Pomohlo niekomu Aloe Vera k otehotneniu?

lyzenka
21. jan 2007

Ahojte snazilky,

chcem sa vas spytat, pomohlo niekomu tato bylinka k otehotneniu? Momentalne som ju zacala pit (je to taky gel) na precistenie organizmu.....ale zevraj to aj pomaha k otehulkovaniu.... 😅

emjee
22. feb 2007

ked dozijem 😀 a nahodou nezabudnem 😀 napisem 😉

laurita
22. feb 2007

pridám sa 😀
čítala som o tom tiež veľa, lebo doma mám 4 kvetináče, tak som chcela vyskúšať... Nie je aloe ako aloe, už vôbec nie tie, ktoré predávajú kade tade. Účinné je len to 100%, ale musí byť uskladňované v chladničke,čo ani v lekárňach nedodržiavajú, tým pádom to vraj oxiduje a stráca na hodnote a účinnosti. Pravý gél z aloe je pomerne dosť drahý, 500 ml minimálne vyše tisícky. Môže len pomôcť, o nejakých vedľajších účinkom som sa nikde nedočítala, ak áno, opravte ma prosím 😎 .
Ak máte jedlé rastlinky, tak treba odrezať najväčší výhonok, rastlina musí byť minimálne 3 ročná, odrežte si z toho asi 3-4cm, ostatné hneď do chladničky. Opatrne vykrojte alebo oddelte tvrdú časť od mäkkej, dostanete sa ku gélu, ktorý môžete chlípnuť ako je alebo pridať do niečoho, niekto vraj pomixuje celý odrezok a spapá. Chuťovo? Je to slizké, bez chuti, trošičku akoby jemne horké, ale svieže a moc zdravé. 😎

smiledra
22. feb 2007

Kocky, k tomu 100%: to neexistuje, ze kupite 100% aloe stavu, behom par hodin by sa Vam pokazila. Najkvalitnejsie su tzv. Aloe Gel-y, ktore obsahuju duzinu listu bez vody. Potom idu Aloe dzusy (juice) a nakoniec vseliake z praskov(susenych rozdrvenych, pomletych listov aloe)vyrobene "emulzie", tie su najlacnejsie.
To hned poznate, napr ako cerstvo vytlaceny pomaranc a 100%-ny dzus - je to to iste? Casto myli slovo na obale : vyrobene zo 100% aloe. Treba sa pozriet aj na certifikaty produktu, vyrobcu a pod., kvalita je velmi rozna. Spominali ste tu aj Aloe tabletky, tie uz vobec neobsahuju dolezite enzimy a vitaminy sa znicili tiez susenim.
Snazilkam doporucujem Aloe s brusnicami, kvoli vplyvu na sliznicu maternice a vajickovodov a matersku kasicku. Omega mastne kyseliny su tiez velmi dolezite, dokonca aj v prvych mesiacoch tehotenstva!

ivankaalenka
22. feb 2007

Smiledra, ja sa sice venujem tomu kratsie, ale viem, ze sa to neodporuca pit v tehotenstve, aj ked dotycna uz predtym aloe pila. Bola som na to vazne upozornena. Tak neviem. Emjee, tak gratulujem, ale odporucam ti kupit este minimalne 2, lebo vies, to sa hovori, ze po prvej ti moze byt horsie, druha stabilizuje a po tretej mas viac energie. No a tie dalsie, to ti len pomoze, keby si si chcela zlepsit zdravie, pripadne otehotniet, no ale vyber aspon 3, lebo budes nadavat, ze to aloe nie je dobre, pozor!

smiledra
22. feb 2007

Ja uz mam 2 deti a neviem, kto Ti radi, ale su to take cudne formulacie. Na kazdeho to zabera individualne, nie je na to predpis, ale detoxikacia prebehne pomerne rychlo, po mesiaci kludne moze otehotniet a pit dalej. S tym suhlasim, ze moze nastat zhorsenie, najma koznych prejavov (ekzemy a tak), a treba vypit toho viacej. No viem Ti poslat nahravku, ako to pomaha pri otehotneni a ochrane gravidity, takze ten, kto Ta varoval, mal mylne info, alebo sa boji z nevedomosti doporucit.
Inac ja na Aloe nedam dopustit, neze nadavat 🙂 Mala som to stastie, ze mna aloe vyliecilo, aj moju dceru z alergie. Cize ja s tym zijem, studujem denne, doporucujem a tesim sa z vysledkov.

butrus
23. feb 2007

Ahojte aloeveristky, pridávam sa k vám do "klubu" 😀 . Ja som si kúpila v lekárni "Activ aloe " od Barny´s. Je to taká trochu hustejšia voda, číra a chutí trochu horko - kyslo. 0,5 l stálo 370 Sk.
Našla som to na tejto stránke: http://www.lekarna.cz/p/potravni-doplnky/barny-...
A ďaľšie info o ňon sú aj tu: http://www.doktor-zdravi.cz/s_dok/index.php?rub...
Dokonca majú aj svoju stránku: barnys
Viete mi povedať, či je to dobrý produkt?

smiledra
23. feb 2007

"Získaná surovina, takzvaný "gel" (zhuštěná šťáva) obsahuje tu nejvyšší koncentraci účinných látek. Tato surovina se pro použití ředí na koncentraci vysoce jakostní šťávy." - to mam z ich stranky. Cize presne to, co som popisovala vyssie. Kocky zbytocne preplacate za nekvalitu. Kupujte vyhradne Aloe Gel, lacnejsie Vas to vyjde v prepocte na ucinok. Ja Vam viem sukromne doporucit kvalitne aloe za tu istu cenu, ako citate vyssie, dokonca Kosher! Ozaj, je pravda, ze ucinok maju aj homeopatika, kde je len molekula ucinnej latky 🙂))
A este sa ospravedlnujem ivankaalenke, ozaj sa cerstve aloe nedoporucuje pri tehotenstve, lebo kora listu obsahuje aloin, latku, ktora prehana, ale kvalitne vyrobky (!) tuto latku obsahuju v tak minimalnom mnozstve, ze je to aj prospesne organizmu. Cize to, co som pisala vyssie, plati, ale pre kvalitne produkty-gely, a nie na podomacky vyrobene stavy a tinktury.

deniseee
23. feb 2007

doplnim smiledru, aloin sa nachadza dokonca aj v niektorych beznych kozmetickych pripravkoch, ktore mate doma, a vraj obsahuju aloe vera. Su totiz spolocnosti, ktore spracuvaju cely list. Aloin ale v produktoch urcitych spolocnosti nenajdete, preto sa daju pit aj v tehu. Zalezi preto hoooodne na tom, aky gel si na pitie kupite. Ak spolocnost nespracovava cely list, ale skutocne pracuje len so stavou vo vnutri, a list sa zahadzuje, tak je to o.k., a kedze s tym tiez tak trosku pracujem, a viem o tom, tak som to tiez pocas tehu pila, lebo som to vlastne pila aj pred tym. Hovorila som o tom aj s lekarom, a bolo to fajn.

lauritka
23. feb 2007

smiledra tak kde sa da ten gel kupit 😔

smiledra
23. feb 2007

To uz bude reklama, sukromne napíšem postup, ako sa dostanete za ozaj dobru cenu ku kvalitnemu vyrobku, dokonca Kosher! Ja nekupujem v lekárni, lebo tam sa tovar nedá vyskúšať a vrátiť, ako keď kúpite od niektorých spoločností, napr. na objednávku. A dakujem Denise za doplnenie, je to tak, ako pise.

emjee
23. feb 2007

nechcem byt protivna, ale pochybujem, ze si niekde kupis stavu a po "vyskusani" ju len tak mirnixdirnix vratis - este som sa nestretla s tym, aby sa vracali potraviny ci vyzivove doplnky (s vynimkou tych pochybnych inzeratov typu - ak po zjedeni tychto tabletiek neschudnete, a vratite nam ich, vratime vam peniaze 😀 )
no nie o tom som chcela - ta moja stava je biela, akoby s nejakou duzinou, chutovo to nechuti asi nijako 😀 proste take bez chuti, mozno trosicku ale fakt len maalicko horkaste (ja bezne pijem grepovy dzus, ten byva horkasty, toto absolutne sa k tej horkosti ani neblizi)

smiledra
23. feb 2007

Vies, mam obavy, ze si kupila z prasku rozrobenu emulziu. Aj cena je podozrivo nizka.

emjee
23. feb 2007

neviem, ale ak by to bolo robene z prasku, akoby sa tam dostala ta duzina?
a pochybujem, ze v dnesnej dobe si moze lekaren dovolit predavat nieco, co nie je ok

smiledra
23. feb 2007

No a s tou zarukou vratenia je tak, ze plati vtedy, ak bolo vsetko vysvetlene distributorom klientovi(ten by mal vediet, co na co ponuka), napriek tomu klient nie je spokojny, moze do mesiaca vratit nacaty, alebo aj prazdny obal a budu mu distributorom vratene peniazky, on zas donesie obal do firmy a dostane plny vyrobok. Treba vsak napisat dovod nespokojnosti a podpisat. Funguje to napriklad v tej firme, kde ja nakupujem, dokonca som mala taky pripad, no za 5 rokov 2x, raz z toho bol poskodeny tovar po dodavke UPC. Bez problemov to prebehlo v oboch pripadoch. Ak to nechce distributor urobit, mal by problemy po oznameni do firmy. Ta firma si vazi svojich klientov, to iste ocakava aj od nich - serioznost. A funguje to, z 1000 vyrobkov sa vrati 4-5 ks, cize 99,5% je spokojnych!

smiledra
23. feb 2007

Prepac, nevsimla som si tu duzinu. Inac aj tie z prasku su OK, len nemaju taky ucinok, ako napr. Gel. No tych napojov je ozaj vela, moze to byt aj Aloe Vera beverage, alebo drink, či juice, kazdy nazov znamena podla medzinarodnej vedeckej rady pre aloe IASC inu technologiu vyroby. Mne bola podozriva biela farba, biele su tie emulzie.
Kazdopadne Ti to pomoze urcite 🙂

emjee
23. feb 2007

na obale je, ze su clenom IASC 🙂 v slovenskom navode je, ze je to 100% stava, v chorvatskom 100% sok - tak neviem, ktore z tych vymenovanych gel, beverage, drink, juice .. to moze byt 😀

viamka
23. feb 2007

emjee, tak si odrzala slub dany na chudneme a naozaj zijes zdravo? mam teda otazocku? kolko l "asi 100%" aloe sa chystas vypit?

rozhodne sem pridaj tvoje subj. hodnotenie, ked dopijes poslednu kvapku zdravia.... 😀

emjee
23. feb 2007

zatial mam kupeny liter 😀 akurat mi nejde do hlavy ten navod - denne 1-3x po 15 ml zmiesat s vodou, no po otvoreni spotrebovat do 15 dni --> 15 dni x 3 x 15 ml je 675 ml a ten zvysok vylejem? 😒 poslem do lamparne, a za utrzene prachy si kupim dalsie litre aloe 😀 😀 😀

viamka
23. feb 2007

asi je to podmienene najdenim spoluskusatela alebo spolutestera ak chces! 😀 😀 rozhodne ale tekutinu tejto konzistencie nikam neposielj!!! este keby to bol biely prasok, prosim! ale gel?! 😀

emjee
23. feb 2007

to nie, ja len prazdny obal by som poslala 😀 s navodom

smiledra
24. feb 2007

🙂 Je to ozaj na zamyslenie. Pozrela som sa do knizky, ktoru som kupila pred tyzdnom, moze to byt podla Tvojho popisu "nariedeny AV Gel/dzus - koncentrovane AV, do ktoreho sa pridalo tolko vody, aby sa dosiahla koncentracia, ktora je ekvivalentna 100%-nemu AV."
Este som citala: niektore spolocnosti pomelu cely list a pevnu fazu (supku) oddelia, zbytok sa filtruje cez uhlikove filtre, cim sa odstrani prevazna cast antrachynonov (aloin). Autor sa tu domnieva, ze filtrovanim sa mozu zachytit aj nezname a zatial este neidentifikovane elementy a vysvetluje, ake molekuly zachytava uhlik - ktore maju na vonkajsej orbite dvojitu vazbu - a medzi ne patria aj enzymy, proteiny, mineralne soly, vsetky esencialne aminokyseliny, vitaminy B1, B2, B3, B12, kyselina listova, karoten, rozne mastne kyseliny a kyselina salicilova.
Dalsi poznatok je, ze vyrobcovia casto gel koncentruju (odparia nadbytocnu vodu),znizia tym prepravne naklady, potom to zas nariedia na 100% 🙂 a takto je finalny vyrobok lacnejsi. 😝
Autor, isty Dr. Peter Atherton z GB uprednostnuje gel stabilizovany za studena a ma asi 97% ciste AV. To je najblizsie k prirodnemu extraktu z rastliny. Tento vyrobok je maximalne cisty a bezpecny. Na trhu je viacero Aloe spolocnosti, ktore davaju na trh rozne pripravky z aloe, niektore su velmi dobre ale niektore , ako sa domnieva autor, su uplne zbytocne. Napoj ma mat zltu az oranzovu farbu a horkastu chut. Ak napoj je ciry a vyzera ako voda a chuti ako voda, potom je to pravdepodobne voda.
Ja velmi pekne dakujem Emjee, ze sa na to pytala, aspon aj ja uz mam jasne v tych 100% aloe dzusoch a zas sa mi potvrdilo, ze mam dobry zdroj. 😉

lyzenka
autor
24. feb 2007

emjeee,

neviem co to mas ake aloe vera (ked tam je len 15ml - 3x denne).....ja som taky nemala....

normalne si pozri stránku www.aloevera.sk .....a tam je o tom popisane viac.....aj urcite nejake kontakty, odkial by si to mohla zohnat... :O)))

Drzim palce....

smiledra
24. feb 2007

To je jedna moznost, alebo napis na smiledra@gmail.com a dostanes kvalitny servis a poradenstvo 🙂, dufam, ze som to vyssie aj dokazala 🙂

emjee
24. feb 2007

😀 no babky, ono to cez noc trochu zozltlo, asi to oxiduje 😀

smiledra
24. feb 2007

Emjee a drzis to v chladnicke? 🙄

madeleine
24. feb 2007

emjee, no aby si si este neublizila.. 😕 Je k tomu nejaky navod? Lebo taketo "procesy" by tam mali byt napisane... 😅

smiledra
24. feb 2007

Emjee, inac nabuduce si kup Aloe s brusnicami, tam sa spajaju vynikajuce ucinky brusnice na sliznicu (meternice, vajickovodov, mocovodov a pod.) s priaznivymi ucinkami Aloe Vera, prave v tej kombinacii je sila pre buduce tehulky 🙂

smiledra
24. feb 2007

...a materska kasicka tiez by si zasluzila jednu temu pre buduce tehulky, velmi je dolezita, ak je hormonalny problem.

emjee
24. feb 2007

nemam to v chladnicke, mam to v chladnej miestnosti, to zazltnutie je podla mna sposobene len tym, ze som to otvorila a dostal sa do tej flasky aj vzduch, chuti to rovnako 😝

viamka
24. feb 2007

emjee, koniec srandy, zjavne si sa nechtiac stala tercom pozorovania ucinkov aloe na tvoje telo 😀 tak sa drz a informuj 😀 my budeme cakat na tvoje spravy....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre