Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

jarulai
16. mar 2010

matusik, tak to mas uplne v pohodke myslim. nemas sa podla mna coho obavat 😉 vravim, ja mam mrchu 6-7dni a krvacala som len prve dva aj to bolo slabe. no zacalo to takto uz nieco pred tehu, takze uz asi vtedy nebola stitka OK a preto to aj dopadlo tak ako to dopadlo...

matusik111
17. mar 2010

dobre ranko
Ja mam na vas odbornicky dolezitu otazku. Ked sa pozrete na graf , tak vyzera, ze vcera bola ovulka, a na sone mi povedala , ze je iba 17mm , to moze praskat aj tak ? Ved je to asi male ? Doktorka mi tvrdila, ze este musi dorast a za par dni bude ovulka.
A vcera vecer moj muzicek zaspal , takze sa nic nedialo ☹ Este ze je doma 😀 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

nellie_
17. mar 2010

bre ranko.. 🙂

matusik kedy si bola na tom sone??? nestiham citat dozadu... 😅
ale folik dorastie kazdy den o 1-2 mm takze uz ti mohol v pohode dorast a prasknut... 😉 🙂

nellie_
17. mar 2010

a ved mas vcera zaznacene snazenie.. 😉

fatmira
17. mar 2010

ahojte baby...no mate pravdu...mam doktora, ktory vie vela veci odlfaknut 😖 tak preto som zabludila k vam...a som tu nova..takze zacinam sa tu len orientovat..velmi vela veciam nerozumiem..tie skratky..grafy...zacinam sa zasvatovat do tajov "snazenia sa" 😵

nellie_
17. mar 2010

ahoj fatmira... 😉

Kludne sa pytaj co ti nie je jasne.. rady ti vysvetlime a zasvatime ta do tajov snazilkovania... 😉 🙂

simib
17. mar 2010

Ahojte baby.Ako sa tu máte??? 🙂

fatmira
17. mar 2010

tak jedno viem, ze teraz ak sa priatel vrati zo zahranicia, tak pekne pocupka na SPG...a budeme mudrejsi...

nellie_
17. mar 2010

Jeeej ahoj Simib.. ty sa pochval??? 😉

Fatmira - mudro 😉 treba najskôr chlapa vysetrit to je to najjednoduchsie.. 😉

simib
17. mar 2010

Ja?No akurát že som sa predsa len odhodlala k lekárovi.Znovu si prešiel všetky vyšetrenia a kýval hlavou,že nechápe.Že všetko je OK.A tak mi zobral stery hneď na cytologiu a že aspoň mi otvorí krčok viac.A pozrel na UTZ a krásna sliznica 10,2 a foliky 25,23,21,20 a v noci asi aj praskli,lebo ráno som skúsila zmerať a teplota 36,9.A na skúšku mi dal Duphaston od zajtra na 10dní a ak nič tak po MS Clostil od 6-10DC a potom od 11-25 Duphaston.Ak do dvoch mesiacov nič,tak idem na laparku.Takže tak nejak.Neviem aký má význam ten Clostil,keď OVU mávam ukážkovú,ale zatial mu dôverujem a snáď vie čo robí.

fatmira
17. mar 2010

to mi aj moj doktor povedal, ze nech najskor ide chlap a ak bude vsetko v poriadku tak ako ma... tak potom idem na rad ja 😒 ale ja stale verim ze je vsetko ok, proste ze len neprisiel ten cas

matusik111
17. mar 2010

Nelie, ten vcerajsi sexik mam zaznaceny to nocne snazenie 😀 , a rano sme isli na PCT a sono v Heliose, a tam mi povedala doktorka, ze je este pred ovulkou , ze folik je 17mm a ze hlien je este hustejsi. To bolo rano o 7:30 😀 😀 😀
Vyzera , ze mne dako pomalsie dorasta folik, lebo na 10DC bol 14mm a na 14DC bol 17mm .
A vcera ked muzik spal uz od 20:30 😀 a ked sa prehadzoval na druhu stranu , ze ci by ta ovulka na dnes rano, ze vcera uz jeho plavci uz spinkaju 😀 😀 😀 , tak dnes poctivo rano vstaval ( ved spal 11 hodin 😎 )
a sa mi plne venoval , ze uz plavci su pripraveni a maju kopec sil 😀 😀 😀 Bol taky zlaty 😵 😵 . Juuj, ale mu to trvalo , kym sme sa dostali az sem. To som sa nad nim musela rozculovat rok , aby som si mohla uzivat mojho muzika.
Hrozne s tymi muzmi 😎 😵

matusik111
17. mar 2010

Simib , to mas dako vela vajicok a su naozaj velke ( v porovnani s mojimi 😖 ) , tak apson vies, ze toto je uplne ukazkove. Toto byva asi ten najhorsi problem, ked nevedia najst problem. Tvoj manzel bol na SPG ?
A chodila si na folikometriu bez clostilu ? Ze ako astu foliky ?
Fatmira, bodaj by si mala pravdu a vsetko len treba cas,..... len my sme si to tiez mysleli a teraz nam zistuju vsetky nedostatky v nasom tele co sposobuje " dlhorocne snazilky" .
Moja osobna skusenost, ja som mala strasne strelenu doktorku a keby nebolo konika, tak neviem vobec nic a bohvie ako by to vsetko dopadlo. Aj manzel bol na SPG u klasickeho urologa , napisal vsetko je OK, a ked som to povedala v doktorke v CAR , tak sa iba pousmiala. Myslim, ze to bolo uplne zvytocne tam ist.
Keby som sa mala druhy krat rozhodovat, ( uz som to tu niekolko krat spominala) idem hned po pol roku do CAR , kde robia naozaj vsetky vysetrenia kvalitnejsie. Samozrejem, by ste sa nemohli pochvalit, ze sa snazite iba pol roka 😎 . To je moj nazor. cas uz nevratim, ale som rada, ze sme uz mam odbornicku.

fatmira
17. mar 2010

ja som myslela ze SPG sa robi u nejako odbornika a nie u urologa... a teda co je ten CAR?
ja stale priatela ukludnujem s tym, ze my sa ani tak poctivo ani nesnazime, ze kolko je parov, co chodia po vysetreniach a nic....len on je tvrdohlavy...

simib
17. mar 2010

Matusik ano bol mm na SPG 2x a výborné oba.A ja som doteraz nič nebrala,takže OVU bez liekov a bez akéhokolvek zásahu.Lekár už len skúša.Všetky výsledky sú OK.

matusik111
17. mar 2010

Fatmira, bud rada, ze mas priatela , ktory sa viac strachuje ako ty. Lebo na konovi funguje prave opak 😀 a za seba mozem povedat, ze az po roku snazenia si moj manzel uvedomil, ze treba s tym nieco robit 😀 😀 .
CAR - centrum asistovanej reprodukcie. To su tie centra, kde sa robi umele oplodnenie. A tam robia vsetky vysetrenia podrobnejsie , presnejsie, a pristup doktorov je super.
Samozrejme, nechcem urazit kvalitnych doktorov, ja som mala smolu a vyhrala som najhorsie kombinacie 😀 😀 😀
SPG si moze nechat spravit kde kolvek a jedna z moznosti je urolog. Ja vam poviem ten rozdiel vo vysledkoch ked ich dostaneme v Heliose. Su tu pripady, ze klasicky SPG ukaze vsetko v norme a detailne vysetrenie ukaze rovno umele oplodnenie.

Simib , a tu laparku Ti odporucil doktor ? Ked sa nedari, tak musi v tom nieco byt, alebo len pockat na ten spravny cas 😵 Ved ty uz jedno dieta mas, tak urcite to nebude daky problem. Urcite sa podari ani sa nenazdas.

simib
17. mar 2010

Matusik hej to povedal lekár že laparka.Ano mám už dieťa.A mala by som ďalšie dve.Prvé zomrelo v 8 mes. a druhé som potratila,keď som sa rozvádzala.Všetko malo svoju príčinu.Takže plodná som,ale možno náš uponáhlaný život a tak.Lekár si myslí,že zdravotný problém nieje podla vyšetrení a tak skúšame čo sa dá.Tá laparka je posledná vec čo sa ešte dá a potom už nikto nevie,čo ďalej.Ale ja netlačím na pílu a nejak sa neponáhlam,takže raz to určite príde.

matusik111
17. mar 2010

Juuuj, to mi je luto 😖 😖 😖 , 8. mesiac je veru vysoke stadium. ☹
Mas vyhodu pred nami , ze uz mam doma princeznicku , takze urcite sa podari . A mas pravdu , tento uponahlany zivot je za tym vsetkym , ale co narobime, Nemozeme ostat stat. Mozno daka dovolenka to spravi a prides s // 😵 😵 😵
Aj mne laparku spominala doktorka, ale dako sa do toho nehrniem , lebo sa bojim. Ja som taky strachoprd 😀 😀 😀

simib
17. mar 2010

To som aj ja,ale beriem veci ako prídu.Takže ak to povie lekár,tak mu plne dôverujem.A život pritom ide ďalej.Ja si myslím že každá sa raz dočká,len škoda,že niektoré si musia naozaj vela pretrpieť.Ale stojí to za to.To mi verte.

jarulai
17. mar 2010

ahojte babulky 🙂
no teda, dnes ste tu mali peknu debatku.aj simib k nam znova zavitala 😵
mne uz konecne pomaly odchadza mrchana, tak este nejaky ten den vydrzim a potom ma muzik po chlebe 😀 😀 😀

moncika15
autor
17. mar 2010

ahojte 🙂
dnes sa konal dalsi pokus prijatia mojho mm do nemocnice 😨

idem po poriadku 😅
mala som nocnu, (koncim o 6), tak hovorim muzikovi ze tu hodinu ho pockam v tescu (on sa do NM doviezol autom a ja som nim potom isla domov), (jemu ide vlak o 7), samozrejme v tescu jedna pokladna otvorena a tam radaaaaa, uz to vyzeralo ze nestihame. ale stihli 😎 prideme na vlakovu stanicu...aj tam jedna pokladna s 3x zatocenou radou 😨, uz sme boli 3 na rade a naraz sa ozve z okienka prestupte si do druhej pokladne , nejde mi masina na tlacenie listkov!. za 2 minuty odxod vlaku a cakat asi v padesiatclennej rade na samom konci = nerealne ! tak ze skusimie pockat ci ten stroj opravi. vlak na nastupisti a ani sa to nehlo. muzik vletel do davu ze ci sa da kupit listok vo vlaku, ked povedali ano z patdesiatclennej rady ostali 2 studenti a babka s dedkom 😀

o pol 10 mi muzik vola....(ked som dvihala telefon tep som mala asi 500)...." uz lezim, som sam na izbe,postel mam hned pod oknom a vyhlad na ruzinovske jazero, operuju ma zajtra" baby, neviete si predstavit aku ulavu som pocitila 😵 mala som pocit ze hned v tej xvyly sa mi spustili kramy, ktore mi uz 4 den koli stresu meskaju 😀 co u mna nie je normalne, meskali mi v jedine v den svadby 4dni a teraz
😅. stresy spravia svoje

mimoxodom dnes som volala svojmu gyn a mam si prist pre dalsie ATB, plaga nevyliecena 🙄

matusik111
17. mar 2010

pekny vecer 🙂 😵 😵
Moncika, tak uspesne je muzik v nemocnici a uz len aby operacia dobre dopadla. Drzime palce. Vysladky sa zistuju az pri SPG ,alebo sa to da ohodnotit hned ? Verime , ze vsetko dopadne na 1. 😵 😵 😵
A co to za pliagy stale mas ? Uz Ti povedalI ? A to Ta lieci tvoja doktorka na gynde?

Jarulka, ty urcite dobehnes s muzikom aj tie dni , ktore si mrchovala. Do kedy ho mas doma?

moncika15
autor
17. mar 2010

ahoj matusik 🙂
prave mi volal ze dostal nejaku oblbovacku a citi sa ako opity, od stvrtej nemoze jest a od pol noci pit. zajtra o 8 alebo 9 ho operuju, zabudol presny cas 😅 ze si pripada ak v senku pri pive ma tam "zdravotneho brata" tak sa bavia o motorkax a zbraniax 😀

ked tam bol v nedelu tak ho aspon vysetrili a dr. povedal ze je 50 percentna sanca na zlepsienie (predtym povedali ze len 10percentna), ale ze najvacsi ucinok to ma v puberte ale ze on mal este taky vek ze sa to da skusit. zistuje sa to z kontrolneho spg.

jarulai
17. mar 2010

huraaaaaaa, moncika, konecne ste na dobrej ceste 😵 😵 😵 😵 joj, tak sa tesim, ze uz sa to pohlo 😵 uz len ty sa musis vyliecit a bude to 😉 drzim paste 🙂

matusik, muzika mam domka do nedele do obeda 😉 no neviem, ci to stihneme dovtedy dobehnut 😀 😀

no zajtra je dost vyznamny den, takze na vas myslim 😉

shandy
17. mar 2010

dobryyy veceeer 🙂
ja som dnes mala take fofry, ze ani neviem kde je ten den 😀
tak aspon vecer napravam co som zameskala, ked zajtra nepojde ten kon 😒
matusik ty s tou mrchou nestresuj, lebo ja som sa mojho dokiho na to pytala, ze co ak mam len 1 den mrchu a on, ze pokial je sliznica pekna, ze je to uplne jedno. vraj niekedy sa aj za jeden den pekne vycistis....no a tvoja sliznica je ako perzsky koberec pre mimi 😉
hm, no ale je zahada, ze teplotka hore a folik este na prasknutie nebol. som zvedava, co sa z toho vykluje 😕
jeeej simib, vitaj po dlhsej dobe. simi co mna este napadlo je, ze skuste imunologicke vysetrenie, u nas ho robia v KE, nech ta posle gyndo tam. a potom nech ti este urobi krvne vysetrenie hormonov stitnej zlazy...to je jedine, co mi este napada, ze si nespominala a bolo by dobre preverit. my sme boli na tom ako vy, az kym nam nezistili imunologicky problem. skor by som sla na toto a az potom laparka....mne to doki navrhol tiez, ze laparka ale vtedy som este len cakala na vysledky z imuna a dohodli sme sa, ze ked budu neg. , tak ze zvazim. no ale uz nebolo co...obdivujem ta, ze si do seba napchala hormony, ak pekne ovulujes..ja som to odmietla 😉
moncurik a gratuluje, ze draheho konecne zoperuju. dufam, ze sa aj tej pliagy uz zbavis 🙂
baby tak pekny dnik zajtra 😵

jarulai
19. mar 2010

ahojte babulky 🙂
tak uz nam ide nove verzia 🙂
moncik, tak ako muzik? uz to ma za sebou, ze? tak nech sa rychlo zotavi a sup na snazenicko 😉

babulky, nedame niekedy po velkej noci stretko?

pekny vikendik prajem vsetkym a uzite si muzikov 😉

moncika15
autor
20. mar 2010

ahojte, dnes som bola pre muzika rano 🙂
ked som ho zbadala ako mi ide oproti zhrbeny a ryxlostou ze aj slimak valil ryxlejsie tak mi ho bolo luto ale mal usmev na tvari tak v pohode 😵
o 7 mi vola ze mozeme vyrazit pre neho ze uz ide domov. o pol 9 ked uz sme netrpezlivo xodili po xodbe, muzik hladny lebo mu zrusili ranajky, sa opytal ze kedy bude mat prepustaciu spravu a oni ze ved este vas nepustane az po obede 🙄 maju to tam vsetko pod kontrolou teda 😠
xvalabohu uz sme doma a mm sa cely den vala v posteli. bojim sa ho aj xytit aby som mu neublzila. brusko ma nafuknute a ten hlavny rez opuxnuty, na trox miestax kde ma rezy naplaste. az zajtra to moze odlepit. a oplaxovat kamilkami.

za 7 dni na kontrolu do GYNFIVu. a o pol roka na kontrolny spg. dufam ze s poriadnym zlepsienim 😵

mimoxodom 7 den mi meska mrska...neviem ci stresy alebo ten zapal alebo mozno.. 😵 😵 😵 drahy hovori ze ma zastreli ked som nahodou tehotna a on si musel lahnut pod noz zbytocne 😝

jarulai
20. mar 2010

ahojte dievcata 🙂
aky krasny vikendik mame pred sebou 😵 len skoda, ze mne uz zajtra muzik odchadza ☹

moncik, neskusis otestovat pre istotu? hej, mozu to byt aj stresy ale co ak 😉 a daj nam samozrejme aj vediet hned 😉 muzikovi prajem skore zotavenie

vsetkym krasny vikendik
cmuk

shandy
20. mar 2010

ahojte babulky 😵
tak konecne novy kon? 🙂
moncurik super, ze to ma za sebou a veru ako radi jarulka, skus testnut 😉
jarulka, no mne tiez v pondelok odchadza. fnuk
inak ja som choraaa, tak sa tu trapim s nadchou a lezim a vonku tak pekne 😒
krasny vikendik 😵

moncika15
autor
20. mar 2010

neverite! 2 den po operacii a moj muz sa vonku babre s motorkou 😕 ja by som bola este zivotanesxopna 😅
xcela som testnut ale nejako sa bojim tak asi pockam na mrsku alebo ked si pojdem pre dalsie ATB ku gyn tak mu poviem co je vo veci.

krasne je vonku idem sa kutrat do zahradky 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre