Pomáha alchemilkový čaj s otehotnením?

cukruska1920
2. nov 2007

Ahojte, neviem ci tato tema uz existuje alebo nie ale rada by som sa s vami podelila o skusenosti ake mate s vitaminov E a s alchemilkovym cajom, pocula som ze to pomaha k otehotneniu ale neviem ci tomu mozem verit alebo ci su to len famy....s manzelom sa 2 mesiace snazime o mimiko , dobrala som aj babyplan ale zatial nic... viete mi niekto povedat nieco ohladne skusenosti ktore mate ??

cukruska1920
autor
29. máj 2008

katulik....mna ani muza ten cajik neprehana....vlasne nam nerobi nic 😒

katulikzlatulik
29. máj 2008

Ahoj Cukruska,
a ako dlho ho uz pijete? A ako dlho sa snazite? A beries aj nejake lieky?

blucka
29. máj 2008

nestraste, ze by ma mohlo prehanat, ja som pocula este o nejakej tinkture....

cukruska1920
autor
29. máj 2008

katulik...no teraz sme ho uz asi 2 mesiace nepili takze ti neviem povedat...ale snazime sa 9 mesiacov

katulikzlatulik
29. máj 2008

cukruska a okrem pitia Pakostu este nieco ine beries na podporu? ja este beriem kyselinu listovu doplnenu o vitamin B, a tiez vitamin E. manzelovi musim stale pripomenut, ze si ma zobrat zinko-sel, lebo on na to zabuda furt a stale 🙂

cukruska1920
autor
29. máj 2008

katul...hej beriem este kyselinu listovu a chcem si kupit calibrum baby plan...muzik pije CEM-M

katulikzlatulik
30. máj 2008

no vcera sme pili s manzelom Pakost... a v pohode... ziadne wc nebolo, takze to asi kym si telo zvykne cca 2 dni 🙂
a neviete nahodou mi poradit, ze ked uz nahodou tehotna, mozem pit ten Pakost? DIIIK

weja
30. máj 2008

katulik - potom ho uz nepi, ked uz zistis, ze si tehu... ale dovtedy, kym to zistis, je to v pohode 😉

katulikzlatulik
30. máj 2008

ahoj weja a ked som dnes v 24. dni a mrcha ma prist az 3.6. a mooozno som v tom, tak mam alebo nemam radsej pit Pakost? uz asi nie, ci ano? neviem :(

weja
30. máj 2008

katulik - podla mna mozes, na babo to nema nejaky vyrazny vplyv... vyzivovane matkou zacina byt az okolo 7tt, takze k nemu sa cajik zatial nedostane... 🙂
ale ak mas obavy, tak zniz davku - ak ho pijes 2x denne, tak si daj do mrchy len 1x denne

katulikzlatulik
30. máj 2008

dik weja, asi ho vynecham na tyzden... a ten 7 tt sa mysli ten normalny alebo ten 5+2 tt

sissim
26. jún 2008

Ahojte kočky, som tu prvý raz. Nevšimla som si nikde presné info o pakoste, tak prispejem svojimi vedomosťami, ktoré mi dnes poradila jedna milá pani v čajovni. Vraj funguje. V prvom rade ho musia piť obaja partneri. Pre jednu osobu sa pripraví tak, že sa štipka pakosta sparí horúcou vodou do šálky a nechá sa 10 min. luhovať. Pije sa celý deň studený po dúškach (nie naraz) po dobu jedného mesiaca. Po mesiaci by mala byť pravdepodobne asi nejaký čas pauza a potom to skúsiť znova. Takže sa idem do toho pustiť. Uvidíme, čo to povie. 😉

juliett99
26. jún 2008

katulik ako sa vam dari,,, mojka, ste oki dlho som o tebe nepocula ,,,,,

dinduska
24. jan 2009

ahojte baby.je tu niekto komu ten alchemilkovy caj pomohol? 😒

jaruska74
24. jan 2009

ahoj, ja ho pijem len dva tyzdne......som totiz po kyrete a chcela by som sa dat doporiadku co najskor......a samozrejme neviem ci to bude mat nejaky vplyv, ale verim ze ano 🙂 chystam sa skusit aj ten pakost

dinduska
25. jan 2009

ahoj,aj ja som chcela ten pakost ale tu u nas ho nemozem nikde zohnat,tak pijem aspon alchemilku.mi sa uz snazime 9mesiacov

lucka33
25. jan 2009

ahoj jaruska, kedy po kyrete si zacala pit tu alchemylku? Ja som 2 tyzdne po a neviem, ci uz mozem zacat teraz,alebo mam pockat, kym prejde sestonedelie a dostanem prvu ms a az potom zacat pit alchemylku...

jaruska74
25. jan 2009

ja ju pijem od prveho dna...ved chcem aby mi pekne nabehol hned cyklus, tak ju pijeeeeeeeem 🙂 a tiez som dva tyzdne po kyrete

lucka33
25. jan 2009

mne jedna baba písala, aby som počkala do skončenia šestonedelia, ale ja si myslim, že by som ju mala piť už teraz, nech sa teraz upraví tá maternica čo najskôr. Len som sa lekára zabudla na to opýtať... A ty nepociťuješ nejaké nevolnosti pri pití alchemylky? Myslím, či necítiš nejaké účinky na maternicu, či to nejak nepobolieva... Asi hlúpa otázka, ale mám všelijaké obavy... ☹

weja
25. jan 2009

holky, alchemilka sa nesmie pit cez ms, moze dojst k zvysenemu krvacaniu...!!! ale inak ju mozte pit kludne 2-3x denne...
neviem, ci priamo pomoze k tehu, ale upravuje cyklus a spevnuje maternicu, co v konecnom dosledku ziadnej z nas neuskodi... 🙂

jaruska74
25. jan 2009

no tak ja som sa tiez nikoho nepytala kedy ju zacat pit, ale je pravda ze v stredu budu dva tyzdne a stale spinim.tak neviem ci by mi nebolo lepsie teraz prestat?co myslite?.....chcem s adat rychlo rychlo do poriadku 🙂

lucka33
25. jan 2009

jarus, ja už nekrvácam, krvácala som 5 dní a potom ešte 5 dní som špinila. Ale teraz už nič. Ale na tvojom mieste by som ju vysadila a počkala, kým neprestaneš špiniť. A potom o nejakých 10-14 dní by som začala... Ja neviem, či môžem piť alchemylku už 2 týždne po kyrete, aj keď už nekrvácam...

jaruska74
25. jan 2009

ani ja neviem, ale idem v stredu na krv ku mojej gynekologicke, tak sa jej opytam .....lucka tebe lekar co povedal, ze kedy sa mozete zase pokusat o babatko?

vanessa123
25. jan 2009

ten pakost pijete cely cyklus? alebo len prvu polovicu? 😅

lucka33
26. jan 2009

jaruš, mne dr. povedal, že sa môžeme snažiť po 4-5 ms... Ale ja som tak odsledovala z diskusií, že ak sa baby aj začali snažiť tak po 2-3 mesiacoch, aj tak sa im to nepodarilo skôr ako po nejakých 4-6 ms, niekedy až 6-8 ms... Takže tá doba asi má svoje opodstatnenie a netreba nič siliť, telo sa oklamať nedá 🙂
Tak sa opýtaj tvojej gyn na tú alchemylku a daj mi potom prosím ťa vedieť 😉

lucka33
26. jan 2009

inak jaruš, teraz ma tak napadlo, na čo ideš teraz na krv ku gyn? Má to niečo spoločné s tým zákrokom, či to je o inom? 😅 Lebo ja som bola 2x len kvôli PN a vybratiu štichov. Inak mám prísť až po prvej ms... 😉

jaruska74
26. jan 2009

ja som bola na kontrole kde ma vysetrila, ale nepovedala nic, tak si myslim ze bolo asi vsetko v poriadku.......a teraz idem na krv kvoli hcg, asi ci mi kleslo, ci tam nic neostalo a potom mam prist tiez az po prvej ms...ty si na PNke? ja som bola dne suz prvy krat v praci, som sa vypytala, uz mi doma sibalo

lucka33
26. jan 2009

a to ťa normálne vyšetrila ako bežne pri prehliadke??? Veď keď ti robili kyret, tak si to tam mala celé otvorené,nie? a vtedy sa môže vyšetrovať??? 😲 To mi nejak nesedí, no neviem, aby sa v takom otvorenom niekto "hrabal" a navyše tam hrozí oveľa väčšie riziko infekcie... Aj keď teda medicína môj obor nie je 😅
Mňa ani na krv nevolali... Inak ak sa môžem opýtať, prečo ti robili kyret? Ja som mala mimomaternicové... 😔

jaruska74
27. jan 2009

mne odumrel plod v asi 7tt. prestalo sa vyvijet, a hej normalne ma vysetrovala, tiez mi to bolo divne, ale tak azda vie co robi.

govinda
27. jan 2009

kočky, ako sa pije ten pakost? Každý deň? Celý cyklus? A na čo pomáha?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre