Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

shandy
13. máj 2009

Inak bambule, vcera som pozerala taky dokument na spektre o neplodnosti. Videla som ako sa robi ICSI, no sranda 😀 😀 , boli tam tri pary. Jeden starsi, ujo bol na vazektomii, robili mu spatny zakrok, lebo chcel mat deti s novou partnerkou, ale nepodarilo sa, lebo za ten cas, co bol sterilizovany sa mu tam vytvorili zrasty a tak, ale vraj umele oplodnenie by sa dalo (nakoniec sa podarilo)..druhy par boli mladi,chalanisko mal malo spermosiek a baba mala tiez nejake problemy. dali im dietu kvoli tomu, chalaniskovi sa po pol roku zdvojnasobil pocet spermii (zakazali mu colu, kavu, alkohol a fastfoodove jedla, atd.). dalsi par boli na tom ICSI, to bolo uplne super. Vkladaju tam 8-bunkove embrijka a najprv ako ich odchytavaju, tak im musia tresknut po chvostiku, aby im neplavali prec, potom ich tam vstrieknu do vajicka 😵 😵
no a este robili pokusy, ze kedy sa spermosi najviac zahrievaju a co im robi zle. tak samozrejme trencle lepsie ako slipy, ale az taky vyrazny rozdiel nebol. Horsie to bolo pri sedeni s prekrizenymi nohami, alebo s nohami tesne pri sebe, no a najhorsie to bolo, ked mali notebook na kolenach, to bolo peklo. tak pozor na to 😉

matusik111
13. máj 2009

dnes tu naozaj vsetci pracuju ???? 😀 😀 😀 😀

matusik111
13. máj 2009

a tak predsa ste tu 🙂

tak ty si mala taky naucny vecer vcera ??? super. aspon si sikovnejsia a mudrejsia.... ale daka Tvojemu vykladu, uz vieme aj my. Ja mam pocit, ze u nas bude problem ten Notebook na bruchu. Sice, nema ho polozeny priamo na spermosoch, ale je to mozno blizko a a zvysuje sa tam tepota.
To by som si rada pozrela, na nete to asi nenajdem co ? ☹

matusik111
13. máj 2009

Inak , neviem ake su skusenosti s Pakostom - cajikom, ale ja mam pocit, ze ked ho pijem , mam vyssie teploty . Pila som ho poctivo december - januar a vtedy som mala cez 37 po ovulke, a hlavne ovulka bola "vajickova - natahovacia" , co teraz vobec nemam. Pila som alchemilku pred ovulkou.
Idem skusit dalsi cyklus pakost pit od zaciatku cyklu a som zvedava, potom vam poviem rozdiel .

My sme ako vyskumne bytosti 🙂 😀 😀 😀

shandy
13. máj 2009

Neviem ci sa to da najst na nete, ale isto to bude skodit aj na bruchu, lebo hovorili, ze teplota zapnuteho notebooku je az 70 stupnov, takze to k spermosom neni daleko...

hehe, veru, my sme take vedatorky 😀 😀 😀
jarulkaaaaaaaaaaaaaaaa, kde si???

jarulai
13. máj 2009

babulky, už som tuuuu 🙂 som vám chýbala hádam 😉
musela som popracovať 😉

k tým prekríženým nohám u chlapov - poznám chalana, ktorý inak ani nesedí - vždy si nohy prekríži 😉 no a už má 2detičky, ktoré splodil snád na prvý šup 😉

shandy
13. máj 2009

no ved jaska, oni len robili take pokusy, ze kedy su vajka najteplejsie, to este neznamena, ze je niekto neplodny samoska 😀 😀 😀
aj tak je to zazrak, vid kika, vyvolavacka a ona tehu 😀

jarulai
13. máj 2009

no ved preto sa tomu hovorí zázrak života 😉 moja mamina bola so segrou už v 3mesiaci, ked zistili, že je tehu 😉 aj to išla k dokine, že ju asi bolí žlčník, lebo ona mala normálne mrchu a pravidelne 😉 😀 a žlčník má teraz 23rokov 😉 😀

matusik111
13. máj 2009

babulky, nechcem sa zvedavo pytat v druhej teme, tak sa drzo opytatam vas , ako to je s Kikou? Viem , ze mala stale trampoty a bola na umelom par tyzdnov dozadu , ako jej to dopadlo .... je tehulka??

jarulai
13. máj 2009

matusik, zatial nie...

matusik111
13. máj 2009

jarulka, pochval sa nam , ako ste si to vcera uzivali domka s muzikom??? 😵 😵

jarulai
13. máj 2009

matusik, necítila si tie otrasy 😀 😀 😀 a povedal, že: paráda, budem chodiť asi prv domov 😀 😀 😀

shandy
13. máj 2009

😀 😀 😀 este bol cerstvy co? 🙂

jarulai
13. máj 2009

ako prvý sneh 😀 😀 😀 no potom asi 10min po, zaspal ako bábo 😉

shandy
13. máj 2009

😀 😀 😀 , no vsak si ho unavila... 😀 😀
baby ja asi pojdem domov, mam desne krce, tak sa majte krasne, papa

jarulai
13. máj 2009

shandy, tak sa maj aj ty 😉 a lahni pekne do teplučka a oddychuj 😉

ešte niečo - včera mi moj mužík hovorí, že sa mu istá osoba na mna sťažovala, že som drzá /lebo si nedám skákať po hlave 😉 / a on jej na to, že: ved ju poznáš a ja ju lúbim takú aká je! to som normálne nečakala, hned som aj na neho skočila 😉 😀

matusik111
13. máj 2009

jarulka, mne sa veru zdalo , ze nieco sa trase, ale nechcela som verit, ze to az tak moc 😀 😀 😀 😀 , ved vy si dorobite este aj dvojicku k tomu prvemu 🙂 🙂

shandusik, tak si pekne lazkaj doma a liec sa, ale ta mrcha mozno vobec ani nedojde 🙂 a zajtra cakame hlasenie

jarulai
13. máj 2009

no vieš, matusik - profertil + týžden abstinencie urobia svoje 😉 😀 😀
a k akému prvému si máme dorobiť dvojičku? to sa už nedá ☹

jarulai
13. máj 2009

matusik, aj ty si už odišla ☹

matusik111
13. máj 2009

este nie , len som si bola kupit cokoladku 🙂 mnam, dake chute mam 🙂

jarulai
13. máj 2009

mna, ty maškrtnica 😉 by som si veru dala 😝 ráno, ked odchádzam z domu, tak si nikdy nezoberiem nič také a ty mi tu potom robíš chutky 😉 😀

jarulai
13. máj 2009

to malo byť mnam, len ten koniec niekam ušiel 😀 😀 😀

matusik111
13. máj 2009

ved ja vsetkemu chapem 🙂 .... ja si z domu nenosim, ale skocim do obchodu, ked ma to chyti

matusik111
13. máj 2009

som sledovala Tvoj graf , ten je taky krasny 🙂 , on ide stale hore... ono sa to podoba bud na ovulaciu, alebo tehulkovanie 😵 😵 😵 ja som to vravela 😵 😵 , ja si pamatam tie jahodove Milky cokolady 😵 😵 😀 😀

jarulai
13. máj 2009

no teda fakt - nádhera sama o sebe 😀 😀 😀 to bude teda unikátny graf, ked dojdem do konca 😀

ja mám doma kopu sladkostí, tak by bola blbosť si chodiť ešte kupovať a mínať dalšie krvopotne zarobené euriky, nie 😉 😀

matusik111
13. máj 2009

ja doma nemozem mat nic, lebo vsetko zozerem co vidim 🙂
babulky, ja uz musim bezat, lebo rychlo musim ist domov, a nieco zaniest na postu, tak musim to postihat do 18. pa-pa a zajtra rano porovnavame grafy 🙂

jarulai
13. máj 2009

matusik, tak krásny večer, aj ja už pomaly pojdem 😉
ráno možno nebudem mať zase čas sa ozvať a neviem, či aj za celý den vobec ☹ no vynsnažím sa aspon okolo obeda - slubujem 😉
ahojkajte

moncika15
autor
13. máj 2009

babky na mna zas lezu take depky 😔 posledne mesiace som ani nevedela kde mi hlava stoji koli svadbe a nebolo cas rozyslat nad somarinami. navyse aj ten pristup k netu mi neprospieva lebo citam a porovnavam nas problem s problemami inyx.vcera som napriklad bola na stranke CARu do ktoreho nas odporucili dr. a pytalal som si od nix cennik 😕 . neviem co uz spekulujem ked mame pred sebou este 3 pokusy IUI! musim verit a nie to zavrhnut po prvom nevydarenom raze 😨
tak mi drzte palce a verte so mnou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jarulai
14. máj 2009

dobré ránko babulky 🙂
tak predsa mi to vyšlo a možem vás aspon pozdraviť 😉

moncika, mi ti veríme - neboj, další pokus už určite vyjde 😉 myslíme na teba a držíme ti pastičky 😉

u nás sa včera zem ani nepohla ☹ prišli sme domov od našich, narýchlo som niečo uvarila a zaspali sme obidvaja pri telke ako kojenci 😀 ale dnes to tomu mojmu beťárovi nedarujem, dnes sa tomu nevyhne 😉 😀 😀 😀

matusik111
14. máj 2009

dobre ranko 🙂 tak ja sa teiz hlasim , ale neviem ako tu dnes budem, lebo idem na alergo , tak dufam, ze tam nazamrznem na cely den.
Moncika, neboj sa, ked sa vyspinkas, bude lepsie. Zacne novy den a tym aj nova nadej..... a budes o den blizsie ku vasemu miminku.

Jarulka, no neni mozne, ze by u vas nic nebolo .... az take cudne mi to je 😎 😎 😎 , ale to nevadi, hlavne, ze dnes to dobehnete. 😵 😵 A dnes si merala ??? das na tu graf ??

Ja prikladam graf http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0

a cakame na shandy... ake novinky nam donesie 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre