Pomohol niekomu liek Profertil? Prosím o vaše skúsenosti.

ka131
27. mar 2009

Ahojte! máte skusenosti s týmito liekmi. mužovi ich odporúčili 😔 tak by som chcela vedieť či niekomu pomohli. dakuje,

cisielko
1. jún 2009

muren, dž sa...tešíme sa na správy....tem môj má 36 a ja 28...už naozaj čas na malého krpca 😀

katti77
3. jún 2009

muren: tak ako ste dopadli?

cisielko
3. jún 2009

muren, ja tu už chodím druhý deň a čakám na správy a ty nikde 😉

murren
3. jún 2009

Ahojte, ja som bola včera taka zničená že sa mi nedalo ani zapnúť PC. Ako každý chváli Krajka, tak naozaj správy sú pravdivé. Príjemný, milý, pekný 😉 super, samé pozitíva, keby boli všetci lekári takí, aj by sme tam radi chodili samozrejme len keby sme museli. Záver s konzultácie asi takýto: Manžel ma užívať vitaminy a o mesiac na kontrolný spermiogram, ale aj z takým sp ako má nam povedal že sa dá aj prirodzene otehotnieť. Tak uvidíme. Odporučil Profertil.No a so mnou to vyzerá horšie. Zobrali krv na všetky tie ich vyšetrenia,no a zistil že mam akesi zrasty v brušnej dutine, a tým aj vaječníky nejako prichytené , že nie su pohyblive. Mam len 1,5 vaječníka , z laveho mi pri laparke museli zobrať lebo bol napadnuty endometriozou. Takže navrhnul laparoskopiu, všetko tam poodstranovať, zistit či sú priechodné vajcovody, a možno sa nam podarí otehotnieť. Ak nie tak IVF. Ale múdrejší budeme o mesiac, po to kontrol. spermiograme a ake budem mať ja vysledky. Tak som nebola velmi nadšená tou laparkou. Ja som tu prvú velmi zle znášala. Hovoril že možno ani nebude musieť byť, ak by sme skúsili hned IVF ale obáva sa že keby som bola tehotná a zvačšovala sa mi maernica mohli by mi tie zrasty robiť komplikácie. Tak uvidíme, o mesiac.A ked sme odchádzali taký bol zlatý, že aby sme sa zbavili stresu a išli si na dovolenku odpočinúť a prišli už tehotnííí. 🙂

katti77
3. jún 2009

murren: tak to sú vlastne aj dobré správy...kým je nádej tak sa všetko dá....dovolenka je super nápad, len horšie je na to nemyslieť....takže sa asi rozhodneš pre tú laparku, to by ti robili oni alebo kde?

murren
3. jún 2009

No ale som toho napísala. A asi tu nikto nie je. Ale som velmi spokojná, aspon vieme na čom sme a pomaly to budeme riešiť. On nám sam povedal že cesta k otehotneniu može byť kompikovanejšia ale určite sa k tomu dopracujeme. Takže idem kupiť manželovi ten Profertil a uvidíme či je taký dobry, ako tvrdia niektorí že nalepšie v súčasnosti čo je na trhu. Halooo nikto tu nie je?

katti77
3. jún 2009

ja som tu

katti77
3. jún 2009

veď vravím, že kým je nádej... 😉 a určite sa dopracujete k malému krpcovi a držím palce nech je to čo najskôr...
a krajko ti povedal, že teda ten profeltil je dobrý?

murren
3. jún 2009

Ahoj katti77 neviem kde by som šla na tu laparku tak daleko sme to ešte nerozoberali.

jerryjanka
3. jún 2009

ahojte
murren aky spg ma muž? vieš hodnoty?

murren
3. jún 2009

Krajko to odporučil manželovi ja som tam práve nebola, bola som v kabínke. Doporučil mu ho. Ale moja známa teda jej manžel ho tiež bral a podarilo sa im prirodzene po 5 rokov snažania, a ona tiež ale bola pred tým na prefukovanie tých vajcovodov.

murren
3. jún 2009

jerryjanka no neviem presne ale pomalšie ako treba, a morfologia zlá,.záver všetrenia Motilita redukovaná Morfo patologická ale moc tomu nerozumiem Dg. asthhenotheratozoospermia

jerryjanka
3. jún 2009

no tomu rozumiem ale skôr som chcela konkretne čisla či ti to dali ja som si to minule vypytala a dali nam papier no my mame mofro 98% patol. 😖

katti77
3. jún 2009

murren: si ma trošku potešila, že to aspoň niekomu možno zabralo 😉 , ja sa neviem dočkať júla...
a od kedy chodíš do heliosu, keď ste už mali konzultáciu?...

murren
3. jún 2009

mame papier kukáááám my horšie 99 % alen 1 % normálne a aj z toho sa dá vraj prirodzene otehotnieť tak neviem možno pomožu vitamíny

murren
3. jún 2009

katti77 včera sme boli prvý krat

katti77
3. jún 2009

a hneď konzultácia?...ale to ste mali výsledky od predchádzajúcich doktorov, nie?...lebo inak som ztoho jeleň 😢

murren
3. jún 2009

a prečo kedy sa robí konzultácia?

murren
3. jún 2009

mala som už nejaké vyšetrenia ale aj tak mi ešte vzali krv a robil sono.

katti77
3. jún 2009

lebo ja som tam bola v máji, vtedy mi zobrali krv a sono, mužovi spermoše, a potom som bola v koncom mája znova na krv a sono, teraz mu musím zaniesť výsledky z 3 dc, manžel musí ísť ešte na jeden speriogram, lebo bol zlý a až potom budeme mať konzultáciu čo a ako ďalej...
preto ma to zaskočilo, že hneď vám povedali že čo sa deje a bude diať...

jerryjanka
3. jún 2009

no praveže vitaminy na morfo moc nepomahaju to je naprd
jedine sa dviha počet a pohyb takže je potom viacej ich ale morfo sa zlepši max tak par %
som kupila mužovi cem-m, profertil aj kotvičník - tak snad sa aj my raz dočkame 😒
krajko nam tiež povedal že sa da v pohode otehotnieť s našim spg - no všade čitam skôr opak
inak mame nadpriemerne hodnoty - mnosžvo 70mil/ 1 ml, pohyb A+B 63% takže to je fakt super
no len morfo no. manžel mal v detstve mumps, ama aj stresovu prácu čo tiež vraj ohrozuje spermie - že prave vysokú patologiu označuju lekári ako inžinierska choroba 😀 že inžinieri su viac v strese v praci a mavaju velmi zlu morfo - no u nas to platí na 110%

katti77
3. jún 2009

babenky odchádzam domov, kuknem večer pa

murren
3. jún 2009

ahoj katti77 ja tiež ešte musim doniesť tie vysledky 3DC

dahra
3. jún 2009

Murren,
ahoj, aj my chodime do Heliosu a my tiez mame 100% patologickych - teratozoospermie - zla morfa. Mozes sa kuknut aj do temy s tym nazvom. Morfologia sa tazko upravuje ☹ A tiez mam endo ako ty, v januari som prisla kvoli nej o cely vajecnik.

murren
4. jún 2009

Príjemný slnečný dníček, aspon u nás svieti slniečko ale neviem ako dlho ešte bude.
dahra ahoj čítala som si ta v teme heliosu. Pozriem tu temu morfologia. Ja mam ešte pol laveho vaječníka a pravy zatial celý. A ako ideš manželovi davat ten profertil alebo má nejake ine vitamíny?

cisielko
4. jún 2009

Muren, ahoj...tak takto ste doadli ☹ nevdí, aspoň viete kde je chyba a čo trba riešiť...ako tak čítam tak naši muži majú pravdebodobne rovnaký problém...tu sú jeho výsledky:
objem: 3,5ml
počet spermií:29mil
motilné:7x10 /ml
motilita: b
patalógia:50%
liquifikácia: +
čistota ejakulátu: x10 Leu/ml
KPS (IUI,OPU zákr): -x10 /ml

astenozoospermia

Z tohoto viem asi toľko, že ich má dosť, málo pohyblivé, väčšina mŕtva.

my užívame Profertil každé ráno 2 tablety

katti77
4. jún 2009

ahojte
murren: no veď dobre donesieš výsledky ale už aspoň vieš, kde je problém, ja to zatiaľ neviem, lebo mne krajko len medzi rečou povedal, že výsledky zo spermiogramu boli horšie tak má jesť vitamíny a toť vsjo.... ale či má zlú pohyblivosť, alebo tú morfologiu tak to netuším...a ak to je morfologia tak načo vitamíny keď na to podľa všetkého nie je liek, tak ja neviem...už len čakať, do júla a snažiť sa či sa nepodarí aj bez helíku....

a u nás je zamračené a zima, a to ja neznášam...som taký teplomilný tvor

murren
4. jún 2009

ahoj cisielko ja idem dnes tiež do mesta kupim mu ten profertil zatial aspon na 1 mesiac. Pozerala som na nete sa dá tiež objednať uvidim či to majú v lekárni a kolko to stojí. a hned to nasadime.

katti77
4. jún 2009

murren u nás v lekárni to stálo skoro 48 eur na mesiac, a nemali to nikde len v jednej lekárni....ale toto je malé mesto, ale všade mi povedali, že mi to môžu objednať až na jedného lekárnika, že či to musí byť len tento liek, že on má inakší a keď mi podal škatulku tak to bol liek na erekciu tak sa na neho pozerám a vravím, ale mi nemáme problém s týmto ale z niečím iným a on na mňa čumel ako puk, že tak čo od neho chcem...
odborník najväčší to bol 😀

cisielko
4. jún 2009

čo ja viem, tak niekdedy je stým problém zohnať to...my sme to zohnali v lekárni, stálo nás to okolo 48-49€...tiež to berieme prvý meisac, pomaly sa nám už míňa balenie, na bud.týždeň musím kúpiť ďaľšie...kontrolu máme o týždeň v pondelok...prvú po zlom spr, takže uvidíme či to niečo pomáha 😠 berieme aj kotvičník, zdravo sa stravujeme, pohyb... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre