Pomohlo niekomu Aloe Vera k otehotneniu?

lyzenka
21. jan 2007

Ahojte snazilky,

chcem sa vas spytat, pomohlo niekomu tato bylinka k otehotneniu? Momentalne som ju zacala pit (je to taky gel) na precistenie organizmu.....ale zevraj to aj pomaha k otehulkovaniu.... 😅

dasule
26. júl 2008

Vedlejší účinky aloe vera

Aloe vera je velmi bezpečná a nevyvolává žádné vedlejší účinky, pouze ojediněle může dojít k alergické reakci se svěděním a zarudnutím kůže, v tomto případě přerušte léčbu. Při užívání šťávy z Aloe vera mohou nastat křeče nebo průjmy, tento jev nastane v případě nedokonalého zpracování šťávy. Nikdy neužívejte aloe vera v těhotenství nebo při kolení.

dasule
26. júl 2008

Lékař
Jistě , výtažek z aloe vera má jistě pozitivní účinky, ale ne mimořádného významu, čili řekl bych,že je na úrovni placebo efektu. ( efektu, kdy se na účincích preparátu významné podílí víra v něj,více, než vlastně preparát sám dokáže ).Teď se jistě může zvednout řada pochybovačů a zastánců přírodní medicíny,ale věřte, kdyby skutečně význam tohoto rostlinného přípravku byl tak veliký, už by dávno měl daleko významnější úlohu v medicíně.Řekněme tedy, že jistě podpůrné účinky může mít,ale zásadní rozhodně ně.Já osobně se kloním, obencně, nejenom u těhotných, k racionální normální zdravé výživě, s dostatkem ovoce a zeleniny, které obsahují antioxidační vitamíny A,C,E, které svým scavangerovým - tj. pravým detoxikačním účinkem ( odstranění volných molekul poškozující DNA ) chrání před mutacemi - tj.poškozením našich genetických informacích v buňkách, před nádorovými onemocněními atd. Moje odpověď je tedy spíš, že pokud nejste těhotná, pijte klidně kolik chcete ,ale v těhotenství, kde není známo, co by event. mohla daná látka - z aloe vera - pro plod udělat, bych se mu rozhodně vyhnul!!Minimálně vím s jistotou, že rostoucímu plodu nic navíc k dobru nepřinese.

dgm
26. júl 2008

Tak to napisu takhle: Ze aloe cisti, je pravda, ze ovoce taky cisti, je taky pravda, ze existuji caje, ktere cisti, to taky vi kazdy. Jenze v tehotenstvi je potreba to omezit a neohrozovat plod tim, ze by uvolnene skodliviny presly do krve. Proto je aloe dobre, ale jenom v malem mnozstvi, se kterym si slinivka a jatra poradi, aniz by to zatezovalo i krevni okruh ditete. Pred tehotenstvim je naopak zadouci telo co nejvice procistit, aby organy fungovaly tak, jak maji. Proto jsou doporucovany pusty. Ja se ti nedivim, ze to doktor nedoporucuje, ja taky nejsem doktor 😉 Nezamenuj si prosim pust s dietou. Pust muze drzet clovek, kdyz chce zhubnout, clovek, ktery je hubeny, kdyz chce pribrat. Umyslem pustu opakuju!!! neni duvod ubrat kilogramy, ale doprat telu, aby si samo urcilo, ktery organ se ma zacit nejdrive cistit, nechat to na prirode, smyslem je navodit takovy idealni stav organu, aby vsechno fungovalo tak, jak ma. To je, ze ma fungovat zlaza, slinivka, rozmnozovaci organy, deloha, pokud je v ni chyba, atd.
Pokud znas plno maminek, ktere braly drogy ted maji zdrave deti, tak mi nezbyva nic jineho, nez tem detem gratulovat a drzet pesti, aby to bylo i v da lsich letech, aby se nic nevyvrbilo. Taky mam svuj nazor na zeny, ktere to moc zerou. Ono myslet si, co je zdrave a co neni, v tom je velky rozdil, casto by se ty zeny, co to moc zerou , divily, co vlastne podnikaji samy proti sobe.

dgm
26. júl 2008

Pri nedokonalem zpracovani cehokoliv mohou nastat krece a prujmy...
Vzdyt ten, kdo se snazi otehotnet, snad jeste neni tehotny, ne? Ja nerikam, lit to do sebe v teotenstvi litry, rozhodne zde nepisu nic o tabletkovych formach, na nazor lekare nemam ohledne aloe co dodat, v ramci opatrnosti bych s tim souhlasila.

dgm
26. júl 2008

dasule - to je Dasa? V tom pripade i dgm je Dasa. Ahoj.

dasule
27. júl 2008

🙂Ahoj.Mě na tom nějak nezáleží,ale taky jsem pila aloe a tchýně mě zdupla,že neéé,tak jsem tady na to reagovala,jestli má pravdu anebo ne neřeším,jen jsem chtěla popsat své zkušenosti.Samozřejmě na všem něco bude.Já jsem taky brala různé vitamíny,žiju zdravě,nekouřím a nepiju,jen příležitostě a 4 roky se snažíme o mimčo,nakonec nám zjistili,že mám protilátky proti manžel. spermoškám 😀 Takže by nám pomohl jenom zázrak. 😉 resp.léky + asistovaná reprodukce.

mimusiacik
27. júl 2008

🙂 na protilatky kocky brali Prednison + povinny celibat.... a az po urcitej dobe sa podarilo i prirodzene...
ale prednison nie su lentilky...takze zvazit i negat .nasledky na organizmus a buduci plod... ☹

dasule
27. júl 2008

všechno má svá rizika,ale proč zbytečně rizkovat,že?Mě Dr. zatím léčbu Prednisonem nenabídnul.Včera jsem byla na 2 inseminaci,takže uvidíme 😉

lauritka
27. júl 2008

mne poradil gynekolog preventivne na protilakty voci spermijam - anopyrin 2 krat denne po 50mlg.

lydia12
30. júl 2008

Ahojte dievčence, už dlhšie Vás čítam, ale len teraz píšem prvý krát. Keďže som dlhšie uvažovala o užívaní aloe, Vaše príspevky ma presvedčili, že to za pokus stojí. Začala som ho užívať asi tak pred 2 týždňami, teraz som 20 DC a mám zvláštne stavy, návaly tepla, napínanie, tlak v podbrušku, teplotu mám 32,7C už asi týždeň - od vtedy ma bolia aj prsia.Tieto príznaky mávam asi každý mesiac ( okrem tých návalov a napínania - nevoľnosti ), viem že na tehu test je skoro, ale bojím sa, že ďalším užívaním aloe vera - by som mohla ohroziť možné tehu.na druhej strane, nerada by som prerušila začínajúcu detoxikáciu a o 10 dní to ľutovala, že zbytočne.
Veľmi pekne Vás prosím, poradte mi, mám užívať ďalej to aloe? ja užívam ten číry gel - bez brusníc ( tuším je to značka femina?)Ak by som bola tehu ( čo by som bola neskutočne šťastná), mohla by som tým aloe niečo pokaziť?
Veľmi pekne ďakujem. A držím nám všetkým palce, nech už konečne uvidíme vytúžené //.

smiledra
5. nov 2008

Ahoj Lydia12, Lauritka, Mimusiacik, ...
nebola som tu od aprila, len teraz som nakukla, tak uz napisem par riadkov.
Lydia, tie napinania, nevolnosti si mohla mat aj od aloe šťavy, asi si nepila dost tekutin, no rozhodne by som na Tvojom mieste neprestala to brat, len ak by sa potvrdili //, dovtedy to plodu nemoze skodit. Bolo uz o tom tu aj viac popisane. No ak chces otehotniet, to aloe s brusnicami by bolo lepsie, ako ciste.
Neda mi, aby som nereagovala na prispevok Dasule z • 26. júl 2008 o 21:36 na predoslej strane, kde cituje lekara:
"Jistě , výtažek z aloe vera má jistě pozitivní účinky, ale ne mimořádného významu, čili řekl bych,že je na úrovni placebo efektu...." atd. dalsie ani nekomentujem 😀 mimoriadne ma to pobavilo 😝
Dasule, neviem, odkial pochadza ta citacia, ale zial ten lekar nevie co rozprava/pise, je na hanbu vsetkym tym, ktori vedia, ze aloe nemoze mat placebo efekt, ked to tak isto pomaha zvieratam, ako cloveku. A to je teda dokazane tisickami pokusov. Rada by som sa s nim stretla osobne 😉, alebo aspon by som mu napisala, porad mi, kde ho najdem?

kacka0910
18. nov 2008

ahoj smiledra, prosim ta da sa ten aloe bery nektar objednat cez inernet? lebo neviem kde sa to da kupit

smiledra
19. nov 2008

Ano, da sa cez internet, alebo priamo v BA a KE. Napisem Ti do IP, akym sposobom to dostanes za velkoobchodnu cenu 😉

cenci
28. nov 2008

🙂 ahojki. pijem alojku už skoro rok. nedam na nu dopustit. vyriešila mi všetky moje problemy (a to som ich mala dost). Odporučam všetkým , čo sa s niečim trápia. Je to však beh na dlhé trate. A pozor na výrobky ktoré sa iba tvária ako aloe vera (najmä tie malinovky v obchodoch, či zaručenky v lekárňach). Čo sa týka tej pomerne veľkej reklamy na FLP, raz som si z toho lízla a nechutilo mi to (jeden známy to užíva a pochvaľuje si to). Aj mi dosť vadí u nich, že som si neprečítala, koľko vlastne čistého gelu je v tom. Ale fandím im, pretože každý dobrý boj je dobrý. 🙂

benjina
1. dec 2008

Ahojky tak i já piji aloe berry nectar už dvacet dní, ale jestli mi to nějak závažně pomohlo to ani nevím, dřív jsem špinila týden před menstruací a teď jsem špinila od 12 DC takže asi místo ovulace jsem špinila a teď 18 DC to přestalo tak jsem zvědavá jak to bude dál, ale jiné další známky nepocituji, kromě toho, že už jsem 3 týdny nemocná se zánětem dutin.Takže buď mě to pořádně čistí a nebo to na mě nezabírá. 🙂

smiledra
1. dec 2008

Ahoj Benjina, to spinenie moze suvisiet s cistenim. Tie dutiny vsak nemusia suvisiet, ale kazda reaguje inac na aloe. Ja napriklad som mavala casto problemy s kašlom a mocovymi cestami a ked som zacala pit aloe, tiez som vykaslavala vselico mozne, az som vsetko vyvracala s prepacenim , odvtedy mam s tymi problemami pokoj. Hovori sa, ze aspon tri litre treba vypit, aby bol nejaky viditelny efekt, takze sa pripajam ku cenci, ze niekedy je to beh na dlhe trate. Vcera mi jeden moj znamy referoval, ze po prvom litri mu zmizli plesne z prstov, cim sa trapil roky beznadejne napriek tomu, ze si to kupil na zaludok 🙂 A vyskusal na tie plesne snad uz vsetko. Takze moja rada je vydrzat a vysledok pride. 😉

francis
1. dec 2008

Ahojte 😅 Ja som tiež snažilka už veľa rokov a už neviem čo pomaly robiť dalej ☹ Tak som tiež začala piť aloe od Barnys a zblbol mi cyklus.Neviem či to mohlo byť tým sposobené ale hneď na druhý deň ako som to začala piť som dostala ms a to na 16 deň cyklu.Najskor som myslela že je to ovulka ale mala som ako normálny cyklus.POradte prosím

smiledra
1. dec 2008

Francis, to je podla mna velmi nepravdepodobne. Za jeden den ...hmmm, keby po dvoch tyzdnoch pitia, tak by som pochopila, na kazdu to inac posobi zo zaciatku, ale od par davok asi tazko. To, co pijes, obsahuje extrakt z aloe-vera a nie aloe vera gel (je to rozdiel), takze ani nepredpokladam take silne detoxikacne ucinky, zeby Ti rozhadzalo cyklus.

francis
2. dec 2008

Díky smiledra za odpoved 🙂 myslela som si to tiež ale chcela som sa poradiť.Ja by som tiež chcela ten aloe berry nektar len neviem kde ho kúpiť tak ak možeš napíš mi ip budem rada

smiledra
2. dec 2008

Da sa to aj cez internet, ci telefonicky. Niektori predajcovia ponukaju cez net, ale zbytocne by si preplacala. 🤐 Napisem Ti, ako objednas za velkoobchodne ceny, len tam treba naraz 3 objednat. Ja by som menej ani nedoporucila skusat, lebo jeden liter ledva zacne cistit, druhy diagnostikuje a treti lieci - je to velmi laicky povedane, ale nieco na tom je. 🙂 A ta kombinacia s brusnicami je idealna, ak snazilkujete, aj chut ma lepsiu, ako ciste aloe.

francis
2. dec 2008

Snažilkujeme takže to skúsim ale myslím,že aj ten od Barnys má nejaký význam aspoń dúfam

smiledra
2. dec 2008

Urcite ano, aloe precistuje, doda asi 240 ucinnych latok organizmu, ma protizapalovy ucinok, posobi proti bakteriam, virusom a pliesnam, harmonizuje a pod, takze len dobre spravi, kto to pije. 😉 Je nejaky rozdiel medzi vyrobkami, tak isto, ako medzi ovocnymi dzusmi v cene, kvalite, ale aloe je aj tak aloe.

luka83
2. dec 2008

Ahoj holky, tak se pridavam. Mam problemy s bolestmi u MS. Mam opravdu extremni bolesti, ktere prechazi az do kolapsovych stavu. ☹ Takze mam pres tetu take 3 litry Aloe berry nektar. Nikdo ale nevi, ze planujeme s mym budoucim manzilkem miminko... chteli by jsme se zacit snazit asi v breznu. Myslite, ze to mam jeste oddalit a zacit s procistovanim treba az v lednu, aby to bylo cerstve a v tom breznu akorat pripravene na tehotenstvi nebo mam zacit uz ted? A mate nektera zkusenosti, ze by to zmirnilo krvaceni a bolesti? 😅 Moc diky za radu!

sylvia21
3. dec 2008

ahoj Luka - ja Aloe pijem uz asi viac ako mesiec a teraz mam MS a necitim nejake zmeny v prezivani MS. No kazdy organizmus reaguje individualne.

smiledra
3. dec 2008

Ano, je to individualne, ale viacere kocky hlasie zlepsenie priebehu a presnejsi MS po piti aloe.
Luka, zacni cim skor ten Berry Nectar pit, neooddaluj to. Rano na lacno 15-20ml, pred obedom tak isto a vecer tesne pred spanim. Rano a vecer tak 20-30 minut pred jedlom, vtedy ma najvacsi ucinok.
Prvy tyzden mozes polovicne davky, aby ta detoxikacia bola zo zaciatku miernejsia.
Ak mas tri litre, tak to dopijes tak za dobre dva mesiace. Velmi dobru tetu mas, vie, ze 1 liter nestaci 🙂

luka83
3. dec 2008

ahoj sylvia21, mozna to nepusobi hned prvni mesic... aspon ja v tom doufam. Protoze zadne leky mi nepomahaji, uz nevim, co mam delat.. takze jsem si rekla, ze zkusim tohle. I kdyby to nezabralo hned po prvnim mesici, ale az po delsi dobe, tak by mi to stalo za to. Hlavne aby to pomohlo. A citis na sobe jine zmeny? Treba ze se fakt procistujes? Nebo ze je ti po tom celkove lip? Ja mam ten gel, je to 100% aloe gel s brusinkama a nejakym vytazkem z jablka. Kdyz to piju, tak.... no, jak to mam napsat. Nechutna mi to ani trosku. 😅 Ale pro zdravi cokoliv... nemuzu si vybirat. I kdyz cokolada by byla lepsi 😀

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terrina
5. mar 2009

ozivujem tuto temu...zacala som pit aloe berry nectar a nedam nan dopustit, citim sa omnoho lepsie.
pijete ho niekto?

betati
6. mar 2009

Ahoj terrina.Už som vyškúšala rôzne aloe, ale Berry nectar je aj podľa mňa naj... Mne sa upravila bolestiva menštruácia, zlepšila sa imunita.Kamoška vďaka aloe otehotnela 🙂

luca83
13. mar 2009

ahoj, taky se pridavam. Pila jsem aloe 3 mesice. Mela jsem slabou bezbolestnou MS-do te doby jsem mela silene bolesti, obcas jsem skoncila i v nemocnici. Mi aloe strasne moc pomohlo a rozhodne doporucuju! Ted jsem 1. mesic bez aloe a poboliva me bricho a neni mi dobre, ted s hruzou ocekavam dalsi MS a pokud to bude bolestive a zle, tak se znovu k aloe vratim. Podotykam, ze jsem taky pila Berry nectar.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre