Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

oriesok
26. sep 2010

@moncika15 tak na to si treba dávať pozor.. ja napríklad nemôžem lucinku nejako moc nababušiť.. lebo ona je strašne náchylná na potničky.. doktorka mi radila, že ju mám obliekať tak ako seba.. koľko vrstiev mám ja, toľko dať aj malinkej..

moncika15
autor
26. sep 2010

@oriesok mne vsetci rania o vrstvu viacej pre drobca 😕

oriesok
26. sep 2010

@moncika15 mne tiež radili.. a dopadlo to tak, že sme mali po sebe samú potničku.. tak nám doktorka poradila toto.. však uvidíš aký bude tvoj malinký.. každé bábo je iné..

oriesok
8. okt 2010

@moncika15 ahojky.. tak ako sa cítiš? už sa ti to pomaličky kráti.. fúúúú.. ale to ubehlo..

moncika15
autor
8. okt 2010

@oriesok ahoj no veru ubehlo 🙂 ale teray mam pocit ze sa to nekonecne vlecie 🙄 uz tonejakotyx partt prezijem, strasne sa tesim na maleho 😵 😵 😵 😵 😵

oriesok
8. okt 2010

@moncika15 to ti verím.. ten krásny pocit, keď maličkého budeš držať v náručí.. a keď ti ho prvý krát ukážu..

moncika15
autor
12. okt 2010

@oriesok na to sa tesim najviac 😵 aj ked sme boli na 3D a priblizne vieme ako vyzera ale ten pocit ze uvidis niekoho kto je zmes nasej lasky to musi byt uzasny pocit 🙂 a hlavne som zvedava ci bude mat ozaj pery po mne ked je inak cely tato 😀

oriesok
16. okt 2010

@moncika15 ja som si tiež porovnávala fotky z 3D so skutočnosťou.. 😀 trošku sa tam na nej Lucinka podobá 😀 ale keďže to 3D bolo robené v 24tt, tak tam ešte nemala nejaké tukové zásoby.. 😀
inak kamoška čaká bábo 12.11. včera bola u doktora.. a ten ju zaskočil tým, že malinká bude mať 4-5kg.. tak sa bojí chuderka.. aby jej nakoniec nerobili cisársky..

moncika15
autor
16. okt 2010

@oriesok 😕 4-5kg
jedna novembrovka ide v utorok na cisarsky lebo maly je tiez velky ma nejakyx 3800g. to ju nexaju rodit normalne? 😨

oriesok
17. okt 2010

@moncika15 no.. doktor jej nič nepovedal.. ako už prvého chlapca čo mala tak ten mal okolo 4kg.. a toto ak bude mať viac, tak neviem, neviem.. chúďa.. ono záleží aj od toho, akú má širokú panvu..

oriesok
24. okt 2010

@moncika15 jéééj ty už si 37tt krásne.. ale to zbehlo..
minule sme sa bavili o odsávačke soplíkov.. tak už sme si museli nejakú zriadiť.. mali sme síce doma ten balónik, ale to je o ničom.. tak som bola kúpiť tú na vysávač.. neviem si ju vynachváliť.. je to super vec.. a perfektne to pomáha.. vyťahá to všetky soplíky..

moncika15
autor
24. okt 2010

@oriesok ja ju mam tiez 🙂 ten balonik to je skor tak na vynervacenie babatka 😒

oriesok
24. okt 2010

@moncika15 ja som s tým balónikom skúsila ťahať soplíky len raz.. a keď som videla ten princíp.. nič to nevytiahlo.. hrôza.. nádcha nás chytila večer, takže sme mali veselú noc.. nemala som jej ako pomôcť, tak hneď ráno som letela do mesta kúpiť tú odsávačku.. normálne bolo vidieť na jej tváričke úľavu.. konečne sa poriadne nadýchla..

moncika15
autor
24. okt 2010

@oriesok je to zel ked take malinke je cele zahlienene 😒 dufam ze my nebbudeme casto xory

oriesok
5. nov 2010

@moncika15 ahojky.. ešte si 2v1? ako sa cítiš?

moncika15
autor
5. nov 2010

@oriesok ahoj veru este stale sa gulam 🙄 😀 uz je to pekna zaberacka. dnes som mala poradnu a konecne sa cosi zacina diat. maly zacina naliehat hlavockou 😵
boli sme si vybrat bruskate foto co sme si dali spravit, buduci tt by bali byt hotove potom vlozim do albumu, su uplne genialne 😵

oriesok
17. nov 2010

@moncika15 ahojky.. ešte si 2v1 ? 😀
kamoška, čo mala termín 12.11. ešte stále neporodila.. chúďa.. ale 19.11. by už mala nastúpiť do nemocky a pravdepodobne jej budú pôrod vyvolávať..

moncika15
autor
17. nov 2010

@oriesok ja mam nastup v utorok 🙂

oriesok
18. nov 2010

@moncika15 a možno aj skôr 😅 hádam si to drobec rozmyslí a pôjde dobrovoľne sám 😀

moncika15
autor
20. nov 2010

@oriesok tak ja tu este strasim aj na termin 😅

oriesok
20. nov 2010

@moncika15 ahojky.. no ale hádam už každú chvíľku si to rozmyslí.. ja som bola včera odviesť tú kamošku do pôrodnice.. nakoľko sa tam už mala dostaviť a muža má kamionistu.. a dokonca včera porodila.. až do včera jej doktor tvrdil, že sa jej narodí dievčatko.. a 5hod. pred pôrodom keď jej robili sono jej doktor oznámil, že to je chlapec.. tak narýchlo museli vymýšľať meno.. dokonca ja veci pre malé, čo mala nachystané do pôrodnice mala ružové..
ešte jej doktor 2 týždne pred pôrodom robil sono a vravel, že je to na 100% dievča.. a vidíš..

moncika15
autor
20. nov 2010

@oriesok preboha 😕 😅 teraz si ma tak zneistila ze sa mi zvysil tlak hadam do rana aj porodim 😨
a nebola na 3Dcku?????????? normalne som v skou. som to citala muzovi a ten tiez nema slov 😅
samozrejme jej gratulujem 🙂 dali jej vyvolavacku ci ju xytilo z toho prostredia rodenie? 😅

oriesok
20. nov 2010

@moncika15 na 3D nebola.. takže to bude asi aj tým.. nechápem, čo to je za doktora.. keď nerozozná ženské a mužské pohlavné orgány.. 😅
no to ti teda neviem povedať, či jej dali vyvolávačku.. nechcela som ju otravovať.. nech si oddýchne.. zajtra ju pôjdem pozrieť, tak budem vedieť viac info..
inak miery malého Mareka pri narodení sú 4600 g a 52cm.. a nechali ju rodiť prirodzene.. chuderu..

moncika15
autor
20. nov 2010

@oriesok 😀 ono sa to zevraj dost podoba. lebo ay pred poodom napr u xlapcov sostupuju semeniky do mieska a zas u dievcat su pysky spuxnute 😝 kukni nase snimky y 3D to co uz by bolo keby sa u nas sekli 😅 😀 l
fuuuuu tie miery to je brutal 😅 hlavne ze su ok 🙂

moncika15
autor
4. dec 2010

ahoj/te 🙂
asi si uz postrehla ze uz sme na svete 🙂 tak si pomaly zvykame, maly je vcelku dobrucky. uz ma akytaky rezim a pomha mi aj moja mamina. musim poxvalit mojho muza, zmenil sa na nepoznanie 😕 ked ho o nieco poziadam bez frflania a vyhovoriek donesie, spravi,.... dokonca aj k malemu vstava kym sa ja z polohy lezmo vyhrabem 😅 😝

jarulai
4. dec 2010

ahojte. no moni, este raz gratulujem. aky bol porod? rodila si normalne? a kedy uvidime maleho Teuska?

oriesok
6. dec 2010

@moncika15 gratuľujem.. a miery sú kde??? 😀 musím kuknúť album, či si hodila aj nejakú fotočku..

oriesok
6. dec 2010

@moncika15 môžem ešte poprosiť o láskavosť? mohla by si za nás hlasovať? tuším sa dá dať 1hlas každý deň.. ďakujem.. http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

jarulai
6. dec 2010

@oriesok aj ja som dala hlas, ak som teda mohla 😀
Lucinka je zlatucka 🙂

oriesok
6. dec 2010

@jarulai jéééj ďakujem 😀 si zlatá.. inak ako sa máš? čo nové?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre