Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

matusik111
26. jan 2010

a to mas 2cyklus po liecbe ureoplazmy, vsak ??

nellie_
26. jan 2010

ahojte... 🙂
v robote tento tyzden nemozem netovat, lebo nam idu robit rekonstrukciu serveru a nejaky ujko bude tento tyzden sledovat vytazenost servera, tak mi dal kamos echo ze radsej nech sa tento tyzden krotim 😀
ale od pondelka som tu zas 😀 😀

shandy ta tvoja kolegyna to je sila.. fakt jasna tehula este aj uhniezdovacie spinenie mala...uz aj test robila?

shandy
26. jan 2010

hej, druhy matusik 😉
no teda, to je v prdke, takto ti obmedzit konikovanie 😠 😀
mi hovor nellie, som ju cely den presviedcala ze je v tom, ale kedze je amater a prd o tom vie, tak mi neverila samoska. ale uz kupila test a rano robi, tak potom vam dam vediet 🙂

jarulai
27. jan 2010

dobre ranko bambulky 🙂
no ked ste sa stazovali, ze sem nechodim, tak vas aspon kazde ranko pozdravim, ked vecer tu uz nikto nebyva 😉

shandy, som zvedava na tu tvoju sikovnu kolegynu. lebo to sa hocikomu nepodari takto rychlo 😵

prajem vam pekny dnicek 😉

matusik111
27. jan 2010

Shandy, takze je tu velka sanca na uspesny koniec a verim , ze sa to podari 😵 😵 😵 , uz nebudes ani potrebovat vysledky z Prahy. 😵 😵
Nelie, to je skoda, ze nemozes chodit na kona v robote, to je asi taka nudna praca 😀 😀 😀 Ako sa to da vydrzat, nekonikovat ?? Ja to uz asi ani neviem 😀 😀 Ale budeme sa na Teba tesit v pondelok , ked prides na nas zurknut 😉
Jarulka, my sa moc tesime, ze chodis ku nam kazde rano, aspon vieme , ze na nas myslis a urcite si v pohodicke.
Uz aby sme boli na materskej a budeme konikovat spolu vsetky 😵 😵

shandy
27. jan 2010

ahojte bambulky, ani som nemala cas sem skocit, az teraz 🙄 , rano som bola u lekara na krv, tak som sa tam echt dlho zdrzala, ale doki bol uplne perfektny, ponukol mi jedno vysetrenie vo viedni, ze mi urobi a ked mi bral krv, tak mi nechal urobit aj zenske a muzske hormony a este aj komplet krvny obraz...takze cca o tyzden pojdem po vysledky...
no tak potvrdzuje, ze kolegyna tam ma riadne bakule, takze tehula ako vysita 😉 , len jej to este musim dat do grafu 😀 , ked uz nie sebe, aspon jej tam dam to zelene + 😀
inak pekny dnicek ochechule 😀 😀

jarulai
28. jan 2010

dobre ranko babulky 🙂
ste sa vcera nejako nepretrhli v konikovani 😀 😀 😀 no snad to dnes bude lepsie 😉 😀
tak pekny prekonikovany dnicek prajem 😉

matusik111
28. jan 2010

ahojte kocky, tak ja som bola dnes mimo a citam, ze niekto sa zacne snazit a sup - tehulka. jeeej, to je pekne. Ze by nam priniesla "cudzia" tehulka stastie ???? 😵 😵 😵
Shandy, ty mas tak uzasneho doktora, aj ja chcem takeho. A to ake vysetrenie vo Viedni ??

Jarulka, asi Ta nepotesime, nebudes mat co citat, ale nevadi, ak budes mat cas, vecer po 20:00 budem mozno na skype 🙂 😎 😎

jarulai
28. jan 2010

no teda dievcata - to sa takto flakate? tusim tu klesa moralka bezo mna 😀
no nepotesili jste mne, ani já vas nepotesim 😀 😀 😀
zajtra rano vas nepozdravim 😀 😀 😀

shandy
28. jan 2010

ahojte, ja dnes nejako nestiham kua...tak vas aspon pozdravim, pusinkyyyyyyyy 😵 😵

jarulai
29. jan 2010

dobre ranko bambulky 🙂
konecne piatok, ze 😵 uz mate muzikov domka? mne dojde az zajtra, ale to uz nejako vydrzime 😀 😵
tak dnes to v robote uz neprehanajte 😉 😀 😀
prijemny dnicek
cmuky

shandy
29. jan 2010

ahojteeee, 😵
veru ja uz mam draheho tiez doma, huraaa 🙂
neviete ako maju vyzera zajtra cesty? bo by sme chceli ist smer povazska, ale neviem ci to nebude o hubu... 🙄
inak uz mi prisli vysledky z imunologie ale este som ich nevidela 😔 , bojim, bojim.... 😔

moncika15
autor
29. jan 2010

babulky moje co vam poviem 😨

vasa moncika ide v marci na operaciu! koli tej celorocnej nadxe a strate cuxu.... nervy mam v prdely 😅 usla som od dr. ze si to musim rozmysliet ale pritom dobre viem ze to treba. to mam za to ze som manzela presviedcala nex sa nexa rezat 😅 sa mi to vratilo... teraz mam byt silna jaaaaaa 🤐

nellie_
29. jan 2010

ahojte... 😀

Moni - verim, ze si teraz v strese ale neboj, urcite tu operaciu v pohode zvladnes 😉

Shandy uz si videla vysledky??? urcite su to nervy ale verim ze dopadnu na 1* 😉 🙂

shandy
30. jan 2010

ahojteee,
moncur neboj, prezijes to a hlavne ti potom snad bude lepsie 🙂
nellie prisli veru 😔 🙄 no pozitiva a socialnu istotu necakaj 😀
nedopadli tak ani omylom, tak ale ja som mala tusku, ze to ok nebude...hmm
drahy uplne zly SPG - asthenoteratozoospermia - konkretne cisla - linearne pohyblive 19%, nelinearne 17%, nehybné 64%! morfologia - 91% chybnych spermii...+ aby toho nebolo este malo tak ma pozitivne ASA, teda drahy si vytvara protilatky proti vlastnym spermiam - 91%, odporucili nam keksik s kondomom 3 mesiace, ja som mala mierne pozitivne protilatky proti kardiolipinom, takze ja anopyrin 50 mg/denne prekoncepcne aj cez tehu...
a eventuelne kontrolu o 2 - 3 mesiace, s tym, ze nam odporucili zvazit IVF - ICSI...to je asi z toho vsetkeho zrejme, ze prirodzene by sme sa mohli snazit aj x rokov a cas bezi.....

moncika15
autor
30. jan 2010

shandy, to je mi luto ☹ az mi slzy vysli ked som to citala. drzte sa a ked sa to nezlepsi tak IVF to isti 🙂
drzim palce 😵

moncika15
autor
30. jan 2010

jaj a este som bola na kontrole so stitnou zlazou ale oproti tej operacii mi to nepripadalo podstatne 😨

presviedcala so dr. aby mi vysadil lieky ze ix nexcem do konca zivota brat 😅 a on si tam zo mna robil normalne srandu 😀 genialny doktor 🙂 sice som tym nic nevyriesila na mesiac pred buducou kontorolou mam vysadit tabletky a podla jeho slov, kazdy vecer sa modlit a dufat v zazrak 😀 povedal ze nemam "spekulovat" uz len kolii tomu ze nemozem otehotniet... volil take slova ze som nevedela ci sa nam urazit alebo smiat 😀

to ma len tak teraz napadlo... muzika mam v robote a pravdepodobne pride neskoro lebo sa lucia s kolegynou.

dobru noc

nellie_
31. jan 2010

shandy... to je mi fakt luto... ☹
ale zas treba to brat aj z tej druhej stranky.. konecne viete preco sa nedarilo a teraz je veda fakt taka vyspela ze prirodu okabatite a otehotnies pomocou IVF.. 😉 🙂
neboj nic, ja viem ze aj nam to prirodzene nepôjde... 😉
ale aspon ste sa teraz posunuli o hooodne velky krok dopredu 😉

tvojmu drahemu teraz robili prvy krat spermiogram?

shandy
1. feb 2010

ahojte sundoliny 😀
moncika dikes, no ja som na tom bola asi rovnako, ked som to citala, ale co uz clovek narobi... 😔
moncika a ty mas co so stitnou? no ak beries na znizenu funkciu, tak ich prave naopak musis brat, ak chces otehotniet...
no jo nellie, co uz narobim, taky je zivot... 😒 , no aspon uz nebudeme stracat cas a dohodneme rovno IVF niekde...
nellie ty ked sa nechas poriadne vysetrit, tak sa pride na nejaku prkotinu, ta sa vylieci a bude 😉
no prave, ze mojmu druhemu uz robili teraz druhy krat spermiogram a ten prvy bola len mierna odchylka od normy, o par percent menej pohyblive, inak vsetko ok....bud ho urobili zle vo ferticente alebo neviem...totiz nechapem ako sa moze niekto dostat behom pol roka z hodnoty 70% normalnych tvarov na 9% normalnych tvarov...si myslim,ze sa ti maximalne moze zmenit vyrazne pohyblivost ale morfologia? neverim.....

shandy
1. feb 2010

cize odporucam nespoliehat sa na jeden SPG, treba ich urobit viac, aj ked si myslite, ze je dobry 🙂 pre istotku....

matusik111
1. feb 2010

dobre ranko 🙂 , ako ste vikendovali ? kopec snehu a mrazu 😵 😵 😵
Shandy, veru , mozes byt kludnejsia, lebo viete v com je problem a nebudete stracat cas, aj ked ten Tvoj graf vyzera tak naaadherne, ze mi je az tazko povedat , ze by bol netehulkovy 😒 😒 😒 , niekedy aj zazraky sa deju a prekabatia prirodu .
Mozno ten dobry SPG bol sposobeny tymi liekmi, a ze by to tak rychlo kleslo za pol roka ?? ☹ ☹
Nelie, ako pokracujete ? co mate nove ?

Moncika, tak Ta caka operacia, .... pokial to ma pomoct , tak radsej cim skor a nebudes sa trapit. Kedy ide muzik na operaciu ?

shandy
1. feb 2010

bre ranicko matusik 🙂
veru veru, vsade je kopec tych bielych sraciek 😀 😀 😀
no kludna veru som...uz s tym nic neurobim. ale urcite si nechame urobit este dalsi SPG...ratam s tym, ze to FG dokaslal, lebo v Podoli su profici. no tak ci tak si ho asi nechame urobit este raz v Prahe v Podoli, aj tak nam napisali, ze mame prist o 2 - 3 mesiace na kontrolu, tak sa zas nahlasime 😀 a urobime vyletik v Prahe...

matusik111
1. feb 2010

ale kym pojdete na kontrolny SPG idete sa nahlasit uz do CARu ?
Ale nieco na tom je, ze ked sa nedari dakych 3 trafene ovulky, tak musi nieco v tom byt a je to super, ze to vedia zistit a pomoct skoro kazdemu paru.
Takze uz ostava iba kopec trpezlivosti 🙂 a jedneho dna to pride 😵 😵 😵

shandy
1. feb 2010

asi hej, medzitym pojdeme do CAR. no 3 asi nie, ale po pol roku uz je to aspon na zamyslenie 😀 😀
no ten kopec bude musiet byt riadny - minimalne tatry 😀

matusik111
2. feb 2010

Shandy, ja som teraz na to prisla, ze sme mali spolu ovulku 😀 😀 😀 , tak som zvedava, ako pride mrcha. Inak , ja uz chcem mrchu a teplota ide hore a hore. Neviem co sa deje mojmu telu 🙂 😀 😀 , keby som mala dovod, tak uz zacinam stresovat ,, ze som tehulka 😀 😀
Inak , predbezne si planujem 12.3. termin do CARu
Inak, vcera som si kupila sypany caj - venusa , je tam : hluchavka, alchemilka, medovka, lubovnik, matova vnat, pastierska kapsicka .... ze by to bol plodny cajik 😵 😵 😵

shandy
2. feb 2010

bre ranicko sundolinky 😀
Matusik, no teda, vidis? to je nahodicka 😵 😵
ja cakam cez vikend mrchanu 😔
fiiha, tak ja este uvidim kedy. 11.2. idem ku gyndovi sa s nim dohodnut, ze co a ako...a potom sa objednam do CAR, asi do GYN-FIVu ako to tak vidim 🙂
matusik plodny cajik? no toto..ja mam este kopec alchemilky aj od kolegyne, takze ja mam caju a jajaaaaaaj 😀

matusik111
2. feb 2010

ja veru tiez cakam mrchu cez vikend, ale mame v piatok jednu akciu, tak sa obavam ze to budu zas tazke chvile. Ja to tak neznasam. Ja ked som bola este mlada, tak som si v ten den rozpravala a priala, keby som bola tehotna, tak nemusim prezivat tie krce 😀 😀 😀 ,
Shandy, mne to stale nejde do hlavy, ze taky krasny graf ,.... juuuj, kazde rano ho kontrolujem, ze co tam pekne zapisese 🙂 😵 😵 😵

Inak citala som tu temu, kde pisu aky CAR si vybrat ,... a Helios si chvalia a dochadzaju aj z BA. nechcete si to rozmysliet 😀 😀 😀 , ze by sme sa tam spolu stretavali 😵 😵 😵 , a ze by sme si dali naraz IVF a spolu by sme lezali a oddychovali 😀 😀 😀
Shandy, ja uz neviem ci vobec nieco pomaha na plodnost, bud je clovek zdravy, alebo to treba vyliecit. Ale ja cez zimu pijem mooooc cajov a striedam to, hlvne bylinkove , a som ho nahodou objavila, tak ze si spestrim moje cajove MENU 😀 😀

shandy
2. feb 2010

matusik nepoznam zenu ktora by sa tesila z toho, ze ma mrchu 😀 . akurat asi iba taku, co sa boji, zeby nechcene otehu, vtedy ju vita s otvorenou narucou... 😀 😀
no ved ale vies, ja mam stale pekne grafy a co z toho 😔 🙄
aj ja spehujem tvoj matusik neboj 😉
no jo, ale to mne by vobec nevyhovoval helios. my pojdeme do GF alebo mozno Brno, ale asi to najskor skusime cez poistovnu v GF.
no matusik ono je to vzdy zazrak. ta kolegyna co otehu, tak jej vravel lekar, ze nech to uz dlho neodklada, lebo ze ona s jej maternicou bude mat problem otehu a to jej povedal koncom oktobra. a bum v januari uz bola tehula 😀

matusik111
2. feb 2010

ale tento graf mas extremne krasny , uplne je tehulkovy. Ale teda aj moj je ako tehulkovy 😀 😀 😀 😀 , nebudem horsia 🙂
Aj Brno si veru chvalia, ale ze tam sa to musi platit ☹ , ved hadam pomozu tam v GF co najrychlejsie a uz nebudes musiet riesit nic ine.

Tak to je naozaj bohovske, 😀 😀 tak my tu stravime kopec hodin na konovi a nic z toho a niekto ma diagnozu "problem otehotniet" a je rychlejsie tehotna ako sa stihne otocit.
Uz si zobrala od nej vsetky rady ??? 😀 😀 😀

Baby, ja neviem ci je to tym novym rokom, ale mne sa nechce tak robit a tolko toho tu mam. Ja sa asi zblaznim.

nellie_
2. feb 2010

ahojte... 😀 😀

vy ulievačky co sem nedavate grafy?? som musela lovit 😠 😀 😀
shandy ten tvoj je fakt nadherny... 😉

a co mala kolegyna s maternicou? ked jej doktor povedal ze nema odkladat tehotenstvo? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre