Počuli ste o detskom aspiríne na podporu otehotnenia?

nat28
14. jún 2011

Pred par dnami som sa docitala o tom, ze detsky aspirin sa odporuca snazilkam, ale najma zenam po prekonanom MA. Na webe som o tom nasla stovky clankov a diskusnych for, pre tie co viete anglicky, tu je aspon 1 clanok : http://www.babyhopes.com/articles/reasons-to-us....
Co ma najviac zaujalo, vraj to odporucaju aj lekari pre snazilky, v dennej davke 81mg, nie viac. Poculi ste o tom niekto, mate osobne skusenosti? Dakujem za nazory 😉

margarita
17. jún 2011

@odrik
dakujem, aj ja Tebe a ostatnym babulkam, co prisli o babetka, zelam
uz len nech sa to vsetko zase na dobre obrati 😉

odrik
17. jún 2011

@margarita
Si poklad!!! Tak si drzime palceky!!!

margarita
17. jún 2011

@odrik
jasne
😵 😵 😵

miminkova
31. jan 2013

Ahojte , mna tato tema tiez zaujala, ked ze sa nam dlhsiu dobu nedari mat babatko,ja si myslim ze vytvaram protilatky proti manžel.spermoskam, mala by som si kupit aspirin a davat polku tabletky obden, podarilo sa niekomu ?

jaya47
31. jan 2013

@miminkova Aspirin nepomoze proti protilatkam proti spermiam. On sa uziva pri vytvarani zrazenin na riedenie krvi (antifosfolipidove protilatky, trombofilia - aj ked tam uz skor fraxiparine a podobne, pod dohladom hematologa).
Ak mas podozrenie na protilatky proti spermiam, tak chod na vysetrenie. Teraz by uz tieto protilatky mal byt schopny vysetrit aj bezny imunolog z krvi. Pripadne, v niektorych centrach vedia asi aj vysetrenie priamo z hlienu.

miminkova
31. jan 2013

@jaya47 aha takze radsej ho nemam brat, len tak ? Lebo som to tak pochopila ze niektorym babam tu pomohol, neaka mensia davka. No nevadi skuim toho imunologa teda dikyyy

jaya47
31. jan 2013

@miminkova Akoze, viem ze v USA sa bezne berie, ak by bol nahodou problem so zrazanim krvi. Na tie protilatky proti spermiam to nema sancu pomoct. Ak chces skusit, ze ci ti to nepomoze, ak by si mala problem so zrazeninami, tak mozes skusit, ale myslim si, ze to patri do ruk lekara. Ono, ten aspirin/anopyrin skodi na zaludok. Ja ho takto beriem od hematologicky a tu davku dokonca davaju nizsiu, nez davaju v usa - 50mg a to uz pri potvrdenych oboch diagnozach. To nie je len tak pchat do seba lieky. Uz take male mnozstvo mi sposobuje, ze ak sa porezem/pichnem/hocico, ovela dlhsie trva zahojenie, riedenie krvi nie je sranda.

kaate
4. feb 2017

Ahojte mamicky ktore ziju v Uk.Som v 22tyzdni tehotenstva a midwife mi predpisala Dispersible aspirin 75mg.Mate s tym niektora skusenosti ci je to pezpecne?

patka33
10. nov 2017

@jaya47 ahoj mozem sa ta spytat mne zistili antifosfolipidove protilatky mam uzivat aspirin protekt jednu tabletku denne nedari sa nam 26 nesiacov myslis ze to moze byt dovod? Dakujem

jaya47
10. nov 2017

@patka33 Ahoj, vobec si netrufam odpovedat ti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre