Pomohlo niekomu Aloe Vera k otehotneniu?

lyzenka
21. jan 2007

Ahojte snazilky,

chcem sa vas spytat, pomohlo niekomu tato bylinka k otehotneniu? Momentalne som ju zacala pit (je to taky gel) na precistenie organizmu.....ale zevraj to aj pomaha k otehulkovaniu.... 😅

deniseee
6. mar 2007

emjee, sok je chorvatsky dzus, viem to, pracovala som pre chorvatsku firmu, a musela som s nimi dost komunikovat 😅 . A tiez ked chodime do Chorvatska na dovolenku komunikujem s domacimi vacsinou ich jazykom, nieco sa na mna za ten cas v praci predsa len nachytalo 😉

elliana
7. mar 2007

Je mozne, ze ma boli hlava z aloe? pred troma dnami som zacala pit ten gel od LR, a uz na druhy den rano som sa zobudila s bolestou hlavy, predtym ma nikdy nebolievala, len mierne v tehu a obcas pri zlom pocasi, ale inac nie.

smiledra
7. mar 2007

Ahoj kocky, nebola som tu davno.
Elliana, moze byt, ze Ta boli hlava, ale nie od Aloe, ale od toxinov v krvi.☹ 😒 Je to zriedkavy prejav detoxikacie, ale len v pripade, ze nedodrziavas pitny rezim a toxiny nemaju kade uniknut z organizmu. 😒
Neprestavaj to pit, len zniz davky a zvys prijem tekutin, bude vsetko OK. 🙂
Alebo si pytaj radu od predajcu, musi vediet poradit, ak ta zinkasovala, popripade u tejto firmy mozes do 2 tyzdnov vratit produkt, to Ti nepovedali? 😀

marianne
7. mar 2007

Ahoj Smiledra,
je mozne ,ze z pitia aloe gelu sa priberie?Moj znamy vypil 2 flase a viac nechce, lebo tvrdi, ze zacal priberat na vahe a nepotrebuje to

smiledra
7. mar 2007

😀 To je obrovsky omyl - hehe.
Z Aloe nemoze pribrat, pribral z toho, co popri tom zjedol 😝
Obycajne sa od Aloe chudne, kazdy clovek ma v sebe zopar kil usadenin, balastu na crevach, co sa pekne po case vycisti, to aj citit potom na toalete 😉 zmensuje sa brucho, ale pribrat to v ziadnom pripade.
No to je mozne, ze mu to zacalo cistit creva, zlepsilo travenie a zacal viac zrat 🙂Proste prijem kalorii bol vacsi, ako vydavok.

elliana
7. mar 2007

smiledra, dik, skusim este viac tekutin, uvidime
inac,pijem to na odporucanie svokry, ktora sa podla nej "vzliyala" z astmy s pomocou tohoto gelu. ona ho pije uz niekolko mesiacov, ale pre mna by to bolo financne narocne

smiledra
7. mar 2007

Elliana, necudujem sa, aloe dobre posobi aj na astmu, hlavne v kombinacii s gyngkom. Urcite to pila dlhodobo, ak nastalo take zlepsenie. Inac je dobre vediet, ze aloe nie je liek na nieco, ale dodava nasmu vnutornemu lekarovi nastroje, aby sa vyrovnal s kadecim, ze posobi na bunecnej baze a nie na isty organ, harmonizuje organizmus. Na kazdeho posobi inac, lebo kazdy organizmus je iny. A ak je to financne narocne, hladaj riesenie, ako to mat lacnejsie a nie na ukor kvality.

ikke
8. mar 2007

???:
"aloe vera – vyvoláva prekrvenie orgánov panvy a tým aj potrat, má silný preháňavý účinok"
zdroj: http://www.alinka.sk/ktorym-bylinkam-sa-v-tehot...
😨 😕 🤐
co vy na to?

elliana
8. mar 2007

ikke, ja som pila cele tehot. bylinkove caje, a drvivu vacsinu aj tie, ktore su tam vypisane, a neuskodili, mimi je ok a rodila som presne na termin...
Ale aj ja si myslim, ze na bylinky treba ist s rozumom, ved zaklady mnohych lieciv su prave bylinky. Takze ako mozu pomoct, mozu aj uskodit.

smiledra
8. mar 2007

Dalsie nedorozumenie, ktore treba vysvetlit. 🙂
Kedze Aloe Vera (duzinu z nej) nevedeli stabilizovat, u nas ju ani nepoznali. Jej priaznive ucinky poznali len tam, kde to rastlo. Prisli vsak na to, ze kora (!) listu obsahuje prirodne prehanacie latky (aloin, barbaloin), tak to vysusili, podrvili na prasok, tak donasali do europy a pouzivali, ako prirodne prehanadlo. To je este stale zakorenene v podvedomi niektorych ludi.😒
Tato latka (aloin) vo vacsich davkach moze byt aj karcinogenny a moze vyvolat aj potrat. (Nedostatok A vitaminu tiez zvysuje riziko nador. ochoreni, vysoke davky su vsak karcinogenne.)
Zistilo sa vsak, ze Aloin v malom mnozstve je velmi prospesna latka, ma vyznamne antimikrobialne ucinky, co reguluje crevnu mikrofloru. Dnesne vyrobky z Aloe Vera by tuto latku nemali obsahovat vobec, alebo velmi male mnozstvo

mimusiacik
8. mar 2007

🙂 1* za dalsie cenne info,vrucna vdaka!Vesele MDZ!Maj sa pekne. 🙂 😀 😵

smiledra
8. mar 2007

Dakujem Mimusiacik 😀 si zlata. Bolo aj pokracovanie, no nejako mi to odseklo, neviem preco. Hlavne je, ze podstata tam je, ak budu este na tu temu otazky, popr. dopisem aj zvysok 🙂

singleshooter
8. mar 2007

Zdravim vsetky snazilky.
S aloe mam prakticke skusenosti. Vyskusala ho cela moja rodina k absolutnej spokojnosti. Pouzivali sme aloe od americkej firmy. Nedostat ho v lekarni, da sa kupit iba od distributorov. Myslim si, ze najlepsie aloe je prave od tejto firmy, lebo tato firma pokryva 80 percent celej svetovej produkcie. Dokonca aj take firmy ako su LR beru surovinu aloe od tejto americkej firmy. Tato firma vlastní unikátny svetový patentovaný spôsob stabilizácie, vďaka ktorému sa biologická aktivita čerstvého gelu z Aloe vera uchovává niekoľko rokov v takmer rovnakej kvalite, akú má ihneď po zbere. Bez stabilizácie sa gél z Aloe vera po zbere rychle kazí (vydrží bez zmeny iba 36 hodín, firma stabilizuje gél už do 6 hodín po zbere). Iné pokusy stabilizovať gél z Aloe vera (sušenie, varenie, zmrazovanie) vždy aktivitu gelu veľmi znížili.
Veľa rôznych firiem, najmä kozmetických, ponúka v obchodoch a prostredníctvom reklám výrobky s Aloe vera väčšinou lacnejšie. Spotrebiteľ však v prevážnej väčšine prípadov nemá možnost overiť si, akú kvalitu a množstvo Aloe vera skutočne produkty obsahujú. Preto už v roku 1982 niekoľko firiem, zaoberajúcich sa pestovaním a výrobou výrobkov z Aloe vera, iniciovalo vznik nezávislej Mezinárodnej vedeckej rady pre aloe (IASC), ktorá každý rok testuje prihlásené výrobky na množstvo a kvalitu aloe. Produkty, ktoré tieto prísne parametre splňujú, obdržia potom "pečať kvality". Tato americka firma sa touto pečaťou môže pochváliť pri svojich všetkých výrobkov z Aloe vera. Jej výrobky naviac splňujú prísne podmienky čistoty výroby s označením Koscher Raiting, obdržali Islamskú pečať kvality Halal a taktiež označenie, že nie sú testované na zvieratách od medzinárodnej organizácie Peta.

smiledra
8. mar 2007

Suhlasim s singleshooter 🙂...
...Dnes vecer som na konferencii odbornikov Aloe som naschval dala otazku, ktoru nadniesla Ikke o 13:46 - aloe a potraty, odpoved bola jednoznacne ta (od dvoch roznych pritomnych doktorov), ktoru som vyssie popisala. 🙂

lauritka
9. mar 2007

😀 pridavam pozitivny nazor na aloe vera gel 🙂 pijem ho sice len asi dva tyzdne ale uz citim ucinky a to pri MS.stale som mala bolestivy MS..prvy den som stale musela brat tabletku proti krcom. a teraz konecne po dlhej dobe je to u mna bez bolesti. takze dufam ze coskoro sa podari aj mimco 😉

deina
9. mar 2007

Mne by asi Aloe nepomohlo, vsak? Mam sice problem s imunitnym systemom a niekde som tu citala, ze posilnuje imunitu, ale moja je taka, ze tvori vacsie mnozstvo protilatok a napada potom sliznice. Tie sliznice su potom odhalene a chytia vsetky bakterie, co letia okolo. 😖

smiledra
9. mar 2007

Deina, aloe obsahuje velke mnozstvo biologicky ucinnych latok, vitaminy, mineraly, stopove prvky, enzymy, aminokyseliny, a pod., z ktorych velka cast podporuje oslabeny imunitny system, ale su tam aj latky, ktore brania uvolneniu hystaminu a tak posobi aj na alergicke prejavy, na prehnanu reakciu imunity.
Zvlast vyznamne vplyva na imunitu latka v aloe s nazvom Acemanon, ktory uz aj izolovali a skusali aj na liecbu AIDS. Ja by som na Tvojom mieste vyskusala, ale tzv. brusnicove aloe, ta zvlast dobre posobi na sliznicu 😉

deina
9. mar 2007

Brusnicove? To znie aj celkom chutne. Da sa to bezne kupit v lekarni? Mne totiz imunita napada tie zlazy v tele, ktore produkuju tekutiny, nuz mam suche sliznice (oci, usta...) a lahsie ochoriem. Aj teraz som chora a uz ma to stve, nieco nove musim vyskusat.

smiledra
9. mar 2007

Takze sliznica hornych dychacich ciest a oci? Alebo aj nizsie?

singleshooter
10. mar 2007

pre Deina:
Som presvedceny ze by ti aloe od FLP pomohlo. Jej vplyv je asi taky, ze kto ma hnacky, tak hnacky mu zastavi a naoapak kto ma zapchu, tak mu zapchu uvolni. Takym istym principom pracuje aj s imunitou. Doslova zharmonizuje cely organizmus. Mnohym ludom sa to prave na aloe nepozdava, ze je to akoze "vseliek" na vsetko, ale prax ukazala, ze ono to skutocne takto funguje. Lekari si to vysvetluju prave tym, ze zlozenie aloe umoznuje vyuzit efekt synergie.

deina
10. mar 2007

Vsetky sliznice, smiledra (Sjogrenov syndrom, je to autoimunitne ochorenie).

smiledra
10. mar 2007

Deina, uz som o tej chorobe pocula alebo citala, ale nie som si ista, co presne pomohlo, 🤐 je to trochu komplikovanejsie. Prekonzultujem to s nasimi lekarmi a dam Ti vediet IP. 🙂

deina
10. mar 2007

Dakujem. Aj ja to potom este prekonzultujem so svojim lekarom.

madeleine
11. mar 2007

ide asi skor o to, ze aloe vyrovnava organizmus a funkcie v nom... preto lieci aj jedno aj druhe, aj ked stoja proti sebe... 🙂

margaretka5
12. mar 2007

madeleine: ja som videla v katalogu STARKL.Objednávajú sa tam poštou rastlinky a kvety. Ale doma pestovaná nebude mať tie účinné látky ☹

smiledra
12. mar 2007

Deina, konzultovala som Tvoj problem s dvoma lekarmi. Obaja zobrali velky dych pred odpovedou, je to vraj komplikovana choroba, kde je tazko predpokladat, ako zaposobi Aloe vera. Teoreticky by to malo pomoct vdaka imunimodulacnemu ucinku, kedze braní uvolneniu protilatok proti vlastnemu organizmu, ale velke zazraky necakaj. Asi som Ta velmi nepotesila. 😒

viamka
13. mar 2007

emjee, a ty? podas este spravu o blahodarnych ucinkoch zeleneho slizu na tvoje telo? 😀 dufam, ze spolocna chripka ti uz daaaaaaavno presla!

made, slusne kvetinerstvo ti ho objedna.... a je toho viac druhov a teda aj velkosti... zalezi, co ti dovoli priestor

smiledra
16. mar 2007

Aj ja som zvedava na spravy Emjee, ako sa vysporiadala s davkovanim a tak.
Deina, poslala som Ti dalsie info IP, co som sa dozvedela ohladom Sjogrenovho syndromu.

emjee
16. mar 2007

emjee zabudla uz asi tyzden uzivat 😀 😠

viamka
16. mar 2007

em, 😝 to bude extra fresh! ale ved co, zelene to uz bolo od zaciatku, ci nie? ale dik za spravu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre