Pomáha alchemilkový čaj s otehotnením?

cukruska1920
2. nov 2007

Ahojte, neviem ci tato tema uz existuje alebo nie ale rada by som sa s vami podelila o skusenosti ake mate s vitaminov E a s alchemilkovym cajom, pocula som ze to pomaha k otehotneniu ale neviem ci tomu mozem verit alebo ci su to len famy....s manzelom sa 2 mesiace snazime o mimiko , dobrala som aj babyplan ale zatial nic... viete mi niekto povedat nieco ohladne skusenosti ktore mate ??

poleva
2. nov 2007

ahoj tak takých tém je tu viac, vitamíny a ani čaj ti nezaručia otehotnenie je to len prísun vitamínov ktoré sú potrebné
ja užívam len listovku

pupka74
2. nov 2007

Ahoj cukruška
neviem, či to pomáha k otehoteniu, ale ja tomu momentálne tiež chcem veriť. Tento mesiac si dávam každý deń hrnček alchemilkového čajíku. Aj teraz ho práve pochlipkávam. Daj si aj ty, nech nie som sama. Na zdravie a na fazuľky! 😉

certica
2. nov 2007

alchemilka ti skor upravi cyklus myslim a vit.E je dobry pre zenu aj muza

cukruska1920
autor
2. nov 2007

pupka74..ja uz som taka zufala ze uz tomu vsetkemu prestavam verit a mozno prave preto sa nam nedari...

skrecok
2. nov 2007

Ahoj,
ja beriem kyselinu listovu a pijem s manzelom prvy cyklus bylinkovy caj z pakostu smradlaveho. Odporucila mi znama, ktora hned otehotnela... Brala som aj babyplan, taktiez mi nepomohol. No, lahko sa povie a pise, ale nemali by sme stale mysliet na babatko a mat sexik ako na "povel". Taktiez nepocitat plodne a neplodne dni, merat si teplotu... My sa snazime uz 7.mesiac a robili sme vsetko od vypoctu, merani... A pritom sme zdravi (dali sme sa aj vysetrit). Teraz nechavame volny priebeh, nestresujeme sa a pijeme ten cajik. Uvidime co nam prinesie...

libeth
2. nov 2007

cukruska, ty si zufala uz po 2 mesiacoch? A prestavas tomu verit? Prepac, ale skus pozriet do tem Snazilky, ... pripadne Snazilky a IVF (umele opl.), a potom si predstav co je to zufalstvo. Prepac, to bolo na margo tvojho zufalstva.
Alchemilka je ozaj dobra, skus si nadalej davat kys. listovu, pekne cez ovu sa s muzikom uvolnite a spravte si pekny vecer. Hlavne nesustred psychiku len a len na to. Nato, aby si bola zufala, mas este mooooc casu... Ale verim, ze coskoro tehu budes. 🙂

skrecok
2. nov 2007

Mas pravdu Libeth. My sa snazime 7. mesiac a mame sa obesit, ze sa nam nedari? Nie, proste ideme dalej...
Takze cukruska, hlavu hore. Nic nie je stratene... Treba skusat dalej, najlepsie si urobit s manzelikom pekny vecer (spolocna vecera, kupel atd...az kym sa obaja uplne uvolnite a nemyslite na "to, aby sa vam podarilo splodit dieta". Uvidis, nakoniec sa vam to podari az budete prekvapeni. 😉

pupka74
2. nov 2007

no my sa snažíme rok, tak som si naordinovala tú alchemilku aspoň pre lepší pocit, nie preto, že by som tomu nejak veľmi verila ako v zázračnú bylinu. Ale ten názov pakost smradlavý, to je teda riadne zaujímavý názov. Dá sa to kúpiť v lekárni?

skrecok
2. nov 2007

V lekarni som zatial nenasla...Nie je lahke dostat kupit. Poslala mi ho znama aj s knizkou. V knizke je napisane, ze ten caj je na neplodnost. Treba ho pit kazdy den aj s manzelikom, takze som velmi zvedava... Ale necakam velke zazraky. Hlavne, ze som sa dala psychicky do poriadku. Tie skusky v skole a hlavne statnice, ktore som mala pred par tyzdnami mi dali zabrat...Teraz si uzivam ako nikdy predtym 😎 .

pupka74
2. nov 2007

😀 😀 kuknite ako sa volá v češtine 😀 😀 😀 ale píšu tam to isté
http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=183

cukruska1920
autor
3. nov 2007

libeth...lenze tu nejde o to ze som zufala z toho ze neviem otehotniet ale z toho ze pred svadbou som bola u jedneho vestca a ten mi najprv povedal ze manzel ..vtedy este buduci....ma jedno dieta co nieje pravda a potom ze je neplodny...tak nad tym stale rozmyslam ze coked naozaj je ale zas na druhej strane ako by mohol mat 1 dieta keby bol neplodny..to je ten pravy dovod mojich obav

libeth
3. nov 2007

cukruska - ale prosim ta, tomu veris? Mne pred svadbou povedala vestica, ze v oktobri zostanem tehu a budem mat syna. A vies co? Otehotnela svagrina a ma syna. Tak sa teda minula. A bola som u este jednej a ta mi povedala, ze do 3 mesiacov budem tehu a vies co? Skoncila som v nemocnici 3 dni po svadbe a budem rada, ked budem moct mat niekedy ieta a budem zdrava. Dalsie mi vyvestila, ze budem tehu do konca tohoto roka. No, je november a prave sa mi pokazil cyklus, takze ani tento vyvesteny termin nestiham. 😀
To nemozes verit takymto vestcom? Je len ozaj malo dobrych...
A pokial ste obaja zdravy a nemali ste ziadne problemy, stale ti mozem poradit len tolko, ze pocas ovulacie si spravte pekny vecer, skuste par "osvedcenych" trikov na pocatie... a nezatazuj sa niecim co nema zmysel. A okrem ineho, mal by byt medzi vami otvoreny vztah, a ked tomu veris, tak sa ho nato spytaj. Je to tvoj manzel. 😵

mihanka
3. nov 2007

cukruska, vitamin E, listovka su vhodne kvoli skvalitneniu prostredia v maternici a "okoli" 🙂 aj alchemilku je vhodne pit cele tehotenstvo kvoli tomu istemu, niez pomaha pri uprave cyklu...
cukruska pridavam sa k nazoru libeth, neupinaj sa na to velmi, lebo by si sa zblaznila, na stresy mas cas aj rok alebo dva, ked sa vam nebude darit, my skusame 7.mesiac a neberiem to nijako tragicky... drzim palce 😉 a ako spominala libeth, skus pozriet niektore temy, ktore sa tykaju snaziliek, tam o dobre rady a tehu virusiky nie je nudza 😉 🙂

cukruska1920
autor
3. nov 2007

libeth....a ake su to tie osvedcene metody ?

libeth
3. nov 2007

cukruska - tzv. "osvedcene" metody, akoze hore nohy, nieco pod zadocek... mam ti to vypisovat? 😀 Aj prstova metoda je tu spominana, neviem uz ma nenapada... cajiky zenske, meranie teploty, ozaj to meranie si neskusala? To najlepsie vidis kedy je ovu, pripadne ovulacne testy, alebo ovu mikroskop... je toho spusta. Samozrejme, ze nie vsetko naraz, lebo to by si mala na kazdu hodinu nieco 😕

cukruska1920
autor
3. nov 2007

libeth...teplotu som si este nemerala lebo som mala kramiky ale zacnem ...lenze vsetky tie procedury mi pripadaju take silene a tym padom ten pristup k splodeniu mimika neni prirodzeny, ale asi to tak musi byt a co sa tyka tych noh hore tak je to hlupost, som sa na to pytala doktorky a povedala mi ze to nijak neovplyvnuje a ze su to len babske reci

libeth
3. nov 2007

no ved to ti vravim, a preto som to aj dala do uvodzoviek...
najlepsie bude, ked to nechate tak, a milovanie nebude nicim silene. A o to krajsie to rekvapenie bude. 😵

cukruska1920
autor
3. nov 2007

libeth...asi mas pravdu...chi...sak ja ti potom dam vediet ked sa to podari oki

mimusiacik
3. nov 2007

🙂 nam sa mala podarila po 4r snazenia po pol rocnej intenzivnej vitaminovej kure oboch partnerov - vit.E bezne davaju dr.na liecbu plodnosti - vit.krasy,vlasy,sliznice,pokozka - brala som ho i cele tehotenstvo 200mg 1 tb denne - mozno z toho ma mala i tie vlasky... 😀 😀 😀 (co snad konecne pomohlo nam suhrne v teme v Snazilkach : Zazraky se deji...)

ten pol rok som bola vitalna,bez unavy,po nadche,opare ani naznak,co predtym bezne kazde 2 tyzdne...

POZOR - predavkovanie moze - nemusi spustit rast novotvarov... 😒

nic neprehanat,vsetko s mierou...

brala som este vit.C 250mg,multivitaminy,Horcik s vapnikom
,muz ZINOK...

poleva
4. nov 2007

koľko stojí ten čaj ?

vereska
6. nov 2007

ahojte. pakost smradlavy sa da kupit v lekarni v auparku /bratislava/. vyraba ho Juvema v rimavskej sobote, stoji 49sk krabicka. uz ho pijem asi 3 tyzdne a dufam ze to pomoze.

cukruska1920
autor
11. nov 2007

vereska..a naco je dobry ten pakost ?

tatinocka
13. nov 2007

Tak dievcata mozem potvrdit z vlasnej skusenosti, ze na tom pakoste smradlavom
nieco bude.
Tiez sme sa pokusali s manzelom skoro rok o babatko, chodila som aj na folikulometriu a nic. Raz som sa zastavila v cajovni a pani mi poradila tuto bylinu a povedala ze po nej by som mala hned otehotniet. Tiez som ten caj varila aj manzelovi spolu sme ho pili ale nikdy som mu nepovedala na co je. Viete aky su chlapi a ta ich muzska jesitnost. Oni proste na taketo veci neveria, no cest vinimkam. NO ale o tom som nechcela. Pili sme ho spolu mesiac a sup. Mrska neprisla a ani dalsia a dalsia. Takze mozem potvrdit, ze na tom asi nieco bude.
Budu to uz 4 roky co som to skusila a podarilo sa. Teraz chceme druhe babatko a uz 4 mesiac sa nam nedari. Takze si asi zas zajdem do cajovne a kupim si pakost smradlavy. Inak vobec nesmrdi, a aj je celkom dobry.
Teba SKRECOK chcem poprosit, ci by si mi nenapisala ako sa robi ten caj podla tvojej knizky co ti dala znama, lebo ja som presny postup uz zabudla.
Nieco sa mi mari, ze som ten caj luhovala az 8 hodin, takze to bola babracka a pili sme ho rano aj vecer.
Tot moja osobna skusenost.
Vela stastia vsetkym.

karamelinka
14. nov 2007

ja by som mala tiez zaujem o recept..dakujem snazilky..

tatinocka
16. nov 2007

skrecok, proprosim ta este raz o ten recept, pytala som si ho vyssie,
uz som zabudla ako sa presne varil ten caj z pakostu. Dakujem

poleva
16. nov 2007

kúpila som alchemilku a píše sa , ťe je dobrý na menštr.ťažkosti...
tak teraz neviem !

zuz11
7. dec 2007

cukruska1920 • Dnes o 17:55
Ahojte chcem sa spytat ake mate skusenosti s touto rastlinkou...pomohla vam..lebo som pocula rozne pribehy..ja aj s manzelom sme zacali pit ten caj ale velku nadej tomu nedavam..viete poradit...???

bibianna • snž • Dnes o 17:57
Neviem Ti poradiť. Na čo by mala pomôcť, otehotnieť?

cukruska1920 • Dnes o 17:58
bibiana...hej ale nie doslovne...zevraj len vplyva na plodnost

bibianna • snž • Dnes o 18:00
Počula som že aj alchemilka by mala pomôcť, alebo preparát gynex od energy club. Ako dlho sa snažíte?

cukruska1920 • Dnes o 18:05
bibiana....je to smiesna doba ale tri mesiace

bibianna • snž • Dnes o 18:11
Nám sa nepodarilo otehotnieť dlhých 9. rokov. Chodím do centra Helios v Martine. Bola som 2.krát na IUI. Dnes som bola na teh. test a tehotenstvo sa zatiaľ nedá potvrdiť ani vylúčiť. Ten tehotenský hormon bol prítomný, ale na hranici. Ale ja tam šanca, v pondelok treba test zopakovať, aby to bolo isté.

cukruska1920 • Dnes o 18:13
tak ti drzim palce dufam ze to vyjde.....nechapem len to ze zeny ktore nechcu otehotniet podari sa im to hned....mmh...a prave mozno preto ze nechcu

bibianna • snž • Dnes o 18:24
Ja keď som bola na prvý pokus, veľmi som sa na to upínala, brala som to ako hotovú vec, potom som bola sklamaná. Teraz druhý raz som sa snažila si to nepripúšťať, nemyslieť na to. Stále som cítila že to nevyšlo, keď mi volali výsledok testu, bola som si istá že to nevyšlo. A o to väčšie bolo moje prekvapenie, keď mi povedali, že som možno tehu. Psychyka hrá veľkú rolu.

pozemka • snž • Dnes o 18:38
ahojte ked mozem poveda ja nieco k tomu tak ja uz pijem alchimelku tak 2mesiace a svojej polovicke som kupila tabletky selezin.

bibianna • snž • Dnes o 18:47
Dobrý ja aj vitamín E.

bibianna
9. dec 2007

Cukruška, dva mesiace je veľmi krátka doba, aby si otehotnela. Ja sa snažím o dieťa už 9. rokov a nevzdávam sa, viem že ho budem mať a to mi dáva silu.

pupka74
10. dec 2007

Ahojte, tak idem teda vyskúšať aj ja ten zázrak. Potvrdzujem info, že pakost sa dá kúpiť v lekárni v Auparku za 46,- Dnes si hop teda večer navaríme, keď budeme spolu a po mrche, šup do snažilkovania 😀

bibianna
11. dec 2007

Ahoj cukruška. Som tehotná, dnes mi to potvrdili. Som po 2. IUI.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre