Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

nellie_
9. júl 2009

matusik a nemas moc kratku lutealnu fazu???? 😕 😕
neskusali ti nasadit utrogestan alebo duphaston????
mne ti tie tvoje kratke cykly vrtaju nejak v hlave.... 😅 😅

vies ze co ked je problem prave v tom, ze mas kratku LF a len by ju trebalo troska predlzit aby sa malo kedy vajko uhniezdit...

matusik111
9. júl 2009

ja mavam ovulku uz na 9 DC niekedy,...LF mam minimalne 12 dni a myslim, ze by to malo stacit, nie?

matusik111
9. júl 2009

uz som si odbehla 11 koliecok a mokra som ako mys. 🙂 , ale aspon dobry pocit.

Mne sa stalo , ze som mala aj 2 krat mrchu pocas jedneho mesiaca. Na zaciatku mesiaca a na konci 🙂

nellie_
9. júl 2009

ahaaaa tak to potom ano.... 🙂 🙂 🙂 🙂
ty mas teda super rychlo dozrievajuce vajka... 🙂 🙂 🙂
aj ja chcem take....moje sa šulbu 17 dni 😀 😀 😀 😀 kym sa im uraci prasknut 😀 😀 😀

jasne 12 dni je v pohode... 🙂 🙂 🙂

dneska som riadne leniva...nic sa mi nechce..nejak sa nemozem prepnut do pracovneho režimu 😀 😀

matusik111
9. júl 2009

ja som sa aj na jednom fore pytala doktora, ze ci je to normalne, ked mam ovulaciu okolo 10 DC , ci mi stiha dozret vajicko, alebo praska nedozrete. .... to som bola este neskusena 🙂 ...... tak mi povedal, ze ked je ovulka, tak je vzdy vajko dozrete a pripravene na oplodnenie.
tak uvidim , co sa bude zajtra diat rano. Samozrejme, vam budem hlasit.

nellie_
9. júl 2009

matusik budem tuzobne ocakavat ze ako budes na to teplotne 😉
a ked sa ti bude drzat hore tak aj tesnes???? 😉 ci este pockas alebo ako???
nech som v obraze 😀

matusik111
9. júl 2009

inak tento mesiac je celkovo zaujimavy, vela "inych" veci sa udialo
- bola som na gynde
- bola som nascipana a soplila som
- mala som zapal mocovych alebo mocak
- nebrala som ziadnu listovku ani nic podobne
- nepila som ziadne caje ( alchemilka, pakost)
- cvcim vo fitku 4x tyzdenne
- beham 5 x tyzdenne
- a som zuriva na mouzika 🙂
- vysoka teplota maximalne 2 dni pred mrchou

ale nemam ziadne priznaky, iba to, ze stale mam na nieco chut ( ale to ja stale 🙂 )

matusik111
9. júl 2009

zajtra ak bude minimalne 36,9 , tak zajtra budem testovat. Zajtra by mal prist muzik domov, .... ale zatial by som mu nic nepovedala.
ale Nellie, moc sa neraduj, myslim, ze to pojde dole a nebude nic nove, ..... ja naozaj stracamnadej, ze vobec sa nam to podari niekedy.

nellie_
9. júl 2009

matusik a vies ze prave v takychto "zaujimavych cykloch" baby otehotneju???
a spominala som ti moje 3 kamosky ktore boli tehotne práve v mesiaci kedy mali zapal mechura....
ja si to vysvetlujem tak, ze telo ze zamestnane tym ze ma nieco chore, v tvoom pripade nadcha a ten mechur a tym padom si nevsima, ze nejake to vajko sa chysta byt oplodnene a potom sa uhniezduje a vtedy to vyjde... 😉
to je moja teoria na to...a ja nie a nie byt chora 😀 😀 😀 😀 😀
takze moje telo sa sustredi len na to vajko a nedovoli mu oplodnit a zahniezdit sa 😀 😀 😀 😀

nellie_
9. júl 2009

matusik bud optimistka.. 😉 🙂
ved jasne ze ak to teraz nevyjde o mesiac je tu sanca znova..netreba nidky stracat nadej.. 😉
a ja uz po tom roku a pol uvazujem ozaj uplne triezvo...ja osobne testovat nebudem skôr ako 40DC, uz to beriem uplne inak ako na zaciatku a neprezivam to tak intenzivne... 😉 🙂
momentalne som vo faze kedy si hovorim - "bude, bude - nebude, nebude" svet sa nezruti.... 😉 🙂

no ved uvidime zajtra ako sa ti to bude vyvijat..a hotovo 😎 😎

jarulai
9. júl 2009

ahojte babulky, tak dnes mi konečne funguje net - dúfam, že mu to vydrží 😉
nečítala som predchádzajúcu stranu, ale z tejto usudzujem, že matusik čaká - nečaká mrchu 😉 tak len nech nechodí, zajtra testuj a poteš nás 😉

inak čo nové?

nám včera volali, že pondelok už možme dojsť pre autičko, tak ja sa vytešujem z toho 😉

matusik111
9. júl 2009

Baby, tak ak by sa to potvrdilo, cim viac chora, tym viac tehulkova, tak potom treba ist chytat vsetky choroby 😀 😀 😀 😀

nellie_
9. júl 2009

matusik presne tak..chorobam zdar 😀 😀 😀 😀 😀

jarulka ahojkyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matusik111
9. júl 2009

Nellie, naozaj je to dlha doba ze rok aj pol,... clovek meni celkovy pohlad na ocavanie mrchy, a veru , aj ja to berem inak ako na zaciatku ,... ale tie teploty ma naozaj prekvapili.
tak ja nebudem asi testovat, ked by si netestovala ani ty,.... nebudem horsia 🙂 😎

matusik111
9. júl 2009

Jarulka, pekne rano 🙂 tak ides pre auticko v pondelok??? super, tak predsa nieco nove do rodiny pride.
tu neni nic nove, iba ja mam cudne teploty, ale inak ziadny rozruch 😀 😀 😀

jarulai
9. júl 2009

matusik, rok a pol je síce dlho, ale pozri na nás s nellie - všetko sa dá vydržať, aj to dlhokánske čakanie na mimi 😉

matusik111
9. júl 2009

ved ano, nic ine sa neda urychlit.... takze my so Shandy vas mame nasledovat ?? aby sme vas dobehli a boli na jednej urovni 🙂

nellie_
9. júl 2009

matusik - no to teda je uz veru dlho a mne sa to niekedy ani nezda ze tak dlho pracujeme na babetku...
a fakt to beriem uplne inak..zo zaciatku som sa monitorovala ako besna a mala hisaky ci dojde mrcha alebo nie...
ale od novembra - po laparke mi to je uz tak nejak nie ze jedno, ale proste beriem to inak....
a tento rok uznavam ze sa intenzivne vôbec nesnazime-nejak sa nevieme stretnut pocas ovulky...tak to uz vôbec neberiem ako tragediu ked dojde mrcha... 🙂 🙂 🙂 🙂

to som ta nechcela tym odradit od testovania... 😀 😀 😀 😀
ale podla mna je lepsie radsej pockat a vyhnut sa sklamaniu 😉 lebo na mna biele testy pôsobia dost depresivne..ja som za celu tu dobu snazenia robila len asi 4-5 testov viac nie.... 😉

nellie_
9. júl 2009

jarulka presne, da sa to zvladnut a mne to pride tak, ze som si na to zvykla 😅 😅 😅

nas moja doktorka stale nuti na centrum, ale sme si povedali ze este tomu nechame volny priebeh... 🙂 🙂
podla mna to chce iba svoj čas... 🙂 🙂 🙂

matusik111
9. júl 2009

ja myslim, ze zajtra teplota pojde dole a bude vyriesena cela situacia 😀 😀 😀 😀

matusik111
9. júl 2009

ale viem, ze budem merat dalsi cyklus, lebo fakt neviem co sa dialo a kedy cakam cervene more 🙂

jarulai
9. júl 2009

nellie a kolko sa to vy snažíte?

matusik, jasne, že ti prajem aby sa vám to podarilo čím skor, nech nemusíte čakať tolko, čo my 😉 no ved zajtra uvidíme 😉 a kolký si DC?

matusik111
9. júl 2009

nellie, vam nasli daky problem, alebo ste obaja uplne zdravi? Vy ste take mladunke babulky, ..... ja sa toho obavam, ze sa ani vnucat nedozijeme 🙂 pokial budu deti po mne 🙂 😀 😀
my so Shandy sme take starenky - snazilky 🙂 Shandy, dufam, ze neurazam 😵 😵

jarulai
9. júl 2009

aké mladunké - kolko máš rokov ty starenka 😀 teda, neviem, kolko má nellie, ale ja už tiež nie som nejaká mladunká 😉

matusik111
9. júl 2009

ja som 26 DC a teplota 36,9

jarulai
9. júl 2009

Tak ešte netreba ozaj stresovať, ja som mala teplotu 36,9 a kým som došla na wecko, tak došla mrcha - srandistka 😀 😀 😀 ved uvidíme 😉
a ten tvoj vek neprezradíš?

matusik111
9. júl 2009

tak dobre, dnes cakam mrchu cez den ... hned vam ju budem hlasit.

akurat ranajkujem chlaba s pastekou a s paprikou

😎 😎

ja ma za par dni 30 😠

jarulai
9. júl 2009

matusik, ty si domka? to sa niekomu žije 😉

no zase si neni až o tolko staršia ako ja 😉 a poznám kopec báb, ktoré porodili svoje prvé mimi aj v 35-ke 😉 ja som sa tiež už zmierila s tým, že do 30 to nestihnem 😉 čo už

matusik111
9. júl 2009

ja som veru domka 🙂 potrebujem si porobit dake veci a potrebujem okna umyt a furt nemam na to dako cas a chut 🙂

viem, ze by som nebola najstarsia mamicka, ale nemusim zas cakat az do 35 🙂

ty mas ale viac ako rok do 30 , nie? ak si pamatam spravne

jarulai
9. júl 2009

už pracujeme? mne sa nechceeeee 🙄 no dobre, tak idem aj ja, za 2hodky som tu zas 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre