Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

bianus
21. aug 2008

co takto dovolenkovat spolu cez plodne dni? v krajine jeho prace? nedá sa?

moncika15
autor
21. aug 2008

ahoj, prave minuly tyzden som sa od tial vratila
😉 ale nezabralo 😔

bianus
21. aug 2008

tak to mas fakt tazke. on tam bude dlhodobo?

moncika15
autor
21. aug 2008

je tam uz rok ☹ a stale mu to predlzuju

vierka
21. aug 2008

moncika - a nepremyslali ste nad tym, ze by ste sa zacali snazit az keby bol doma??? lebo takto je to dost komplikovane a lekari povazuju za par ktory ma problem otehotniet taky co sa snazi rok, ale tam sa berie rok pravidelneho snazenia - minimalne raz za 2 az 3 dni sex... a takto vas nebudu povazovat za niekoho kto ma problem, lebo to nebudu ani brat, ze sa snazite ked je to takto...
moj mangel tiez chodieval na 10 dni prec a na 3 dni domov, ale chvalabohu ze odkedy sa snazime, tak nikde nebol a je doma 😀

moncika15
autor
21. aug 2008

vierka,doktory nemusia vediet vsetko 🤐
a povodne mal ist do zahranicia len na 4 mesiace ale z tyx je uz rok 😒 . sme dohodnuty ze ked sa podari zamesit tak sa vrati...

vierka
22. aug 2008

moncika - praveze by mali, pretoze je podla mna zbytocne, ked prides k lekarovi po roku takehoto snazenia s tym, ze nemozes otehotniet... a prejdes cely cyklus roznych vysetreni, aj priatel a budes sa zbytocne s tym stresovat aj ked tam nebude ziadny problem... vies, lebo za ten rok vasho snazenia mas ovulaciu presne vtedy ked ste spolu tak maximalne 2 krat (aj z toho tu ovulaciu ani mat nemusis)... a je lepsie, ked sa riesi problem ked sa to nepodari 12 x za rok... vies co myslim???
A k tej poslednej vete poviem len "slovo ked - je dobre slovo" ale stale znamena len KED sa podari... to vazne nepremyslal ze sa vrati ked tuzite po rodine a chcete si ju vybudovat? nema ziadne zamestnanie na sk???

moncika15
autor
22. aug 2008

ahoj,ma zamestnanie aj na sk ale asi sa tam nevrati.a v zahranici je hlavne z inancnyx dovodov.zatial skusame takto. ved kazdy mesiac snazilkujeme aj ked nie presne na ovulku.moze sa stat zazrak
😉

meusicka
22. aug 2008

moncika.... ja by som asi radila to iste, pockat kym sa partner vrati. sama som to zazila posledny rok, manzel bol casto prec a ja som uz dopredu pocitala kedy budem mat plodne dni. zial nevychadzalo nam to. takto ubehol rok a potom dalsie mesiace. uz som si povedala ze to vzdavam. lekar poevdal, ze ak sa nam nepodari do 6 mesiacov mame prist a zacat riesit, ale ja som nesla, lebo to nemalo zmysel, ved cez telefon dieta nesplodis 😒 teraz som stastne tehu ale chcelo to naozaj pokoj a mat manzela doma. a dalsia vec je, ze ked sa vam zadari, tak bude dobre mat partnera nablizku aj pocas tehotensva. mna pravidelne vozi na poradnu, som na PN a teda nevedela by som si predstavit, ze by bol prec a ja by som tak ostala bez pomoci 😖

moncika15
autor
22. aug 2008

meusicka, my sme dohodnuty ze ked sa podari babo tak sa hned vrati aby mi pomahal. a hlavne aby stihol porod 🙂
ono je to zlozitejsie ako to vyzera.zaraba tam nadnieru dobre a preto sa tazko opusta taka robota ked babo aj tak nie je iste ☹ .

noe
22. aug 2008

Ahojky Monicka. Nepises kolko mas rokov, nepises, ci mate uz byvanie a co manzelstvo. Splodit babtko je to najkrajsie ale tym to nekonci. Taktiez ako pisu kocky vyzsie, mat priatela len na porod a co cele tehotenstvo, aj on ma pravo vidiet ako Ti rastie brusko... atd.

Ja som za priatelom, teraz uz manzelom prisla tiez do cudzej krajiny, kde som nepoznala jazyk, ale stalo to zato. Nechala som doma uplne vsetko, ale nelutujem, lebo teraz sme spolu a ked pride babatko tu, tak viem, ze to zvladneme lebo budeme na to dvaja a hlavne spolu.
Mam kamosku, ktora sa rozhodovala, ze ci rodit na Slovenku, alebo v Belgicku kde s manzelom zili. A prioritou bolo,aby manzel videl kazdy den ich preve babatko ako rastie. A tak rodila v Belgicku, kde nepoznala poriadne jazyk, zdravotnictvo...

Nechcem Ti radit, ze sa mas prestahovat za priatelom, len pisem, ze spolu je to omnoho lahsie a dietatko ma pravo na oboch rodicov
🙂

moncika15
autor
22. aug 2008

ahoj noe , nase babo bude mat obox rodicov 🙂
ani jedna z vas nepoxopila o com je tato tema 😅
stahovat sa za nim nemienim pretoze on tam je len brigadne.hore som pisala ze byvat mame kde a brat sa budeme na jar.sme obaja odhodlany splodit dieta,obaja sa nam tesime a sme nan pripraveny. xcela som si s nejakou snazilkou ktora riesi ten isty problem vymenit skusenosti a poradit si. ak tu taka je nex sa ozve 🙂

moncika15
autor
22. aug 2008

a mame obaja 22

noe
22. aug 2008

Monicka pochopila som Ta. A i ked sa to nezda som na tom podobne. Na Slovensku mam skveleho gynekologa, tu je zdravotnictvo mizerne. Rodit by som chcela doma, ale taktiez mat manzela pri sebe. Takze je to nieco podobne. Mat doma skvelu starostlivost ale bez manzela, alebo risknut anglicke zdravotnictvo a vidiet manzelov usmev pri pohlade na rastuce brusko a potom na miminko. 🙂
A taktiez sa raz chceme vratit, ale ma tu skvelu pracu a najblizsich par rokov neodide 😒

Je to tazke ☹

Kolko km ste od seba, lebo ved Polsko nieje daleko.

moncika15
autor
22. aug 2008

u nas je dohoda ze ked zistim ze som tehotna a z najhorsieho budem vonku tak sa vrati. sam xce byt pri nas a starat sa o nas.takze rastuce brusko a porod pez neho nehrozi 🙂
najprv bol v katowiciax to xodil domov kazdy vykend a teraz je v poznani takze to uz je horsie 😔

noe
23. aug 2008

Ste obaja velmi mladucki, a to ze tvoj priatel uz v takom mladom veku chce na seba zobrat vsetku zodpovednost a povinost suvisiacu s rodicovstvom - klobuk dolu. 🙂
Mozno si cakala, ze ti budu pisat kocky, ktore sa tiez snazia a nadialku, ale uplne staci tych par riadkov co napisali vierka a meusicka, na splodenie babatka treba cas a pokoj. A to sa inak neda ako byt dlhsiu dobu s partnerom, nie len na vikedny 😉

Este studujes, alebo pracujes, a co tvoji, alebo jeho rodicia, mate ich niekde nablizsku?

moncika15
autor
23. aug 2008

ahoj ano vsetko je tak ako ma byt 🙂 svokrovci aj moji rodicia budu pomahat.pracujem.
ja som babo xcela uz mimuly rok ale presvedcit sa mi ho podarilo az za vyse roka a teraz sa tesi viac ako ja 😀 a 22 nie je podla mna skoro na babo 😎 ked sa na to citis..

meusicka
23. aug 2008

moncika... este by som chcela lne tolko, pises, ze ked ostatnes tehu a budes z najhorsieho vonku.... ja ti neviem, ale si myslim, ze podpora partnera je najdolezitejsia prave na zaciatku aby si nemusela cely ten stres a strach znasat sama. ja vam drzim prsteky nech sa vam babatko coskoro podari, ale urcite by bolo lepsie hned pri potvrdeni tehotenstva keby tvoja polovicka prisla domov k tebe, budes ho potrebovat uz aspon aby znasal tvoje mindraky, lebo ked nami na zaciatku zametaju hormony, tak niekedy mame pocit, ze nevydrzime ani same so sebou 😝
tak sa drzte a hlavne nestresovat, biologicke hodiny vam este netikaju takym tempom 😉

moncika15
autor
23. aug 2008

no myslim ze biologicke hodiny este neodpocitavaju 😀
a tym "z najhorsieho vonku" som myslela kym neuvidim byt srdiecko a bude tehu 100 percentne potvrdene lebo predsa zahodit dobreplatenu pracu len koli ocikanemu pasiku,ktory nie je stopercentny je blbost 😅

henikav
12. okt 2008

ahojki, ak mozem moju skusenost:
Ak maju partneri vopred zaistene dni, kedy sa stretnu, hovorim o partneroch, ktory ziju napriklad v rozdielnych statoch, plodne dni sa daju regulovat antikoncepcnymi tabletkami. Samozrejme je dobre sa o tom poradit s lekarom.

karamelinka
12. okt 2008

moncika my sme to takto mali a je to doteraz taka podarilo sa sice az po roku a pol ale podarilo....vela stastia

jarulai
21. okt 2008

Ahoj Moncika. Ja som na tom asi tak podobne ako ty. Mne manžel tieš chodí do Prahy /týžden je tam a týžden doma/. S tým rozdielom, že má takú prácu, že to takto nejako u nás bude vyzerat stále. Sme spolu 9 rokov a takto to bolo od začiatku. Dá sa na to zvyknút, len je fakt, že je dost tažké aby sa vlastne stretol s mojou ovuláciou 😢 .My sa snažíme už 2 roky, z toho pol roka bol v kuse doma a aj tak sa nepodarilo. Manželovmu kolegovi sa teraz narodil syn a vraj sa to nedá splodit takto dieta. On ani nevie ako sa mu to podaril 😀 .../Bodaj by sa aj nám stala taká "nehoda" 😀 😀 😀 /
Chcem tým len povedat, že úplne chápem tvoju situáciu. A áno, aj finančná stránka je podla mna doležitá, ked si plánujete rodinu. Chcem predsa aby mojmu dietatku nič nechýbalo, nie?

moncika15
autor
21. okt 2008

ahojte 🙂
to som "rada" ze nie som sama s tymto problemom 🙂
spravili sme pokrok..mojmu som nariadila ze sa musi vratit do konca roka tak dufam ze sa to potom pohne...
isto sa da takto splodit dieta ved ty co sa im podari "nextiac" tiez nemusia trafit vzdy ovulku, skor tam ide o psixyku a dusevnu pohodu 😔

jarulai
22. okt 2008

Ahojte,
veru tak , psychika robí svoje. Aj dr.mi stále hovorí aby som na to tolko nemyslela a bola v pohode. Ale to sa lahšie povie ako urobí, však áno 😵 .
To máš dobre, že može zostat pracovat aj doma. Moj drahý by tu asi tak dobre nezarobil, takže nič sa nedá robit. Moj dr. vie o tom, že nebýva doma, no kedže nie som úplne v poriadku, liečit sa musím aj tak... ☹
Teraz bude manžel doma 3 týždne, tak by sa nám nejaká ta "nehoda" podarit mohla... 😀 😀

moncika15
autor
22. okt 2008

ahojte,
nie ze moze ostat robit doma... on sa nastalo vrati ,sice to znamena ze prideme o dost dobry prijem ale stoji to za to... teda dufam

jarulai, a co ti je? preco sa liecis? ja som prave uplne zdrava len sa nedari 😔

jarulai
23. okt 2008

Zdravím všetkých,

Mončika,nie že by som bola nejako chorá, to sa nedá povedat. Ale mám "drobný" problém /ako asi dost snažiliek na "koníkovi"/s nízkou sliznicou a nie a nie vytvorit dostatočne velký folikul. Dostala som minulý mesiac aj clostilbegyt, ktorý ale nezabral, takže sa dopujem aj tento mesiac. Ale stále veríme 😉
Ja si myslím, že ked ste obaja zdraví, tak je to len otázka času.
A vobec, poznám pár, kde muž chodil tiež takto stále do zahraničia a majú 4 deti! Takže neboj, určite sa nám to obidvom podarí 😀 . Ale bude mi stačit aj jedno baby, max dve 😀 😀 😀

moncika15
autor
23. okt 2008

ahoj, mne dnes zistili velmi silnu alergiu na nikel ☹ tak zistujem ci prave to nie je ten problem preco sa nedari 😔

ale neboj ked budeme verit a silno snazilkovat pri kazdej prilezitosti tak sa nam isto raz zadari 😎

jarulai
24. okt 2008

ahoj,
vyzerá to tak, že sme v tejto téme zostali samy, že? 😨
Neviem, či može byt príčinou práve tá tvoja alergia, ale ked dnes je možné všetko 😀 A priatel je OK?
Ja si tiež myslím, že raz to musí výjst. Aj ked si dovtedy možno budeme pripadat ako mašinky na výrobu detí 😀 😀 😀 Ale čo neobetujeme, že?
A ešte jeden svetlý príklad mám - náhodou tiež manželov kolega: jemu dokonca operovali jedno vajo, takže bolo funkčné len jedno. Báli sa, že nebudú moct mat kvoli tomu detičky a behá im teraz po dome 1,5 ročná žabka. A to sa im podarilo asi po roku snažilkovania. A tiež chodil /a stále chodí/ na turnusy do zahraničia.
Takže nech si kto chce hovorí čo chce, my s manželmi/priatelmi v zahraničí máme tiež nárok na mimi a určite sa nám to aj podarí 😉 😎

jarulai
29. okt 2008

To som tu zostala sama s manželom v zahraničí? Všetky ich mate doma?
Halóóó, Mončika, kde si sa stratila?

henikav
29. okt 2008

ahoj jarulai, nie si sama
My sme v zahranici obaja, len kazdy inde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre