Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
28. jún 2010

Dobré ránko 🙂
Adulik, tak držím palce.. hádam sa maličké už fakt ukáže 😵 ... a Tvoj 6.zmysel Ti aspoň našepkáva, či to bude chlapček alebo dievčatko?
Dúfam, že sa nám Orsulka ohlási 😔

ivkaj
28. jún 2010

Čaute, nepřijd vám, že jsou ty víkedny nějaké krátké ? 😕

Adu, já si myslím, že prcek bude po rodičích, takže se bude maskovat do poslední chvíle. Narodí se a bude mít takový ten postoje jako chlapi když se ve fotbale kope na bránu 😀

Neli, jak sis užila prodloužený víkend?

O Orsulce zatím žádné zprávy nemám. Ale doufám, že jsou už všichni v pořádku doma.

nelia
28. jún 2010

Ivi, no veru, sú krátke tie víkendy... ja som ho mala síce 3-dňový, ale aj tak bol krátky 😝 .. inak bol fajn.. chytila som zase trocha farbu na slniečku 😵

noemarta
28. jún 2010

dobre ranko babule,
adu, drzim palce, hadam sa vase male prekvapko ukaaaze!!!
orsuuul, ozvi sa, hadam ste v poriadku, velmi na vas myslim.
nel, takze si chytala bronz, coooo??? aj ja som trosku chcela, ale akosi nevysiel cas, mozno dnes skusim, u nas je kraaasne.my sme tento vikend hodovali, v druhej dedine boli hody..
cez vikend ma zacala boliet dost panva, tak si myslim ze uz sa to tam dole asi vsetko chysta, zajtra idem na poradnu, tak som zvedava.
keby ste vedeli, ake sny mavam, uz rodim, nestiham, panika stres...... jaaaj.... hadam to zvladneme, musiiime. 🙂
Ivkaj, ty sa citis duuufam o.k. , verim, ze vsetko dotiahnete do uspesneho konca !!!

sincerity
28. jún 2010

ahojte babulky 😉

veru veru, vikendy su fakt kratke, malo by to byt naopak... 2 dni robit a 5 dni vikend 😀

adu.... drzte sa!
orsulik... ako?
ivi... ty kedy dalsia kontrola?
noe.... napis den kedy by som mohla dobehnut.... mne by vyhovovala streda alebo stvrtok... co ty na to?

nelia
28. jún 2010

Noe, veru, už to môže prísť každú chvíľu, nie? Mne sa inak tiež posnívali totálne haluze... z ničoho nič som začala rodiť, aj keď som nebola tehu... bábo bolo nejaké veľké, tak som sa bála, že mu niečo je, lebo som brala kopu hormónov a pila som alkohol a také sprostosti... 😝
Sincer, ako? Užívaš si voľný čas bez učenia?? 😉

nelia
28. jún 2010

Inak kamoška mi minule rozprávala príbeh jednej jej známej... že mali už jedno dieťa a dlho (vyše 6 rokov) sa snažili o ďaľšie... no to nie a nie prísť... tak sa rozhodli pre IVF... tak začala brať hormóny na stimulku a na kontrole jej zistili, že je tehu a že otehotnela ešte pred stimulkou... tak teraz chúďa nevie, či bábu tie hormóny neublížili... kvôli takýmto príbehom sa mi asi snívajú také sporstosti, či čo 😕 ... no ale je to sila, však?

noemarta
28. jún 2010

nooo to sa aj mne pred tym nez som bola tehula snivali take sny, ze som rodila velke dieta, ze velmi lahko atd..... asi to mame stale v podvedomi....
sincer, len si uzivaj volna, aj ked sice asi makas v praci, ale uz bez uceniaaaa!!! do ip som ti napisala termin.

adulik76
28. jún 2010

čaute, konečne som doma, trocha som sa potárala kade-tade. Dr. povedal, že to bude "asi" dievčatko. Ja som vedela, že tie včerajšie obraty nie sú len tak pre nič - za nič 😀

Inak, rastieme nejak rýchlo, podľa termínu pôrodu dnes končím 31 tt a malé vyzerá, že ukončilo 32 tt. Tak neviem. 19.7 mám ďalšiu poradňu, ale to už ma asi vypíše na materskú. Práve som si spomenula, že víkend pred tým budeme na chvojke, tak dúfam, že nebudem toho 19.7 rozbitá ako minulý rok po stretku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

noemarta
28. jún 2010

@adulik76 no tak super, malinkate rastie pekne.
bozeeee, ze na matersku, dobre to letiiii.. takze asi lenka, dalsia baba.

adulik76
28. jún 2010

no, veru, ďalšia kočka do partie 🙂

noemarta
28. jún 2010

adulik, mas nejake info o Orsul, ci je uz doma , ci je vsetko v poriadku , verim, ze ano.

adulik76
28. jún 2010

teraz som s ňou volala, v piatok ju pustili z nemocnice, sú ok, ale musí byť v kľude. A sľúbila, že sa dnes určite ozve 🙂

noemarta
28. jún 2010

nooo, to mi odlahlo. takze asi musi mat kludovy rezim...

nelia
28. jún 2010

Adulik, takže prcek vás bude naťahovať do poslednej chvíle... nevadí, hlavne, nech je zdravé... 🙂 🙂
Som rada, že Orsul je OK a čakám teda, aby sa už ozvala 😕 😕

bublinkaa2
28. jún 2010

Ahojte baby... 🙂

Tesim sa, ze Orsulka s detickami je v poriadku... 😵 A ze Adulik malinke je k svetu a rastie ako sa patri...

My sme v piatok boli v tych NZ u krciara, no a v podstate to bola zatial len konzultacia, ze co robit s nasim krpcom. Povedal, ze raz za 10r. sa da spravit vynimka a vybrat mandle v dvoch rokoch... Ale to musi odporucit imunologicka. Tej mame ist na kontrolu niekedy v decembri, po pol rocnej liecbe imunity, takze ak to bude takto pokracovat dalej s chorobami, ze bude kazdy mesiac chora, alebo ako naposledy aj castejsie, tak jej ich pravdepodobne vyberu. Ale dovtedy mame skusit zmenu prostredia, ist do hor na dovolenku, alebo k moru. Tak uvidime... No a rozhodla som sa jej na noc davat velky hrniec slanej vriatej vody do izby, aby sa to odparovalo, alebo kupit zvlhcovac vzduchu. Mozno to nieco bude mat do seba... Uvidime...

Zatial pekny tyzden vsetkym zelam... 🙂

laxity
28. jún 2010

ahojte

@nelia som ti zabudla napísať, hej malá je vraj celý tata, ale ono sa to určite bude meniť 😀

@adulik super, že ste v poriadku a si mala posledný ultrazvuk? Ešte by si mala ísť v 36tt, sa robia myslím prietoky, mne to moja šibnutá doktorka nerobila tak som si to vyžiadala 😀

@orsulka drž sa a veľa veľa oddychu, neriskuj to, nestojí ti to za to, pekne oddychuj 😉 ...myslím na teba....na VÁS cmuk 🙂

my sa máme super, Natálka rastie ako z vody...ja v stredu už idem, ale dúfam, že ma hneď pustia domov a paq operácia a paq že zase ma pustia domov 😕

adulik76
28. jún 2010

@laxity držím palce, nech to dobre dopadne a nech si čo najskôr doma. A čo sú to tie prietoky?

laxity
28. jún 2010

@adulik76 ďakujem, myslím, že to znamená, že sa opäť kontroluje plod....všetko či je v poriadku, plodová voda či je dobre vyživená....či čo 🙂 , to ti určite budú robiť

laxity
28. jún 2010

na to si ale už raz bola určite, neviem presne v ktorom tt sa robia prietoky

noemarta
28. jún 2010

@laxity jooj to uz teraz ides na tu operaciu, tak moc drzim palce, nech to mas rychlo a s dobrymi vysledkami za sebou.
@adulik76 prietoky to je ci je dobre vyzivovane babatko cez pupocnik a plodovu vodu. ale mne to napr. robi moj gynekoleg po kazdej poradni, dokonca aj usg mi robi stale. takze som taka spokojnejsia a kludnejsia. napr. zajtra idem ku gynekologovi na kontrolu a v stredu k porodnicke. ta nema usg, cize ta ma vzdy kukne zo spodu, skontroloje moc, tlak, a ozvy babatka. takze ja chodim dvom lekarom....

orsulka
autor
29. jún 2010

dobre ranko hviezdičky moje......takže som to vcera nestihla sa prihlasiť, lebodosla kamoska a klabosili sme.....a to dosť dolho....tak lae hlasim sa dnes.....
dakujem vam vsetkym, že ste na nás mysleli.......
tak z nemocky ma pustili v piatok, ako pisala Adulka......už som vobec nespinila a bublinky boli obe v poriadku.....dnes aj so správou idem k doktorke obvodnej, mam mat normalnu kontrolu, tak uvidim co mi povie a ci nas bude aj pozerat....samozrejme si chcem dat vypisat PN-ku....vcera som sa zastavila v praci, aby sme sa dohodli co a ako dalej, kedže tie mojevyplaty naozaj nemá kto urobit.....faktury a statistiku si vzala druha kolegyna, a na tie vyplaty sme sa dohdoli, že ich budem robit z domu, že sa mi zakupi notebook, naistaluju sa prislusne programy,....tak som bola velmi rada, že sef s tymto suhlasil...tak som mu vysvetlila, že teraz určite budem mesiac doma, a potom sa uvidi ako to bude dalej, ako sa budem citiť....atď...atď......
sem- tam este slabucko spinim - tak bledohnedo, ale erim, že to nie je nič zle......ved uvidim co mi povie doktorka dnes.....mam tam byt ale až o 13,30.....a potom dojde moja maminka, tak neviem, ci stihnem napisať co a ako....
takže idem dalej na kludovy režim......🙂))))
SINCER...tak čste aj takto gratulacia k BC!!!!!! 😵 😵 😵
NELIK........tebe tichučko závidim dovolenku...ale zaslužite si ju, len nech ten cas ubehne co najrychlejsie 🙂)))
ADULIK......NOE, IVKAJ...sa tešim, že sa mate fajn, a že je vetko OK 🙂)))))
LAX...držím palce na tu operáciu !!!!!!!! nech je vsetko v poriadku, a rychlo sa vratis domkov !! 😉

Prietoky sa monitoruju na tzv. Monitore...a sleduje sa priechod krvičky cez pupocnikovu šnuru k plodu...ci je vsetko OK.....som mudra, lebo ked som bola v nemocke, tak to tam kočkam co tam ležali vo vyssom stadiu tehu robili 2x denne 😉

adulik76
29. jún 2010

dobré ránko, som rada, orsul, že je všetko ok. Možno si ten typ žien, čo bude v tehu špiniť, takže to bude asi normálne. Ako hovorím, každá sme iná a každá budeme tehu aj prežívať inak. Ale držím moooc palčeky. 🙂

Tak som rozmýšľala nad Chvojkou, asi by sme sa mali dohodnúť, čo kto zabezpečí, lebo orsulík nebude môcť robiť full servis ako minulý rok, čo vy na to????

orsulka
autor
29. jún 2010

Adulik...ahojček........ ved co to može zabezpecit aj Ferko...fakt ide o to, aby sme sa len dohodli..... 😉

adulik76
29. jún 2010

a čo si tak skoro hore?

ivkaj
29. jún 2010

Ahojte, dobré ráno ;o)

Není to tak dlouho co jsem mrňata chválila jak sou hodná a teď mi to vrací 😅 Večer usínám už v osum, ale zato ráno se už po šesté hlásí o snídani. Takže i kdybych se mohla vyspat, tak mám smůlu 😅 Ale co, hlavně že jsme v pohodě;o)

Orsul, jsem ráda, že už jsi doma a odpočíváš. Podělím se s tebou o radu co mi dal Dr. "hodně teď čtěte, protože pak už na to nebudete mít čas". Tak aspoň víš co s volným časem 😉 Pozdravuj ode mě vaše prcky a taky Ferka.

Adu, i nás s P. napadlo jak to provedeme s Chvojnicí. Maso můžem naložit, ale horší by byla asi cesta autem (nemáme totiž žádnou chladničku do auta). Určitě můžu vzít chleba, teda pokud někdo nepohrdne domácím z naší pekárničky, nějaké nealko pití a P. má doma slivovici(pro ty co můžou pít) a třeba pivko. Ale určitě se nějak domluvíme ;o)

Tak se zatím mějte a já se jdu pomalu vypravit na cestu do práce.

adulik76
29. jún 2010

tak by sme mohli zosmoliť nejaký ten zoznam, ja vezmem určite maslo.... 😀

laxity
29. jún 2010

ahojte

@orsulka ďakujem a ty pekne kľudový režím 🙂

a ak by niečo bolo treba priniesť do Chvojky nie je problém, my môžme potom po ceste priniesť...my vás prídeme v sobotu pozrieť...prídeme k obedu na tie buchty 😀

a máme chladničku, tak by som ju požičala sincer, len neviem či to ide i do ich auta 😕

nelia
29. jún 2010

Dobré ránko 🙂
Orsulka sa nám ozvalaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 ... ahoj moja.... som veľmi rada, že Ťa tu konečne zase "čítam" a že ste v poriadku... PN schvaľujem, fakt netreba nič zbytočne riskovať... a keď máš takého super šéfa, je to o to lepšie 😉
Tá organizácia Chvojnice ma tiež napadla.... jasné, že si musíme rozdeliť úlohy.. kto, čo, ako, kedy a s kým 😀 😀 ... s nami môžete vo všetkom rátať... a donesieme výbornú medovú pálenku... 😀 .. tehuľky budú len oňuchávať, aj vôňu to má výbornú 😀
Lax, to akože už teraz v stredu ideš na operáciu??? Alebo len na nejakú kontrolu?

sincerity
29. jún 2010

ahojte babulky moje, prajem krasny slnecny dnik 😉

orsulik som rada, ze je vsetko v poriadku, a ako doktor povedal, vela odpocivat treba. A je super, ze ti v praci umoznili pracovat doma, urcite je to velka vyhoda.

co sa tyka chvojky... @orsulka, ak by si mala chvilocku casu, napisat nam nejaky zoznamik, ako to bolo minuly rok, myslim, ze ty mas s tym bohate skusenosti.... a my ostatne babizne by sme si to popripade rozdelili a kazda kupila - priniesla nieco.

ivi.... ved to je len dobre, aspon budu pekne priberat a rast 😉 ....

@laxity... no moja neviem ci do toho nasho serbla pojde vasa paradna ladnicka... prinajhorsom my mame taku umelohmotnu do ktorej idu tie blbosti, co sa davaju do mraznicky....

a k tomu zoznamu.... nezabudnut na pivo, matu, hrusku, MASLO 😀

@laxity
@laxity

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre