Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
9. feb 2010

matusik, volala, mame termin v Brne na 18.3. - boli aj skorsie dva, ale v tom termine, co sme akurat na dovolenke...takze casu dooost. By som povedala, ze az moc...no ale neva, hlavne, ze mame termin... 😉

shandy
9. feb 2010

jeeee no tak teraz pozeram, ze mame zhodou okolnosti termin u vedouciho lekare a tom som ani neplanovala 😀 😀 😀

matusik111
9. feb 2010

Shandy , jeej , to je super. Inak, to mate super, ked ste mali 2 volne terminy a idete az 18. Tam je tak molo ludi, alebo je tam tak vela doktorov 😵 😵 😵
to mate super, ja verim, ze to pojde rychlo, hned mozete podat ziadost na IVF ,alebo ani nemusite ked si to vsetko platite a nakoniec budes prva tehulka, Shandy , moc sa s Tebou tesim .
Mam pocit, ze sa to tu zacina hybat ...... nakoniec bude aj tato tema plodna 😵 😵 😵
a potom uz len ti muzikovia keby boli viac doma 😵 😵 😵

matusik111
10. feb 2010

Dobre ranko, prisla som sem neskor, som si myslela, ze tu uz budu vsetky babulky 😎 😎 a vy asi makate poctivo. Ze by bol niekto pracant roka ?? 😀 😀 😀

matusik111
10. feb 2010

tak ja vam idem napisat dnesny zazitok u doktorky . Isla som na gyndu pre papier, ako to zacinalo s chlamydiami a cim sa to liecilo. Tak som najskor sestricke volala, ci mi to prefoti a ona ze samozrejme, ze sa za to plati asi 5 sk , tak to je uz fakt trapne, aby sa tam platilo aj za prefotenie 1 strany. V heliose mi mozno daju kopie zadarmo 😀 😀 😀 😀
Prisla som a doktorka si ma zobrala, ze na mna myslela .... jeeeej , asi som ju v noci nahanala s metlou 😀 😀 😀 😀 , a povedala, .... no uz sme porobili vysetky mozne vysetrenia a viac sa neda. Ved mi nerobila dohromady nic, ani neviem ako mi rastu foliky, ani ci to praska, ani nic. Jedine co zistila chlamydie . A dala mi diagnozu - prefuky . Laparku nepotrebujem, lebo mam vysledky v poriadku. ( Hlavna vec, ze chlamydie vytvaraju zrasty a obavam sa ze prve ma poslu na laparku ☹ ☹ ☹ ☹ ) a pokracovala v debate .... Mozno by ste mohli ist do CARu, ze vek na to uz mame. Ale hlavna vec, ze v septembri mi povedala, ze je este zavcasu riesit CAR a ved som este mlada a malo sa snazime. To je zaujimave ako meni nazor v priebehu 4 mesiacov ( z toho 2 som brala ATB) ,
A jej diagnoza , pojdete do Heliosu a spravia vam umele oplodnenie . Tak ona ma posiela rovno na IVF .
Ja som takeho odbornika ako je ona fakt este nazazila. Som rada, ze idem od nej prec, len lutujem, ze som nesla uz skor. A to som este zvedava ake budu vysledky na SPG , len ten odbornik mal tiez podobny system 😀 😀

nellie_
10. feb 2010

ahojte... 🙂

matusik ku tvojej "doktorke" sa uz radsej ani nevyjadrujem, lebo sa zas rozculim... 😠
fakt som stastna aj za teba ze idete do centra kde ta riadne chytia do parady lebo - fakt nemam slov 😒

matusik111
10. feb 2010

Takze hura doktorom ako mam ja 😀 😀 😀 , vrele odporucam, pokial nemate ziaden problem 😀 😀

shandy
10. feb 2010

babulky len vas rychlo pozdravim,, lebo nestiham 😵 😵 😵
vecer vam napisem 🤐

jarulai
10. feb 2010

ahojte babulky 🙂
co to moje oci vidí 😵 tu sa to ako rozbehlo 😵 😵 😵

shandy, parada, ze uz mate termin, tesim sa aj za teba 😵

matusik, ta tvoja doktorka je kapitola sama o sebe 😖 len od nej utekaj a uvidis, ze budes uz coskoro hladkat babatko v brusku 😉

jarulai
11. feb 2010

dobre ranko slniecka 🙂
akoze ja to tu koncim aj zacinam 😀 😀 😀 sme to dopracovali 😀 😀 😀
aj vam tak snezi ako u nas? no otras. auto radsej necham buvat pekne 😉
strasne sa mi nechce do roboty - nemozem radsej ostat tu s vami?to by bol den 😉 😀
tak vam aspon prajem pekny dnicek a zase blizsie k vikendiku 😉
pa-pa. cmuk

matusik111
11. feb 2010

dobre ranko, Jarulka jeeej, ako sa mas ?? Ja sa uz tesim na zajtra, lebo mi pride muzicek domov.
shandy, vcera si veru makala cely den v praci. 😎

shandy
11. feb 2010

ahojte bambulky, no tak konecne mam cas vam napisat... 🙂
matusik v tom Brne je veru dost doktorov, takze asi preto...
matusik ta tvoja doktorka, co este zaraba aj na kopirovani vysledkov, to je riadna cuuza 😠
veru aj ja som rada, ze matusik sa konecne dostane do normalnych lekarskych ruk. tiez by som predpokladala, ze ta budu hnat na tu laparku. a ja by som zasa sla radsej na laparku ako na IVF 😀 😀 😀
jarulka dakujem, aj ja uz som rada, ze sa niekde pohneme. otazka znie, ze kam 😀 😀 😀
inak ja som dnes zaspala, nezazvonil mi budik, ale vobec mi to nevadilo, lebo sa mi snival nadherny sen, ze som mala v brusku take 10 tyzdnove mimi 😵 😵 😵 a mala som doma UZV, tak som ho furt pozerala 😀 😀
statne mi uz z toho celeho hrabe 😀
no veru, vcera som mala riadne fofry, tak som sa dnes polepsila 😉

jarulai
12. feb 2010

dobre ranko babulky moje 🙂
vy nam nejako kaslete na nasu temicku ☹
tak vam aspon zahlasim mrchanu mrchatu 😖 takze od nedele bude clostik...
tak pekny dnicek a ak by sme spolu uz neboli, tak aj pekny romanticky vikendik 😉
cmuky

shandy
12. feb 2010

ahojte bambule 😵
tak ja hlasim, ze som bola vcera u gynda, dohodli sme sa, ze ideme do CAR- ved ina moznost ani nie je, ze? Bol zlaty, dal mi vysledky vsetkych vysetreni, ze nech si to prefotim a potom prinesiem. + uz som mala nachystane, ze si vypytam systemove antimykotika, ale to videl a zacal sa smiat, ze vidim, ze ste uz na mna pripravena, ze dobre teda, tak mi predpisal ten Mycosyst 150, liecbu na pol roka. Tak dufam, ze uz toto zaberie...predsa len, ked mame ist na IVF, tak nebudem riskovat ani neskodnu premnozenu bakteriu....
A slubil, ze nam pomoze, ze co bude v ramci jeho moznosti, to samozrejme urobi - folikulometria a pod., aby som nemusela chodit do Brna kvoli tomu...
pekny vikendik 🙂

nellie_
13. feb 2010

ahojte krasky... 😉 😉

takze jarulka ide clostilovat a Shandy sa ide preliecit.. 🙂 shandy mileho mas toho doktora, fakt je zlaty ze ti takto vyjde v ustrety aj pred IVF-kom 😉

shandy
13. feb 2010

ahoj nellie 🙂 🙂
a ty co nove? veru ja uz som si jednu bobulu dala, tak uz ma ich caka iba 8 😀 😀 , ale je to takto aj pohodlnejsie ako si to pchat do buchty nie? 😉
veru je zlaty, tak aspon ze som takto pomenila dokorov. najnovsie menim praktickeho, dufam, ze to uz je posledna zmena 🙂

moncika15
autor
13. feb 2010

ahojte 🙂
na operacia preobjednana na 11. marca

tak som si dnes zas pekne odtrpela mrsku ☹ ani neviem kolkokrat som vracala, jedla som len ibalginy a pila len cistu vodu a horuci caj, moj najlepsi kamarat bol termofor 😅 rozmyslam ci to nespomeniem gyn, endometrioza sa zistuje len laparoskopicky vsak? 😨

muzik ma predxvylou prekvapil valentinskym balickom 😵 celu sobotu aj nedelu je v robote...

pekneho valentina 🙂

jarulai
14. feb 2010

ahojte babulky 🙂

pekného Valentína plného lásky vám želám 😉 užite si ho.mám vás rada.

moncik, tak konecne máte termin - super. to je tu co nevidiet 😉

ja som sama domka tuež. len mrchana je so mnou 😀 ale aj ta ma už opušťa - si predstavte, ja 3DC a mrchana uz viac neni ako je. uz skoro ani nespinim 😨 a zacnite uzivat clostyl teraz. ja neviem, co mam robit 😖 😒

no nic, nebudem vam kazit den.
pa

matusik111
14. feb 2010

krasneho Valentina 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jarulai
15. feb 2010

dobre ranko 🙂
tak zas nam zacina pracovny tyzden 🙄 a mne sa taaaaaaaaaaaaaaak nechceeeeeeeeeeeeeee
ale mrchana uz ma pred sebou len 3dni 😵 aj ked vlastne uz len spinim...
tak pekny zaciatok noveho tyzdna 😉
cmuk

matusik111
15. feb 2010

ahojte babulky, vyspinkane do ruzova ?? 😵 😵 , veru , ani mne sa nechce vstavat .
tak ja cakam na ovulku a dako nechodi a nechodi . Dako v poslednych mesiacoch uz musim pekne cakat ako aj vy. Uz to nebyva , ze cyklus 25 DC a idem zas do noveh 😵 😀 😀 😀 😀 . Muzika mam este zajtra doma, tak hadam sa jej uraci prist 🙂 a nebude strajkovat 😎 😎 😎 😎

shandy
15. feb 2010

ahojte bambule 🙂 🙂
jarulka moja, ved to nevadi, ze mas tak kratko mrchu, hlavne, ze bude potom sliznica dobra...ja som mala mrchu niekedy aj len jeden den...
a dodatocne teda krasneho valentina aj vam, aj ked my ho neoslavujeme 🤐 🤐
dobre jarulka, tak si pisem 🙂
ja som tiez pred ovulkou ale este mi len zacal vodovy hlienik, tak pekne pocka na draheho, kym sa dosype. my mame problem keksikovat s tou gumou, lebo ked uz sa tak rozbehneme, tak sa to tazko zastavuje, ze nasad si gumu 😀 .

nellie_
15. feb 2010

čaute 😀 😀

aj ja odo dnes mrchujem... a "uzivam" si to dokonale... rano som mala take krce a bolesti krizov a bolo mi na zvracanie ze som aj premyslala ze ostanem doma, ale ked sa spustili tak uz je to lepsie... nie je mi dva krat dobre ale prezijem... 😉

shandy to verim, ze to musi byt pre vas nove, mysliet na gumu 😀 😀

shandy
15. feb 2010

nellie do prdky 😠 😠
keby aspon clovek este netrpel aj fyzicky, ked uz ta hnusoba pride 🙄
si pis, ze je a veru to velmi nedodrziavame, radsej vystupime pred konecnou ako toto 😀 😀 😀
no ved uz bude pomaly ovulka, tak nabuduce uz nemusime byt gumkaci 😀

shandy
15. feb 2010

matusik a myslim, ze tvoja ovu uz sa blizi 😉

nellie_
15. feb 2010

shandy - pohoda... 😀 😀 vravim, uz 4-ty krat sme sa presne nestrafili takze zazraky necakam...
a teraz si hovorim, ze je dobre tak ako to je.. 🙂
vy gumkaci 😀 😀 😀

ano matusik uz pumpuj pre-seeďaka a ide sa na to... 😀 😀

shandy
15. feb 2010

hej nellie, clovek si zvykne na vsetko 😀 😀 😀
ako vidis na mojom priklade, ani trafit sa ti nie vzdy pomoze 😀 😝
matusik a pre-seedakom nesetri 😉

matusik111
15. feb 2010

Jarulka, tak ty mrchujes len par dni ?? ved ja tak bezne. Tiez na 3. den uz nepotrebujem ani vlozku na noc. Takze to hadam nie je nic zle ,.... .... a keby aj bolo, o mesiac uz budem mudra z Helika 😀 😀 😀 , tak Ti poviem 😀 😀
Nelie, takze ziadny zazrak neprisiel ? ☹ to je blbe. Ved treba niekedy ocakavat aj dake zazraky 😵 😵 😵 , len skoda, ze nas to dako obchadza . Hadam, uz by aj stacilo tych nevyuzitych ovuliek ,.... to si nechajte az ked budes tehulka 😵 😵 😵 Drzim palce, aby sa to teraz podarilo , minimalne sa trafit.
Shandy, ty mas tak super doktora, ze by som mu aj ruky bozkavala 😀 😀 😀 , ja som sa s takym pristupom teda nestretla. A coze Ti to dal ??? ten nazov som este na konikovi neregistrovala. Zas dake novinky.

Veru , sledujete , ako sme sa rozbehli v sexiku ?? 😀 😀 a samozrejme preseed mame na nocnom stoliku nachystany 😀 😀 . a muzika mam doma aj zajtra, takze si budeme uzivat este 2 krat 😵 😵 , Inak, celkom by sa mi to pacilo, keby bola ovulka aj 2 krat pocas cyklu 😀 😀 😀 , aspon by sa moj muzik viac snazil 😀 😀

shandy
15. feb 2010

matusik, to mam na opakovane mykozy ten liek. akurat dievcence sestricky mi trosku narobili komplikacie, lebo su balenia kde su 4 kapsule a potrebovala som ich celkovo 9 tych kapsul a oni mi predpisali 3 recepty na 3 x 1 kapsulu, co skoro nikde nemaju... 😔 , tak zatial mam len 3 aj to mi museli skombinovat, ze 1 +2 😀 😀
aj u nas je preseed v nocnom stoliku a dokonca tam pribudol aj druhy na gumi sex (predsa nebudeme pouzivat drahy preseed 😉 ).
matusik, verim, ze si to uzijete pred ovulkou 😵 😵 , veru lamete rekordy 😉 , len tak dalej, ked je ta olympiada 😀 😀

matusik111
15. feb 2010

Shandy, takze snazilka , ktora si to uziva s gumou 😎 😎 😎 , tak to uz je moc. A keby si ostala tehulka, tak napiseme dalsiu Bibliu 😵 😵 😵
Veru, ta guma nie je nic prijemne, normalne rozmyslam, ako si to mozete uzivat,.... ked v tom najlepsom musis mysliet na gumu . Ale , aby sa horsie veci nestali .
Vidiiis, uz mame prve zlato , tak by bolo pekne , keby sme aj domov daky poklad porodili 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre