Pomohlo niekomu Aloe Vera k otehotneniu?

lyzenka
21. jan 2007

Ahojte snazilky,

chcem sa vas spytat, pomohlo niekomu tato bylinka k otehotneniu? Momentalne som ju zacala pit (je to taky gel) na precistenie organizmu.....ale zevraj to aj pomaha k otehulkovaniu.... 😅

expertka8
21. jan 2007

Aloe vera najmä tieto účinky:

* účinky detoxikačné: Aloe vera očisťuje organizmus od zbytočných a škodlivých látok
* harmonizujúci účinok
* zvyšuje celkovú pracovnú schopnosť a schopnosť znášať aj zvýšenú psychickú a fyzickú záťaž
* zvyšuje obranyschopnosť / imunitu / bunečnú aj protilátkovú.
* protialergický účinok
* protizápalové účinky, celkové aj lokálne.
* ničí baktérie, vírusy a plesne / pričom nepoškodí baktérie, ktoré naše telo potrebuje, napr. Acidophillus, či Doderleinovu tyčinku/.
* tlmí a odstraňuje bolesť
* urýchluje hojenie rán, popálenín. Hojenie je rýchle, netvoria sa jazvy.
* znižuje krvácanie

viamka
21. jan 2007

ja a aloe a tehu skusenost nemam, ale co poporode, to poradit mozem.pouzivam kozm. natural life skus: lr-cosmetic

angelinicka
22. jan 2007

ahojte. ja som chcela brat aloe vera ale som sa bala ci to neuskodi babetku.
ked najprv je ocistovanie organizmu tak mi vyplavi aj tie vitaminy ktore mam, nie? a az po niektorej davke zacne ucinkovat. no bojim sa ze otehotniem v case ocistky. no mozno je to hlupost ako to ja myslim , nie?
nemozme to uskodit ? lebo ak nie tak si to asi niekde objednam a zacnem pit.

emjee
22. jan 2007

inak ten gel je riadne drahy, necely liter stoji takmer liter 😲
ale nasla som aj pastilky 😉

melory
22. jan 2007

nemam skusenost s touto rastlinou k otehotneniu, ale ked som mala bolestivy pupak, tak mi cerstva stava vzdy pomohla k zahojeniu, ale inac ked si dam krem moja koza bojuje, hned som cervena a stipe ma. preto sa aloe vera vyhybam.

emjee
22. jan 2007

aj mna pripravky s aloe vera stipu na kozi a preto kremy a pod. s aloe vera nepouzivam

lyzenka
autor
22. jan 2007

Inak mam aj od Aloe Vera taky sprej ......a ked mam "tam dole" nejaky stiplavy problem... 😀 vecer si to tam nastriekam (asi 2x)....a rano ma nic nestipka....ten mam stale poruke. Aj ked je nejaka mala ranka, staci nastriekat kvoli dezinfekcii.

Viem ze to je velmi drahe......ale mam problemy s migrenami....kazdy mesiac dost blbe migreny....robila som 3 roky v jednej firme s bazenovou chemiu (chlor a podobne smrady) - bola som tam tým oblozena denno denne a do toho este kolegovci fajcili....tak si to viete predstavit.....a tri roky su tri roky......ked som tam robila mavala som migreny castejsie.....a teraz uz "len" raz do mesiaca a aj to mi ide uz na nervicky......
Jeden pan na internete mi poradil (respektive sa radil s lekarmi), ze tie bolesti-migreny mam z tej chemie a napadli mi dost pecen, a spúsťačom tých migrén je práve menštruácia A teraz tú pečeň treba detoxikovať....odporucal mi aj ine pripravky (asi o dost drahsie).....a tak som siahla na ALOE VERA GEL - kedze kamoska s tym robi.
A spomenul tam aj to, ze momentalna neplodnost ktoru som doposial mala....súvisí s tou chémiou...hmmm 😔 .....takze nech to stoji, co to stoji..... necakam zazraky, ze mi to prinesie babetko.....ale aspon urobim nieco pre svoje zdravie.... 😲 😉

ivankaalenka
22. jan 2007

no, ja som ten gel brala, teda pila, presne ten z LR cosmetic, bolo to drahe, chcela som si precistit organizmus, priznam sa, ze s priatelom sme asi 4 roky nepouzivali antikoncepciu, lebo som zistila, ze aj tak nic, co mi aj v tej dobe vyhovovalo, sa mi potom neplanovane podarilo otehotneniet, neviem, ci je to tym,ale doktor sa tiez podilvil, lebo mam aj caste zapaly mocovych ciest a problemy s tym spojene.Inak tie kramy ma tiez stipali, sprej je super.

ivankaalenka
22. jan 2007

Inak, ked uz budete tehotne, tak sa ten gel nesmie pit, tak pozor!!!

lyzenka
autor
22. jan 2007

ivankaalenka.....hmmmm.....tak mozno pomoholo aj ALOE VERA... :O))))

tak drz palce......... 😀

mee1
22. jan 2007

Ja som mala po pouzivani kremu a pletoveho mlieka z aloe velke problemy, cervenu pokozku, svrbiace vyrazky. Ako som prestala tuto kozmetiku pouzivat, je to ovela lepsie. Asi som alergicka na aloe a asi by som nemala odvahu brat ho vnutorne. Ale, kazdy mame iny organizmus a nie vzdy nam robi dobre, to co inym...

micula
23. jan 2007

Ahojte. Ja som ten gel pila (brusnicovy), viac ako rok sme nepouzivali ochranu a neotehotnela som. Mavala som nepravidelnu mrchu a ked som to pila tak som mala hned 28-dnovy cyklus a na druhy mesiac uz mrcha nedosla.. 😀 takze pripisujem tomu aloe, ze sa mi podarilo otehotniet. Sice to je dost drahe, ale ak sa zaregistrujete, tak vas to vyde na nejakych 750Sk/l. Odporucam to naozaj vsetkym, je to hlavne na precistenie organizmu a posilnenie imunity 🙂

lauri
23. jan 2007

moja svokra je velky fanusik aloe vera, vsetku kozmetiku ma taku a pije aj ten gel. vzdy, ked spomeniem, ze ma nieco boli alebo pali,nech mam suchu alebo mastnu plet alebo cokolvek, vzdy je schopna mi priniest nejaky specialny aloe vera produkt, ktory mi vraj pomoze 😖 takze som si medzicasom vypestovala celkom slusnu psychologicku alergiu na aloe vera a podla mna je to jednoznacny placebo efekt: ak tomu veris, tak ti to pomoze. mne sa ale nechce verit, ze taky nesympaticky kaktus vsetko vylieci 😅

emjee
23. jan 2007

nesympaticky kaktus 😀 to je dobre 😀

rebeka
23. jan 2007

Podla mna aloe nie je uplne nesympaticky kaktus. 😀 Je mozne, ze tie zbrndy trochu pomozu. Ale absolutne sa mi nepaci ze je pouzitelny na uuuplne vsetko. To je podla mna blbost. A tvrdim to napriek tomu, ze som v LR zaregistrovana. Ale od svojej reg. som im nedala ani korunu.
Mne sa totiz pozdavala ta ich zubna pasta, a ked som si ju chcela kupit, tak sa ma manzel spytal, ci si myslim, ze ina "bezna" pasta za 100,- nie je rovnako dobra. 🙂 A predstavte si, podla mna je 🙂

No ale to som trosku odbocila. Ten gel ti precist organizmus,k len si musis dat pozor, aby si ho nepila, ked otehotnies. Mohla by si mrnatu hoodne ublizit.

emjee
23. jan 2007

ja poznam iny zdroj toho gelu (internetova lekaren) 😉 ale hovorim - liter za liter 😠

rebeka
24. jan 2007

emjee: tak to mi znie omnoho sympatickejsie ako LR 😉

lyzenka
autor
24. jan 2007

Najskor by som vam chcela podakovat, za vase nazory, skusenosti...... 😀

Ja neviem, ja si zase myslim, ze bylinky su bylinky.......a takisto ked uziva niekto nejaky liek....napriklad PARALEN, ano?....tak takisto ucinkuje v podstate na vsetko, aj ked v danu chvilu ten clovek to chce pouzit len na bolest hlavy? nemam pravdu? takze istym sposobom si clovek vsugeruje, chcem aby ma nebolela hlava.....vezme PARALEN.....a neboli ho.......
ale bylinky mozu iba pomoct, nie uskodit......

ale to su len take moje myslienky..... 😉

Takze dakujem este raz......zelam nadalej prijemne pismenkovanie.... 😀

viamka
24. jan 2007

ja este k tomu nesympatickemu kaktusu - davno pradavno ho mali nase babky a prbabka v kazdej kuchyni na okne a bola to taka bezna rastlina ako fikus benjamin dnes! a ked si uvedomime, ze nemali ani len ten humusny septonex na dezinfekciu, a davali si aloe na vsetky ranky, porezania a oderky, tak asi to ma cosi doseba!
alergia na ciste aloe vera nebola doteraz zaznamenana. v kombinacii s inymi zlozkami napr. v kremoch - to ano!
porovnat aloe s placebom, no o je sila!

lyzenka
autor
24. jan 2007

jedna moja znama mi vravela.....ze jej znama mala doma ten kaktus aloe vera.....a ze ked sa stahovali....nejako jej spadol....a zlomil sa.....a to nalomene....ze si potierala na vyrazky...a jej to pomohlo....takze to su tie babkine rady... 😀

micula
25. jan 2007

Kocky,
treba to najskor vyskusat a potom frflat! Nic v zlom ale ja mam s tym velmi dobre skusenosti, pouzivaju to moji stary rodicia (dost im to pomaha), kamaratke sa zrutil imunitny system, lezala v nemocnici a ked zacala pit aloe, tak sa jej to dalo tak dohromady, ze ani lekari nechapali. Dalsia kamartka ma psoriazu a tiez jej aloe pomaha na potlacenie tej choroby. Takze nieco v tom asi bude! A kto nevyskusa, tak nemoze sudit...

emjee
25. jan 2007

micula myslim, ze "frflali" len tie, ktorym sa to neosvedcilo - treba najskor poriadne precitat a potom komentovat 😉

lyzenka "ale bylinky mozu iba pomoct, nie uskodit......" - nesuhlasim, treba sa najprv vyznat v tych konkretnych bylinkach, lebo bylinky ak ich nespravne pouzijes mozu tiez ublizit

lauri
25. jan 2007

ja nikomu neberiem nazor..ale moja skusenost je negativna(vyskusala som to). A to s tymi babkovskymi receptami - nepoznam nikoho, kto by svoj aloe kaktus povazoval za nieco uzitocne. Jasne, doma ho mal skoro kazdy, ale to pocujem prvy krat, ze by niekto vyuzival jeho zazracne ucinky. Skor az vtedy, ked sa o tom zacalo vsade pisat a propagovat 🙂

lyzenka
autor
26. jan 2007

ahojte baby,

jojoj, ja tu nechcem, aby tu vznikali nejake velke nedorozumenia a hadanice ohladom byliniek a nebyliniek a co ja viem co.....ja som sa na zaciatku len pytala, ci to niekomu pomohlo k otehulkovaniu...nic viac.....
Ja to pijem na precistenie organizumu....a to bola len otazka naviac, ci to niekomu pomohlo aj k niecomu inemu ako precisteniu.

Ja som si momentalne nasla tuto bylinku, s ktorou som momentalne spokojna.. 😀

Ja viem, ze ste mi chceli len poradit..... zatial dakujem za vase nazory a myslienky..... ahojte a prajem krasny den.

micula
26. jan 2007

Lyzenka,
urcite tu nevznikaju hadky a nedorozumenia 😉
Kazdy ma asi iny organizmus a ine skusenosti. A tiez je to na cloveku, do akej miery veri ci uz bylinkam alebo liekom.
Mne to aloe pomohlo. A tiez viem ze pomaha pit Alchemilkovy caj.
Takze vela stastia v snazilkovani a nech to tehotenstvo co najskor pride🙂

ajena
26. jan 2007

Ahojte snažilky,
chcela by som sa tiež pripojit k téme aloe vera, pretože ja s tým mám len pozitívne skúsenosti. Táto rastlinka mi pomohla pri mojej dlhodobej chorobe pred desiatimi rokmi a odvtedy gel pijem na jar a na jeseň preventívne a ostatné výrobky užívam tiež. V poslednej dobe som sa pridala tiež k snažilkám a preto som začala užívať aj tie výrobky, ktoré sú na to určené. Ak budem mať v tejto oblasti viac skúseností dám vedieť 🙂 .

lyzenka
autor
26. jan 2007

...to som rada, ze pocujem teda pozitivum na ALOE VERA, hlavne teda tych, ktore maju s tym skusenosti... Drzim Ti ajena palceky tiez k otehulkovaniu....
vies, my sa uz snazilkujeme rok aj pol....a zda sa mi to uz nekonecneeee....tak si chcem trosku precistit telicko zvnutra...
Mojmu muzickovi som kupila z firmy ENERGY jeden vyrobok, vola sa KING KONG - na muznost, energiu....atd.....(to mi tam odporucila jedna pani).....
Takze, ak budem mat aj ja v tejto veci viac skusenosti a pozitivnych spraviciek, daaaam vediet... 😀
papeny.

rebeka
26. jan 2007

lyzenka: s bylinkami treba fakt opatrne 😉 My sme mali doma ten zazracny sprej prvej pomoci. Ale moc sme ho nevyuzivali. Skor sme davali prednost panthenolu 😅

micula: to o alchymylke som tiez pocula, ale mna napriklad tato krasna bylinka prehana ☹ .. takze mam po vsetkych vyhodach a pozitivnych ucinkoch 😅

madeleine
27. jan 2007

baby, kde sa dá ten nesympatický kaktus kúpiť? Ja som totiž počula že ideálne je mať doma originál rastlinku... lenže som ju dávno nevidela... 😒

bellablonde
28. jan 2007

my sme boli nedavno v ikea a mali ich dole medzi kvetmi, stredne velke priserky, vyzerali celkom zivotaschopne.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre