Pomáha alchemilkový čaj s otehotnením?

cukruska1920
2. nov 2007

Ahojte, neviem ci tato tema uz existuje alebo nie ale rada by som sa s vami podelila o skusenosti ake mate s vitaminov E a s alchemilkovym cajom, pocula som ze to pomaha k otehotneniu ale neviem ci tomu mozem verit alebo ci su to len famy....s manzelom sa 2 mesiace snazime o mimiko , dobrala som aj babyplan ale zatial nic... viete mi niekto povedat nieco ohladne skusenosti ktore mate ??

stastnunka
20. mar 2012

@annie07 no šak ja som bola teraz šoknutá, keď včera došla mrcha na 21DC, normálne mám vždy 26-31dní

annie07
20. mar 2012

@stastnunka hm to je zvlastne, ale mozno ak beries nejake hormony, nemohlo by to byt tym?

stastnunka
20. mar 2012

@annie07 vraj je tá cysta z clostilu, inak lieky som žiadne nebrala okrem toho

annie07
20. mar 2012

@stastnunka tak pekne pi cajik nech sa vam rychlo zadari 😉 inak ja som prvykrat zacala pit alchemilku minuly mesiac v prvy den cyklu a MS som mala len 5 dni, co je v mojom pripade uuplne neskutocne, lebo vzdy som mala tak 9-10, alchemilka robi zazraky 😅

stastnunka
20. mar 2012

@annie07 tak super, ja mávam ms tak 3 dni, ale čítala som o nej veľa, tak verím, že pomôže 🙂

donkacik
29. mar 2012

Dnes začínam piť alchemylkovošalviovorebríčkovy čajík (imoelovú tinktúru som zatiaľ nezohnala). bola som v 5 tt, keď sa krpec rozhodol že tak teda nie. Po 1,5 roku intenzívnej práce na ňom... To aj napriek duphastonu, ktorý bol nasadený, keď už druhá čiarka začínala postupne slabnúť. Priateľa to dalo dole že koniec, lebo už má dosť rokov a nemá dieťa, hoci jeho spermiogram je fajn. Môj progesterón má už niekoľko rokov dovolenku a ani trojmesačná Duphastonova kúra nám nepomohla. Tak dúfam, že tentokrát to bude fajn. Držte mi paľce.

micak
22. máj 2012

Ahojte, včera som mala pozit.ovu test, ovu by mala prist do 48 hod. chcela by som prejst od alchemilky k pakostu smradlavemu (ten sa ma po ovulke)- kedy ho mam teda zacat pit ? dakujem 🙂

nevestickaaaa
16. aug 2012

Dievčatá, po pití alchemilky ma pichá vo vaječníku, resp. v pobrušku na 1 boku. Je to normálne alebo mám s achemilkou radšej prestať?

eva278
16. aug 2012

@donkacik ahoj chcem sa spytat, ci caj zabral. My sa tiez snazime uz skoro rok, tak rozmyslam, ze miesto liekov vyskusam najskor bylinky. Dakujem za odpoved

ludmilaka
16. aug 2012

@nevestickaaaa Je to v pohode, alchemilka spôsobuje sťahy, takže sa neboj, aspoň vidíš, že funguje. A daj si ešte myší chvost - rebríček. Mne to zrejme zabralo po mesiaci 😀

nevestickaaaa
17. aug 2012

@ludmilaka super, ďakujem za info 🙂 a na čo je dobrý ten myší chvost? pijem zatiaľ iba čistú alchemilku cca týždeň

linddi
17. aug 2012

alchemilka je dobrá na hrúbku - výstelku maternice. Má sa piť 3 cykly od 1DC do ovulky (cca 14DC), potom by sa mal jeden cyklus vynechať.
Ja ju pijem takto už zhruba rok a zatiaľ sa mi otehotnieť nepodarilo. No výstelku mám peknú - trojvrstvovú, čiže v poriadku.

nevestickaaaa
17. aug 2012

@linddi čiže sa môže piť aj počas menzesu? ja som niekde čítala, že až od konca menzesu do ovulky...

linddi
17. aug 2012

@nevestickaaaa kľudne ho môžeš začať piť aj cez menzes, od 1DC.

bubca7
29. sep 2012

ahojte pripajam sa k vám sestra bola u liečitelky a tá jej povedala že ma piť,len 10dní a viacej nie lebo je to návykove,

bubca7
29. sep 2012

Len teraz neviem kedy sa to ma pit či pri mrche alebo počas alebo po poraďte aké máte stym skúsenosti pekný deň 🙂

bubca7
2. okt 2012

Ahojte ja som dnes začala pit alchemilkovy caj len neviem aké množstvo ,zrobila som si ho do politraka a rozdelila som to na 2krat a ktej imelovej tinkture ja som z ke a nedostala som ho tak som si ho objednala cez známu zo švajčiarska a objem 200ml a stalo to asi 300sk ale to bolo asi pred rokom a pol 😉 😉

mirkamirkaa
31. okt 2012

@linddi ahoj prosim ta ja pijem achemilkový čajík prvý cyklus od 1DC teraz som 12DC este homám pit či už nie? dakujem za radu

linddi
31. okt 2012

@mirkamirkaa ahoj, on sa pije do ovulácie - cca do 14DC. Na Tvojom mieste by som si ho dala ešte dnes a zajtra. 😉

mirkamirkaa
31. okt 2012

@linddi dakujem velmi pekne tebe pomohol k niečomu?

linddi
31. okt 2012

@mirkamirkaa nie 😀 , zatiaľ som neotehotnela, ale zasa mala som po nej slabší menzes, bez bolesti, vždy mi prišiel včas... a pri folikulometrií mi vždy dr. povedal, že mám pekne hrubú výstelku (na to vlastne aj alchemilka je)
Držím palce, aby Ti pomohla 😉

mirkamirkaa
31. okt 2012

@linddi dakujem velmi pekne

inka25
27. nov 2012

ahojte všetky baby rada by som pomohla vám tak ako som pomohla sebe, dlho sme sa snažili aby som otehotnela, stráca som nervy, nič ma nebavilo až nakoniec som si povedala, že vyskúšam niečo čo by mi mohlo pomôcť a začala som po odbornej rade s našim známym užívať aloe vera (zo začiatku som tomu neverila) ale vyšlo to a nebanujem ten deň ked som išla na prezentáciu. Ak by som vedela pomôcť nejakej snažilke tak budem len rada, mne pomohol niekto, ja chcem teraz pomôcť dalším. Ak by ma mal niekto záujem budem rada ak sa mi ohlásite a ja vám odporučím to čo som ja užívala. Držte sa !!! A taktiež vo veľa prípadoch tu čítam že vaši muži majú problémy so spermiami aj s tým sa dá niečo urobiť tak ma kľudne kontaktujte !!! čím skôr to začnete užívať tým skôr začne vaše telo pracovať viem to z vlastných skúseností.

alexaba
12. jún 2013

baby ktoru alchemilku ste pili, su dve obyčajná a žltozelená?

julka1212
21. aug 2013

možem poprosit inka25 o radu potrebujeme totiz pomoc stale sa nam nedari ,dakujem ti..

alienka000
21. aug 2013

@alexaba pijem cistu alchemilku, ale je aj taky zensky caj v lekarni, ktory je zmiesany- alchemilka + mata +este nieco... a ten je lepsi chutovo 🙂
Asi je jedno, ktoru pijes, dolezite je dodrzat davkovanie a sposob luhovania a pitia 😎

mishelita
16. mar 2014

@alienka000 ahoj, mozes mi prosim poradit s davkovanim? dakujem
s mm sa snazime uz skoro rok a stale nic ☹

alienka000
16. mar 2014

@mishelita ahoj, ja som pila jeden denne rano taky vlazny 🙂 pila som dovtedy dokial mi lekarka povedala, ze mam dost vyosku sliznicu maternice potom vobec. drzim palce

mishelita
17. mar 2014

@alienka000 ahoj, dakujem. este jedna otazka- kazdy den alebo len par dni do mesiaca? lebo na caji mam napisane, ze sa to ma pit od prveho dna menzesu, tak som teraz trosku zmatena, hehe. dakujem velmi pekne za pomoc 🙂

satanka1
17. mar 2014

@mishelita nemá sa piť od ovulky po menzes...mimotoho môžeš každý deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre