Po jak dlouhé době se Vám podařilo otěhotnět?

nelli
1. júl 2006

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, milé těhulky a maminky, po jak dlouhé době se Vám podařilo otěhotnět?S manželem se snažíme 5.tý měsíc a začínáme být už trošku nervózní... ☹ Vím, že je to krátká doba, ale taky může být nějaký problém, proto bych Vás prosila o Vaše zkušenosti.Děkuji moc.Nela.

tonicka
14. júl 2006

Nám sa to podarilo po 2 mesiacoch a to som 8 rokov brala anikoncepciu. Mysleli sme si ale, že sa nedarí, lebo testy nevychýdzali. Potom som si povedala, že nebudem už žiadne kupovať a "prestala som straaasne chciet".I ked to bolo ťažké, lebo každý sa pýtal, či sa už podarilo ☹ Žijeme s mužom 7 rokov, z toho 4 manzelia. 🙂 🙂 A vždy ked som si pomyslela na mimi, tak som "mu" povedala, že sa budeme veľmi tešiť ak sa rozhodne prísť práve k nám a budeme sa snažiť byť najlepši tatinko a maminka na svete.A myslím,že som otehotnela hneď ako som to vyslovila i keď test som si urobila až v 8 týždni. Držím päste. 😉 Inak ja som podľa lekárky vôbec otehotnieť nemala... ☹

erosinka
17. júl 2006

ahoj peha, ďakujem za privítanie 🙂
ďakujem dúfam, že bude všetko v poriadku a že to do novembra dáko vydržím. Veľmi sa tešíme s mužom z každého kopnutia, pohybu. Je to úžastné. Vravím netreba to vzdávať.
Mne pomohlo otehotnieť, že som si našla prácu lebo som bola 3 roky nezamestnaná. Zavolali mi že ma berú a ja som otehotnela v ten istý týždeň. 😉

zuzu13
17. júl 2006

Tak to bolo psychikou ako u nás. Keď sme si zaistili strechu nad hlavou tak to prišlo ( po 12 r.) A tiež to do novembra vydržím a rada.

loretta
17. júl 2006

no my sme mali asi veľké šťastie, lebo mne sa podarilo otehotnieť hned prvý mesiac po svadbe...takže som tomu až nemohla uveriť...antikoncepciu som ale vysadila asi pol roka pred svadbou, lenže to sme si dávali ešte pozor...a recept na otehotnenie? no ak vám mám pravdu povedať, milovali sme sa každý druhý den a vyšlo to...asi to fakt funguje, lebo min.týžden mi volala kamoška, ktorá sa s mužom držali tohto istého "receptu" a v marci budú mať bábetko - tak isto im to vyšlo prvý mesiac, ako začali na bábetku "pracovať"... 🙂

alexandra
17. júl 2006

tonicka presne to som hovorila nasmu aj ja, ze sa budeme snazit byt ti naj rodicia na svete, ale ze kludne nech pride kedy sa mu zachce 😀

tonicka
18. júl 2006

To je super Alex, ze? A tiež sa s ním rozprávaš? 🙂 ja už aj na ulici, takže niektoré pohľady stoja za to! 😕

culinka
18. júl 2006

D

culinka
18. júl 2006

my sa snazime uz cca.1 roka 3 mesiace a stale nic.Sme zdravi,ale ja som moc upata,na tuto jedinu vec,snazim sa nato nemysliet,ale neda sa.Nepomohla ani dovolenka v Egypte,ani v Bulharsku.Je mi z toho smutno. 😢

alexandra
18. júl 2006

tonicka jasne, ale manzel viac, on je v tomto asi viac tehotny ako ja, aj chute ma dokonca 😀 A vysvetluje mu, hladka, no na zjedenie je..

culinka aj ja chceeeem.. Ale poradim - zamestnaj sa, myslim najdi si pracu, co budes rada ze sa vecer doplazis do postele a mas garantovane, ze pride 😀

tonicka
18. júl 2006

culinka, navrhujem postup ako u mna a u alex,rozprávaj mu že nech príde kedy chce a že sa naň tešíte a budete, štastný, že si vybralo práve vás... a určite príde.Funguje to rýchlo, budeš prekvapkaná 😎

culinka
18. júl 2006

dakujem vam baby,dufam,ze raz to pride. 🙂

escada17
30. mar 2007

s prvou dcerkou po troch mesiacoch a toto tehotenstvo prislo z "davania si pozor " 😉

maca793
30. mar 2007

ja som otehotnela v oboch prípadoch hneď. nemala som s tým problém.
pri druhom tehotenstve to bola vlastne náhoda a nehoda, pretože som otehotnela hneď pri prvom styku s dotyčným.
ale neľutujem. 😉

escada17
30. mar 2007

ani ja nie, maci, ja som velmi chcela druhe. Ozaj, tusila si, ze dievcatka?

maca793
30. mar 2007

ja som hneď vedela, že budem mať dievky, inú možnosť som si ani nepripúšťala. keby som mala chlapca, tak neviem, vždy som túžila po dievkach ako im robím vrkoče, ako ich obliekam a tak.
pri druhom tehu som nevedela dokonca do 7 mesiaca, čočakám, kamočka mi vravela, že to bude chlapec podľa brucha ale ja som cítila, že nie. doktor mi potvrdil moje želanie a bola som rada.
pri dvojičkách som to vedela v 5 mesiaci a bola som happy. 🙂

escada17
30. mar 2007

maca- uplne verim 😉 ja som nahodne bola i u vestice a ta vravela, ze kolko deti budem mat a bla bla, a ja hned- a budem mat dievcatko? 😉 a mam, podla na zase cakam 😉 nezda sa ti z fotky ? 😉

maca793
30. mar 2007

mne veštkyňa vravela tiež že budem mať dieťa s chlapom a to dievčatko a že mám dievky a že som aj potratila čo bola pravda, nikdy ma tá pani nevidela.
podľa fotky neviem, a ako sa citiš na chlapca alebo dievča? čo by si chcela viac?

escada17
30. mar 2007

ja by som chcela dvojicky, ale nie su. Strasne som chcela parik,ale vobec nemame dvojicky. Citim sa uplne inak ako s dcerkou, ale na zaklade nevolnosti si myslim, ze dievcatko. Inak s malou mi nebyvalo zle...ty nie si vydata?

maca793
30. mar 2007

ja som rozvedená-dvojičky mám s bývalým ex-manželom a tú našu najmenšiu s bývalým priateľom. pozri si na paragrafy-testy DNA a dozvieš sa viac.
ja neviem, čo sú to ranné nevoľnosti ja poznám len hlad a smäd. 😵

escada17
30. mar 2007

maca, ok idem pozriet...ja som tiez nevedela o nevolnostiach, ale toto tehu...aj som si poplakala, lebo manzel stale v praci a ja vzdy sama s 2r.- aj vracat a aj o dieta sa starat, to bolo...

ivanka982
31. mar 2007

moje prve mimino sme ani neplanovali prislo nahodou 🙂

lubkaaa
2. apr 2007

my sme sa tiež nejako nesnažili.. brali sme to tak, že keď príde, tak bude.. ale počas plodných dní (9-16.) sme to nikdy "nerobili" a babo sa nám podarilo aj tak.. teraz sa už tešíme, len sme museli preložiť termín svadby na skorší termín..ale v pohode..

inak známi sa pokúšali rok a nemohli, tiež ich už chytala panika a potom sa na to vykašľali a splodili ho ani nevedia ako.. takže všetko je asi o psychike.. hlavne byť uvoľnení a užívať si..veľa šťastia 🙂

ellla
6. apr 2007

neverte na ziadne statistiky! my sme dieta planovali, ale odkladali sme to uz 8 rokov. kedze biologicke hodiny klopu na dvere (budem mat 36), tento rok sme si povedali, ze to uz nebudeme odkladat. v auguste bola svadba a ze ideme na vec. niekde som citala, ze zena po 35 ma 16% sancu otehotniet. nam sa to podarilo na druhy pokus. budem si musiet po porode zaistit opat antikoncepciu, aby nas nieco nezaskocilo 🙂

maca793
6. apr 2007

ella ja by som 8 rokov v žiadnom prípade plánovanie dieťatka neodklada. čo keby sa stalo, že nemôžete aj napriek snaženiu a úsiliu otehotnieť? ja si myslím o takýchto ženách len jedno- a to sa neuraz to je môj názor, že buď nechcú vôbec dieťa pretože majú fajn prácu, ktorá ich napĺňa a tým bažia za peniazmi alebo sú skúpe na svoje telo, aby si neskazili postavu.

mimakro
7. apr 2007

Prvé bolo viacmenej náhoda. Brala som vtedy Utrogestan kvôli insufisciencii corpus luteum. To som ešte netušila, že bez neho už neotehotniem. Druhýkrát som otehotnelo po vysadení Exlutonu (tiež progesterón), ale keďže som o tehotenstve nevedela a progesterónu som mala málo o bábo sme v 8 týždni prišli. Potom sme čakali tri mesiace a potom sme sa 5 mesiacov snažili bez Duphastonu(to isté ako Utrogestan), ale nedarilo sa . Tak som si Duphaston nasadila a po druhej tabletke som otehotnela.

melory
7. apr 2007

my sme babo odkladali 7 rokov a ked sme sa zacali snazilkovat trvalo try mesiace kym som zapadla, co sa mi nezda hrozne... 😉 bolo to z financneho hladiska, lebo....bola taka doba...ja studentka a muz civilkar a byvali sme v podnajme...ale po skole sme sli na to a super rodinka sa podarila este viac rozmnozit.

ellla
9. apr 2007

vies, maca793 niekedy sa nas zivot nepyta kedy a prekazky nam postavi do cesty. kazda mame tie svoje starosti - nemozeme si dovolit prist o pracu, studium, bytova otazka... a mimochodom my uz mame 16-rocnu dceru. keby to zalezalo len na mne, mam to babo uz davno. aj melory mala podobny problem, ale nastastie nam to obom vyslo. vela stastia prajem vsetkym...

mimakro
9. apr 2007

ellla, na to že máš 16 ročnú dcéru, vyzeráš super. Ak to nie je tajomstvo, koľko máš rokov?

dili
11. apr 2007

ahojte babenky. precitala som si celu tuto temu, a celkom sa mi paci. my s priatelom sa tiez snazime o babo, lepsie povedane, este sme len zacali, lebo len koncom marca som vysadila HAK a odznela mrska, a teraz pracujeme. Velmi sa mi paci myslienka, ako pisala Tonicka, povedat tomu babu, ze sa tesime a ze ho uz teraz velmi lubime a ze nech pride kedy chce, ja aj tak nejako verim, ze sa to podari co nasjkor, aj ked je velmi tazke na to nemysliet, ale snazim sa. Tesim sa na kazdy novy prispevok, a ak mate este nejaky napad ako na to nemysliet a pracovat na tom v pohode, tak prosim poradte. 😅 sa tesim a zaroven aj trosku bojim, ale verim, ze je ten spravny cas. a prajem vela stastia vsetkym babenkam , ktore nielen pracuju na babenku ale aj tym, ktore si uz vychutnavaju tu radost... 😉

certica
11. apr 2007

dili: proste nepracovat, ale fungovat presne ako doteraz, len bez ochrany 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre