Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
4. jan 2010

Weronika, ja sa chystám na 2.IVF, ale až niekedy v lete... teraz mám pauzu 😔
Orsul, to bude ešte tým resetom zo Silvestra 😀 .. ale nie.. a nechceš vyskúšať to Brno?.. kočky tu písali, že tam vychádza IVF lacnejšie..

orsulka
autor
4. jan 2010

nelinka...aj toto keby som vedelaaaaaaaaaaaaaaaa......ved som ....... ani neviem co som......
do Heliosu už nepojdem to je vopred jasne.....takže pokial dalsie IVF...tak Brno...este neviem ktore centrum....ani kedy ani preco ani naco...... a vsetko od zaciatku....najst na to prachy, objednanie, konzultacie...atd...atd...atd.....a vysledok v nedohladne.........

adulik76
4. jan 2010

tak, ja som si odbehla nachvíľu si schrupnúť..... 😀

orsul, teraz je každá rada drahá a fakt neviem, ako by som to ďalej riešila.

orsulka
autor
4. jan 2010

no jo Adulik...ja viem.....tak ale nateraz aspon viem, že balim a idem domov 😉 😉

adulik76
4. jan 2010

tak šťastnú cestu 😉

bublinkaa2
4. jan 2010

Ahojte babenky... 🙂

I ja vam vsetkym zelam krasny novy rok 2010, hlavne vela vela zdravia, to je to najdolezitejsie, co si clovek moze zelat a to vsetko ostatne uz pride samo... 😵

My sme mali nabiteho silvestra pecenim troch tort pre slecny, boli sme u nas pokope vsetci surodenci, tak bolo od rana veselo. Nas drobec oslavil 2.1. 1-rocik, nase krsniatko 1.1. 9 rokov a dalsia neterka nedavno 19r., tak sme mali co oslavovat. Podostavali sme kopu hraciek, tak ma Lucka o zabavu postarane a my o nevy tiez, lebo vacsia cast je hracia a spievajuca, tak nam to tu furt vyhrava... 😀

Bublinke sa zatial tuk tuk hadam dari, ked idem prebalovat kako plienku nasho drobca, tak mi len tak usta vykruca. Inak sa citim dobre... 😵

Dakujem vsetkym za tiche gratulacie, veru zatial radsej potichu, nech uz uvidim srdiecko a budem velmi stastna. Tento tyyden dokimu radsej este nejdem, zda sa mi to skoro, kedze aj ovu bola dost neskoro, tak mozno pojdem buduci tyzden alebo ten dalsi... uvidime...

Pridala som inak aj fotky nasho oslavenca... 🙂

Orsul - mrzi ma, v akej si momentalne situacii, neviem, ako by som to zvladala ja, ale mozem ti povedat, ze i napriek vsetkemu si uzasna osobka, ktora je ochotna vsetkych podrzat a povzbudit a preto ta tu vsetci mame radi. A prajem ti aby sa vsetko otocilo k tomu lepsiemu a bola si stastna... 😵

nelia
5. jan 2010

Dobré ránko 🙂
Včera sme boli u starých rodičov mojej polovičky zaželať šťastný nový rok a tí nám zvestovali "úžasnú" novinku, že Lacova sesternica čaká bábätko.. úžasnú píšem preto, lebo sa kamarátovi sťažovala, čo má robiť, lebo je tehotná s chalanom, ktorého už moc asi neľúbi... takže čo vám bude hovoriť.. proste "plánované" tehotenstvo jak vyšité... no ale ja som si povedala, že sa už nebudem nad takýmito "maličkosťami" rozčuľovať, takže som to napodiv zobrala celkom pokojne.. jasné, že mi na chvíľku prebehla mysľou tá nespravodlivosť, ale hneď som tie myšlienky zahnala 😵 😵
Pod stromček som dostala takú knižku od jedného slovenského spisovateľa.. prezývku má "Hirax", možno ste ho už čítali... Celkom sa mi páčila, lebo tam bolo kopec úvah o tom, že náš život a naše šťastie závisí len a len od nášho prístupu k veciam, ktoré sa okolo nás dejú... Ten príbeh v nej mal síce smutný koniec, ale fakt to bola poučná knižka.. aj "motto" v pase som si zmenila na jednu citáciu z tej knižky.
Napíšem vám sem ešte jeden pekný výrok: "Máme vždy 2 možnosti. Život alebo smrť. Úsmev alebo plač. Prijatie alebo trápenie. Rozhodnutie je len na nás."
Sorry za ten dlhý príspevok hneď zrána 😝 .. ale hádam ste pochopili, čo tým chcel básnik (ja 😀 ) povedať... 😉

orsulka
autor
5. jan 2010

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuha...!!!!!! dobre ranko.....teeeeda.......... 🙂 🙂

neli......ale že dlhy prispevok, ale že aky pekny!!!!! a pravdivy...vsetko čo si napisala, ja s tym suhlasim.... 😵 😵 a asi si mi aj odpovedala na moje možne otazky, co ma napadali vcera..... a preto vravim, že v živote nič nie je náhoda....a každemu sa dostane presne to, čo potrebuje a dokonca aj v tej spravnej chvili....tak ako mne dnes od Neli 😉 😉

bubli......že malinký motylik je kráááááááááááááááásnučkáááááááá....... 😵 😵 😵 😵 velmi pekne fotky, Lucinka je iná herečka... 🙂 a velmi držim palčeky na malu bublinku v brusku......tfuj-tfuj-tfuj 😵

sincerity
5. jan 2010

ahojte dievcence.... 😉

po dlhsej dobe sa opat ozyvam, snad budem mat viac casu

bubli.... aj ja sa pridavam ku tichuckej gratulacii, velmi vam to prajem. Mala Lucinka je krasny motylik.... ako to rychlo ubieha, ze? uz je z nej rocna slecna 🙂

nel... vdaka za krasny prispevok hned zrana 😉 ... aj za ten vyrok.... len jeho realizacia je niekedy tazka, tazke je to rozhodnutie, ktorym smerom sa vybrat....

orsul.... akokolvek sa rozhodnete, verim, ze sa rozhodnete srdieckom a to rozhodnutie bude spravne, mozno to chce len cas...

ja som mala posledne dni smutne.... zomrela mi moja macicka, moj milacik.... nasla som ju zrazenu na ceste, velmi tazko to nesiem, nechcela som Vam tu preto vypisovat pochmurne prispevky.... malicku sme pochovali, dokonca aj na virtualnom cintorine... je mi teraz trosku lahsie na dusi, musim to prijat... 😔

nelia
5. jan 2010

Orsul, inak aj preto som to sem chcela napísať, že to možno pomôže aj niekomu inému... a vidím, že to zabralo, tak som veľmi happy 😅 😅 😅 ...mne to fakt pomohlo a podľa mňa preto ma včera nezobrala tá správa.. proste je uplne zbytočné sa trápiť nad vecami, ktoré neovplyvníme a nezmeníme. A všetko sa deje z nejakej príčiny, to bolo v tej knižke tiež zdôrazňované.. Bol tam napr. taký veľmi smutný príklad.. že rodičom umrie 2-ročné dieťatko napr. preto, aby to ďaľšie, ktoré sa im narodí, o to viac ľúbili... vyzerá to na prvý pohľad absurdne, ale niečo na tom asi bude, nie? 😕

nelia
5. jan 2010

Sincer, moja 😔 😔 ... je mi to fakt ľúto. Ako hovorí aj ten výrok a aj ty si napísala, musíš to prijať.. len to niekedy trvá dlhšie 😔

orsulka
autor
5. jan 2010

sincer, mna to mrzí tiež moja..hlavne ked viem, ako na tých zvieratkách lipneš, o to viac, že malinka bola tvoja..a veru skus to prijať cim skor, a uvidiš ako sa ti ulavi. prajem nech je to čim skor.

neli....ja viem a verim tomu že to takto funguje, a že vsetko sa pre niečo deje....len niekedy, ked je clovek velmi smuty, a zranený, tak nepremysla hned nad tym, ake pozitiva to prinesie...ale vidí skor tie tmave stranky. myslim ale, že sa to dá naučit, alebo aspon sa dostať do toho štádia, že si realne uvedomíš a to čo najrýchlejšie, že máš znovu a vždy tie dve možnosti......a dalej nasleduje to co si písala ty... 😉
a určite su tu spravu zo včera preto zobrala takto pokojne ...

adulik76
5. jan 2010

dobré ránko, babulky

bubli, malá je fakt zlatunká, no čo iné povedať?

neli, v tých citátoch, čo si tu šupla, je kus pravdy, hoci niekedy je ťažké sa ich držať, respektíve si to ani neuvedomujeme a len sa životom ženieme. A k tomu "plánovanému" tehotenstvu, to niet, čo dodať. Ja som sa pred silvestrom stretla s kolegyňou, ktorá má mesačného chlapčeka a prišla k nemu asi tak, že s partnerom sa rozhodli mať v 2009 svadbu, tak mu povedala len, že "už môžeš púšťať" a na prvý šup mali bábo. Keď som jej hovorila o svojom HCG, tak mi len povedala, že ani nevie, čo to je. To už sa ani neoplatí rozčuľovať.

orsul, verím, že sa rozhodnete správne.

orsulka
autor
5. jan 2010

ADU.....dobre ranko 🙂

noemarta
5. jan 2010

Ahojte babule,
v prvom rade, vam vsetkyyyym prajem vsetko len to naj naj v novom roku 2010, vela vela zdravicka, stasticka, laaaasky a plodnosti!!!!!!!
ja som az teraz k maniiii, konecne som sa dostala na konika.
my sme sviatkovali v pohode, v klude, v kruhu rodiny, dokonca sme zvladli aj lyzovacku, hm.. ja som sa len tak prizerala ako moja polovicka a nasi lyzuju... 😒 co uz, na buduce.
28.12. sme boli na morfologickom vysetreni, skoro hodinove vysetrenie, to som netusila, ze to bude trvat tak dlho, ale..... chvala Bohu, vsetko je v naprostom poriadku, maly sa vyvija tak ako sa ma, a lekar povedal, ze sme uz v 14tt. a a a a videl tam uz vyvinutu mocovu trubicu a a a povedal, ze to s najvacsou pravdepodobnostou bude chlapcek !!! tak sme sa tesili.
vcera a dnes, mi akosi hapruje tlak, tak duuufam, ze to neni nic vazne, preistotu zavolam svojmu lekarovi.
adulik, moc moc drzim palceky, aby to vsetko o.k. dopadlo.
sincer, ahoj, velmi ma mrzi tvoj milacik, bohuzial, niekedy pridu aj taketo nemilsie spravy udalosti .... ☹ ☹
hm... som vam mojho "uzasneho" svagra spominala, tak keby ste vedeli co teraz cez sviatky vyvadzal, skoda slov, pre mna ten clovek neexistuje. Velmi mi je luto deti a svagriny, bojime sa, aby sa neutrapila ...,
bohuzial, kazdy si v zivote nesie nejaky ten kriz, kazdy v inej podobe.
hm... tusim som sa akosi rozpisala, sorry..

orsulka
autor
5. jan 2010

noe...vitaj konečne medzi nami .-) super, že je vsetko OK.....a že možno už aj pohlavie biete... 😉 😉
tak ty pekne volaj dokymu, s tlakom nie su žiadne žarty !! 😉 😉
švagra si spominala, je len smutne, že aj počas Vianociam kedy maju ludia tak nejak bližšie k sebe sa spraval zle pripadne nevhodne....

mne sa inak stalo niečo podobne, čo ma zarazilo...som pisala veršik na Vianoce byvalemu kolegovi a jeho rodine.....on pred Vianocami chcel stretko s byvalymi kolegynami..to znamena aj s tymi čo odisli minuly rok...a hoci mne ani nezavolal, tak to nakoniec vyslo tak, že sme sa nestretli s nim.....a na moj pekny vianočny pozdrav odpovedal cez sms vraj: dakujem, podobne....pekne ste sa na mna vysr..i ! tak ma to prekvapilo, ako v tom vianočnom čase vie byť človek taky zly a nahnevany ako keby na cely svet..... asi som ho potom zahanbila, lebo som mu odpisala, že taky pekny vinš na Vianoce mi naozaj nikto neposlal... na Silvestra vyvolaval asi 5x...ale to som zistila až ked sme prislo z Chvojky, lebo ved viete, že tam nie je dobry signal a cely cas bol tlf. vypnuty...

PS: dnes je den dlhýýýých príííspevkov!!!!! 😀 😀 😀

adulik76
5. jan 2010

noe, že 13 tt, strašne rýchlo ti to uteká. A máte už meno?

orsulka
autor
5. jan 2010

adulik......ved ked si ty pridas do svojho nicku tt......tak tam už tiež bude celkom pekne ciselko 🙂 🙂 😉

orsulka
autor
5. jan 2010

a ked si zoberiete, tak len pred nedavnom sme boli s lax na chate a brusko skoro nikde.....a už to ma tiež dievča za par 🙂)))) 😉 😉 😉

nelia
5. jan 2010

Noe, ahoj... rada Ťa "vidím" 😉 😀 .. chlapček, to je super... ja keby som si mohla vybrať, chcela by som chlapca... ale v podstate je mi to jedno, len nech je to zdravé a nech to už je!!! 😝 Ako sa inak cítiš? Myslím nevoľnosti a tak...
Orsul, no to bola teda fakt pekná SMS... niektorí ľudia sú proste takí... čo už 😒 ... ale pekne si mu odpísala... hi hi
Adu, čo tak doma porábaš? Teda okrem oddychovania... A Maťo už pracuje?

nelia
5. jan 2010

Ozaj Adu, ty by si teraz mala byť 5-6tt?? 😕 .. či už aj viac?

noemarta
5. jan 2010

no tak teraz som dosla od lekara, lebo som mu volala, a povedal ze aby som okamzite dosla.
ale nastastie je vsetko v poriadku. u neho som mala ukazkovy tlak, takze moze to byt tym, ze som rano nepila dostatocne a ze mam trosku virozu, takze aj to to moze ovplyvnit. chvala bohu !!!! dal mi magnezium b6 a zelezo.
Nel, citim sa super, vobec neviem, ani ze som tehotna, co sa tyka nejakych nevolnosti, alebo coho. ja som si tiez priala chlapca, a meno mame vybrane, vyberal manzel, Marcel. ze bude mat doma dvoch marcelou, lebo aj mna tak vola. hi hi
ale keby sa vykuklilo z toho aj dievcatko, je mi to jedno, hlavne nech je to zdrave !!! a a a dievcenske meno mame vybrane viete akeeeee, pocuuuuvaj Nelia, NELU !!!!
Adulik, strasne leti ten cas, uvidis, aj vy sa ani nenazdate a a a budete v 13tt !!!!
Orsul, mozno prave z toho mojho svagra sa mi dokafral ten tlak!!! vies cooo, niektorym bezchrbtakom nehovoria ani sviatky nic!!!!

nelia
5. jan 2010

Noe, tak to je fajn, že si v poriadku... a inak si doma, či pracuješ?
Aj kamoške sa má teraz vo februári narodiť dievčatko a tiež to bude Nela 😵

noemarta
5. jan 2010

nelia, makam makam v praci.
vsak chvala bohu sa dobre citim, nic mi nie je, tak chodim do prace, asi do maja.
hm.... ale tu najvacsiu smotanu si zlizem ja, myslim marec, rocne zuctovanie... co uz....

orsulka
autor
5. jan 2010

noe...to su dobre spravičky, ale podstatne je nič nepodceniť a dotiahnut do uspesneho konca....si spominam ako lax spominlala, že sla na pohotovost a ten doktor tam na nu krical, že čo sa stazuje na nevolnosti ked je tehotna..!!!!!! niekedy neskutočne.... ako keby sme boli už 3x tehotne......teda Vy.... 😀 😀 😀

a ten tlak možeš mat aj z toho....ked vidiš, ako ti niekto blizky chradne pred ocami a trapi sa.....a niekedy sa neda nijako pomoct, len peknym a dobrym slovom

Neli...takže vy už beriete vitaminky od Lax.....a co konkretne beries ty?????? inak som rada, že Laci do toho siel, aj cez tie jeho "vyhovorky" 😉 😉

orsulka
autor
5. jan 2010

adu...si šla urcite zdriemnut 🙂))))))) keď neodpisuje ..... 🙂 😉 😉

orsulka
autor
5. jan 2010

noe...ročne zučtovania zatial ani nespominaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dokonca aj zdravotky si to dali do konca marca!!!!! 😠 😠 😠

noemarta
5. jan 2010

orsul, nechcela som to pisat, ale dost ma zobralo to s tym svagrom a a fakt v poslednej dobe nemam nic ine v hlave, len ich !! takze to moze byt aj kludne z toho.... kurnik... clovek by sa mal vytesovat z tohto krasneho obdobia, a a a furt niekto nieco ti to musi prekazit. 😒 😠
no ved to, ze aj zdravotku a dane treba vsetko naraz spravit, co uzzzzz.....
nel, ja sa tiez moc tesim ze ste sa dali na tie vitaminky, urcite zaberu, len treba pri tom aj pozitivne mysliet, verit tomu, ze sa vase organizmy daju do poriadku a potoooom to priiiide sameee!!!
urcite beriete dvojit.celulozu+caj a plus nejake vitaminy zeee???

sincerity
5. jan 2010

ahojte babulky .... dakujem za podporu 😉 snazim sa na nu moc nemysliet, ale niekedy to nejde....

noe ... zdravim.... som rada, ze je vsetko v poriadku.... a ako tehula s tym tlakom mozes mat problemy, treba si davat na seba pozor a nerozculovat sa nad vecami, ktore nemozes ovplyvnit a nie su tvojou chybou..... mimochodom mne sa zdalo, ze si mi spominala, ze sa to praveze dava na dobru cestu.... ci sa mylim?

orsulka
autor
5. jan 2010

sincer....a ako sa ma lax????? vsetko je OK???? tiež sa davno neukazala.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre