja pochopila ake to bolo ked on isiel von a naopak on pochopil ake to bolo ked som ostala doma. Teraz ked sa stretneme doma, tak si to obaja vychutnavame 🙂

skatarina
3. feb 2011

@monulienkamt moj manzel nechcel byt pri porode,ale baby z porodnice ho ukecali a nakoniec bol rad.Aj si to natocil 😀 😀 😀 .Je to silny zazitok pre oboch.Ked ho nezlomis,tak bud aspon s mamkou.Kazdopadne maj niekoho pri sebe,je to lepsie.Asi bude lepsie ak budes na MD v SK,lebo si neviem predstavit ako budes vybavovat papiere z malinkym babatkom.Treba si to vsetko asi pozistovat.Ale vies ake su urady 😅 😅 😅 .

monulienkamt
3. feb 2011

@skatarina aj ja dufam, ze nakoniec ho zlomim 🙂, ale ak nie, tak mamina tam bude urcite, uz teraz si setri dovolenku na leto kvoli mne 😀 . No ja hlavne ani nemozem ostat v Cechach (nechcem tu ani rodit), tu by som bola sama, som tu iba v podnajme. Doma som na Slovensku, tam mam byt, rodinu, kamaratov.

jarulai
3. feb 2011

no dievcata, pozeram, ze to len mne tu chodi mnazelik domov pravidelne a teda som si vedela dopredu vypocitat aj na pol roka, kedy mal byt domka. mne zas tak ako ti vasi muzi chodi ovulka a mrcha 😀 😀 😀 tiez nikdy neviem.
@monulienkamt, veru asi budes mat lepsie, ked budes na MD tu na SK, urcite to budes mat jednoduchsie 😉
@skatarina, tak to moze dakovat babam z porodnice, ze ho ukecali 😉 ked budem raz ja rodit, tak posli tie baby aj k nam, lebo moj tiez uz teraz robi drahoty. ale ako ho poznam, tak bude vystresovany a vyplaseny viac ako ja 😉 😀

skatarina
3. feb 2011

@jarulai 😀 😀 😀 moj muz prisiel akurat v ten den z Ruska,neoholeny,nevyspaty,ale je za kazdu srandu tak ostal 😀 😀 😀 😀 .Pri porode boli hrozne mile baby,pomahali ako vedeli 😉

jarulai
3. feb 2011

@skatarina, no ale hlavne, ze tam bol 😉 ja tam toho mojho asi budem musiet dotiahnut za usi. sranda, ze nema problem s vysetreniami, na ktore ho posielaju, ako niektori chlapi ale s tymto problem ma

skatarina
4. feb 2011

@jarulai vies,ono chlap sa boji,ze uvidi nieco co bude mat pred ocami cely zivot 😀 😀 😀 .To bol hlavny argument toho mojho 😉 ,ale nakoniec to bolo ok a on si ma vazi este viac,ked videl ake to je narocne 😀 😀 😀

monulienkamt
4. feb 2011

No ja som velmi zvedava ci toho mojho chlapa zlomim. Ked som sa s nim o tom bavila naposledy, povedal mi, ze uvidi ci vobec stihne prist, takze je stale este sanca, ze ho zlomim 😀

jarulai
4. feb 2011

@skatarina to su vyhovorky teda 😀 😀 😀 ved nech vidi, co vsetko si musime my zeny vytrpiet. ja si myslim, ze v takej dolezitej chvili by mal muz stat pri zene. a potom, myslim, ze je to zazitok na cely zivot a je to ine ako ked muzovi ukazu dieta uz az zabalene v perinke cez okienko vo dverach alebo tak, no nie?

@monulienka tak to vyzera, ze je to na dobrej ceste, drzim paste aby sa nakoniec rozhodol byt v tej dolezitej chvili pri tebe 😉

dnes v noci mi dojde muzik - hura, hura, huraaaaaaaaaa 😵 😵 😵

tak vam zelam krasny vikendik
pa-pa

skatarina
5. feb 2011

@jarulai tak si to uzi 😵 😵 😵 😵 😵 aj tebe zelam krasny vikendik
@monulienkamt tak drzim palce nech stihne 😉 .Ako ti prebieha tehulkovanie? Si ok?

monulienkamt
5. feb 2011

@skatarina no tehulkovanie neprebieha uplne bez problemov, momentalne som na pnke (v Prahe), mam nejaku krvnu zrazeninu, tak sa musim setrit. Aj sa celkom nudim, lebo ani vonku nemozem chodit na dlhe prechadzky (pravda je, ze v tejto zime sa mi ani nechce 😀 ), tak vacsinu dna presedim pred telkou, pri notebooku alebo pri knihe. Kebyze som na Slovensku, tak mi je veselsie, to by ma mohli chodit navstevovat ci uz rodina alebo kamosi, takto v podstate nema kto. Ale co uz, vydrzim, co by som pre toho drobceka v brusku neurobila 🙂. Inak zaciatky boli v pohode, ani zle mi nebyvalo, to prislo az tesne pred vianocami ☹, ale uz je to lepsie.
@jarulai super, ze ti prisiel manzel, poriadne si ho uzi 🙂

skatarina
5. feb 2011

@monulienkamt juuj to je smola.A to si nemohla ist do SK?Pravdepodobne chodis do poradne v Prahe,tak asi nie ☹ ☹ ☹ .Ja mam doma aspon dcerku,tak mi nie je tak smutno.A na PN budes dokedy?

monulienkamt
5. feb 2011

@skatarina tiez som si myslela, ze pojdem na Sk, ale to sa nedalo. Povodne som myslela, ze budem na pnke max.2 tyzdne, lebo mi byvalo zle, ale este ma nechal kvoli tej zrazenine. Buduci tyzden idem na kontrolu, tak som sama zvedava, uz by som aj isla do prace. No a nastastie byvam u jednej znamej, takze aspon vecer nie som sama 🙂

skatarina
5. feb 2011

@monulienkamt tak aspon niekto.Myslela som,ze si tam sama.Za chvilu bude leto a pomalinky budes mat babatko,rychlo to zbehne.Uzi si tehulkovanie 🙂 Ja som strasne zle znasala horucavu,nastastie rodila som vo februari.

monulienkamt
5. feb 2011

@skatarina dakujem 🙂 . tak potom ti asi fakt vyhovovala ta zima 🙂. ja uz sa tesim, na jar a na leto este viac, tak dufam, ze to bude v pohode, lebo s teplom som problemy nemavala, skor naopak. Aj na dovolenke som bola v kuse vonku na slnku, ak nie na plazi, tak som sa "vyvalila" aspon na balkon, moj frajer to nechapal, lebo ten sa cez obed zatvaral do klimatizovanej izby 😀

jarulai
6. feb 2011

ahojte dievcata 🙂
tak muzika uz mam domka a uz sa mi pomaly aj mrcha spusta 😉 🙂
@monulienkamt tak aspon, ze nie si uplne sama tam ale verim, ze cez den ti je samej smutno. akoze mne taka samota nevadi, ale ked je to uz dlho, tak jasne, ze sa kazdy nudi. a ked ti skonci PN v Prahe, ides na SK, ci chces ist do roboty?

monulienkamt
6. feb 2011

@jarulai mne tiez nevadi ked byvam niekedy sama, ale co je vela to je vela 🙂 . no ak by mi skoncila pn, tak by som isla do prace, uz mi pisali niektore kolegyne, ze im chybam, to vies, musia makat aj za mna 😀
Na ako dlho mas muza doma?

jarulai
6. feb 2011

@monulienkamt normalne by bol doma len tyzden, ale teraz bude domka cely februar 🙂 taaaaak sa vytesujeme. a uzivame si spolocne volno, vcera sme mali dokonca pyzamovy den 😀 😀 😀
a mas narocnu pracu? co tam robis ak sa mozem opytat?

monulienkamt
6. feb 2011

@jarulai no teda, to ti zavidim, samozrejme v dobrom 😀 . ja som mala priatela cely december doma, kvoli prerabke bytu, ale moc som si ho neuzila, kedze som bola v prahe, ale chodila som domov na vikendy. a kedze u nas sa robi aj medzi sviatkami, tak to bolo fakt iba par dni. ale aj tak bolo super. pracu nemam fyzicky namahavu, sedim v kancelarii za pocitacom, ale je dost stresujuca. Takze ked som zistila, ze som tehotna, tak som sa musela najprv naucit nestresovat sa zo vsetkeho a byt kludna. Co bol dost problem, lebo ja som ten typ, co si vsetko hrozne pripusta a musi mat urobene nacas a kazdemu sa snazi vyjst v ustrety.

jarulai
6. feb 2011

@monulienkamt no to si aj ja zavidim 😀 😀 😀 ale ked pojde zase po mesiaci do roboty, tak to veru bude urcite tazke. ale teraz na to nebudeme mysliet a budeme si to uzivat 😉 🙂 sice ja tiez musim chodit do roboty, takze budeme spolu az od tej 16.00, ale budeme 🙂a muzik sa aspon cez den moze realizovat a pomaly dokoncit kupelnu na poschodi, co si zacal este pred vianocami 😀
tak to mas dobre, ze mas nenamahavu robotu, teda aspon fyzicky. a keby si to aj nahodou psychicky nezvladala, vzdy sa mozes zase hodit na PN a hotovo. ved teraz je dolezistejsi drobcek ako robota, no nie? inak ja som v robote presne taka ista, ze chcem kazdemu vyjst v ustrety a potom len lietam ako odtrhnuty plagat a ma same stresy. a nakoniec som este aj zla uz aj to sa mi stalo...

monulienkamt
6. feb 2011

@jarulai presne tak, nemysli na to, ze odide ale vychutnavaj si, ze ho mas tak dlho doma. Co sa tyka prace, tak mas pravdu, aj ja to tak beriem, uz nie je na prvom mieste. a u nas tiez plati, ze za dobrotu na zobrotu, presvedcila som sa o tom nejedenkrat a myslim, ze uz stacilo

jarulai
7. feb 2011

ahojteeeeeeeeee,
tak hlasim mrchanu...a jedla by som asi vsetko, co mi pride pod ruky. esteze som v robote nic take nemala 😀 😀 😀

skatarina
12. feb 2011

@jarulai nechaj si to jedenie az ked budes tehu 😝 😀 . Mne by mal prist manzel nabuduci tyzden domov.Petka oslavuje 3 rocky,tak dufam,ze tato nebude chybat.Bude tu cela rodina.

monulienkamt
12. feb 2011

@skatarina @jarulai baby, zavidim Vam (v dobrom) Vase polovicky doma (teda skoro doma 🙂 ), ja budem cakat este styri tyzdne kym pride priatel domov ☹ Inak v stredu som bola na kontrole, drobec je v poriadku, takze od stvrtku zarezavam v praci, tak hadam mi to rychlejsie ubehne. Ale zistila som, ze mi nejak narastlo brusko, ak to pojde tymto tempom, tak sa nezasuniem v praci za stol 😀

skatarina
12. feb 2011

@monulienkamt som rada,ze ste uz v poriadku.Mne zacalo rast brusko az v 7-mom mesiaci.Nikto mi neveril,ze som tehu 😀 😀 😀 A potom to islo rychlo.Pribrala som za cele tehu asi 11kg 😵 😵 😵 .

jarulai
12. feb 2011

ahojte dievcata 🙂
@monulienkamt to som rada, ze uz ste v poriadku 🙂 a neboj, tri tyzdne ti uz teraz ubehnu, ked ides do roboty. ani sa nenazdas a budes s drahym 😉
@skatarina tak u vas sa chysta velka oslava 😉 super. tak budem drzat palce aby sa ockovi podarilo byt doma na oslave 😉

tak krasny zvysok vikendiku obom, ja mam cely tyzden dovolenku, tak budem s muzikom domka 🙂 😵 snad sa mi podari ozvat 😉 😀
pa-pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre