Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
5. mar 2009

ahaaaa, tak to je este horsie ako cervena prerusovana

shandy
5. mar 2009

mojka tak ja pomalicky koncim a frcim za mojim drahym, uz mi prisiel domkov, tak pekny vecer a uzi si muzika. dufam, ze stihnete nejaky keksik a ze mrsula nepride 🙂 , rano ocakavam grafik...pekny vecer a aj vikend potom, pa pa

matusik111
5. mar 2009

tak ja to balim, ako posledna z vas, ale zas zajtra tu nebudem, pa-pa 😉

shandy
6. mar 2009

bre ranicko, jaru ty si tu dnes? 😵 😵

shandy
6. mar 2009

este pre matusika dnesny grafik - moje male alpy 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/251771

shandy
6. mar 2009

blbecek, teraz pozeram, ze jaru ma dnes dovosku, kvoli tomu nacviku roztahovania noziek na koze 😀 😀 , tak sa vidime v pondelok 😀

matusik111
6. mar 2009

ahoj shandy , dnes tu budes asi trosku sama, ale aspon viac v praci postihas 😀 😀 Tak ja uz zacinam novy cyklus ☹ , mrcha dorazila ☹

shandy
6. mar 2009

matuuusik, ☹ 😠 , kruci....
nebud smutna aneboj, uz budeme mat vsetky zbrane na to, aby sme ju (mrchu), buduce mesiace nacisto porazili!!! 😵 😵
ja to tu bez vas dako vydrzim a v pondelok sa na vas tesim 😅

jarulai
6. mar 2009

ahojte babulky 🙂
kedze som zavisla, tak som sem za vami musela skocit 😀 😀 ste mi chybali 😉
ale urcite ste zvedave, ze?tak u dokiho som dopadla dobre: sliznica narastla vraj uplne super /0,84cm, co som pred tehu horko-tazko dosiahla pomocou tabletiek a ked som ostala tehu, mala som ju 7mm/ a dokonca som mala pred dvoma dnami ovulaciu. a aj krcok je v uplnom poriadku. tak sa z toho vytesujem. keby ste videli aka vysmiata som vybehla z tej ordinacie 😀 ako dilino 😀 ozaj a to najdolezitejsie - mrcha by vraj mala dojst tak za 10dni a po nej uz mozme zacat naplno snazilkovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

babulky, tak pekny vikendik, uzite si muzikov a v pondelok sa vidime. tesim sa 😵

jarulai
9. mar 2009

dobré ránko 🙂
a dodatočne - všetko najlepšie k včerajšiemu nášmu sviatku, nech sme čoskoro všetky už tehulky a zo šťastným koncom 🙂 🙂 🙂

shandy
9. mar 2009

ahojte bambulky,
veru dakujeme jaru 😀 😀
a blahozelam za toho lekara, to je super, uz vam nic nestoji v ceste za snazilkovanim, tak vitaj v klube moja 😀 😅 😵 😵 😵
a kde mame matusika? Zasielam aj graf, ale je o nicom a tento tyzden tiez budem merat kadejako tak rozmyslam, ze ci to vobec ma vyznam 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/251771

matusik111
9. mar 2009

Dobre ranko babulky , takze uz nam chlapi odisli pa-pa , a mozeme sa venovat iba konikovi 🙂 , Tak vsetko iba to naj a samozrejme tehulkovanie k tom dnu zien 😵 😵 😵
Tak ja si uzivam mrchu , ale uz by mala koncit, len sa obavam, ze ovulka pride ked bude chlap v zahranici, tak pochybujem, ze sa podari ☹ Ale co uz, este , ze ten zivot bezi tak rychlo a zachvilu bude dalsia nadej.
Jarulai, takze ty si uz poovulke, sikulka, uz teraz si pockaj iba na mrchu a sup do toho.
Shandy, kasli na meranie, ved aj tak si uz tehulka 😵 😵 😵

matusik111
9. mar 2009
matusik111
9. mar 2009

inak, kupila som si daky digitalny teplomer a on mera inak ako ortutovy. Je to normalne ??? 😎 😎 , Ci to som kupila daky supacky digi teplomer ??

shandy
9. mar 2009

ahoooj matus, no ved prave, ty mas take kratke cykly, ze o xvilu mas dalsiu ovulu 😀 😀 , to len ja som taka cakanka, teraz sa mi to vlecie ako slimak 😀 😝 , ale mozno sa ti ovula posunie ako bude treba neboj, ved uvidis podla testov. Uz si ich zaplatila? Inak ty si merias teplotu kde?
no asi sa aj na to vykaslem, ale novy teplomerik je super, len s nim zacnem az novy cyklus, kedze sa to nema kombinovat 😀

matusik111
9. mar 2009

testy som zaplatila este vo stvrtok, tak predpokladam, ze uz pridu tento tyzden a budem hladat // 😀 😀 😀 , Aj ked som dufala, ze ked to jedneho dna uvidim, tak to bude babenko, ale co uz, dako sa k tomu musime dopracovat.
Muzik je oboznameny, ze ked pride na vikend, tak zaciname uz od stvrtku az do nedele 😵 😵 😵
Ale ja som si vsimla, teda musim to este teraz odsledovat, ze mna pobolievaju vajecniky iba na pravej strane, na lavej strane nic a teraz ide akurat mesiac na lavu stranu. Stava sa take nieco ???
a digitalny teplomer Ti ukazuje kolko miestne desatine cislo? lebo mne iba 1 . Napr dnes , 36.6 . ale na ortutovom som mala cca 36.65
Ako myslis, ze kde si meriam teplotu? Kde si davam teplomer? Dole 😀 😀 😀 Tak by sa to malo ???????????

shandy
9. mar 2009

no supisky, jasne, treba vyuzit vsetky metody 😉 😉 , uz sa tesim ako sa k nam jaru prida 😀 😀
vies co oni tie vajecniky sa vraj nestriedaju pravidelne, takze z toho si nic nerob, ze na ktorej strane ta boli ked mas ovulu...to som niekde citala 😉
no tento novy mi ukazuje dve miestocka...ten stary len jedno 🙂
vies preco sa pytam? lebo som vedela, ze tam dole niektore baby meraju, vedela som ze aj v ustach sa da, ale som si myslela, ze aj normalne pod pazuchou a teraz som zistila, ze nie...dobra som nie? 😀 😀 😀 😀 , mne sa to totiz zdalo najpohodlnejsie 😀 , takze to meranie mi je teraz aj tak zbytocne - na porovnanie teplota dnes odmerana pod pazuchou, ze 36,8 a v buchte, ze 37,13 (to ten druhy teplomer), tak to je iny rozdiel, nie?? 😀 , no ja asi odpadnem od smiechu....no ved neva, tak dalsi mesiac meriam uz po spravnosti 😀

matusik111
9. mar 2009

ja ked som zacinala , tak som o merani citala, ze treba to merat tam dole. Ze je to najviac realne. A len tak mimochodom. ked mat taku vysoku teplotu 37,13, tak to je velmi dobre . Ja Ti hovorim, ze uz mas urcite miminko v sebe.
Kedy planujes testovat?

jarulai
9. mar 2009

ahojte babulky, už som tu aj jaaaaaaaa 🙂
sa tu uchechtávama, na tom vašom dialogu - sorry, ale nedá sa inak.
shandy, si to krásne napísala, že v buchte 😀 no mna hned napadli tie na pekáči 😀 😀 😀 to robí ten hlad asi 😀
ja nerozmyslam o tom, že by som začala merať, no uvidím. akože nedufam, že by sa to zadarilo hned na prvý sup, ale verím, že do pol roka by sa mohlo. a keby som začala merať, určite by mi podla toho ovulka vychádzala zakaždym vtedy, ked nebude mužik doma - a načo sa zbytočne stresovať a rozčulovať 😉

shandy
9. mar 2009

no ja som to nejako velmi neriesila, ze kde, len som to tak preletela 😀 😀 , reku teplota, ako teplota...
no len ta teplota sama o sebe asi vela neznamena, co ked to je u mna normalne mat takuto "buchtovu" teplotu 😀 😀 , no nic, ved uvidime 😀 , jaru nic si z toho nerob, ja sa tu rehocem sama na sebe este teraz 😀 😀 , ze aka som ja blondina....matusik skor ako bude mrcha meskajuca nebudem, najskor asi az v nedelu 😵
mna prave stresovalo to, ze som nevedela, kedy bola ovu a ci vobec je sanca a ci sme sa vobec trafili. takto som sa ukludnila, ze sice skusame uz od jula, ale ked som to spatne analyzovala, tak som zistila, ze sme sa do plodnych dnich trafili len raz aj to nie presne do ovulky...vlastne toto je treti cyklus, co viem presne ze je vobec sanca. hned som kludnejsia 😵 😵

matusik111
9. mar 2009

jarulai, uz sa za chvilu pridas ku nam . Este by sme potrebovali niekoho noveho, lebo pomalicky sa budete vytracat a ja ostanem tu sama. .... tema " manzel v zahranici a netriafame plodne dni " 😀 😀 😀 😀

matusik111
9. mar 2009

mne sa toto meranie tiez paci koli ovulke, lebo my sme sa iba 1 krat trafili do ovulky, aj to iba mozno, lebo FF vyznacilo trhanu ciaru. Ale teraz uz mame aj testy, tak sa musime trafit na 100 % . Baby, ked najdem // , tak znasilnim chlapa asi tam 5 x za den. 🙂 a to stihnem pomedzi to aj upratovat a navarit obed 😵 😵 😵
Dnes nic nerobim , a je mi dobre 😀 😀 😀

jarulai
9. mar 2009

😉 no mne aj tak vždy doki kázal chodiť na kontrolu na 15.DC a hlásil mi, kedy mám ovulku, takže mne sa merať ani neoplatí. a naposledy mi povedal, že zrejme bola pred 2dnami, no a večer sme zarobili mimi. vtedy som na to nemyslela, nebolo to žiadne podme, lebo je ešte šanca 😀 ani som vtedy nedufala, že by to mohlo vyjsť.

a matusik, my budeme tehu všetky naraz to nevieš 😀 hadam by sme ta tu nenechali samu, čo si 😉 😀

matusik111
9. mar 2009

toje dobre, ze mozes chodit na meranie k dokimu. Nam ostavaju iba testy. Mozno Ta doktorka schvalne oklamat 😵 😵 😵
Ja som taka rada, ze na mna myslite , a berete ma k tehulkam 😵 😵

shandy
9. mar 2009

ale neboj matusik, my ta tu nenechame, vsetky musime byt tehule coskoro, to je nas zavazok, ako vravi jaru 😉
to mas super jaru, ze to tak vyslo, aj ze to tak beries. ja uz sa na to neviem spoliehat, vzhladom k veku si myslim, ze som tomu dala nejaky cas, no tak uvidime 😀 😀 a mna to nebavi len tak necinne cakat 😀

jarulai
9. mar 2009

shandy, ved sú aj staršie maminy 😀 ja tiež som dnes ráno lamentovala, že som stará /práve dnes zase o rok viac ako včera 😀 😀

shandy
9. mar 2009

jeeeeeeeeej tak gratulaaaaaacie 😀 😀 😀 a kolko ze to mas? uz si nepamatam ci sme sa o tom bavili...hlava derava. Tak dnes budes oslavovat? A mangel ti uz gratuloval? 😵 😵
no ved su, ale ja chcem mat aspon dve deturence, tak nexcem stracat cas, ak by nahodou aj bol nejaky problem, radsej nech sa na to pride co najskor, nie? 😉

jarulai
9. mar 2009

dakujem, moja 🙂
mangel mi akože v sobotu kupil koberec do obyvačky 😀 😀 😀
no už je to 28 /stará baba 😀 ty máš kolko, ked sa tak sťažuješ? ja som tiež chcela mať do 30 dve detičky a medzi nimi tak 4-ročný rozdiel. takže to už nestihnem 😀

shandy
9. mar 2009

hhehe, to poznam, ja som dostala na narodky windstopperovu bundu 😀 😀
no pardon, to akoze ja som potom co?? 😀 😀 😀 , akoze 31 moja 😵 , ale duchom aka som ja mlada 😀 😝 , hotova puberta...no ja uz do 30 nestiham ani jedno, kurnik sopa 😖 😔 😕 😵

jarulai
9. mar 2009

jej, to som ťa nechcela uraziť. ja sa tiež necitim na svoj vek, som sa zastavila niekde okolo 18 😀 😀 😀 aj mužik má asi ten pocit, hlavne ked mi občas vyzná lásku štýlom"ty moja dora" 😀 😀 😀 no každopádne, do 40-tky to určite stíhame 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre