Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
8. apr 2010

krasne a slnecne ranko vam prajem, hned mam dobru naladu ked tak krasne svieti slniecko,
Orsul, som rada ze ste dobro dosli, a ze ste sa pohli o nieco dopredu.
za chvilu mi sem pride tetula na zaucenie, takze sa ozvem poobede, idem zauuuucat.
paaaaa

nelia
8. apr 2010

Noe, ahoj 😉 ... tak príjemné zaúčanie... 😵
Orsul, veď práve preto si myslím, že by sme teraz zbytočne chodili na to genetické vyšetrenie... a ešte mi Dr. povedal aj to, že to prvé tehu mám brať, že to bolo proste nevydarené IVF.. veď sa pamätáte, aké peripetie to boli od samého začiatku 😒 Takže som o bábo prišla iba raz a to ešte nie je dôvod na vyšetrenia... no neviem...
A ešte mi tak stále vŕta v hlave to, že pri IVF sa mi oplodnili všetky vajká, čo boli oplodňované mimo ICSI (t.j. kvázi prirodzene), ale oplodnili sa zle... tak či to aj vtedy bola blbá náhoda alebo si fakt nesedíme???? Asi nad tým nebudem zbytočne dumať... nejako hádam bude a raz sa nám to hádam konečne podarí ...
Dnes sa zase moc rozpisujem 😨

adulik76
8. apr 2010

ja si myslím, že nemáte problém s tým, že by ste si nesedeli, ale teraz to bol dôvod asi ten nočný náraz do sušiaku. Bábenko bolo ešte maličké a nevydržalo. Určite sa to nabudúce podarí a už to dobojujete až do pôrodu, uvidíš.

nelia
8. apr 2010

No neviem... ten náraz sa mi nezdá... nebol zase taký veľký... ale ktovie... možno by bolo lepšie, keby som si myslela, že dôvodom bolo to... ale zas by som sa mohla zožierať myšlienkami, prečo... mohla som si dávať väčší pozor a podobne... tak sa nad tým fakt radšej nezamýšľam. Musím pozerať do budúcnosti a nechať minulosť minulosťou a veriť, že sa to opäť podarí 😔

adulik76
8. apr 2010

určite sa podarí, veď už viete, že sa to vie podariť

noemarta
8. apr 2010

tak uz panicka odisla, pride zas v pondelok. jooooj, az ma usta bolia.... hi hi
Nel, ja si nemyslim, ze to bolo tym susiakom, to by musela byt riadna rana, a a zozierat sa teraz myslienkou, ze som mohla davat vacsi pozor... to nieee. Skor si ja osobne myslim, ze si asi mala este oslabenu maternicu a preto sa to dalej nevyvijalo, alebo to proste tak malo byt.... ☹
Moja mama po mne dvakrat potratila, a to jej zistili, ze ma silnu toxoplazmozu. a ked to preliecila, tak potom v pohode otehotnela, ale cakali 7,5 roka.

nelia
8. apr 2010

Ano, malo to tak byť... čo už ... nabudúce to hádam vyjde... doobeda som volala tomu liečiteľovi, čo som vám ho spomínala a na 1.x mi dvihol (vraj nedvíha telefóny, lebo má toho veľa), tak som sa potešila... ale že šoféruje, mám zavolať neskôr... odvtedy som volala asi 4x a nedvíha 😠 😠 ... takže takto som dopadla 😒
Noe, aj mňa čaká o chvíľku učenie jednej novej kórejky.... tak sa mi do toho nechce... ako píšeš, človeka z toho potom huba bolí 😝

ivkaj
8. apr 2010

Čaute, tak se mi konečně podařilo přemluvit net aby fungoval.

Orsul, přijde mi, že z Brna to jsou samé dobré zprávy;o) S tou hysteroskopií jsem ti už svůj názor psala. A co se týká té genetiky embrií, přijde mi, že je to jen tahání peněz z lidí. Myslím si, že pokud jsou embrya kvalitní už od začátku se vyvíjí tak jak mají. O té minimální stimulaci se mi už Dr. zmiňoval taky, ale zatím máme před sebou třetí pokus a pak budeme řešit co dál.

Nelia, ale okamžitě zapomeň na to, že bys za něco mohla ty. Prcek byl ještě tak malý a dobře schovaný, že něco takového by mu určitě neublížilo. Pravdou je, že ani u nás se Dr. potraty nezabývají dřív než po třetím:-P My máme genetiku za sebou a nepřišli vůbec na nic (dokonce nám Dr. tvrdila, že alergie se nedědí a cukrovka taky ne a tak). Hodně věcí se dá zlepšit kyselinou listovou. Měla by se užívat alespoň tři měsíce před plánovaným otěhu. U nás v CARu předepisují k IVF acidum folicum, tak se zkus domluvit s Dr. aby ti ho předepsal nebo si kup nějakou silnou listovku v lékárně.
Ale je fajn, že už máš sílu do dalšího boje 😵

Noe, kdy ty máš vlastně v plnu jít na mateřskou, že už zaučuješ zástup?

Adu, a ty už máš PN na příští týden vybavenou?

adulik76
8. apr 2010

Tak moja PN-ka spľasla ako bublina, lebo moja podriadená sa dnes hodila na PN-ku, za čo jej ešte vyčistím žalúdok. A tú druhú tu nechcem nechať budúci týždeň samú, nie preto, že by som jej nedôverovala, ale preto, že nechcem, aby si všetko odskákala sama. Tak až o týždeň, ak tento mesiac vôbec na tú PN-ku pôjdem.

noemarta
8. apr 2010

Ivkaj ahoj, dobre si to napisala Neli, tiez si myslim ze ona si nema co vycitat. proste to tak asi malo byt, a verme, ze uz teraz sa to podari, len pekne papkaj i nadalej vitaminky, Lax ti poradi, viem ze je tam aj nejaky vitamin co brala lax co sa tyka kyseliny listovej.
Ivkaj, ano zaucam tetusku za mna, ja som tu do konca maja, cize este dva mesiace. a potoooooooooooooom.... vytuzena materska dovolenka od 1.6.
Ozaj Ivkaj, nezaucim teba, ved ty by si bola hotovy clovek v mzdarskom kruhu, ci?? len neviem, ci by si chcela dochadzat do blavy, hi hi....
A ty riesis teraz svoje zamestnanie??

bublinkaa2
8. apr 2010

Ahojte babenky... 🙂

Krasny slnecny den vsetkym prajem... Krpec sa mi uz zobudil, lebo pocujem sramotanie z izby, ale kedze som uz tolko stran precitala, aby som vas dohnala, tak aspon par slovicok napisem...

Ivkaj - to je uzasne rozhodnutie a mam velky obdiv. Ste uzasni ludia... Drzim palce, aby sa vam to podarilo... 🙂

Orsulka - velmi silno drzim palce, aby sa tento pokus podaril... Bolo by to krasne...a vlastne aj bude... 🙂

Dodatocne vsetko naj naj naj Lax a Sincer... 🙂

Noe - malinka je krasnucka... Velmi pekne zabery mate... 🙂

Adulik - pohladkaj brusko.. 🙂

Neli - v ziadnom pripade si nepripustaj myslienku, ze za to nejakym sposobom mozes. Nikto netusi pricinu, a keby aj bola hoc jaka, tak sa to ovplyvnit neda. I keby to mal byt susaaak, ktory keby tam nebol, tak by to boli dvere, alebo posmyknutie, alebo milion inych veci. Jednoducho pre babenko este nebol ten spravny cas.... A tiez si myslim, ze geneticke testy su este zbytocne... Urcite je vsetko v poriadku... 🙂

Ja som si prvykrat tiez vycitala, ze preco som sa hrala so psami, lebo jeden ma podrazil a padla som na zem. Nebol to silny naraz, pes mi buchol do nohy... Ale o babenko som prisla... Potom som si hovorila, ze si budem davat uz sakramensky pozor. Ale figu borovu. Na sekundu som sa otocila a Lucka mi rezko sadla na brusko. Znovu koniec... Odvtedy som si to ale uz nijak nevycitala. Pretoze to jednoducho tak malo byt, neprisiel este spravny cas a vsetko zle je na nieco dobre. Keby som teraz bola v 5.mesiaci, tak neviem ako by som zvladala malu Lucku, ako byva teraz casto chora. Nemohla by som robit zahradku, travicku... Som rada, ze je to teraz tak ako to je... S odstupom casu...

nelia
8. apr 2010

Noe, ak si dobre pamätám, Ivka nepracovala so mzdami... ale možno sa mýlim 😕 ... no zaučiť by sa zaučila, veď je šilulka 😉 ... len tá vzdialenosť 😀 😀
Ivka, ďakujem... nebojte, ja sa zbytočne neobviňujem, len som napísala, že keby som sa, tak by to nikam neviedlo... dúfam, že raz príde aj to bábo a dovtedy si budeme s polovičkou užívať života bez neho 😵
Lax, ozaj, ktorý vitamín obsahuje veľa kys.listovej??? Nevieš? Aj to biokalcium ho tuším obsahuje a ten beriem... vlastne beriem biokalcium pre deti, lebo ten mi ostal, čo som si urobila zásoby na tehu...

noemarta
8. apr 2010

to neva ze nerobila mzdy, aj tato pani nikdy nerobila so mzdami, iba uctovnicku robi. ale tak co uz.... inaaaac, ja tiez robim mzdy 2 roky, pred tym som o tom nemala ani chyru ani slichu.... a bola som donutena sa to ucit sama doma... ale jaaa sem malej ale sikovnej.... hi hi, to mi ostalo z velkonocnych rozpraavok....
Bublinka, dakujem za pochvalu malinkej, momentalne sa asi teskuje, lebo mi to dava dost na javo, asi chce, aby som uz isla domov oddychovat.
Ved to je to, ze clovek si vie vsetko az odstupom casu vysvetlit, preco to tak bolo, a hned na dany problem nema odpoved a pyta sa stale do kola preco, preco.... ☹
asi balim svestky a idem pomaly domov, prajem pekny zbytok dna. pa

laxity
8. apr 2010

nel...áno Biocalcium pre deti obsahuje kyselinu listovú a veľa jej je v Spirulíne, len tá bohužiaľ ešte nie je. Radila som sa s Kubkom a povedal, že okrem iného by si mala užívať aj Cordyceps. Prečítaj si o Cordycepse v knižke...je tam veľa písaného. Je veľmi dobrý na všetky ženské problémy. Ak by niečo daj vedieť. Paaa

adulik76
9. apr 2010

dobré ránko, máme tu pááááááteček 🙂

adulik76
9. apr 2010

to som dnes v robote sama????? už mi tu všetky víkendujete???? 😕

nelia
9. apr 2010

Dobré ránko 🙂
Adulik, ja som tu... a je mi nejako blbo, bolí ma žalúdok.. a práve nám písal šéf, že nedojde, lebo mu je zle, ďaľšia kolegyňa nedošla z rovnakej príčiny a ešte nejakým 2-3 ľuďom tu je taktiež zle... tak tu asi řádí nejaká poriadna viróza.. ja necceeeeeeeem 😒 😒 😒

orsulka
autor
9. apr 2010

ahojte.....

orsulka
autor
9. apr 2010

dnes rano som bola plaaaaaavat !!!!!!!! hihihi...teraz tui sedim a makam s ešte stále mokrou hlavou....nemaju tam fen....a asi bude svalovka ale neadi .-)))))))

nelia
9. apr 2010

a ja som bola včera po dlllllllllllhom čase tancovať... tak možno aj u mňa bude svalovka......

sincerity
9. apr 2010

ahojte koceny 😉

ja za chvilku odchadzam do skoly a budem az do zajtra 🙄 straaaaaaaasne sa mi chce

orsul.... nie moc rozumny napad s tymi vlasami... ale plavanie schvalujem 😉

nel... no snad na teba nesadne nejaka potvora crevna... no ja som to mala v januari, otrasne volaco.... tu sablu som hodila rovno v nemocnici, ked som bola s lax na cviceni o porode

min... dufam, ze to bude pozitivne, citim, ze ano, ked si doteraz nepisala... tak asi potvora neprisla, co je velmi dobre znamenie. Silno na teba myslim teraz!

adu... no skoda s tou pn.... ale pokym sa velmi nenamahas, mozno je aj lepsie v praci ako byt zavreta doma, nie?

laxity
9. apr 2010

ránko

orsul...no závidím, aj ja by som si šla zaplávať 🙂 , ako to že na plavárni nie je fén? no sila 😀

nel..no super, aspoň si sa odreagovala 😉 a dávaj bacha, ozaj to môže byť nejaká črevná chrípka

min...tiež na teba silno myslím...musí to vyjsť 😉

sincer...a ty si ešte doma? potom cinkni cez prestávku 🙂

my sme boli včera u doktorky, malinká mala soplík a kašeľ trošku, tak dostala Nasivin a Stoptussin...tak sa trošku liečime, ale oproti včerajšku je to už dobré, ani Stoptussin sme nedávali...Jakubko je proti tomu, tak dúfam, že ani nebudeme musieť dať

orsulka
autor
9. apr 2010

😔 ahoj studentik...nech ti to v tej skole rýýýýchlo ubieha moja.........obdivujem ta teda........

Adulik.......tak teda ta PN......to je ale skoda......ale tak hadam o tyzden neskor sa podari.....

adulik76
9. apr 2010

veď uvidíme, kedy si dám oddychovku.....

orsulka
autor
9. apr 2010

lax.....no je tam, a že prenajom za 1 evri 😀 😀 😀 asi by som si mala kupit.....ja nemám ani doma fen , ja to vobec nepouživam...... 😀

nech Natalka rychlo vyzdravie !!!!! ..... 😵

nelia
9. apr 2010

Sincer, tak len pekne študuj, aby si bola múdručká 😉 😎 ... a ako si na tom so skúškami???
Lax, nech sa malá Natálka rýchlo dá do poriadku 😵
..čo sa fénu týka, ja ho používam každý druhý deň... umývam si totiž vlasy ráno, lebo by mi inak nevydržali ani tie 2 dni 😖

minka051
9. apr 2010

Ahojte
Tak robila som test a nič ☹ ☹ len jedna čiarka. mrcha stále nikde mešká už 5ty deň no nechápem, ale asi je koniec. Ešte zavolám po 10 hod doktorke za výsledok z krvi a som zvedavá čo mi povie.

orsulka
autor
9. apr 2010

Minka....................... len pekcne čakaj na krv........to je najlepsia testovačka........stale držim palce aj na nohách !!!!!!!! 😵 😵
aj ty sa drž moja.....

minka051
9. apr 2010

orsulka čakám čakám..sedím v práci na stoličke ako pečiatka a nič nerobím od jedu sa mi nechce.. No ale to mi asi nepomôže. 😠

orsulka
autor
9. apr 2010

minka.....tak sa možno radsej niečom zamestnaj aby si sa zbytočne vela nestresovala, ked ešte nemáš istý vysledok.....lebo jedovať sa fakt nepomože...... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre