Pomáha alchemilkový čaj s otehotnením?

cukruska1920
2. nov 2007

Ahojte, neviem ci tato tema uz existuje alebo nie ale rada by som sa s vami podelila o skusenosti ake mate s vitaminov E a s alchemilkovym cajom, pocula som ze to pomaha k otehotneniu ale neviem ci tomu mozem verit alebo ci su to len famy....s manzelom sa 2 mesiace snazime o mimiko , dobrala som aj babyplan ale zatial nic... viete mi niekto povedat nieco ohladne skusenosti ktore mate ??

zuzka222
18. feb 2010

ved o tom cajiku smradlavom pisu ze je na hnacku 🙂 ale mi chceme babatko tak co mam uzivat

gingia
2. apr 2010

Ahojte,som tu nová,snažíme sa o bábätko už 9rokov a stále nič.Jedna známa mi poradila pakost,vraj nejaká zase jej známa tiež nemohla otehotnieť a bola u nejakej stareny a tá jej povedal,že to je nesúlad(alebo ako by som to nazvala( páru a najlepší deň na otehotnenie takéhoto páru je 14.8. a týždeň pred treba,aby obidvaja pili pakost.Nakoľko veľmi túžim po dieťatku,tak som ho aj s manželom začala piť a uvidíme,pijeme ho dva týždne,teraz by soim mala dostať´ms,ale už dva dni mešká,ale nechcem sa tešiť dopredu,lebo občas mi meškáva.

sofokleska
3. apr 2010

gingia a boli ste aj v centre,čo vam povedali?my sa snažime cca dva roky.daj vedieť či pakost zabral.držim palčeky!

besna
26. apr 2010

Ahojte kocky,

pozorne som si citala vsetky prispevky v tejto teme ale potrebovala by so od Vas poradit.
Docitala som sa ze alchmeilku je vhodne pit 1polovicu cyklu a v druhej sa odporuca pakost. Takze sa toho mienim drzat a tiez bude pit pakost aj moja draha polovicka :o) Ale mozem ho s tym nalievat kazdy den? Kedze ja to budem mat s tymi cajikmi 50/50 :o)))

mirka321
26. apr 2010

ahojte dievčatá.....
alchemilkový čaj je dobrý na úpravu cyklu....
neodporúča sa ho piť , ak je už žena tehotná a ani keď chcie otehotnieť , pretož spôsobuje sťahy maternice a môže spôsobiť potrat.......
je to rada od lekárky z centra asist. reprodukcie...

bosorkaadriana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka_marek
24. jan 2011

@besna Ahoj, dopátrala osm sa k tejto téme o čajoch a všimla som si že ty si tehu...a už dosť dlho :o)) pomohli ti aj tie čaje??? ako dlho ste sa snazili a ako dlho si brala čaje a ako??? ďakujem za odpoveď

bbtina
26. jan 2011

ináč alchemilka je aj skvelá na zvýšenie sliznice, preto sa vlastne pije do ovulácie

jania023
1. feb 2011

ahoj kolko krat denne sa ma pit alchemilka??neviete??

kahlann
22. feb 2011

ahojte,
mne lekarka povedala ze ju pit mozem ale mam si dat pozor, leb v pripade ze budem tehotna nemusi prospievat.
co sa tyka kedy ju pit ci v prvej faze alebo druhej som sa az tu dopocula. nikde ma nato neupozornili.

besna
1. mar 2011

@ivka_marek ahoj,,, no veru ja som tehu uz dlho, kazdu chvilu mam cestu do porodnice... Vies co cajiky som nakoniec nepila ale brala som kyselinu listovu a kupila som si vitaminy ktore sa maju brat 3 mesiace pred planovanym otehotnenim - calibrum. Presne po 3 mesiacoch som zostala tehu :o)))))))))) Drzim palce kocky aby sa aj Vam zadarilo :o)

ivka_marek
1. mar 2011

@besna Ahoj, držím palce, nech všetko dobre dopadne!! 🙂

etelus
22. máj 2011

v lekarni dostat čaj v Košiciach na HLAVNEJ je taka predajna všetko bylinkové tam nájdete je to super

ix
20. feb 2012

ahojky zenusky,zacala som pit alchemikovy caj,ale troska si ho sladim,nevadi to ci to musim pit taky horky,lebo ja caje nemusim vobec, 😎 ,krvacat som prestala,ale bolesti mam ako na mrchu.je to normalne. 😲 .

nastasyk
21. feb 2012

ahojte, ja som zacala pit alchymilku v októbri, pila som len do ovulácie a v decembri som uz bola tehotna🙂 ja si myslim, ze je na tom kus pravdy.... teda u mna ta vitazna kombinácia bola: kyselina listova, alchymilkový čaj a grepový dzus🙂 drzim palce!!!!

lu17
21. feb 2012

Teiz som pila alchemilku, a podarilo sa 🙂 Treba ju pit 2 x denne. o ovulacie alebo do zistenia tehu. Potom uz nie. No a samozrejme pred otehu kys listovu aspon 800 denne 🙂

lu17
21. feb 2012

@jania023 Ahoj, treba pit 2x denne cajik, do ovulacie. 🙂

jania023
21. feb 2012

@lu17 dakujem ale ta sprava bola z 1.2 ale 2011 😀 takze rok dozadu 😀 skusala som aj to ale mne to nejak nepomahalo asi som nejaka divna

lu17
21. feb 2012

@jania023 Sorry ja som si nevsimla rok 😀 Ale drzim palce 🙂

red_kika
20. mar 2012

@nastasyk ten grepovy dzus si kedy pila?
ja pijem alchemilku uz od novembra, dava si macu asi mesiac, femibion 800 (priznam sa nie kazdy den) a doteraz nic 😢

nastasyk
20. mar 2012

@red_kika tak ked som si myslela, ze by mphla byt ovulacia, tak asi 5 dni.... neviem, ci aj to zabralo, ale zdalo sa mi, ze toho hlienu mám viac🙂

red_kika
20. mar 2012

@nastasyk no skusim to tento mesiac..aj ked neviem ci to pomoze
to by bolo az moc lahke, nie? 🙂

nastasyk
20. mar 2012

@red_kika ide hlavne o to, nestresovat sa, milovat sa tak casto ako sa da a urcite sa to podari...inak moja znama si dala aj s manzelom detoxikacnu dietu, mesacnu, a tiez rychlo otehotnela.. jedla vela zeleniny, vela pilavodu a asi to na organizmus zabralo...

red_kika
20. mar 2012

@nastasyk ja tiez dost pijem v poslednych dnoch, ovocie tiez mam dost casto
len s tym stresovanim bude asi najhorsie ☹

stastnunka
20. mar 2012

ahojte žienky, oddnes som začala piť alchemilkový čajík a od zajtra začínam s fytosojou, dúfam, že sa podarí, snažíme sa už 3.5 roka...

annie07
20. mar 2012

@stastnunka ahoj, aj ja som tento mesiac zacala s alchemilkou a tiez som zacala brat femibion, my sa sice snazime len od januara, ale skusit treba 😉

stastnunka
20. mar 2012

@annie07 ja som dnes 2DC, prišiel o 5 dní skôr, asi tým, že sa mi teraz urobila cysta z clostilu, femibion už beriem asi rok a mám aj acidum folikum-čistá listovka.

annie07
20. mar 2012

@stastnunka juuuj no tak to Ti budem velmi drzat palceky, aby sa vam uz podarilo po takej dlhej dobe... mne sa zda aj 3 mesiace vela 😀 myslela som si, ze sa nam to musi podarit na prvy sup 😕

annie07
20. mar 2012

@stastnunka no a ja som 23 DC ale uz asi tyzden ma boli v podbrusku a dnes to citim najviac, dufam, ze som neprechladla alebo co... 😒

stastnunka
20. mar 2012

@annie07 ďakujem 🙂 ja som si to myslela tiež, ale rýchlo ma to prešlo, prvý krát sa mi podarilo otehotnieť po vyše 2 rokoch, uvidím kedy sa podarí teraz.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre