Pomáha alchemilkový čaj s otehotnením?

cukruska1920
2. nov 2007

Ahojte, neviem ci tato tema uz existuje alebo nie ale rada by som sa s vami podelila o skusenosti ake mate s vitaminov E a s alchemilkovym cajom, pocula som ze to pomaha k otehotneniu ale neviem ci tomu mozem verit alebo ci su to len famy....s manzelom sa 2 mesiace snazime o mimiko , dobrala som aj babyplan ale zatial nic... viete mi niekto povedat nieco ohladne skusenosti ktore mate ??

blucka
26. máj 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ako posobi na otehotnenie pakost a musi ho manzel pit aj ked je ok?
Ja som citala, ze na niektore druhy neplodnosti je velmi dobra aj materi kasicka.

misik1
26. máj 2008

Ahojte, ja tiez par dni hladam pakost, ale vraj sa da kupit v auparku v lekarni, tak zajtra tam idem. Moj manzel je tiez o.k., tak asi nemusi pit, no ak by velmi chcel, tak mu ho buden varit 🙂

annnna
26. máj 2008

Prečítaj si tatinicku v tejto téme z 13.Novembra.

majkacc
26. máj 2008

ahoj zaujala ma vasa tema ,,chcela by som ssa opytam ci sa moze alchimelka a pakost pit sucastne? ja zatial pijem poctivo alchimelku prvu polovicu cyklu,,pocula som ze vraj sa tu druhu polovicu uz nema pit ,,mate nejake skusenosti?

annnna
26. máj 2008

Ja som tiež počula,že alchemilka sa druhú pol.ciklu nemá piť. Ale skúsenosť nemám. Neviem či by bolo dobré piť 2 čaje súčastne. Ale rozhodla by som sa len pre 1. To je môj názor,ale v lekárni by asi poradili zodpovednejšie.

majkacc
26. máj 2008

ked problem je ten ze ja som v zahranici ,tak by som si to dala len poslat ,mozno ze skusim jeden mesiac alchimelku a druhy pakost no ved sa uvidi ,zatila dik za radu 😀 😀 😀

weja
27. máj 2008

majkacc - tiez som sa pytala na to iste, ci sa moze pit aj pakost aj alchemilka...? 😕 pijem zatial len tu alchemilku a pakost mam kupeny, len neviem, ci to mozem skombinovat... 😒 O tom, ze to maju pit obaja partneri, pocujem prvy krat, snad nebude prilis horky, lebo neviem, ako to do mangela nalejem... 😅

majkacc
27. máj 2008

ahoj s tym manzelom neviem ci ho donutim ale myslim si ze to nemusi ved ken ma spermijky v poriadku tak na co??? a moj viem ze ma ,pretoze uz ma 2deti 😀 😀 😀

weja
27. máj 2008

no skusala som nieco vygooglit a nasla som, ze pri neplodnosti je odporucane, aby to uzivali obaja partneri... nespecifikovalo sa pri koho neplodnosti... 😕
no moj manzel ma dufam spermije tiez v poriadku, jedno babo sa nam uz podarilo minuly rok v lete, ale bohuzial som on v 3.mesiaci prisla 😔 tak dufam, ze to tak aj zostalo, ale niekedy ma na spermije vplyv aj stres, zla zivotosprava a milion inych veci..., takze zmenit sa to moze hocikedy... ja toho mojho preventivne krmim vitaminmi na zlepsenie kvality spermii, prevencia nezaskodi... 😀

no neviem co s tym pakostom... 😒 skusim si ho dnes uvarit, aku to ma chut...

majkacc
27. máj 2008

ten moj tiek poctivo papa vitaminy ,,to mi je luto s tym babom ,ja som zatila neotehotnela ani raz ,,skusame to 2 roky ,,ale viem ze sa to podari ,citim to tak ,,preco by nemalo ja som v poho aj manzel 😵 😵 😵 ja tiez skusim ten caj este musim povedat doma ,dufam ze mi ho zozenu 😉

weja
27. máj 2008

tak drzim palce majka, ja tiez hovorim, ze raz sa to podari... vsetko ma svoj zmysel a to, ze si na babo musime pockat, asi tiez... drzme si palce navzajom, nech je to uz coskoro... 😉

katulikzlatulik
27. máj 2008

Ahojte holky,
dnes som si kupila caj z Pakostu smradlaveho... pise na nom, ze je to vnat pakosta... a viete co pise na pribalovom letaku? Ze sa pouziva pri zapalovych ochoreniach traviaceho traktu, pri hnackovych ochoreniach a pri zapaloch sliznice dutiny ustnej a koze... a nic take o neplodnosti sa tam nepise.. tak neviem... a dokonca ani nepisu ako dlho treba luhovat... jedna holka tu pisala, ze ona luhovala 8 hodin.. dost, nie? a kolkokrat sa ma pit do dna?

cukruska1920
autor
27. máj 2008

katulik.....to tam pisane nieje ale mne ho odporucila gynekologicka...nema carovnu moc ze hned sa z neho otehotnie ale spevnuje maternicu ....a luhovat 8 hodin? to je nezmysel..staci 5 a pit ho mozes kazdy den

katulikzlatulik
27. máj 2008

Ahoj cukruska, diiik za radu... a asi kolkokrat do dna? raz alebo dvakrat? ja som do ovu pila alchimelku, ale teraz po ovu chcem skusit pakost.. no ved clovek nikdy nevie, no nie? 🙂

cukruska1920
autor
27. máj 2008

katulik...ja ho pijem raz za den.... a alchemilku som pila tiez ale teraz pijem len pakost...dost tazko sa ale zhana...

katulikzlatulik
27. máj 2008

hej hej tazko sa zhana... ja som obisla asi 6 lekarni v KE a nic.. ale dnes bol manzel v cajovni, kde je aj bylinkaren a tam to mali... v takej zeleno-bielej krabicke... od frimy juvamed.. ty mas aky?

cukruska1920
autor
27. máj 2008

katul...ja som ho zohnala v blave v jednej super cajovni...tam maju caje od vymyslu sveta...ja neviem aka je to firme ale je v takej krabicke ako kamilky.....

dicinka1
27. máj 2008

moze sa vsetko pit naraz..urcite to neuskodi..ja dto robim bezne a mne sa uravil cyklus...

juliett99
27. máj 2008

ahojte kocenky
ja by som sa k vam rada pridala .. ak mozem.. kde by som mohla zohnat ten caj v TT neviete niektora??

katulikzlatulik
27. máj 2008

ahoj Juliett, v TT tak to netusim... ale akurat som citala teraz o dalsiej bylinke, ktora sa vola Vitex jahnaci... tak mozno aj ten skusim.. ved co clovek neurobi pre babo, no nie?! 🙂

juliett99
27. máj 2008

ahojky Katulik
no to mas pravdu ja som teraz akurat mala mrsulu takze sa nam to zas nepodarilo ,, hlavu nezvesujem ale aj je to tazke ... no co hadam na buduce a preto aj ja by som chcela skusit nejake prirodne caje
Inak ako sa mas Katulik??

katulikzlatulik
28. máj 2008

Holky, takze vcera sme si vecer s manzelom dali prvykrat ten Pakost... asi po polhodine... no max. hodine nas brutalne prehnalo, precistilo... takze zatial takeho ucinky.. verime, ze onedlho budu aj tie tehotenske 🙂

juliett99
28. máj 2008

dobre ranko katulik
to vazne tak to nebolo veru moc prijemnze,ze?? hadam to bolo len fakt precistenie a potom uz ako hovoris tehu 😉 😉 😉
drzkam palceky

weja
28. máj 2008

ahojte,
no ja som ten caj luhovala len 15 min. ako vsetky bylinkove caje... 😒 ja si myslim, ze za ten cas sa uvolni do vody vsetko, co sa ma...

katulik - tiez mam ten od fy. Juvamed, ale myslim, ze nevadi, ze tam nie je pisane nic o neplodnosti... ja som to napr. nasla len na nete...

vcera som si pakost uvarila prvykrat, ale potom som zacala strasne kychat, tak teraz neviem, ci nie som nan alergicka... 😅 mam alergiu na niektore travy a pele, ale pri ziadnom bylinkovom caji sa mi to este nestalo... no skusim si ho uvarit aj dnes a uvidim, ci to bola nahoda, alebo mam nan naozaj alergiu... 🙄

katulikzlatulik
28. máj 2008

je to zaujimave ako Pakost posobi na kazdeho inak... no my planujeme dnes tiez pit cajik z Pakostu a dufame, ze nas uz neprezenie... uvidime... zajtra dam vediet 🙂

tak ZDRAVIE PITIE PRAJEM VSETKYYYM 😉

katulikzlatulik
29. máj 2008

takze info o Pakoste, ktory pijem druhy den... je to fajn cajik... akurat, ze uz druhykrat som po nom utekala na WC... takze mozno aj schudnem pri nom 🙂

juliett99
29. máj 2008

katulik
moja teraz ked chces byt tehu nechudni prosim ta... 😉

katulikzlatulik
29. máj 2008

nie, ja nechudnem... ale ked po tom Pakoste stale beham na wc... tak ma fajne precisti a vdaka tomu aj mozno nejaky ten gram pojde dole 😀

majkacc
29. máj 2008

tak to skusim aj ja ci ma to prezenie tiez by som potrebovala to kilecko dole 😀 😀 😀 😀

katulikzlatulik
29. máj 2008

no neviem... ale na mna ten Pakost posobi fakt ako prirodne prehanadlo.. a tiez mi pisala Janino, ze aj ona na zaciatku mala ten "problem", ale ze uz si zvykla... tak uvidime ako to bude dalej...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre